Įkraunama...
Įkraunama...

želė, želė tortai ir desertai

aš dabar darau rytdienos vakarėliu ir pamiršau kameroj, porą val pabuvo, na gal nieko smile.gif
Atsakyti
QUOTE(vixiuke @ 2008 03 07, 02:37)
o į kokias formas darot tuos margučius? ar tik tortą padarot iš daug sliuoksnių?  smile.gif


Aš želinius margučius darau į tikrus kiaušinių lukštus- bukąjame kiaušinio gale smailu daiktu padarau skylutę- aš turiu kiaušinių virimo aparatėlį tokį, tai su juo verdant rekomenduoja padaryti skylę kiaušinio gale- tai ten yra prie to aparatėlio tokia spec adatėlė- tai aš su ja praduriu- bet manau puikiausiai galima ir su kokia yla, ar kitu panašiu daiktu- tik aš tą skylutę kai darau, tai tą adatėlę sukinėdama spaudžiu atsargiai, tarsi gręžčiau su gražteliu, o ne tiesiai pasprastai spaudžiu. Kai padarau skylutę- imu aštrų peilį, ir jo smaigalį įkišu į skylutę, ir greitai, bet atsargiai sukinėju- irgi kaip grąžtą- ir skylutė didėja tokiu būdu- tačiau kažkuriuo momentu truputį ima lūžti aplinkui- tada atsargiai po truputuką pirštų galiukai pralaužiu, kad skylė būtų maždaug pusantro centimetro pločio- ji nebūtinai turi būti labai graži ar tiksliai apvali- svarbu, kad bent maždaug būtų kiaušinio gale, o ne kur ant šono, ir kad nebūtų per didelė- o tokia, kad būtų pakankamai patogu supilti želė. Beje, ta skylutė labai lengvai pasidaro, ir greit- tik aš nemoku trumpai aprašyti- čia mano būdo bruožas lotuliukas.gif lotuliukas.gif Tai va, kai pasidarai tą skylę- iškratai kiaušinio turinį, ir vidų išplauni, bei išplikai verdančiu vandeniu- ar kitaip išdezinfekuoji, kad neužsikrėstum netyčia kokia salmonelioze nuo žalio kiaušinio... Tada pripili skystos želė- ir į šaldytuvą, kai atvėsta. Beje, želė reikia daryti tirštesnę nei įprastai. Man pasiteisino tik toks variantas:- vienas pakelis želė -tik dr. Oetker (kitos blogiau sustingsta ir būna per minkšti kiaušiniai- ir atrodo susiploję), ir puodelis verdančio vandens. Tai tik toks santykis man normalus pasirodė- kai kiaušiniai nei per minkšti, nei per kieti..

Ilgokai palaikius šaldytuve (čia labai svarbu, kad gerai sustingtų, nes itaip gali būti sunku išimti iš formų)- ir įsitikinus, kad visisškai sustingo, aš išimu iš šald. ir nusukusi skyle žemyn, ant kiaušinio (su lukštu, žinoma) viršaus pilu iš krano karštą vandenį kokias penkias sekundes- ir tik tada lupu kiaušinį- nulupus viršų jis pats lengvai išslysta, jei tik buvo kištas po karštu vandeniu. Kiek bandžiau nekišti po karštu v. , o nulupti tiesiog ištrauktus iš šaldytuvo- visus sugadinau, nes lukštas luposi kartu su želė.. Išslydus kiaušiniui iš lukšto, jo perdaug nečiupinėju, o su lėkštute trumpam vėl šdedu į šaldytuvą, nes po procedūrų su karštu vandeniu paviršius laikinai būna aptirpęs ir slidus, ir ant jo užsifiksuoja pirštų antspaudai, jei čiupinėji ką tik ištrauktus iš formų, bei gali kitaip apsigadinti- o va palaikius štaldytuve kad tas paviršius vėl apstingtų- viskas būna puiku..

Tai va taip aš darau- ir man tik taip visad gaunasi mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(kniaumiau @ 2008 01 16, 10:19)
Na štai, mano torčiukai:

user posted image

user posted image



WAAAAAUUUUUUU JEGAAAA!!!! bigsmile.gif
Cia turbut formele auksta ir gili? g.gif
Atsakyti
QUOTE(uogute @ 2008 03 13, 20:18)
WAAAAAUUUUUUU JEGAAAA!!!!  bigsmile.gif
Cia turbut formele auksta ir gili?  g.gif

o man atrodo, kad čia kekso formų tokių būna smile.gif gal klystu
Atsakyti
QUOTE(vixiuke @ 2008 03 13, 21:31)
o man atrodo, kad čia kekso formų tokių būna smile.gif gal klystu


Taip, cia kekso forma ax.gif
Atsakyti
QUOTE(svytejimas ezero dugne @ 2008 03 05, 06:29)

1. Noriu paklausti tų, kurios daro iš daug plonų sluoksniukų- ar jūs pradžioje užsiplikote/išsiverdate visą reikiamą kiekį želė visų spalvų sluoksniams, ir įpylę vieną sluoksnį dedate į šaldytuvą, o likusią želė paliekate ant stalo kambary, kol anas sustingsta? - ar ta palikta ant stalo želė nesustingsta kol susluoksniuojate visą tortą? -


as pasidarau visu spalvu, o kai pradeda stingt, ikisu keliom sekundem i mikrobange smile.gif cia viena gera teta uzprotino, nes irgi zaisdavaus be galo be krasto smile.gif

o velykiniams zeliniams marguciams jauciu neuzteks kantrybes blush2.gif
Atsakyti
prisižiūrėjau grožio bigsmile.gif reiks velykom pasidaryt torčiuką ax.gif
pernai velykom dariau želinius kiaušinius, tik nelabai gražiai pavyko juos išlukštent blush2.gif
Atsakyti
o kaip jus taip graziai is formos zele isimat? nes man tai graziai neiseina doh.gif as naudojau silikonine kekso forma g.gif
Atsakyti
QUOTE(justina_r @ 2008 03 18, 20:21)
o kaip jus taip graziai is formos zele isimat? nes man tai graziai neiseina  doh.gif  as naudojau silikonine kekso forma  g.gif

aš naudoju tw želė žiedą, tai gražiai labai iškrenta, tik formą prieš pildama želė aliejum patepu
Atsakyti
QUOTE(justina_r @ 2008 03 18, 21:21)
o kaip jus taip graziai is formos zele isimat? nes man tai graziai neiseina  doh.gif  as naudojau silikonine kekso forma  g.gif



aš į šilta vandenį panardinu forma keliom minutėm, želė atšyla ir atlimpa mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(vixiuke @ 2008 03 18, 21:50)
aš naudoju tw želė žiedą, tai gražiai labai iškrenta, tik formą prieš pildama želė aliejum patepu



QUOTE(airara* @ 2008 03 19, 09:45)
aš į šilta vandenį panardinu forma keliom minutėm, želė atšyla ir atlimpa  mirksiukas.gif


aciu mergaites uz patarimus thumbup.gif , nes vis graziai neisimdavau tos zele doh.gif na dabar tai jau tikrai pavyks drinks_cheers.gif
Atsakyti



Tada pripili skystos želė- ir į šaldytuvą, kai atvėsta. Beje, želė reikia daryti tirštesnę nei įprastai. Man pasiteisino tik toks variantas:- vienas pakelis želė -tik dr. Oetker (kitos blogiau sustingsta ir būna per minkšti kiaušiniai- ir atrodo susiploję), ir puodelis verdančio vandens. Tai tik toks santykis man normalus pasirodė- kai kiaušiniai nei per minkšti, nei per kieti..


Sveikos merginos, ieskojau, kuom praturtinti savo velyku stala. Labai patiko ideja su tais marguciais, nes nemegstu kaiusiniu. Tik iskilo klausimas, kiek kiausiniu pripildoote su tokiu kiekiu zele? Cia tam, kiek reikia prisiruosti kaiusiniu.
Labai lauksiu atsakymo, uz kuri is anksto dekoju.
Atsakyti