QUOTE(F @ 2011 10 30, 16:58)
Taip, normalus mano manymu. Bet yra daug visokių smulkmenų suvokime, elgesyje, kurios verčia kitus manyti, kad žmogus su AS yra "kitoks" negu visi. Na mano požiūriu, kitoks nereiškia nenormalus
Aš nesakau, kad reikia skaityti ir išsigąsti, aš taip nedarau, tik pateikiau teorinį variantą, kaip įmanoma "įsikalbėti" sau AS. Bet ir tai tas "įsikalbėtas" variantas pasireikš tik paviršutiniškai. Aš esu sutikus žmonių, kurie labai norėjo būti kitokie, originalūs, ir dėl to pabandė irgi "turėti" Aspergerio sindromą. Bet nuo tikro skyrėsi tuo, kad patekę į situacijas, kuriose trukdytų aspergeriškos savybės, jie iškart greit jų "atsikratė", arba bendraudami su žmonėmis, kurie visiškai nežinojo apie AS ir nevertino "kitoniškumo", jie pasikeisdavo. O mano vyras tikrai turi AS, ir jei patenka į situacijas, kuriose aspergeriškos savybės trukdytų, išsigąsta ir jam netgi pasidaro dar sunkiau su tom savybėm susitvarkyti.
O kodėl Aspergerio diagnozė yra marazmas? Čia tik mano atveju, ar bendrai? Ar tai reiškia, kad jūs man nebeleidžiat čia parašyti, jeigu iškils kokių sunkumų dėl Aspergerio (mano arba mano vyro), nes pagal jus tie sunkumai bus netikri?
Papildyta:
Tai jūs turit Aspergerio bruožų, tai yra labai tikėtina, nes juk tai kažkiek yra paveldima. Kiek žinau, dažnai būna, kad vaikams diagnozavus AS, tėvai apie tai pasiskaito ir sako "o, čia juk grynai apie mane parašyta, ir aš toks esu".
Bet nuo sindromo tai skiriasi tuo, kad jeigu jūs turėtumėt Aspergerio sindromą, tai jūs turėtumėt dėl tų bruožų realių sunkumų gyvenime. Ir Aspergerio sindromas yra daugiau nei charakterio bruožai, ten dar yra ir blogas motorinis išsivystymas, sensorinis jautrumas ir kt. Ir ne visi su AS turi vienodus charakterio bruožus, pvz mes su vyru tai skiriamės, jis neturi draugų išvis ir nemėgsta bendrauti, o aš turiu ir mėgstu bendrauti, einu į meetus

Ir dar jūs sakot, kad jus kažkaip išauklėjo. Aš nežinau, man atrodo, kad Aspergerio sindromą turintys sunkiai pasiduoda auklėjimui, yra užsispyrę? Bent jau aš tokia buvau.
Nu ką reiškia "išauklėjo". Augau savo šeimos aplinkoje ir tiek. Nieks man nieko nebruko ir neįrodinėjo. Kai augini vaiką - tai ir auklėji. Bet tai nereiškia, kad jį mokai daryti tik taip ir nekitaip. Viskas gaunasi savaime.
Kodėl sakote, kad negali būti sunkumų dėl vienos ar kitos charakterio savybės? Kodėl tai būtinai turi būti autizmo bruožas ir tik dėl jo bus sunkumai?
Pvz. uždarumas, norėjimas pabūti vienam. Man tai visada patikdavo. Nuo pat vaikystės. Smagu susikurti savo pasaulėlį, su savo mintimis ir svajonėmis...
Bet aš kalbėti pradėjau normaliu laiku, gal 2,5 m. Buvau plepalynių mergytė, kaip ir mano vaikas šiuo metu, tik skirtumas tas, kad jis "plepa" daugiau savo kalba, baisiai netaisyklingai ir pan. Nepamenu, kaip aš elgdavausi. Na, lyg ir nebuvau baisiai išdykusi, kad lėkčiau be saugumo jausmo, į medžius bijojau karstytis, nors laipiodavau spintomis (tą gerai atsimenu) ir kitais baldais (tą daro/darė mano J). Tai autizmo bruožas? Aš to nedariau persistuojančiai, įkyriai. Sudrausmindavo ir klausydavau. O maniškis "negirdėdavo" drausminimų.
Šiandien buvome vietoje, kur buvo daug mažų vaikų vienoje vietoje (sekmadienio šv. Mišiose su šeimomis ir vaikais). Tedn buvo staliukas su žaislais ir pieštukais. Maniškis ten kuo puikiausiai norėjo būti. Bet viena akijm stebėjau, kaip jis elgiasi. Klausia jo kažko vaikas - mano nieko netsako. Kažkaip keistai pasivaipo, pabalbatuoja savo kalba, pagestikuliuoja, nusišypso. Nu toks jo elgesys labai krenta į akis. Matosi, kad čia nėra tik charakterio bruožas, matosi ir aplinkiniams, kad šitam vaikui kažkas negerai. Bet kai visi tolerantiški - žinoma, kad niekas nieko ir nesako. Greitai 5 metai. Dar lyg ir mažas, bet jau ir nemažas. O jei jis taip pat keistai gestikuliuos ir klabės, kai bus 7 metai. Tai jau tikrai negalėsiu sakyti, kad čia tik jo toks bruožas. Charakterio ir pan. Bus galima aiškiai įvardinti - autizmas.
Papildyta:
QUOTE(Pou @ 2011 10 30, 17:05)
Sveikos, merginos.
Ice, aš sutinku su tavimi - man taip pat aspergerio diagnozė mistiška. Bet manau, kad tie žmogučiai turi ne mažiau problemų, nei turintys įprastines autizmo spektro diagnozes.
Gal tik aplinkos spaudimas jiem didesnis, nes pas juos paprastai IQ aukštas, tačiau mano manymu, neretai tai lydi išsilavinimo netolygumą - jiems tiesiog neįdomios sitys, kurios jų nekabina. Jie dažnai gilinasi tik į tam tikras sritis.
Bet tai ir yra didžioji jų bėda.
Bet,
Pou, negi žmogus turi būti UNIVERSALUS. Negalima domėtis viskuo ir kad viskas "kabintų". Aš net savo profesijoje pastebėjau, kad turiu būti kažkurios vienos srities specialistė, negaliu mokėti VISKO. Nors kai baigiau univerą, atrodo, moku viską (tik patirties mažai).
Aš pvz. niekada nesidomėsiu ekonomika, politika ir kt. dalykais, nes man ten "juodas" miškas. Net bloga pagalvojus, jei reiktų tuo domėtis

O va kiti tame puikiai "plauko" bet apie mediciną nė bum bum, nes jų ta sritis nekabina.