
Kas link kateterizavimo, tai dukrą kateterizuojam nuo 1 metų 2 mėn. (dabar jai 5 metai), nes tuo metu buvo šlapimo takų infekcija, kol kas tą vienintelį kartą. Kad ji kateterizuojama, tai mums geriau. Beveik visada būna sausa, dėl to galima nenešioti pamperso, jį uždedam tik dėl atsargumo, kai kur nors važiuojam ar einam į darželį. Kateterizuoti reikia kas 3 valandas, bet kartais užtęsiam ir ilgiau, bet nieko, nebūna šlapia.
Dar geria oksibutininą, jis sutraukia pūslę, kad nebūtų įtempta. Ir furadoniną, kai šlapimas negražus, drumzlinas, blogas kvapas. Jį pageria kokias 4- 7 dienas (gydytojas sakė reiktų pagert 7 dienas).
Minusai gal tokie, kad kateterius reik užsisakyt vaistinėj arba firmoj, kuri prekiauja medicininėm priemonėm (''Skirgesa'' Kaune, ''Azas'' Panevėžy), kad jų dienai reikia 5. Tai papildomos išlaidos. Bet galima naudoti 1-ą dienai, jei šlapimas gražus, išplauti kateterį šaltu vandeniu ir įdėti jį į medvilninį ar lininį audinį. Išbandėm, tikrai gerai. Mums tokį patarimą davė per seminarą Kaune vaiko raidos klinikoj ''Lopšely''.
Taip, kateterizuojant visiškai ištuštinama pūslė. O nekaterizuojant neaišku kiek išbėga, kiek lieka. Na, kiek girdžiu dabar gydytojai labai už tą kateterizavimą. Atseit, taip saugoma pūslė ir inkstai.
Na, mums tai jis gerai. Kažkaip ir iš pradžių nebuvo sunkumų, ir dabar.
Bet jeigu jums nėra infekcijų ir su inkstais tvarkoj, gal dar nėra ko skubėt.