Įkraunama...
Įkraunama...

Drėgmės surinktuvai - 2

Tai Meaco rūbų džiovinimo režimu naudoja 650 W ir surenka 8 L per parą? Tai ne itin geri tada duomenys, kai netgi tas pats minėtas Trotec daugiausiai naudoja 300 W.... taip pat užkliuvo iš Meaco aprašymo:

"- Garso lygis - 39/43/48 dB (įprastas kompresorinis drėgmės surinkėjas nedirba tyliau negu 47 dBA); Tai tyliausias sausintuvas!"

Kai tuo tarpu vokiškas Trotec tik 43 dB.... kažkokia nepadori ta Meaco reklama man pasirodė...
Atsakyti
QUOTE(Ragainė @ 2014 11 02, 00:44)
Tai Meaco rūbų džiovinimo režimu naudoja 650 W ir surenka 8 L per parą? Tai ne itin geri tada duomenys, kai netgi tas pats minėtas Trotec daugiausiai naudoja 300 W.... taip pat užkliuvo iš Meaco aprašymo:

"- Garso lygis - 39/43/48 dB (įprastas kompresorinis drėgmės surinkėjas nedirba tyliau negu 47 dBA); Tai tyliausias sausintuvas!"

Kai tuo tarpu vokiškas Trotec tik 43 dB.... kažkokia nepadori ta Meaco reklama man pasirodė...


Na čia turėta omenyje, kad tyliausiu įmanoma režimu jis "tyliausias" bet visgi nėra tai tiesa, nes yra ir tylesnių, pvz Argo Deolo 11 tik 38 db, nežinau ar jis tyliausias, bet akivaizdu, kad už Meaco tylesnis.

Ir dar neapsigaukit, nėra Trotec gamintas vokietijoje (paskambinkite į kurią nors parduotuvę ir paklauskite būtent to), gamintas jis kinijoje (kaip ir beveik visi Lietuvos rinkoje esantys buitiniai drėgmės surinkėjai), tiesiog įmonė yra Vokiečių smile.gif
Atsakyti
QUOTE(acteeno @ 2014 10 28, 20:59)
Sveiki, turime Meaco jau antrus metus. Papasakosiu trumpai apie įspūdžius.

Turėjome pelėsio problemą. Išnaikinau specialiomis priemonėmis (ypač geras pasirodė Hygisept F210), nusipirkau drėgmės matuoklį (70-80% rodė) ir iškart po to šio forumo patarti nusipirkome Meaco.

Butas trijų kambarių 64 kvm, vienas centrinis ir du kiti jam iš šonų. Centrinis kambarys kaip ir centrinis, viskas ten ok. Kiti du kraštiniai, be to paskutinis aukštas. Vieną kraštinį suremontavom, apšildėm, izoliavom ir t.t., kitas kraštinis visada buvo tikras šaldytuvas (apie 18 laipsnių, kas esant apie 70% drėgmei nesukelia jokio komforto). Laikome surinkėją įjungtą 24/7 centriniame kambaryje, aišku visus namiškius išmokinau palikti duris ramybėje (atskira istorija, kelis kartus net iškėlęs duris iš vyrių buvau), privatumą teko visiems užmiršti:).

Kol šildymas būna nepajungtas, o lauke tikras ruduo, surinkėjas darbuojasi kiaurą parą. Gerai, kad jis pats perspėja, kada talpa būna pilna vandens. Taigi vandenį tik spėk išpilt, filtrą tik spėk išsiurbti (tas labai svarbu). Kas man patinka - kai jis padaro savo darbą (drėgmės lygis pagal matuoklį nukrenta iki ~50), jis sustoja, pailsi, tada prasipučia (pasitikrina ar neauga drėgmės lygis), vėl pailsi. Žodžiu, veikia jis pats kada jam reikia. Dabar, kai šildymas jau pajungtas, surinkėjas dirba tik po kelias valandas per parą, naktimis kaip taisyklė.

Apie triukšmą - naktį tik „pirma pavara“, kitaip sunku užmigti.

Drėgmės lygis dabar pastoviai laikosi ties 45-55% prie 20-21 laipsnio šilumos. Šiaip surinkėjas turi kelias parinktis, kokį drėgmės lygi reikia palaikyti. Sausa - tai apie 35-50, OK - tai apie 50-55, antipelėsis - apie 60. Bėda ta, kad negali įjungti antipelėsio ir tikėtis, kad visuose kampuose bus ne daugiau nei 60.  Tolimuose kambariuose vis tiek bus daugiau. Aš laikau vidutine padetį (OK, kaip aš ją vadinu), tuomet kambary aplink surinkėją būna kokie 45, kitur apie 55% drėgmės. Tai nelabai gerai, nes vienur labai sausa, kitur kaip ir gerai. Todėl deja, panešioti jį karts nuo karto tenka į atskirus kambarius. Spėju, kad 70 kvm pagal aprašymą jis tempia tik veikiant pastoviai nesustojant, nes maksimalus per jį praeinantis oro srautas nėra didelis. Labai nepatogu (ir teko to išmokinti namiškius), kad norint jį išjungt neužtenka paspausti mygtuką. Reikia dar palaukti, kol jis aušinsis (~5 minutes jei prieš tai intensyviai dirbo). Tas užknisa, jei reikia būtent tos rozetės, į kurią jis pajungtas.

Užtat pelėsis dar nepasirodė per 2 metus, tikiuosi ir nebeišlis. To kaina - vidutiniškai ~50-60 litų už elektrą per mėnesį (aišku vasara nejungiam). Iš esmės, labai džiaugiamės, kad nepirkom kompresorinio:) Meaco manau pasiteisino.


Pas mus ta pati problema buvo ir butas taip pat viršutiniame aukšte, taip pat antri metai. Elektros panašiai sunaudojom, kai dar nešildė, o kai šildo jau, tai įjungiam tik tuo žemiausiu režimu, kuris pagal charakteristikas mažai naudoja. Arba kai pridžiaunam rūbų, tai tą džiovinimo ręžimą, kad drėgmės neprisikauptų, nakčiai uždedam, labai liuks. Man patinka, kad jis lengvas, nes tenka nunešti į kitus kambarius, jei problematiška pasidaro ten, nes butas per didelis vienam tokiam aparatui - 80 kv.m. Be jo, buvo didelės problemos, vanduo langais žliaugdavo, nebuvo nei mažiausio neaprasojusio langų plotelio...
Dabar tik galvojam, kad reikia žiūrėti, kas su ventiliacija negerai bute, reikės kažką daryt, nes drėgmė kaupiasi labai greit, matomai vonioje ir virtuvėje ventiliacijos angos visai savo funkcijos neatlieka.
Atsakyti
QUOTE(blicc @ 2014 11 02, 11:26)
Pas mus ta pati problema buvo ir butas taip pat viršutiniame aukšte, taip pat antri metai. Elektros panašiai sunaudojom, kai dar nešildė, o kai šildo jau, tai įjungiam tik tuo žemiausiu režimu, kuris pagal charakteristikas mažai naudoja. Arba kai pridžiaunam rūbų, tai tą džiovinimo ręžimą, kad drėgmės neprisikauptų, nakčiai uždedam, labai liuks. Man patinka, kad jis lengvas, nes tenka nunešti į kitus kambarius, jei problematiška pasidaro ten, nes butas per didelis vienam tokiam aparatui - 80 kv.m. Be jo, buvo didelės problemos, vanduo langais žliaugdavo, nebuvo nei mažiausio neaprasojusio langų plotelio...
Dabar tik galvojam, kad reikia žiūrėti, kas su ventiliacija negerai bute, reikės kažką daryt, nes drėgmė kaupiasi labai greit, matomai vonioje ir virtuvėje ventiliacijos angos visai savo funkcijos neatlieka.


Ventiliacija yra reikalas nepaprastas. Man pagal darbo pobudi tenka susidurti. Vonioje ir virtuveje pas Jus (kaip ir pas mane ir didziaja dauguma daugiabuciu gyventoju) yra istraukiamoji ventiliacija (irengta aukstai). O oras turi buti ne tik istraukiamas is patalpos, bet ir tiekiamas i patalpa. Tuo metu, kai buvo statomi tarybiniai daugiabuciai, pritekamosios ventiliacijos nereikejo, nes jos fukcija atliko ...mediniai langai. Ir tuo viskas pasakyta.
Atsakyti
Skaitau skaitau ir niekaip neapsisprendžiu kurį pirkti. kitų sausintuvų nerašo kokį orą išpučia, maeco rašo pašiltinta, o tai gal visai ir nieko, šiek tiek šilčiau pataps namie:)
Atsakyti
QUOTE(kriskol @ 2014 11 03, 14:17)
Skaitau skaitau ir niekaip neapsisprendžiu kurį pirkti. kitų sausintuvų nerašo kokį orą išpučia, maeco rašo pašiltinta, o tai gal visai ir nieko, šiek tiek šilčiau pataps namie:)

pašiltintą orą išpučia visi adsorbciniai drėgmės surinkėjai, tai ir Supra BTI ir Master DHA 10 smile.gif tik kaip jau sakiau, svarbu atsižvelgti į tai kokiam plotui renkatės drėgmės surinkėją, nes dažniausiai adsorbciniai skirti mažesniam plotui
Atsakyti
QUOTE(dukrele_saulele @ 2014 11 03, 18:34)
pašiltintą orą išpučia visi adsorbciniai drėgmės surinkėjai, tai ir Supra BTI ir Master DHA 10 smile.gif tik kaip jau sakiau, svarbu atsižvelgti į tai kokiam plotui renkatės drėgmės surinkėją, nes dažniausiai adsorbciniai skirti mažesniam plotui


Kas tas mažas plotas - rašo kad Maeco iki 70 kv.m. Mums užtenka ir 80 kv.m., jei nešiojant. Palyginti labai kompaktiškas, nedidelis. Yra kažkur youtube video, kur lygina trijų surinkėjų triukšmingumo lygį ir dydį, tai anie ir triukšmingesni, ir gargarai. Galima, žinoma, ir statybinį įsigyti doh.gif Be abejo, realiai neišbandžius, sunku palyginti, kuris tikrai geriau. Susiduriančiam su drėgme, bet kuris surinkėjas bus labai geras ir kaip stebuklas, jei tik nors kiek sumažins drėgmę namuose.
Papildyta:
QUOTE(acteeno @ 2014 11 02, 20:59)
Ventiliacija yra reikalas nepaprastas. Man pagal darbo pobudi tenka susidurti. Vonioje ir virtuveje pas Jus (kaip ir pas mane ir didziaja dauguma daugiabuciu gyventoju) yra istraukiamoji ventiliacija (irengta aukstai). O oras turi buti ne tik istraukiamas is patalpos, bet ir tiekiamas i patalpa. Tuo metu, kai buvo statomi tarybiniai daugiabuciai, pritekamosios ventiliacijos nereikejo, nes jos fukcija atliko ...mediniai langai. Ir tuo viskas pasakyta.


Bet problema dažniausiai didžiausia paskutiniuose aukštuose? Kažkur teko skaityti, kad dėl tumpos ventiliacinės angos blogai traukia. O dar remonto metu teko matyti, kad ten tikrai daug dulkių užsinešę. Ko gero nepakenktų nusamdyti kaminkrėtį. Nes juk šiltas drėgnas oras turėtų judėti pro tas angas į viršų, kur šalčiau, bet ne, iš vonios pasiskristo po butą. Lygiai taip jaučiasi virtuvėje. Gal dar koks ventiliatoriukas vonioje padėtų... Pas mus vienas kambarys vėsesnis, tai ten labiausiai mėgsta kauptis visa drėgmė. Nors vidinis, bet reikės jį apšiltint.
Atsakyti
Ar naudojate kam nors vandenį iš drėgmės rinktuvų?
Atsakyti
QUOTE(Perkune @ 2014 11 18, 10:32)
Ar naudojate kam nors vandenį iš drėgmės rinktuvų?

ne, išpilu lauk.
Atsakyti
QUOTE(Perkune @ 2014 11 18, 10:32)
Ar naudojate kam nors vandenį iš drėgmės rinktuvų?


Aš laistau gėles ir grindis plaunu smile.gif
Atsakyti
SVEIKI AR TIKS MUMS MAECO JEI MES DABAR STATOMES NAMA IR VYKSTA APDAILA?
Atsakyti
Kur perkate drėgmės surinktuvus? Išsirinkau Meaco10, ar verta siųstis? 4u.gif
Atsakyti