Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

QUOTE(mumrikas @ 2012 01 08, 17:01)
kaip taisyklė ne pašąla, o saulė nudegina žiemos pabaigoj/pavasario pradžioj. Turiu pasodinusi jų nemažą tvorelę pietvakarinėje pusėje, tai vaizdu nesu patenkinta - jiems iki tokio grožio kaip Prancūzijos ar Anglijos dvarų gėlynuose, kur buksmedžiai naudojami ypač gausiai, toli gražu doh.gif  O dengt agroplėvele tuos kelis mėnsius ir žiūrėt į tokius uždengtus "pabaisynus" iš vis negaliu - visas vaizdas tiesiog prieš nosį pro terasos langus, tai jau geriau tegul apdega blush2.gif

Pas uošvius vienas apvalus buksmedis auga visiškoje šiaurinėje pusėje, tai vaizdas daug geresnis 4u.gif

hmmm o tai kuom pakeisti juos g.gif reikia neauksto zalio bordiuro g.gif
Atsakyti
QUOTE(juokiukas @ 2012 01 08, 17:05)
hmmm o tai kuom pakeisti juos  g.gif  reikia neauksto zalio bordiuro  g.gif


Jei norisi visžalio, tuomet turbūt paprasčiausias spendimas yra žemaūgės tujos. Jei nebūtinai visžaliai, tai turbūt raugerškiai būtų gražus sprendimas. Kažkada apie tai jau diskutavome, kai "aptvėrinėjome" Cobres rožynėlius biggrin.gif Pavartyk senesnes temutes 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(juokiukas @ 2012 01 08, 16:05)
hmmm o tai kuom pakeisti juos  g.gif  reikia neauksto zalio bordiuro  g.gif

tu neparasei, kur pasodinai ta eile, gal pas tave ten visai nesauleta g.gif ?
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2012 01 08, 20:11)
tu neparasei, kur pasodinai ta eile, gal pas tave ten visai nesauleta  g.gif ?

tai kur esu pasodinusi, pokolkas viskas tvarkoje, ziuresim kaip bus pavasari, man taip tie buksmedziukai tiktu g.gif niekaip neatrandu kito tiek tinkancio augalo doh.gif
Papildyta:
http://www.medelynas...raugerskiai/774


o pvz sitas raugerskis jis savo lapeliais labai panasus i buksmedi, kazi kaip is jos formuojasi bordiuras? gal kas patirties turi, nera tuscios sakeles kaip sakant stabaras vien is jo g.gif
Atsakyti
QUOTE(juokiukas @ 2012 01 08, 20:32)
o pvz sitas raugerskis jis savo lapeliais labai panasus i buksmedi, kazi kaip is jos formuojasi bordiuras? gal kas patirties turi, nera tuscios sakeles kaip sakant stabaras vien is jo  g.gif


auginu tokį nekarpytą, tai labai gražiai atrodo, šakelės tankios, rudenį būna ryškiai raudonas ir raudonos uogytės kabo (asišku žiemą jau belapis šakų kupstelis ir tiek), tik spygliuotas kaip turi būt - jei vaikai šalia laksto tai į spyglius galima ir susižeist doh.gif kai aplink reikia ravėt, mulčą papurent, tai keikiuosi ir laukiu nesulaukiu kol aplink raugeriškius (turiu keletos skirtingų veislių) daugiametės gėlės glaustai suaugs, kad piktžolėms maksimaliai šviesą užstotų blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(mumrikas @ 2012 01 08, 20:37)
auginu tokį nekarpytą, tai labai gražiai atrodo, šakelės tankios, rudenį būna ryškiai raudonas ir raudonos uogytės kabo (asišku žiemą jau belapis šakų kupstelis ir tiek), tik spygliuotas kaip turi būt - jei vaikai šalia laksto tai į spyglius galima ir susižeist doh.gif  kai aplink reikia ravėt, mulčą papurent, tai keikiuosi ir laukiu nesulaukiu kol aplink raugeriškius (turiu keletos skirtingų veislių) daugiametės gėlės glaustai suaugs, kad piktžolėms maksimaliai šviesą užstotų blush2.gif

nu va pas mane dvi hyperines paneles lotuliukas.gif o uzsodinti noriu gana ilga linija hm g.gif au nuo rudens renku augalus pavasariui niekaip is dilemu neislipu doh.gif kazin kaip jis karpomas ar nebus vien stybarai, kad nekarpomas grazus ta ir as zinau
Atsakyti
Bordiurai is raudonu raugerskiu (gali buti ir zali ar geltoni, bet visi dygliuoti):
http://i199.photobuc...66853889_XL.jpg

http://i199.photobuc...6bd7d37d_XL.jpg

Viszaliai taip pat yra:
Lonicera nitida - kai kurios veisles daugiau, kai kurios maziau atsparios salciui, o siaip labai greitai ir labai lengvai besidauginantis augalas.
Lonicera nitida 1

Taxus baccata

Ilex crenata Convexa - randu, kad tinka 5 klimatinei zonai.
Tiek kukmedziai, tiek bugieniai nemegsta tiesiogines saules.

Buksmedziai nera labai atsparus grybelinems ligoms.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida777: 08 sausio 2012 - 20:44
QUOTE(vida777 @ 2012 01 08, 21:34)
Bordiurai is raudonu raugerskiu (gali buti ir zali ar geltoni, bet visi dygliuoti):
http://i199.photobuc...66853889_XL.jpg

http://i199.photobuc...6bd7d37d_XL.jpg

Viszaliai taip pat yra:
Lonicera nitida - kai kurios veisles daugiau, kai kurios maziau atsparios salciui, o siaip labai greitai ir labai lengvai besidauginantis augalas.

Taxus baccata

Ilex crenata Convexa - randu, kad tinka 5 klimatinei zonai.
Tiek kukmedziai, tiek bugieniai nemegsta tiesiogines saules.

Buksmedziai nera labai atsparus grybelinems ligoms.

nU dekui uz sias nuotraukas thumbup.gif man tu raudonu raugerskiu foto biski nuramino, nes kaip matau is ju galima is mazesnes formuoti gyvatvores, nes kiek as uvau radusi tai vos ne metrines, tai man tokios netinka, man grynai reikia bardiuro tokio kaip tu kad atsiuntei drinks_cheers.gif nu tai ka reiks dar ziurineti, bet pokolkas raugerskis zalias mano pirmu numeriu, nors vis dar gaila buksmedziuku man jie tokie liuksovi ech
Atsakyti
na dar kukmedžių kolonijinė forma gražiai atrodo - esu kažkur mačiusi parke suformuotus pakraštėlius (juos karpant labai sulėtėja augimas) g.gif
Atsakyti
bijojau, kad jei labai trumpai karpysiu, kad liks tik stabarai
Papildyta:
o gal kas turit foto kaip atrodo is rutu bordiuras g.gif
Atsakyti
Vida, labai grazus bordiuriukas is raudonu raugerskiu wub.gif

QUOTE(mumrikas @ 2012 01 08, 20:37)
auginu tokį nekarpytą, tai labai gražiai atrodo, šakelės tankios, rudenį būna ryškiai raudonas ir raudonos uogytės kabo (asišku žiemą jau belapis šakų kupstelis ir tiek), tik spygliuotas kaip turi būt - jei vaikai šalia laksto tai į spyglius galima ir susižeist doh.gif  kai aplink reikia ravėt, mulčą papurent,


Mumrikai, mulcias tam ir dedamas, kad jo nebereiketu purent. mirksiukas.gif


QUOTE(mumrikas @ 2012 01 08, 21:43)
na dar kukmedžių kolonijinė forma gražiai atrodo - esu kažkur mačiusi parke suformuotus pakraštėlius (juos karpant labai sulėtėja augimas)  g.gif


Is kolonijines formos labai jau prabangus bordiuriukai gautus. smile.gif
Atsakyti
nu jau mane baigia perkalbeti, kad pasilikti prie buksmedziu, tipo nebuna jau taip kad visi numirsta, graziai auganciu pavydziu turi maano mama, hm nors pas mane gautusi ne siaurinej pusej, gal vis tik bandyti sodinti juos, kol nenuspresiu tol nenurimsiu, negaliu pakesti tos savo savybes doh.gif kol suprojektuosiu visa sklypa turbut prazilsiu mirksiukas.gif
Papildyta:
bet kokiu atveju su jumis cia labai faina 4u.gif
Atsakyti