QUOTE(išprotėjus @ 2008 03 05, 17:48)
Kadangi pati dirbu senelių namuose Kaune, galiu viska papasakoti kaip cia pas mus yra
Viska ką parase Moonlit yra tiesa, tik as raudonai pabraukiau kai kuriuos netikslumus.
1. Norint pakliuti i seneliu namus reikia kreiptis i soc. rupyba, kuri randasi Kaune, Nemuno g. 29. Jei eisit i seniunija jus vistiek sius i Nemuno gatve.
2. Cia tikrai kol numirs niekas nelaukia

Pas mus seneliu namuose galima sakyti visada yra vietu, tik tos vietos taip paprastai nera dalinamos,

Jos laikomos "elitui" taip pavadinkim

O tie paprasti vargsai zmogeliai turi laukti apie 2 metus eileje. Cia ne viskas taip paprasta

Bet jei turi garsia pavarde ar turi daug pinigu, tave priims labai greitai

Nu tokia jau ta realybe...
3. Dabar del kainos, seneliu namuose. Cia nera nustatytos kainos

Viskas priklauso nuo gaunamos pensijos

Pas mus siai dienai seneliu namuose gyvena keli seneliai, kurie gauna tik pasalpa apie 200 lt is valstybes is kuriu yra atskaitomi 80 proc. sumos. 20 proc. t.y. kazkur apie 40 lt. lieka jiems patiems.
Kitas klausimas yra vienvieciai kambariai, vat uz juos tai tenka moketi 2 bazines pensijas (viena pensija yra 316 lt) t.y. 632 lt. Bet jei gyventojo pensija yra virs sitos sumos jam tai jam nuo jo pensijos atskaiciuoja 80 proc. Ir papildomai damoketi nieko nereikia. Bet jei jo gaunama pensija yra mazesne nei 632 lt. Jis privalo susimoketi uz vienvieti kambari papildomai.
O gyvenant dvivieciame kambaryje, visiskai nesvarbu kokia tavo pensija

Zmogus gali buti, kad ir visiskai valstybes islaikomas.
4. O kas liecia ta viena procenta, tai turtas vertinamas ne kas metus, o kas menesi.
Ir patikekit manim tas vienas procentas yra tikrai daug

Kaip kuriems seneliams, kurie turi didelius turtus tenka moketi ir po 200-300 lt. per menesi.
Ir mano rekomendacija, ir jei jau nusprendet ateiti gyventi i seneliu namus verciau visa savo turta parduoti, padovanoti ar kitaip jo atsisakyti

Nes kitu atveju is mokesciu neisikapstysit
Taip deja, priima tik Kaune registruotus

Isimciu nera
Jei turit dar kokiu nors klausimu susijusiu su seneliu namais, klauskit
Keista, kad Kauno senelių namai neturi patvirtintos mėnesio socialinės globos kainos. Jos gali būti net dvi: žmogui, turinčiam sunkų neįgalumą ir žmogui, neturinčiam sunkaus neįgalumo. Žinoma iš senelio negalima paimti daugiau nei 80 proc. pensijos ir 1 proc. turto vertės normatyvo. Tačiau čia labai daug niuansų. Jei seneliui yra nustatytas priežiūros ar slaugos poreikis, reikia žiūrėti ar jo 80 procentų pajamų viršija trigubą mėnesio globos kainą. Jei viršija, socialinis skyrius turi jam mokėti slaugos ar priežiūros tikslinę kompensaciją, nuo kurios atsiskaičiuoja ir ta 80 proc. dalis senelių namams. Plius, jei senelis turi slaugą, valstybė papildomai dotuoja 936,0 Lt sumokėti už mėnesio socialinę globą. Todėl kartais net nereikia seneliui mokėti visų 80 proc. savo pensijos ar 1 procento turto vertės ir jam lieka daugiau asmeninių pinigėlių.
Išprotėjus, aš irgi dirbu su patalpinimu į globos namus, tik ne Kaune, o Kauno rajone, todėl ir apgyvedinimo tvarkos šiek tiek skiriasi. Pas mus visus pirminius dokumentus surenka seniūnijų socialinio darbo organizatorės, juos perduoda paslaugų centrui. Centre viską pertikrina, gražina taisyti ar papildyti, vertina pajamas ir turtą, ieško vietos pagal asmens amžių ir neįgalumą, rengia ir teikia specialiai sudarytai komisijai bylą, kuri ir sprendžia talpinti žmogų į globos namus ar ieškoti alternatyvių paslaugų. Pas mus ypatingai griežtai komisija žiūri į laukiančių eilę, neįmanoma jos apeiti, smulkmeniškai išnagrinėja visus pateiktus dokumentus, vertinimo formas, medicinines pažymas, kviečiasi gydymo įstaigų ir seniūnijų atstovus. Ir neduok dieve ne taip ką pasakys ar netiksliai ką įrašys, prašymas be skrupulų gali būti atmestas duomenų tikslinimui. Kiekvienam posėdžiui rengiesi kaip į teismą.
Papildyta:
O dėl turto pardavimo, tai turtas yra vertinamas 12 mėnesnių iki prašymo gauti socialinės globos paslaugas padavimo dienos. Tad jei parduosi turtą ir po to nepasibaigus metams rašysit prašymą dėl senelių namų, tuomet turėsit pateikti oficialius dokumentus už kiek jį pardavėte ir skaičiuosis piniginės lėšos.
Žinoma, kad einant į senelių namus išvis geriau turto neturėti, nes jei jis yra natūra, iš kur paimti tuos kelis šimtus litukų kiekvieną mėnesį ir atiduoti senelių namams? Juk pats būstas ar žemė kiekvieną mėnesį tau pajamų gali ir nenešti.
Mano nuomone, tai žmogus visą gyvenimą dirbo arė, kad litą uždirbtų, o paskui senatvėj viską turi atiduoti. Niekas nepagalvoja, kad gal jam reikia dantis sustvarkyti, sveikatą geresniais vaistukais pastiprinti. Ką jis su tuo likusiu 20 proc. pajamų gal sau leisti?