Dažna klaida, kad šudrų (tarnautojų, darbininkų) socialinė kategorija suprantama kaip kažkas žemo. Šudros priklauso civilizuotai visuomenės sistemai, yra viena iš keturių socialinių kategorijų. Jie pasižymi geromis civilizuoto žmogaus savybėmis - švara, neprievarta, nevogimu, nesisvaiginimu, doru savo prigimtinių pareigų atlikimu, darbu vardan Aukščiausiojo padedant kitoms dieviškosios visuomenės grupėms. Šudros visuomenės organizme prilyginami kojoms - be kojų būtų ne kas.
Gal šudrų situacija nesuprantama kaip aukštas lygis lyginant su necivilizuotomis, ateistinėmis visuomenės sistemomis dėl to, kad necivilizuotai gyvensenai apskritai būdinga nepagarba žmogui, o jau dirbančiam ir patarnaujančiam kitiems - labiausiai.
Pasiekti šudros lygį - ne taip paprasta. Tai reiškia kad prigimtinį darbą žmogus atlieka su tam tikra dvasine stiprybe, su tam tikru džiaugsmu ir meile.
Šiais laikais daug kalbama apie tai, kad reiktų dirbti tai, ką mėgsti, ir mėgti tai ką darai. Tai jau tam tikra orientacija į šudros etiką.
O pvz. kalbama, kad lietuviai darbštūs. Bet dažniausiai darbštūs per sukastus dantis, ir dėl pinigų. Iš tikro dauguma nenori dirbti.
-----------------------------------------------------
O dėl draudimo šudroms studijuoti Vedas - Vedos, kaip nepaprastai ezoteriškos žinios, reikalauja labai didelės kvalifikacijos. Kaip negalima imti ir bet kam užsiimti gydytojo amatu ir operuoti žmones, taip ir superinio intelekto bei paruošimo ir auksinio gerumo širdies reikalaujančios žinios saugomos nuo nekvalifikuotų žmonių, kurių širdys gali nebūti tokios švarios. Bet teistai - žmonės, kurie turi tikėjimą Aukščiausiuoju, nesvarbu kokiai socialinei grupei priklausytų, turi teisę užsiimti teistine religine praktika ir gauti bei studijuoti teistinį mokymą Vedų kultūros šventraščiuose (
bhakti tattvas, bhakti kandą). Kodėl? Nes visos gyvos esybės yra Aukščiausiojo vaikai, ir turi su Juo amžiną ryšį, neribojamą jokių materialių sąlygotumų. Kiekvienos gyvos esybės pirminė neatimama pareiga ir teisė - tobulinti savo ryšį su Aukščiausiuoju ir gilintis į Jo mokymą.
žr.
http://www.krishna.l...i-jaiva-dharmos