Įkraunama...
Įkraunama...

Cezaris savo noru.

QUOTE(MichGirl @ 2014 07 31, 21:29)
Todel daug daktaru kaip tik be jokio reikalo cezarius stumia,nes darbo maziau, o pinigu daugiau....

Na neteko girdeti, kad gydytojai be reikalo ir daug daktaru siulytu cezarius, antraip sios temos ne nebutu.
Del darbo objektyviau atsakytu patys gydytojai, bet man atrodo operacija (ir ne tokia jau paprasta) visgi sudetingesnis darbas nei dalyvauti naturialiame gimdyme.
Atsakyti
QUOTE(Vaka @ 2014 07 31, 16:52)
Na neteko girdeti, kad gydytojai be reikalo ir daug daktaru siulytu cezarius, antraip sios temos ne nebutu.
Del darbo objektyviau atsakytu patys gydytojai, bet man atrodo operacija (ir ne tokia jau paprasta) visgi sudetingesnis darbas nei dalyvauti naturialiame gimdyme.


Deja ne, sie gydytojai yra kartu ir diplomuoti chirurgai ir cezaris nors moters kunui ir sudetinga operacija, bet gydytojui ji tikrai nera sunki. Uzima kur kas maziau laiko nei siaip vidutinis gimdymas.

Valstybinese matyt ir nestumia nes ligoniu kasoms daug kainuoja ir tas griezciau reguliuojama, bet privaciose ligoninese gimdant deja daznai cezario rekomendacijos buna nebutinos mamai, bet patogios gydytojui, nes taip greiciau ir pelningiau.
Atsakyti
Vargsiukes tos moterys musu apsiraudojusios Marijos zemeleje... Kasdien dziaugiuosi, kad jau nebegyvenu ten. Lotynu Amerikos salyse moterims netenka susidurti su tokiu nesiskaitymu, asmens teisiu pazeidimais, moraliniu santazu, nereagavimu kaip i asmenybe ir t.t. Cia viskas paprasciau. Ko nori - ta ir gauni ir jokio emocinio teroro. Jau keli desimtmeciai taikoma laisvo pasirinkimo galimybe. Tikriausiai ne be reikalo juk. Ir visai ne todel, jog paciai gimdyti ne prestizas, kaip kartais galima straipsniuose perskaityti. Ir ne todel, jog kazkam aktualu nuzmoginti visuomene. Cia turiu mintyje naturalistu ivairius terminus bei irodinejimus, neretai pagristus vien astraliniais kazieno potyriais. Nenudurnejo, nenudebilejo tautos per tuos kelis desimtmecius, nors dauguma cezarinuku tesia gamtos iskeltas uzduotis zmonijai. Anaiptol - indenes kaip gimde po 10-13 taip ir gimdo savo pirkiose su pribuvejomis, o issilavinusi dalis turi pasirinkimo laisve. Po cezario galimos komplikacijos, bet kiek ir kokiu skausmingu padariniu buna po naturaliu gimdymu ir kiek tai kainuoja valatybei paskui metu metais gydyti, taisyti, dengti. Protingi dedes ir tetos susede paskaiciavo ir skaiciai nesugebejo sumeluoti. Suplanavai, atejai, valandele ir dziaugsmelis ant ranku, palata laisva - sekantis. Kaip atrodo naturalus gimdymas ir kiek tai trunka vidutiniskai? O cia be streso. O Marijos zemeje? Recepta gauk kontraceptikams, grybelis kas menesi - issisirbinejimas metu metais neskuriant tikrai veiksmingu vaistu ir vel gauk recepta, aiskus nurodymas del CP - kas cia taip nusprande? Kvailele kazkokia gudytojele? Ne, ne cia MUMS spresti..... Kvailystes, stresas, baime, abejones, nepatogumai ir nesibaigiancios komplikacijos moters gyvenime. Va ka tesugeba padovanoti sistema neva pazengusios salies. Juokas pro asaras...
Atsakyti
Gal kas galit rekomendoti kokią gimdyvėms palankią ligoninę ir gydytoją Vilniuje? Žinau, kad turiu teisę reikalauti cezario, bet nenusiteikus nei kovai už savo teises nei ypatingam dantų rodymui ir vokelių kaišiojimui, kad darytų tai, kas jiems priklauso. Jau galvoju apie Šiaulius- nuvažiuoji, išreiški pageidavimą cezariuiir gauni paslaugą be aiškinimų ir gąsdinimų. Gal vis tik būtų galima normaliai šią paslaugą gauti ir Vilniuje? Kaip suprntu, čia kažkokia paslaptis tie cp savo noru, tai greičiausiai atvirumo forume nesulauksiu. Užtat būčiau dėkinga už privačią žinutę.
Atsakyti
QUOTE(Habibi @ 2014 08 15, 07:59)
Vargsiukes tos moterys musu apsiraudojusios Marijos zemeleje... Kasdien dziaugiuosi, kad jau nebegyvenu ten. Lotynu Amerikos salyse moterims netenka susidurti su tokiu nesiskaitymu, asmens teisiu pazeidimais, moraliniu santazu, nereagavimu kaip i asmenybe ir t.t. Cia viskas paprasciau. Ko nori - ta ir gauni ir jokio emocinio teroro. Jau keli desimtmeciai taikoma laisvo pasirinkimo galimybe. Tikriausiai ne be reikalo juk. Ir visai ne todel, jog paciai gimdyti ne prestizas, kaip kartais galima straipsniuose perskaityti. Ir ne todel, jog kazkam aktualu nuzmoginti visuomene. Cia turiu mintyje naturalistu ivairius terminus bei irodinejimus, neretai pagristus vien astraliniais kazieno potyriais. Nenudurnejo, nenudebilejo tautos per tuos kelis desimtmecius, nors dauguma cezarinuku tesia gamtos iskeltas uzduotis zmonijai. Anaiptol - indenes kaip gimde po 10-13 taip ir gimdo savo pirkiose su pribuvejomis, o issilavinusi dalis turi pasirinkimo laisve. Po cezario galimos komplikacijos, bet kiek ir kokiu skausmingu padariniu buna po naturaliu gimdymu ir kiek tai kainuoja valatybei paskui metu metais gydyti, taisyti, dengti. Protingi dedes ir tetos susede paskaiciavo ir skaiciai nesugebejo sumeluoti. Suplanavai, atejai, valandele ir dziaugsmelis ant ranku, palata laisva - sekantis. Kaip atrodo naturalus gimdymas ir kiek tai trunka vidutiniskai? O cia be streso. O Marijos zemeje? Recepta gauk kontraceptikams, grybelis kas menesi - issisirbinejimas metu metais neskuriant tikrai veiksmingu vaistu ir vel gauk recepta, aiskus nurodymas del CP - kas cia taip nusprande? Kvailele kazkokia gudytojele? Ne, ne cia MUMS spresti..... Kvailystes, stresas, baime, abejones, nepatogumai ir nesibaigiancios komplikacijos moters gyvenime. Va ka tesugeba padovanoti sistema neva pazengusios salies. Juokas pro asaras...



Bet kokia operacija - tai rizika. tai isikisimas. Ar daugelis tu, kas svajoja apie CP turejo rimtu operaciju????Man pvz. salino tonziles ir gavau labai stipria komplikacija, del kurios vos nenumiriau. Tai po tonziliu salinimo turejau antra operacija. Po sios operacijos 25 cm. randas po pazastimi ir 15 cm. randas po kaklu gijo gan skaudziai ir ilgai. ir ligi siol jauciu tuos randus, nors jau 4 men. praejo. 2 sav. po operacijos buvo kosmariskos. net kalbeti apie tai nenoriu. Gulejau su nuskausminamaisiais. O juk po CP negalima nuskausminamuju... Tai kai gulejau, pagalvojau, kad NIEKAD savo noru jokiu operaciju nedarysiu. Jei kitos iseities nera, tai taip. Beje as jau gimdziusi, tad tikrai atsistatymo po naturalaus gimdymo nepalyginsi, kaip po operacijos su susiuvimu doh.gif
Atsakyti
Habbi drinks_cheers.gif

Lietuvoje dar labai gyvybingas zvilgsnis per krikscioniskumo prizme. Manau cia ir yra didziausia 'kliutis' visuomeneje - tas moralinis prasizengimo jausmas pries naturaluma ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Habibi @ 2014 08 15, 05:59)
Lotynu Amerikos salyse moterims netenka susidurti su tokiu nesiskaitymu, asmens teisiu pazeidimais, moraliniu santazu, nereagavimu kaip i asmenybe ir t.t. Cia viskas paprasciau. Ko nori - ta ir gauni ir jokio emocinio teroro.

Suplanavai, atejai, valandele ir dziaugsmelis ant ranku, palata laisva - sekantis.


Jo, Cezaris tai tiesiog geris didziausias, turbut todel Brazilijoj kai kuriose ligoninese cezariu skaicius virsija 90% ir moterys juos planuoja taip, kaip vizita pas kirpeja.

Yra daug priezasciu del ko gydytojai jeigu tik imanoma rekomenduoja naturalu gimdyma - tiek vaikeliui tiek gimdyvei naturalus gimdymas yra zymiai saugesnis ir sukelia maziau sveikatos komplikaciju ateityje.

Nepritariu nesiskaitymui su zmogumi ir teisiu pazeidimais ir tt, kad ir kokiu budu nori gimdyti, bet gydytojai turi atsakomybe rekomenduoti tai, kas geriausia sveikatai, o ne vykdyti kiekvienos poniutes igeidzius.
Atsakyti
QUOTE(Ksesanko @ 2014 08 15, 11:36)
Beje as jau gimdziusi, tad tikrai atsistatymo po naturalaus gimdymo nepalyginsi, kaip po operacijos su susiuvimu  doh.gif


Bet jusu operacijos nebuvo cezaris, jus lyginat kitokias. As esu pries pasirinktinius cezarius, bet teisybes delei parasysiu, kad pagal mano asmenine patirti atsigauti po cezario man buvo kelis kartus lengviau nei po paprasto gimdymo. Nors jis nebuvo sudetingas labai, kazkiek plysau, bet siaip be jokiu ten nesklandumu ar komplikaciju. Bet vistiek po gimdyvinis laikotarpis buvo daug lengvesnis po cezario. Kad ir tuos pacius susiuvimus lyginant: tarpviete susiuta ir cezario randa - dangus ir zeme.
Atsakyti
QUOTE(MichGirl @ 2014 08 17, 02:33)
Bet jusu operacijos nebuvo cezaris, jus lyginat kitokias. As esu pries pasirinktinius cezarius, bet teisybes delei parasysiu, kad pagal mano asmenine patirti atsigauti po cezario man buvo kelis kartus lengviau nei po paprasto gimdymo. Nors jis nebuvo sudetingas labai, kazkiek plysau, bet siaip be jokiu ten nesklandumu ar komplikaciju. Bet vistiek po gimdyvinis laikotarpis buvo daug lengvesnis po cezario. Kad ir tuos pacius susiuvimus lyginant: tarpviete susiuta ir cezario randa - dangus ir zeme.



Asku visu patirtis skirtinga, bet teigti, kad cezaris geriu geris ir zymiai geresnis uz naturakuji gimdyma klaidinga. kiekvieno gydytuojo pareiga aiskinti pacientui kas maziau rizikinga ir sveikiau abiems. Taip isimciu buna. Jei zinociau, kad mano vaikas virs 4 kg., arba mano siauri klubai, arba vaiko galva per didele, tada tikrai rinkciausi ir as cezari. bet kai gydytuojas mato, kad jokiu nesklandumu buti negali, ada aisku jis turi teise siulyti ne cezari.

Manyciau Brazilijoje kaip ir Italijoje labai daug mazu miesteliu ir ligonines per toli. Tad ir atvaziuoja is anksto gimdyves, nes paprascausiai gali nespeti. Tad ir rizika ivertinta visur. pas mus Lietuvoje nera tokiu vietu, is kuriu nespesi iki gimdymo namu nuvaziuoti.

tiesiog kai kurioms moterims tirai reikia psichologines pagalbos. Nes kai ji paniskai bijo gimdymo, tai negali normaliai susikoncentruoti ir viska atlieka neteisingai. Ir aisku isankstinis neigiamas nusistatymas duoda savo. Tikrai ne vienas gydytuojas nevers gimdyti tai, kuriai reiketu atlikti CP. Gimdymui reikia ruostis, o ne sugalvoti is anksti, kad va CP tai iseitis. Jeig tau neuztenka jegu ir turi per daug baimiu, tai tada aplamai gal neverta vaikus gimdyti. Nes vaiku auginimas zymiai sudetingesnis, negu ju gimdymas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(MoulinRouge @ 2014 08 16, 09:15)
Habbi  drinks_cheers.gif

Lietuvoje dar labai gyvybingas zvilgsnis per krikscioniskumo prizme. Manau cia ir yra didziausia 'kliutis' visuomeneje - tas moralinis prasizengimo jausmas pries naturaluma   ax.gif


MoulinRouge, nesamones kalbate. Kaip tik Lietuvoje daroma per daug cezariu. Reikia - nereikia, paciente susimoka ir pjauna. Operacija turetu buti daroma tik tada kai jau nebera kitos iseities.
As jau 14 metu gyvenu vienoje Skandinavijos saliu. Cia norint cezario siaip sau, bijant, ar pan. reikia gerokai paprakaituoti, kad gydytojus itikintum, jog tau reikia cezario. Aisku, jeigu tam yra rimta priezastis, tai zinoma kad bus cezaris, bet reikia rimtos priezasties. Pinigais, kaip Lietuvoje nenusipirksi. Gal kur privacioje klinikoje ir galima, bet cia labai reta kuri renkasi privacias klinikas, nes valstybinese gydymo istaigose lygis ne kiek neprastesnis nei privaciose.

Komplikaciju gali buti visada, taip pat su cezariu. Mano viena pazistama po planuoto cezario Lietuvoje, menesi komoje pragulejo. Aciu dievui, atsikele.
Ir apskritai jus manes nejuokinkite, lygindamos cezari su naturaliu gimdymu. Kur gimdymas be komplikaciju, kai gimdyve jau laisvai stovi ir vaiksto praejus valandai po gimdymo (pvz. man taip buvo po abieju gimdymu), o kur cezaris be komplikaciju, supjaustyti pilvo audiniai, perpjauta gimda.
Gulejau pogimdymineje palatoje su moterimi po cezario (be komplikaciju). Baisu buvo jos dejoniu keliantis ir verciantis ant sono klausytis, kai pati beveik begiojau visur. smile.gif
Ir del plysimu gimdymo metu, negasdinkite nestukiu, norinciu gimdyti. As po pirmo gimdymo plysau, tai truputi skaudejo sedint gal kokia savaite po gimdymo. Antro gimdymo metu jokiu plysimu nebuvo, tai is viso nieko nejauciau. Skaudejo tik pora dienu, gimdai traukiantis. Uztat kaip man ta vargse cezarinuke prisikunde del gimdos traukimosi skausmu, kai skauda ir operacine zaizda ir dar gimda traukiasi tuo paciu. Net pagalvoti baisu.
Papildyta:
QUOTE(Habibi @ 2014 08 15, 06:59)
Vargsiukes tos moterys musu apsiraudojusios Marijos zemeleje... Kasdien dziaugiuosi, kad jau nebegyvenu ten. Lotynu Amerikos salyse moterims netenka susidurti su tokiu nesiskaitymu, asmens teisiu pazeidimais, moraliniu santazu, nereagavimu kaip i asmenybe ir t.t.

O as tai dziaugiuosi, kad kokioje Lotynu Amerikos salyje negyvenu. Nelabai manes vilioja ten esancios salygos. Jau geriau tada Lietuvoje gydyciausi ir gimdyciau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pieniu pieva: 17 rugpjūčio 2014 - 11:57
pieniu pieva, o Jums si tema aktuali nes...? Atejote su misija propaguodama naturaluma? smile.gif

Man tai tikrai nereikia pasakoti, ka viena bobute sake kai jos kaimynes drauges sesuo po CP ka jaute ir kiek dejavo.

As apturejau du CP ir jau pirma para i dusa ejau beigi puikiai jauciausi, nelyginant su tuo, ka patyre mano issizergusi sesuo, kuri 3 menesius sulopytu klynu uodegos negalejo prisesti 4u.gif
Taip pat drauge turiu, kuri naturaliai 'issove' per 15 min abu vaikus ir nesuprato kuo tas naturalus gimdymas toks baisus kitoms.

Kiekviena moteris turi savo suvokima, patirti ir pasirinkimo teise, ponia. Tai bent jau pradekime nuo to, kad kito pasirinkimas ir teises yra visai ne Jusu ir ne mano, pvz. reikalas, tiesa? g.gif

"Neteisk ir nebusi teisiamas" mirksiukas.gif

Gimdykit jus naturaliai ten tam skirtose temose, manau. Dalinkites patirtimi, kuria galite didziuotis ir skatinti kitas taip apsisprendusias. Medituokite ir praregekite bestumdamos nauja gyvybe NATURALIAI.
Cia gi merginos atejo ne 'sviestis' siuo klausimu, o jau turedamos apsisprendima ir ieskodamos konkreciu atsakymu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(MoulinRouge @ 2014 08 17, 12:01)
pieniu pieva, o Jums si tema aktuali nes...?


Paprastai man si tema visiskai neaktuali. Aktuali tapo, kai Habibi ir tamsta pradejote aukstinti cezari ir aiskinti koks jis geresnis negu naturalus gimdymas ir koks geris buna, kai gydytojai uzmirsta kad ju issilavinimas ir gebejimai yra skirti zmonems gydyti, o ne imti pinigus ir pildyti poniuciu uzgaidas. Isivaizduokit kaip butu gerai, jeigu ir Lietuvoje taip butu, kaip Lotynu Amerikoje, ania?

Savo patirtis aprasiau lygiai taip pat, kaip ir jus savasias, todel manuju prasyciau nelyginti bobuciu pasakomis. Tai, ka patyriau ir maciau, maciau pati. O kokiomis bobutemis remdamasi savo patirti aprasete tamsta?

O del teisimo - tikrai nieko neteisiu, net jusu. Mano tikslas buvo aprasyti nekomplikuoto gimdymo ir nekomplikuoto cezario skirtumus. Juos ir aprasiau. O jums, matau, nepatiko? biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pieniu pieva: 17 rugpjūčio 2014 - 12:29