Įkraunama...
Įkraunama...

Muilo gamyba su šarmu IV d.

laba
turu klausima, jei as sugalvociau ideti anglies milteliu i muila po pedsako, ar prausiantis neišsimozotum ta anglimi nuo galvos iki koju. Kad neatrodytum paskui kaip is dumines pirteles islindes smile.gif
ar juodai spalvai isgauti naudojama kas nors kita?
Atsakyti
Jeigu aktyvuotos anglies nepadauginsit, tai terlioti neturėtų tikrai. Aš vien tik anglį ir naudoju juodai spalvai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Evah @ 2011 09 13, 21:36)
Soapcalc pariebinimo neįskaičiuoja į parametrus, čia yra vienas iš jo minusų. Skaičiukai bus tokie patys, ar nustatysit 5 ar 10 rolleyes.gif


sveikos, laaaabai seniai čia lankiausi ir viriau muilą. Daug visokių naujienų sužinojau iš šios temos thumbup.gif Jau turiu receptuką susikūrusi, dabar reik kaip nors laiko atrast ir oi kaip darysiu, gaminsiu ax.gif mmmm net silpna darosi, kaip laukiu tos akimirkos smile.gif

Evah, man viena kito forumo patyrusi muilo "virėja" aiškino, kad soapcalc skaičiuoja pariebinimą - kuo labiau didini pariebinimą, tuo mažesnį NaOH gramų skaičių rodo. Tuo pati įsitikinau. tik vat savybių skaičiukai nekinta... Tas man nepatinka.. unsure.gif
Atsakyti
Ugniux, tą aš ir turėjau omenyje - nuo pariebinimo savybių skaičiukai apačioje nesikeičia smile.gif Tačiau NaOH kiekį jis, žinoma, reguliuoja - tokia jo funkcija skaičiuoklėje.
Labai būtų patogu, jei visgi savybių skaičiukai pasireguliuotų atsižvelgiant į pariebinimą, bet kaip įtariu - nėra tai jau taip paprastai įgyvendinama. Čia jau prasideda improvizacija smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Evah: 10 lapkričio 2011 - 19:01
Girdejau, kad gaminant muila be pariebinimo jis ilgiau laikosi. smile.gif Ar tai tiesa? Kodel muilo virejai mazina vandens kieki muile? Ir kiek butu galima jo sumazinti?
Atsakyti
Pagal Dr. Dunn tyrimą, pariebinimas muilo "galiojimo" laikui įtakos nedaro rolleyes.gif O Dr. Dunn aš labai pasitikiu smile.gif Viskas priklauso nuo aliejų, o tiksliau - riebiųjų rūgščių, balanso ir laikymo sąlygų. Muilui, kaip ir daugeliui kitų produktų, kenkia tiesioginiai saulės spinduliai, karštis ir drėgmė.

Kuo mažesnis vandens kiekis, tuo greičiau muilas sukietėja, jį galima anksčiau išimti iš formų, anksčiau supjaustyti. Be to, jis išgarina mažiau vandens, todėl džiūdamas mažiau "traukiasi", nepraranda formos. Vandens sumažinti galima beveik kiek tik norisi, net iki 50proc. šarmo tirpalo koncentracijos - t.y. imti vandens tiek pat, kiek ir šarmo. BET, aš rekomenduočiau tokius dalykus daryti tik tikrai patyrusiems muilo virėjams, tada, kada to tikrai reikia ir imantis papildomų apsisaugojimo priemonių, nes bus dirbama su kur kas stipresniu šarmo tirpalu nei įprasta.
Be to, kuo mažiau vandens, tuo greičiau sutirštės jūsų masė, tuo greičiau pasieksite pėdsaką. Kartais tai labai padeda, o kartais gali labai pakišti koją.

Atsakyti
Naa matot as jau metai laiko gaminu, tai jau norisi vis giliau ir giliau dometis smile.gif ir bandyti. wink.gif
O jus bandet, o gal ir gaminat su mazesniu kiekiu vandens? smile.gif
Atsakyti
Aš visada gaminu su sumažintu vandens kiekiu smile.gif Kiek sumažintu - labai priklauso nuo recepto.
Atsakyti
Ahammm...nes pas mane pastebejau, kad daugokai nugaruoja vandens. Net sakiau reiketu atlikt siokius tokius bandymus kiek per menesi nugaruoja ir kada sustoja...bet nezinau ar verta leistis i gilesnius bandymus, kai yra kas analizuoja ir be manes. wink.gif
O pagal ka zinot kiek sumazint galima vandens, nes pagal recepta, tai labai jau nekonkreciai skamba...visiskai neinformatyvu? Nepykit...
Atsakyti
Aš juk nepasakysiu, kiek jums vandens sumažinti - nežinau nei jūsų recepto, nei priedų, nei procedūrų - visiškai nieko.
Galiu nebent rekomenduoti eksperimentuoti kaip ir aš pati dariau - kiekvieną kartą skaičiuoklėje vandens skaičių sumažinti pora procentų. Ir paprasčiausiai stebėti, kas vyksta. Tada ir atsirinksit, koks vandens kiekis jums tinka mirksiukas.gif
Na, o jeigu informacijos per mažai - visada yra visagalis google.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Evah: 11 lapkričio 2011 - 12:39
O jeigu as dabar nuo gaminamo savo recepto, tik pamazinciau 50 % vandens, o viska deciau kaip ir anksciau. Ar taip galima?
Atsakyti
Padariau shampoo-bar, rozmarinu, citrinu ir siek tiek metu - aliejus marinavau su levandom ir rozmarinais nuskintais nuo mano auginamu augaliuku biggrin.gif Bandziau isvengt gelio fazes, tai supylus isnesiau i balkona stingt parai, tai lyg ir viskas ok, tik toks minkstutis, jauciu iiilgai jis man bres, bet as kantri biggrin.gif

Pazadu greitu metu pasitaisyti ir imest foto, reik tik vyro paprasyt, kad nukeltu muilus nuo spinteliu, nes as nebelabai palipu jau blush2.gif


vaiva, as pradzioj maziau nuimciau to vandens, nes 50% per drastiskai skamba, pabandykit karta daryt siek tiek sumazinus, kitasyk dar siek tiek 4u.gif bus lengviau prognozuot kadip muilas elgsis gaves labai koncentruota sarma
Atsakyti