Įkraunama...
Įkraunama...

Islamas

Aha,man irgi įdomu kas ta EIDA smile.gif
Išties būtų faina,kad papasakotumėt apie švenčiamas šventes,gyvenimą su kitataučiu vyru . Nes daugumoje visur yra tik bauginama,o kažko gražaus sunku rasti.
Atsakyti
QUOTE(jovy @ 2011 11 07, 14:21)
Aha,man irgi įdomu kas ta EIDA smile.gif
Išties būtų faina,kad papasakotumėt apie švenčiamas šventes,gyvenimą su kitataučiu vyru . Nes daugumoje visur yra tik bauginama,o kažko gražaus sunku rasti.


eidas yra islamiska svente, cia pagal religija - kai Ibrahimui dievas sapne liepe paaukoti sunu, taip jis ir norejo pasielgti, bet buvo sustabdytas - dievas pasake - siuo savo poelgiu tu irodei istikimybe man, nereikia zudyti sunaus, vietoj jo paaukok avi, ir nuo to laiko per sia svente zmones masiskai pjauna avis ar kt. gyvulius ir svencia.
vienur pjauna ivairius gyvulius, irane pastebejau daugiausia avis....
na gal kas tiksliau zino, bet as irgi labai i religija nesigilinu smile.gif

siaip seimoje mes svenciam ir lietuviskas, ir persu sventes, gana smagu, kai pvz naujus metus sventi 2 kartus thumbup.gif (persu nauji metai - nouruz buna kovo gale ).
na negaliu dabar ilgai pliurpt, nes varau i velyvus svecius, cia tokiu laiku labiausiai megstama sveciuotis ir apskritai miestas gyvas iki 3-4 ryto kaip Lietuvoj diena. doh.gif
Atsakyti
MAH, geros šventės ir laukiu dar pasakojimų smile.gif
Atsakyti
Papasakokit merginos/moterys kaip susipažinot su savo vyrais smile.gif kaip Jus priėmė jo šeima.kokie barjerai buvo ir pan. Padiskutuokime be pykčių.
Atsakyti
Negi niekas nediskutuos? Spėju blogos nuomonės po buvusių temų ir pykčių jose..
Atsakyti
Mah, gyveni Irane? blush2.gif bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(MAH @ 2011 11 07, 22:19)
eidas yra islamiska svente, cia pagal religija - kai Ibrahimui dievas sapne liepe paaukoti sunu, taip jis ir norejo pasielgti, bet buvo sustabdytas - dievas pasake - siuo savo poelgiu tu irodei istikimybe man, nereikia zudyti sunaus, vietoj jo paaukok avi, ir nuo to laiko per sia svente zmones masiskai pjauna avis ar kt. gyvulius ir svencia.
vienur pjauna ivairius gyvulius, irane pastebejau daugiausia avis....
na gal kas tiksliau zino, bet as irgi labai i religija nesigilinu  smile.gif

siaip seimoje mes svenciam ir lietuviskas, ir persu sventes, gana smagu, kai pvz naujus metus sventi 2 kartus  thumbup.gif (persu nauji metai - nouruz buna kovo gale ).
na negaliu dabar ilgai pliurpt, nes varau i velyvus svecius, cia tokiu laiku labiausiai megstama sveciuotis ir apskritai miestas gyvas iki 3-4 ryto kaip Lietuvoj diena.    doh.gif

Turkijoje kurban bayrami (aukojimo svente)vadinasi, tai visi kas pinigeliu pakankamai turi, skolu nera ir pan. pjauna avinus ir jaucius(siuos pjauna 7 seimos) smile.gif jau antrus metus tenka dalyvauti, tai nieko labai ispudingo man toje sventeje nera, seima susirenka, kas koki avinuka papjauna, tada kebabus (saslykus)kepa ir per gimines eina.siaip varginantis reikalas ir gan nuobodus, bent jau mums su vyru blush2.gif kaip supratau Irane labai aktyviai svencia, Turkijoje gan ramiai, labai jau dideliu linksmybiu nepastebejau, tik kebabu atsiedziau visiems metams, net i mesos puse ziuret nenoriu biggrin.gif


Papildyta:
QUOTE(jovy @ 2011 11 09, 23:38)
Negi niekas nediskutuos? Spėju blogos nuomonės po buvusių temų ir pykčių jose..

zinai kaip buna, kai tik tema kokia religija paliecia, o ypac jei musulmonybe,taip ir prasideda marazmai doh.gif

QUOTE(aiki @ 2011 11 10, 09:27)
Mah, gyveni Irane?  blush2.gif  bigsmile.gif

va va man irgi labai idomu pasidare, kaip tau ten einasi, kiek jau laiko?
Atsakyti
na as gyvenu sudejus keli metai, nes nepastoviai, kartais koki pusmeti lietuvoj.....

einasi normaliai, gal nuo nauju metu bandysiu dirbti, nes man be darbo kazkaip veiklos truksta, aisku kazkur vaziuoji, kazka pamatai, susitinki, bet kasdien atsibosta namai ....

cia tema "islamas", tai kazkaip as nelabai noriu diskutuot apie religijas, nes nesu religinga ir nelabai i tai gilinuosi....
na siaip apie gyvenima galima papliurpt...

o tai kaip Turkijoj sekasi? mes isilgai per visa turkija vaziuojam masina i irana, bet gyventi neteko... ne zemes drebejimo zonoj gyvenat? na ten nepavydziu, mes visad vaziuojam per Vana doh.gif

bet va kiek buvau turkijoj niekur neradau skaniu kebabu, na gal nemoku ieskot blush2.gif
net pradejau galvot kad lietuvoj skanesnius daro lotuliukas.gif
o irane kebabai isvis kitokie...


Papildyta:
QUOTE(munnce @ 2011 11 10, 09:04)
Turkijoje kurban bayrami (aukojimo svente)vadinasi, tai visi kas pinigeliu pakankamai


taigi pamaciau, kad prie tavo avataro gaziantepas parasyta, taigi mes visad vaziuojam per si miesta bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(MAH @ 2011 11 10, 10:40)
na as gyvenu sudejus keli metai, nes nepastoviai, kartais koki pusmeti lietuvoj.....

einasi normaliai, gal nuo nauju metu bandysiu dirbti, nes man be darbo kazkaip veiklos truksta, aisku kazkur vaziuoji, kazka pamatai, susitinki, bet kasdien atsibosta namai ....

cia tema "islamas", tai kazkaip as nelabai noriu diskutuot apie religijas, nes nesu religinga ir nelabai i tai gilinuosi....
na siaip apie gyvenima galima papliurpt...

o tai kaip Turkijoj sekasi? mes isilgai per visa turkija vaziuojam masina i irana, bet gyventi neteko... ne zemes drebejimo zonoj gyvenat? na ten nepavydziu, mes visad vaziuojam per Vana doh.gif

bet va kiek buvau turkijoj niekur neradau skaniu kebabu, na gal nemoku ieskot  blush2.gif
net pradejau galvot kad lietuvoj skanesnius daro  lotuliukas.gif
o irane kebabai isvis kitokie...
Papildyta:
taigi pamaciau, kad prie tavo avataro gaziantepas parasyta, taigi mes visad vaziuojam per si miesta  bigsmile.gif

na as irgi visiskai nereliginga, tai tos temos nusprendziau geriau is viso neliesti, ypac Turkijoje, tai prasideda kovos, normali diskusija neimanoma...
va va bandyk kazko ieskotis, nes as metus taip namie pasedejau, tai jau stogas konkreciai pradejo vaziuoti, i dusa net tingejau eiti, viskas erzinti pradejo, Turkija debiliska salim pasidare:D dabar i turku kalbos kursus kiekviena diena varau, tai atsigavau, nebekreipiu demesio i visokius marazmus, draugu arabu atsirado lotuliukas.gif nes visi i Gaziantepa is Sirijos varo, viena mergicka is Irano yra, na tai ka, jokiu cadru, tiurbanu ir pan., su aukstakulniais, makiazu, visa grazi ateina :Das aisku tundra isivaizdavau, kad jei is Irano, tai visa apsikamscius bus doh.gif
siaip tie Lietuvoj tai ne kebabai, o doner, o cia kebabai is principo saslykai. man skaniausias Adana kebab - farsas ant iesmo iskeptas, ir apskritai Adanoj skaniausi kebabai ir maistas, kadangi mano vyras is ten, tai ten daugiausiai visko valgiau biggrin.gif
jus kaip suprantu greitkeliu per tunelius varot (Osmaniya, Bahce, Gaziantepas, Diyarbakir, Van), na tai pamastykit, kai kita karta vaziuosit, galetumet ir pas mumis uzsukti, cia rimtai, visai smagu butu susimatyt, nes as cia viena kaip pirstas sitam gale is lietuviu, na dar Kahramarmarase ir Diyarbakire po viena yra,kad Vane butu nesu girdejus...o kaip Irane su lietuvatem bendraujat, neabejoju, kad ne viena yra?ir beje kaip zmones, a tikrai religingi ar tiesiog verciami valdzios tokiais dedasi?
Atsakyti
QUOTE(munnce @ 2011 11 10, 10:06)
na as irgi visiskai nereliginga, tai tos temos nusprendziau geriau is viso neliesti, ypac Turkijoje, tai prasideda kovos, normali diskusija neimanoma...
va va bandyk kazko ieskotis, nes as metus taip namie pasedejau, tai jau stogas konkreciai pradejo vaziuoti, i dusa net tingejau eiti, viskas erzinti pradejo, Turkija debiliska salim pasidare:D dabar i turku kalbos kursus kiekviena diena varau, tai atsigavau, nebekreipiu demesio i visokius marazmus, draugu arabu atsirado lotuliukas.gif  nes visi i Gaziantepa is Sirijos varo, viena mergicka is Irano yra, na tai ka, jokiu cadru, tiurbanu ir pan., su aukstakulniais, makiazu, visa grazi ateina :Das aisku tundra isivaizdavau, kad jei is Irano, tai visa apsikamscius bus doh.gif
siaip tie Lietuvoj tai ne kebabai, o doner, o cia kebabai is principo saslykai. man skaniausias Adana kebab - farsas ant iesmo iskeptas, ir apskritai Adanoj skaniausi kebabai ir maistas, kadangi mano vyras is ten, tai ten daugiausiai visko valgiau biggrin.gif
jus kaip suprantu greitkeliu per tunelius varot (Osmaniya, Bahce, Gaziantepas, Diyarbakir, Van), na tai pamastykit, kai kita karta vaziuosit, galetumet ir pas mumis uzsukti, cia rimtai, visai smagu butu susimatyt, nes as cia viena kaip pirstas sitam gale is lietuviu, na dar Kahramarmarase ir Diyarbakire po viena yra,kad Vane butu nesu girdejus...o kaip Irane su lietuvatem bendraujat, neabejoju, kad ne viena yra?ir beje kaip zmones, a tikrai religingi ar tiesiog verciami valdzios tokiais dedasi?


na ten kurdu pusej skaiciau bbc, kad neramumai... ar saugu gyvent ?
mes vaziuojam per Stambula, po to daugiau per siaurine puse - Amasija..... Gaziantepas, paskutini karta vaziavom tiesiogiai per Vana, per Ankara nevaziuojam...
Parasyk i az emaila, tai susisieksim paprasciau....

na mane irgi uzknisa tas trynimasis namuose ir daznas sveciavimasis, kartais varau tik is mandagumo, nes negrazu atsisakyt - ten uzsienieciai jiems retenybe ypac is europos, ir net nemanau, kad kas is lietuvos gyvena, niekur negirdejau verysad.gif
as irgi mokausi persu kalba, nes anglu neuztenka ir gyvenant visur reikalinga persu, bet jau tas rastas - kai pirmoke keverzoju lotuliukas.gif

o siaip tai "netundriskai" galvoji thumbup.gif - tikrai irane ten daug nesioja cadras, kai kurios nenesioja, bet ant galvos butinai kazka nesiot reikia, ilgos rankoves, kelnes, jokiu aptemtu rubu - apranga patvirtinta istatymu, ir jei gatveje netinkamai busi apsirengus is karto policija gali vezt i nuovada, nesvarbu ar tu musulmonas ar ne.... ir reikia but apsirengus, taip pat nesvarbu, kad lauke karstis +45 doh.gif
cia ne tik provincijoj, bet ir didziausiuose miestuose tas pats....
o iranietes tai as ir pastebejau, tik kerta turkijos siena - ir vos ne pusnuoges issirengia lotuliukas.gif as issivaizduoju kaip jas uzknisa tie skudurai visad doh.gif , o po to jei vel i irana - vel prie sienos apranga keiciama lotuliukas.gif
na as tai irgi taip darau ax.gif

na yra ir religingu, yra daug tik vaidinanciu kad religingi, o velnia galvoja lotuliukas.gif
aisku jei musulmonas tai gali dirbti valstybinej istaigoj ar gauti daug geriau apmokama darba, religines mazumos ignoruojamos...

tai irane tokie is avienos farso populiariausi, po to dar is vistienos gabaliuku, dar velniskai skanus avienos sonkauliukai kepti kaip saslykai....
o kazkodel turkijoj as valgiau su lavasu, bet tikrai pasitaike kelis kartus neskanus, tai daugiau nepirkau ax.gif mano puske daznai atostogauja turkijoj, tai sako, kad maistas baisiai skanus, bet as kai tik paskubom pravaziuoju, tai nusiperki bile ko, nes nebuna laiko spec. paieskoms blush2.gif

Atsakyti
Oho, kaip greitai ir daug priraset, paneles! 4u.gif

Mah, kaip idomu.. Apsilankyt Irane mano viena didziausiu svajoniu wub.gif O kuriame mieste?

Del zemes drebejimu, tai atrodo, kad visos lietuvaites saugios, toliau nuo Vano gyvena. O kurdu teroristai, tai ne taip seniai ir Ankaroj sprogo bomba, bet ka darysi, nezinai kur taves mirtis laukia.. doh.gif Aisku, dar ne karo zona, bent sita puse, tai stengiames nepanikuoti rolleyes.gif
Mano vyras kariniu pareigu pilotas, kazkada laikrastyje buvo paskelbta info, kad i miestus didziuosius PKK teroristai issiunte savo zmones, kad det bombas po pilotu masinom.. Tai buvo kuris laikas, kai tikrinome pasilenke ar prie masinos dugno jokio paketo ner prikabinta doh.gif aisku, nepanikavom, nes is darbo oficiali info neatejo, bet laikrastyje tik parase, taciau vistiek geriau but atsargiam.. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(MAH @ 2011 11 10, 12:10)
na ten kurdu pusej skaiciau bbc, kad neramumai... ar saugu gyvent ?
mes vaziuojam per Stambula, po to daugiau per siaurine puse - Amasija..... Gaziantepas, paskutini karta vaziavom tiesiogiai per Vana, per Ankara nevaziuojam...
Parasyk i az emaila, tai susisieksim paprasciau....

na mane irgi uzknisa tas trynimasis namuose ir daznas sveciavimasis, kartais varau tik is mandagumo, nes negrazu atsisakyt - ten uzsienieciai jiems retenybe ypac is europos, ir net nemanau, kad kas is lietuvos gyvena, niekur negirdejau  verysad.gif
as irgi mokausi persu kalba, nes anglu neuztenka ir gyvenant visur reikalinga persu, bet jau tas rastas - kai pirmoke keverzoju  lotuliukas.gif

o siaip tai "netundriskai" galvoji  thumbup.gif  - tikrai irane ten daug nesioja cadras, kai kurios nenesioja, bet ant galvos butinai kazka nesiot reikia, ilgos rankoves, kelnes, jokiu aptemtu rubu - apranga patvirtinta istatymu, ir jei gatveje netinkamai busi apsirengus is karto policija gali vezt i nuovada, nesvarbu ar tu musulmonas ar ne.... ir reikia but apsirengus, taip pat nesvarbu, kad lauke karstis +45  doh.gif
cia ne tik provincijoj, bet ir didziausiuose miestuose tas pats....
o iranietes tai as ir pastebejau, tik kerta turkijos siena - ir vos ne pusnuoges issirengia  lotuliukas.gif as issivaizduoju kaip jas uzknisa tie skudurai visad  doh.gif , o po to jei vel i irana - vel prie sienos apranga keiciama  lotuliukas.gif
na as tai irgi taip darau  ax.gif

na yra ir religingu, yra daug tik vaidinanciu kad religingi, o velnia galvoja  lotuliukas.gif
aisku jei musulmonas tai gali dirbti valstybinej istaigoj ar gauti daug geriau apmokama darba, religines mazumos ignoruojamos...

tai irane tokie is avienos farso populiariausi, po to dar is vistienos gabaliuku, dar velniskai skanus avienos sonkauliukai kepti kaip saslykai....
o kazkodel turkijoj as valgiau su lavasu, bet tikrai pasitaike kelis kartus neskanus, tai daugiau nepirkau  ax.gif mano puske daznai atostogauja turkijoj, tai sako, kad maistas baisiai skanus, bet as kai tik paskubom pravaziuoju, tai nusiperki bile ko, nes nebuna laiko spec. paieskoms  blush2.gif

na rytinej pusej Diyarbakir, tas pats Van, ir kiti ten miesteliukai, tai daugiausiai kurdai gyvena, tai ten pastoviai vis kas pasprogdinama, gaila man tu kareivuku, jauni berniukai i tarnyba pasaukiami, nepasiseka paskyrima i rytus gauna ir mirsta nuo kokiu debilu bombu verysad.gif o siaip Turkijoj gan saugu, jokios baimes as nejauciu, patys tik per zinias apie tuos sprogdinimus isgirstam...
jooooo,neisivaizduoju saves su visais tais skarmalais, turbut irgi kas puse metu i Lietuva vazineciau, kad laisves oro ikvepciau, kitaip nupusciau smile.gif na nieko anksciau ar veliau ir Irane kokia revoliucija ivyks mirksiukas.gif o siaip manau tikrai lietuviu Irane yra, aisku ne tiek daug kiek Turkijoj, bet is tu keletos kai kurios musulmonemis jau patapusios, gal ir i interneta nelabai diedai leidzia listi, na cia as taip speju biggrin.gif
na isivaizduoju, kad su ta persu sunku, mano klasiokai arabai biski arabu bando pamokinti, tai savo vardo nesugebu sukeverzoti, bet uztat jiems kaip sunku lotynu raides keverzoti, kiti ir nepaskaito, tai prisizvengiam iki asaru biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo munnce: 10 lapkričio 2011 - 12:30