Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 10

QUOTE(KarolisLT @ 2011 12 06, 14:17)
Šiluminė varža nurodo pasipriešinimą šilumos išėjimui.
Šiluminė inercija atidavimo/gavimo greitį


Čia šiek tiek pjaunasi su mano suvokimu.
Šiluminė varža nurodo pasipriešinimą šilumos išėjimui į abi medžiagos puses, taigi šiluminė varža turi pristabdyti tiek šilumą akumuliuojančios medžiagos šilumos paėmimą, tiek ir jos atidavimą.

Šiluminė inercija, čia kaip ir naujas terminas kalbant apie termo akumuliaciją, šalia tokių kaip šilumos talpa ir termo varža, ir jis turėtų puikiausiai būti išskaičiuojamas grynai pagal šiuos du parametrus.

QUOTE
( pamastykite apie mašinos įsibėgėjimą ir jos masę wink.gif )

Tai būtent, pagreitis=šiuo atveju įtakojamas šilumos varžos (tiek greitėjimas, tiek stabdymas/šilumos akumuliavimas-šilumos atidavimas); mašinos masė=akumuliacinė medžiagos talpa, sukauptina termo masė.
O inercija, tai ne greitis, o sukauptos energijos kitimo pristabdymo lygis, kuris mano nuomone kalbant apie šilumos akumuliavimą tiesiogiai priklauso nuo akumuliuojančios medžiagos termo varžos.

Papildyta:
QUOTE(Giedruolė @ 2011 12 06, 14:40)
O dėl naudos,tai turėjau galvoje gal labiau jos nebuvimą. Kuomet žmogus kramto už jus pateiktą info, ir finale ta info liks tam klausiusiąjam nevertinga, tiesiog kažkada apie tai padiskutuota, bet kad realiai panaudoti tai vargu.



Kodėl Jūs taip kategoriškai iš karto. Mano atveju, tikrai niekas kitas, išskyrus mane nepriims sperndimo, kokias medžiagas statyboje, kokius sluoksnius ir iš vis kokį sumuštinį vartoti. Tai turėsiu padaryti jau sekančių metų pavasarį. Kuo daugiau info iki to laiko sukaupsiu, tuo geresnę galimybę turėsiu pasirinkti, nes bus mažiau nežinomųjų (nors jų visuomet bus). Vilienei šis klausimas kaip ir neaktualus, bet manyčiau, kad tokių, kaip aš dar iki galo neišbaigusių sienų sumuštinių yra daugiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 06 gruodžio 2011 - 15:18
QUOTE(mintas @ 2011 12 06, 15:10)
Kodėl Jūs taip kategoriškai iš karto. Mano atveju, tikrai niekas kitas, išskyrus mane nepriims sperndimo, kokias medžiagas statyboje, kokius sluoksnius ir iš vis kokį sumuštinį vartoti. Tai turėsiu padaryti jau sekančių metų pavasarį. Kuo daugiau info iki to laiko sukaupsiu, tuo geresnę galimybę turėsiu pasirinkti, nes bus mažiau nežinomųjų (nors jų visuomet bus). Vilienei šis klausimas kaip ir neaktualus, bet manyčiau, kad tokių, kaip aš dar iki galo neišbaigusių sienų sumuštinių yra daugiau.

Vava, as kaip tik pacioj pradinej stadijoj, net koncepcijos/vizijos dar nera. Tai Giedruole, kadangi sitoj srity sukates, gal architekta apart mineto Aurimo parekomenduosit?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo madwifi: 06 gruodžio 2011 - 15:17
QUOTE(madwifi @ 2011 12 06, 15:17)
Vava, as kaip tik pacioj pradinej stadijoj, net koncepcijos/vizijos dar nera. Tai Giedruole, kadangi sitoj srity sukates, gal architekta apart mineto Aurimo  parekomenduosit?


Atsibodai jau su architektu. Jau paklausiai ir ne vieną kartą. Privačiai jau geriau rašyk.
Atsakyti
Savo architekto parekomenduoti nenoriu. Nors... paklausiu, gal galėtų pagelbėti kitas žmogus, kuris domisi PH tema, eina ta linkme, bet sertifikatą nežinau ar turi. Nežinau nei jo darbų, nei kokybės, tiesiog kaip tik šiandien iš Vokietijos grįžta iš mokymų su mano srities kolegom. Jei įdomu pasiteirausiu telefono.
Atsakyti
beje, čia buvo prašoma palyginti keraminių plytų ir silikatinių plytų mūro sieną.
Įmetu jų skrodimą Silikatinių blokelių ir geresnių termo savybių keramika.

Mano nuomone, dėl labai didelės silikatinių blokelių masės, jie turi turėti labai nemažą šiluminę talpą, o dėl pakankamai horizontalaus temperatūros brūkšnio šilumą akumuliuoti ir ją atiduoti turi pakankamai greitai.

Keraminės sienos masė mažesnė, todėl akumuliuoti turi mažiau šilumos, ir dėl labiau pasvirusio brūkšnio, rodančio didesnį temperatūrų skirtumą abejose blokelių pusėse, akumulecijos ir šilumos atidavimo greitis turi būti mažesnis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 06 gruodžio 2011 - 15:54
QUOTE(madwifi @ 2011 12 06, 16:17)
Vava, as kaip tik pacioj pradinej stadijoj, net koncepcijos/vizijos dar nera. Tai Giedruole, kadangi sitoj srity sukates, gal architekta apart mineto Aurimo  parekomenduosit?

Aš ir pati pradžioj bandžiau skaičiuotis dėliotis ir rasti atsakymą kokie reliai nuostoliai mano namukui bus. Bet dabar vengiu atsakinėt ir sau ir kitiems į šį klausimą (sau pasižiūriu į skaičiuotes pasitikrinimui ar neapsiskaičiavau), nes šis skaičius svarbiausias šilumos šaltinio parinkimui. O pasirinkimo galimybės ribotos. elektrinių radiatorių nebus, dujų nebus, o šilumos siurbliai ar 5kW ar 9kW labai jau ta kaina nesiskiria. Tai man realiai šiltą namą statant pats optimaliausias sprendimo variantas yra kaip pas Vilienę. Konstruktyvo pasirinkimas, sandarumo užtikrinimas ir nuostolių paskaičiavimas Teno metodu - dar niekas neužpatentavot? biggrin.gif Ir aš šilumos šaltinį renkantis nevertinu saulės spinduliuotės, žmonių kiekio ar kopūstienės vakarienei. Vertinčiau tik šaldytuvą ir šaldiklį, nes jie veiks nuolatos. visa kita kaip ta rudeninė saulė, kurios daugiau nėra nei ji yra. O blokelių akumuliacija... ką reiškia jų "užkrovimas" kaip akumuliatoriaus? tik tai, kad didelę dalį laiko turėsit kambaryje palaikyti aukštesnę nei norima temperatūrą, kad vėliau atidavinėjant tą šilumą galėtumėt tik labai mažą laiko dalį gyventi komfortabilioje temperatūroje - labai jau panašu į šildymą KKK be akumuliacinės talpos su radiatoriais. Aš tokio varianto net nesvarstau. Man akumuliatorius yra grindys su vandeniniu šildymu ir akumuliacinė talpa su saulės kolektoriais. visa kita tik padeda taupyti elektrą.
Atsakyti
QUOTE(Giedruolė @ 2011 12 06, 15:45)
tik tai, kad didelę dalį laiko turėsit kambaryje palaikyti aukštesnę nei norima temperatūrą,


Bet jei namas gerai apšiltintas, tai bet kokiu atveju, ar sienos akumuliuoja šilumą ar ne, palaikysit labai pastovę temperatūrą ir jums esant namie ir jums nesant.

Aš į sienų akumuliaciją žiūriu, kaip į "rezervinį šildymą" dingus elektrai. Be to, jei sienos turi savybę greitai ir daug prikaupti šilumos, tai leistų suvienodinti patalpų temperatūrą netikėtai atsiradus dideliems šilumos pritekėjimams pašvietus saulutei per vitrinas, kaip veikmės PN`e.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 06 gruodžio 2011 - 16:04
Jei namas kiauras ir prastai apšiltintas tai tas "rezervas" labai greitai bus išpūstas per skyles ir joks čia nešildymas nes juk prieš dingstant elektrai temperatūros patalpoj neužkelsit. Jūs čia bandot skaičiuoti valandas minutes per kiek laiko nukris 1C ir pan. man tas nelabai rūpi man rūpi realybėj kaip bus. nes ant keramikos tupi storas tinko sluoksnis, ant liktinių epsas ant jo gipso plokštės ir panašiai, difuzorius kerta perdangą ir kažkas ten atsilipino ir nežymiai, bet dėl t skirtumo ciongiukas vyksta ir panašiai. Man svarbu kad temperatūra nežymiai kristų 3d. laikotarpyje. O nudžiugsiu jei ji išvis nenukris smile.gif Žodžiu to ir siekiu. matysim kas gausis.
Atsakyti
QUOTE(KarolisLT @ 2011 12 04, 12:25)
Aš skaičiuodamas naudojuosi formule:
C=Cp*q*V
Cp- savitoji šiluma
q- tankis
V- aktyvios šiluminės masės tūris

Dabar turbūt bus kiek aiškiau wink.gif


Aš vis dar grįžtu prie šios formulės. Kalbėsiu apie skylėtas keramines plytas ir skylėtas silikatines plytas. Du formulei reikalingus dydžius ėmiau iš jūsų nurodyto linko:

http://www3.lrs.lt/p...s...ery=&p_tr2=

Skylėtųjų keraminių plytų (1400 kg/m3):
Tankis - 1600 kg/m3
Savitoji šiluminė talpa - 1000 J/(kg*K).

Skylėtų silikatinių plytų (1500 kg/m3) su cemento skiediniu:
Tankis - 1600 kg/m3
Savitoji šiluminė talpa - 1000 J/(kg*K).

Du formulės duomenys absoliučiai vienodi. Vadinasi viską lemia trečias dėmuo, t.y.
V- aktyvios šiluminės masės tūris.

Šis dėmuo, pasak jūsų, reiškia tai, kiek sienos dalyvauja šilumos mainuose. Jie laikysime, kad tiek silikatinių, tiek keraminių plytų atveju dalyvauja tik 3 cm sienos gylio, tai išeitų du visiškai vienodi atsakymai.

Bet juk iš esmės keramika ir silikatas skiriasi. Todėl man čia vis dar tamsus miškas.



Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2011 12 06, 15:19)
Atsibodai jau su architektu. Jau paklausiai ir ne vieną kartą. Privačiai jau geriau rašyk.

ne nu sakes, gal architektas projektuojantis PN-us netelpa is sitos temos remus?
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti