Įkraunama...
Įkraunama...

Namai lietuviškais motyvais

QUOTE(Gladijus @ 2011 12 05, 19:12)
O ten tikrai minėjo, kad dažai? Nes jei kelis šimtus metų stovi, tai gal raudonas molis..? Nes prieš tiek metų jie naudodavo kažkokį raudoną molį. Todėl ir dabar pas juos tradicinė spalva yra raudona.

Man rodos kad čia bus tie patys "raudoni klijiniai dažai", dar vadinami "falu" dažai, apie juos rašo publikacijoje, kurios nuoroda šioje temoje buvo įmesta, (41 psl.) va ji dar kartą
http://www.kpd.lt/fa...resti_namai.pdf
to dalyko sudėtis aprašyta čia http://en.wikipedia.org/wiki/Falu_red
Atsakyti
QUOTE(zebenkstiejka @ 2011 12 05, 21:14)
Man rodos kad čia bus tie patys "raudoni klijiniai dažai", dar vadinami "falu" dažai, apie juos rašo publikacijoje, kurios nuoroda šioje temoje buvo įmesta, (41 psl.) va ji dar kartą
http://www.kpd.lt/fa...resti_namai.pdf 
to dalyko sudėtis aprašyta čia http://en.wikipedia.org/wiki/Falu_red



...įdomu... O mus mokė, kad tepdavo grynu moliu smile.gif Dar be to savo akimis mačiau Slovakijoje moliu teptus namus. Tik ten geltona spalva molio buvo...
Atsakyti
QUOTE(Gladijus @ 2011 12 05, 21:12)
*Star*
O ten tikrai minėjo, kad dažai? Nes jei kelis šimtus metų stovi, tai gal raudonas molis..? Nes prieš tiek metų jie naudodavo kažkokį raudoną molį. Todėl ir dabar pas juos tradicinė spalva yra raudona.


g.gif Atrodo, kad ne moliu...

QUOTE(bitule @ 2011 12 05, 21:26)
Tai galėtų būti geležies oksidas (dar vadinamas "surikas").


Va būtent, man atrodo taip jis ir vadinasi drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Gladijus @ 2011 12 05, 16:36)
Na, pasilikt kažkaip nepagalvojau. O gaila... Nemaniau, kad gali išgaruoti ir nebebūti poveikio  g.gif O nemaniau taip todėl, kad turiu draugą gaisrininką, tai jis "moksliškai" išaiškino, kad mediena pati nedega, o dega išskiriamos iš medžio dujos. O impregnantas būtent tas dujas ir išstumia. Todėl nebėra liepsnos, o lieka tik smilkimas. Kalba ėjo būtent apie minėtą impregnantą, kitų nežinau. Ar tikėti tuo ar ne irgi kiekvieno pasirinkimas, nes kai jo paklausiau ar jis pats tuo įsitikinės, atsakė, kad "taip juos mokė.." smile.gif Reikėtų eksperimentuoti....
Pavyzdys ir su vandeniu kodėl nedega šlapia malka - vanduo neleidžia atsilaisvinti dujoms.
Būtų gerai kad atsirastų tikrų chemikų ir pasakytų savo nuomonę, nes tikrai pasidarė įdomu smile.gif


Gladijau, specialiai tau uzklausiau rastu vieno chemiko docento. Kad neiskraipyciau informacijos, idedu nukopinta atsakyma 4u.gif
Jokių dujų mediena neišskiria. Dega pats medis, bet kai padengi medieną, ar bet ką kitką kokia nedegia plevele, arba impregnuoji su nedegiu skysčiu, kas irgi sudaro savotišką plevelę, tas neleidžia medienai įkaisti ir užsiliepsnoti. Nu bet rezultatas tas pats - arba dega namas, arba nedega 8) O gaisrininkus VGTU chemijos prastai mokina.
Atsakyti
QUOTE(Sidabriukas925 @ 2011 12 05, 21:16)
Su tais semenu aliejais turejau nekokios patirties... Kapuose rupintojeli statem, pasirinkau pabandyti Kelmolio alyva lauko darbam. Tik neatsimenu dabar ar Ekotep ar Linotep naudojau.

tikriausiai linotep, nes jis skirtas vidaus darbams. aš jį pirkau medinei komodais ir stalui (ant kurio valgoma) impregnuoti. gal su Ekotep būt buvę kitaip. g.gif bet skulptūrai ekologijos nereik, tai manau iškarto verta tepti kažkuo stipresniu. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo trr: 06 gruodžio 2011 - 10:06
QUOTE(trr @ 2011 12 06, 11:05)
tikriausiai linotep, nes jis skirtas  vidaus darbams. aš jį pirkau medinei komodais ir stalui (ant kurio valgoma) impregnuoti. gal su Ekotep būt buvę kitaip. g.gif  bet skulptūrai ekologijos nereik, tai manau iškarto verta tepti kažkuo stipresniu.  g.gif


Ne ne, butent ir naudojau lauko darbams skirta... Ir taip, visiskai sutinku kad viskam sava vieta ir laikas. Ekologijai taip pat smile.gif
Atsakyti
Gerų besitęsiančių švenčių 4u.gif user posted image

Dabar galvoju, reik lįst į medinių langų temą, nes kažkaip su vyru laaabai nenorėtume plastikinių unsure.gif (mūsų mūrinukas). tai jei kuri dėjotės gerus medinius langus, gal ką turit gero parekomenduot? Nes iš tikro tai nelabai turiu laiko sėdėt valandas prie vienos temos unsure.gif

Dal dar kuri ką nors gražaus namuos apsitvarkė prieš šventes? gal kas turi kuom pasigirti? bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(*Star* @ 2011 12 27, 12:53)
Dabar galvoju, reik lįst į medinių langų temą, nes kažkaip su vyru laaabai nenorėtume plastikinių  unsure.gif  (mūsų mūrinukas). tai jei kuri dėjotės gerus medinius langus, gal ką turit gero parekomenduot? Nes iš tikro tai nelabai turiu laiko sėdėt valandas prie vienos temos  unsure.gif

4u.gif
Alytuje yra ,,Alseka", jau beveik 7metai kai susidėję, o net suprasti negali, kad tai mediniai langai thumbup.gif http://www.alseka.lt/
Atsakyti
QUOTE(*Star* @ 2011 12 27, 12:53)
Gerų besitęsiančių švenčių  4u.gif user posted image

Dabar galvoju, reik lįst į medinių langų temą, nes kažkaip su vyru laaabai nenorėtume plastikinių  unsure.gif  (mūsų mūrinukas). tai jei kuri dėjotės gerus medinius langus, gal ką turit gero parekomenduot? Nes iš tikro tai nelabai turiu laiko sėdėt valandas prie vienos temos  unsure.gif

Dal dar kuri ką nors gražaus namuos apsitvarkė prieš šventes? gal kas turi kuom pasigirti?  bigsmile.gif

Na pas mus tai plastikiniai langai medzio imitacijos, kad jei nezinotum-nepasakytum, jog plastikiniai lotuliukas.gif

Mes jau isikelem i sodyba thumbup.gif Truksta pagrindiniu lietuvisku simboliu: sviestuvu, karnizu, uzuolaidu(vyras norejo roletus, o as, sena tundra, buvau pries, sakau, ne, dieniniu uzuolaidu pas mane nebus, bet naktines ir kokios dar drobines ar linines-butinai drinks_cheers.gif ). Tuom ir giriuosi, kad namas jau stovi, vidus irengtas, liko tik parindas-smulkmenos biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 12 27, 14:45)
Na pas mus tai plastikiniai langai medzio imitacijos, kad jei nezinotum-nepasakytum, jog plastikiniai lotuliukas.gif



pasakyčiau pasakyčiau biggrin.gif plastiką visada atskirsiu biggrin.gif

QUOTE
liko tik parindas-smulkmenos biggrin.gif

tai liko patys maloniausi dalykai.. wub.gif thumbup.gif
Atsakyti
Žiauriai įdomi tema.Prisiskaičiau įvairiausių nuomonių ,yra neblogų foto. Mano hobis drožti ir etnografiniai baldai .Kolei kas gyvenu bute (namo dar tik pamatai) ,bet ir čia atsirado vietos skrynai , stalui ir kėdėms bei visokiems akcentams liaudišku stilium. Jei kas norit galiu ką pagamint, tik pas mane ne įmonė ,tai dirbu tik atliekamu nuo darbo metu. Blogas.lt yra mano skiltis Etnošaknys su mano darbais tik kokie 3metai nebuvo atnaujinta.
Gal kas parekomenduotumėt meistrą kuris išmūrytu židinį-krosnį su orkaite ir virykle.

Papildyta:
beje labai neblogai atrodo tualetas iškaltas rastus imituojančiom dailylentėm ,linksma tokia patalpėlė... thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(E valdaes @ 2012 03 02, 23:49)
  Žiauriai įdomi tema.Prisiskaičiau įvairiausių nuomonių ,yra neblogų foto. Mano hobis drožti ir etnografiniai baldai .Kolei kas gyvenu bute (namo dar tik pamatai) ,bet ir čia atsirado vietos skrynai , stalui ir kėdėms bei visokiems akcentams liaudišku stilium.  Jei kas norit galiu ką pagamint, tik pas mane ne įmonė ,tai dirbu tik atliekamu nuo darbo metu. Blogas.lt yra mano skiltis Etnošaknys su mano darbais tik kokie 3metai nebuvo atnaujinta.
          Gal kas parekomenduotumėt meistrą kuris išmūrytu židinį-krosnį su orkaite ir virykle.

Papildyta:
beje labai neblogai atrodo tualetas iškaltas rastus imituojančiom dailylentėm ,linksma tokia patalpėlė... thumbup.gif


Va kaip smagu, ir auksarankių atsiranda drinks_cheers.gif 4u.gif
Atsakyti