Įkraunama...
Įkraunama...

Rinkliavos darželyje (neoficialios)

QUOTE(Kriiste @ 2012 11 28, 20:18)
ir skaitau, ir suprantu, nepritariu pati rinkliavoms remontui, baldams, net zaislams...bet is musu to ir nereikalauja, o kanceliarines ar higienos reikmenys - mano nuomone - savaime suprantamas dalykas rolleyes.gif
Visu pirma jusu niekas nepuola ir kontrargumentai kaip jus vadinat absoliuciai nereikalingi - tik man nepriintina nuomone, kad kaledines dovanos sulyginamos su sikpopieriu ir piestukais, todel ir parasiau savo nuomone tuo klausimu

aptarinedama grupes problema - butent tai ir darote - apkalbinejate kitus, nes cia savu problemu tikrai neisspresit, nes net nepaviesinat darzelio, grupes, aukletoju, tevu - kurie jus vercia mestis pinigus aukletoju dovanoms, kurios ju, jusu nuomone nenusipelne, ir taip daug yra gavusios g.gif  Galbut kitiems, jusu grupes vaiku teveliams kitaip viskas atrodo ax.gif

kad lopselinuku sventeje teveliai nereikalingi, o tik trukdo - irgi is dalies teisybe - nes vaikai taip ir nenulips nuo teveliu ranku... Daug kur tevelius slepia uz uzuolaidu, ar svente leidzia stebeti per uzuolaidomis uzdengta langa - kad vaikuciai nematytu teveliu rolleyes.gif

Gal aš tiesiog reziumuosiu savo mintis, nes vakar, tikriausiai, buvau pernelyg pikta. biggrin.gif
1. Manau, kad prie darželio aplinkos gražinimo savo noru prisidėjau labai daug. Aš norėčiau, kad ir iš auklėtojų pusės būtų jaučiamas saikas. Pasakymas "tai juk tėveliai dar pinigų surinks" iš anksto su jais nepasitarus man atrodo labai netaktiška ir labai įžūlu. Dėl to ir pykstu.
2. Kalėdinių dovanų nelyginau nei su šikpopieriumi, nei su pieštukais. Čia net palyginti negaliu su kažkuo, nes papildomos dovanos kalėdų, velykų ar dar kažkokia proga man nepriimtinos. Čia mūsų požiūriai kardinaliai skiriasi, apie tai reikėtų diskutuoti atskirai.
3. Tualetinio popieriaus ir indų ploviklio kaip savaime tokių nelaikau padėka. Tačiau galėčiau elgtis ir kitaip, taip kaip elgiasi didžioji dauguma tėvelių- nenešti jokių priemonių ir auklėtojos galėtų ištiesusios ranką triušiuko akimis maldauti, kad tėveliai ko nors parūpintų. Būtent, dėkoju joms už nuoširdų rūpestį mano vaiku, todėl darau viską, kad joms nereikėtų priemonių ar kitų būtinų daiktų pirkti iš savo pinigų. Sakysite, kad nepalengvinu joms darbo? Daug tėvelių neneša nieko, ir jei auklėtoja kartą metuose užsimena, kad tualetinis popierius baigėsi, pakeliamas didžiausias skandalas, kodėl ne valstybė aprūpina darželius, o tėvai. Sakysite taip nėra? Minėjau, kad atsidėkodama tiesiog šiaip, dažnai nunešdavau kavos, saldainių- kad jos atsipūstų, kad jaustųsi vertinamos. Darau tai individualiai, nes dėkoju aš- tada, kai manau tai esant reikalinga ir tada, kada leidžia mano finansinės galimybės. Todėl visiškai nesutinku su tais, kurie tik papildomą rinkliavą kalėdų dovanoms laiko "normalia" padėka. Taip išeina, kad ta mamytė, kuri amžiais nesidomi ko darželj reikia jos vaikui, kokių preimonių ar prekių trūksta, kad auklėtojos galėtų patogiau dirbti su VISAIS vaikais, o tik kartą metuose duodanti kelis litus auklėtojos dovanai iš tiesų dėkoja "normaliau", nei tas žmogus, kuris auklėtojos gera savijauta rūpinasi nuolatos, o ne tik per kalėdas numesdamas kelis litus?
4. Aš neapkalbinėju. Jei konkrečiai įvardinčiau žmones ir čia skambėtų tik mano nuomonė, tada taip, apkalbinėju konkrečius žmones. Kam reikia, tas situaciją atpažins, tokią pat dikusiją vedame ir tėvelių el.pašte, nuo nieko nesislepiu.
5. Dėl to, kad tėveliai šventėje nereikalingi dėl jūsų paminėtos priežasties, manau, jog sutikčiau. Tačiau situacija pas mus kitokia- keli tėveliai ateiti gali, o keli negali. Patikėkite, kai praėjusiais metais penkias minutes pavėlavau į sūnelio šventę (buvau po gimdymo, su kūdikiu nešioklėje, vyras dalyvauti negalėjo būtent dėl laiko, taigi visa dar nepastovinti ant kojų su dviem kleckais glėby trepsėjau kaip galėjau. biggrin.gif ), mačiau jo išsigandusias akis ir liūdną veidą, matantį, kad kiti vaikai su tėveliais, o jis ne. Viena mergaitė visą šventę prabuvo be tėvelių- šventės jos akyse nemačiau nė akimirką. Matyti, kaip kiti vaikai, apkabinti mamos ir fotografuojami tėčio, o tu vienas- nereikia būti nei mokslininku, nei suaugusiu, kad nuspėtum, ką vaikas jaučia. Jei visi be tėvų, tada visi. Net neabejoju, kad visi vaikai savo pačių būry atšvęstų JĖGIŠKAI. biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vytautesi: 28 lapkričio 2012 - 20:16
QUOTE(Kriiste @ 2012 11 28, 19:18)
kad lopselinuku sventeje teveliai nereikalingi, o tik trukdo - irgi is dalies teisybe - nes vaikai taip ir nenulips nuo teveliu ranku... Daug kur tevelius slepia uz uzuolaidu, ar svente leidzia stebeti per uzuolaidomis uzdengta langa - kad vaikuciai nematytu teveliu rolleyes.gif


Nepritariu visiskai kad svente butu be tevu blink.gif nei foto vaikas atsiminimui netures, nei tevai zinos kas ten vyko. Pas mu buna su teveliais ir nereikia ju niekur slepti, nesuprantu kam tevams sleptis? Nei tie lopselinukai dar programas kokias rengia, nei vaidina. Ateinam i sale su vaikais, teveliai stoja kartu su vaikais i rata, padainuo, pasoka daineles kurias mokesi ir viskas. Kam tevams sleptis nesuprantu???
Kai vaikai vyresni tada jau teveliai gali pasedet ir paziuret.

Vytautesi, uzjauciu del tokiu aukletoju 4u.gif Aukletojai po 160 lt kosmines suma blink.gif Mes po 50 lt kiekvienai tedovanojam. Del kaledu senio irgi absurdas, jeigu vercia imt butent ta ir dar aukletojos vyra blink.gif Pas mus uz kaledu seni ir programa visa moka darzelis, tiek siemet tiek pernai mokejo. Maista po karnavalo irgi darzelis skiria, t.y. duoda pietus, karstus vaikams, dar buna tortas kiekvienai grupei nuo darzelio, vaisiu keletas. Rinkliavu darzeliui nera buve del jokiu remontu blink.gif Kasmet tik rinkdavom rugseji po 50 lt zaislams atsinaujinti. O siemet ir tu nerinkom (nes nuo sausio ivede 25 lt abonentini). Anksciau nesdavom dar higienos ir kanceliarines prekes, siemet jau ir tu nebenesam (del ivesto 25 lt abonentinio mokescio). Remontus daro darzelis, siemet perdaze vyresneles grupej tualeta, pagaminoo naujas spinteles visiems rubinelej, perdaze rubinele, sunaus grupej pries pora metu keite rubinelej linoleuma, gal dar ka dare, nesigilinam net..
O zaislu pirkimas, ir pareiskimas kad teveliai vistiek surinks pinigus, tai jau virs absurdo ribos blink.gif Pas mus net rinkdamos po 50 lt metu pradzioj ir tai vos ne atsiprasinedamos ir penkis kartus pakartodavo kad tai neprivaloma ir netgi kad direktore draudzia ta daryt aukletojom, nes nelegalu. Bet aisku darzelis pinigu zaislams irgi neskiria. Tai ir rinkdavom, bet visiskai be jokios prievartos ir net nezinau ar visi duodavo..
Siemet kadangi nerinko zaislams, tai sako jei turit nereikalingu galit atnesti i grupe, o pavasari iseidami i kita grupe galesit pasiimti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raganaa999: 28 lapkričio 2012 - 20:25
Na, nemanau, kad auklėtojos kaltos, jog joms nešama didesnė ar mažesnė suma- bent jau mūsų atveju tikrai nežinau kas nustatė tokais sumas, tačiau man pasiūlius auklėtojų dovanėlėms skirti po 50 litų kiekvienai, dauguma sutiko. Taip, išdrįsau pasakyti, kad man tokios sumos nepriimtinos, tada pradėjo krutėti ir kiti tėveliai. Žinau, kad kai neturi pinigų, o visi aplink "lengva ranka" duoda kiek tik turtingesnės mamytės nustato ("lengva ranka" įvardinu tai, jog niekas nė žodžio nesako prieš), tiek pat duoda ir vargingesnės šeimos, nes nenori, kad į jas kreivai šnairuotų. O tokių poniučių, galinčių kiekvienai auklėtojai ir po 50 litų skirti tikrai yra. Aš asmeniškai, jau pasakiusi savo nuomonę dėl dovanos jaučiau spaudimą iš poros mamyčių, kam užvedžiau bereikalingą diskusiją, juk auklėtojoms reikia "normalių" padėkų. Čia ne auklėtojų kaltė, tikiuosi, jog pas mus jos nenustatinėjo ir niekam į ausį nešnabždėjo kokį nominlą atnešti. smile.gif
Vaikų ugdymo klausimu visos trys yra nuostabios ir savo nuomonės nekeičiu, kad ir kokia pikta būčiau. biggrin.gif Tiesiog šiuo metu susidarė visa tokia nedėkinga situacija, kai ir rinkliavų per daug, ir tėvų iniciatyva sutaupyti išjuokiama, ir tos rinkliavos labai įžūliai pateikiamos. Tikiuosi tai tik situacija, nes auklėtojos yra nuostabios.
Atsakyti
Apie rinkliavas, man jau atsibodo tiesa pasakius, nesu vargse, neskaiciuoju paskutiniu centu, bet kiek mes renkam manau labai daug doh.gif Kaledom po 100 LT, i fonda metu pradzioje po 100 Lt, dar po 100 Lt reikes vel po svenciu nest doh.gif
O viska sprendzia pas mus tevu komitetas, t.y. 4 mamos kurios pacios pirmos pakele rankas kai aukletoja pasake jog reikia savanoriu i komiteta. Mes dar tada viena kitos nepazinojom, tai balsuot negalejom. O tos mamos pasirodo is anksciau pazystamos 2 ar 3, ir visos keturios neskaiciuoja pinigu turbut. Rugsejo pradzioje reikejo i grupe nupirkti lentyna, tikrai jos reikejo, visi pritare. Galvojom surinksim pinigelius ir nupirksim, bet komiteto nare pasiule tureti grupes fonda. Kazkas pasiule mestis po 50 Lt metams, o tevu komitetas ir dar kelios mamos (tai jau sudare dauguma) nusprende kad po 100 Lt. O paskui dar sako kad kai pasibaigs dar surinksim doh.gif Kai vakar buvo susirinkimas del svenciu vel gi dauguma pritare 100 Lt sumai, nors viena komiteto nare sake per mazai doh.gif Kas svarbiausia kad 2 mamos pasisake kad jom per daug, bet buvo atsakyta kad dauguma nusprende, bus po 100 Lt. Dar kelios mamos tyledamos pritare, nors zinau kad is ju viena nuolaida gauna, kita isvis soc. remtina verysad.gif Pasakiau kad gal maziau renkam, bet dauguma juk nusprende. Pas mus taip susirinkimai praeina - tos keturios mamos siulo savo suma, jei daugiau nei puse pritaria, tos iskart demonstratyviai traukia pinigus paduoti renkanciai sakydamos kad viskas, nuspresta doh.gif Toks jausmas kad pasipuikuot ateina, visada jom per mazai, per pigu, renkam daugiau, gal dar ka nuperkam i grupe doh.gif Nesuprantu kaip nepagalvoja apie seimas kurios sunkiau verciasi doh.gif Ar normalu kad taip nesiskaito su kitom? Ar taip ir turi buti kad nusprende dauguma ir viskas, o ta "mazuma" tegu prisitaiko? unsure.gif
Atsakyti
o pvz nesigauna nustatyt dvieju sumu - kas gali po 100, kas negali - kiek gali - juk neimsiu paskolos, jei neturiu to 100 doh.gif , jei mano tokia situacija butu - ko gero dar prideciau - neleiskit mano vaikui ant tos lentynos nieko pasidet - bet tikrai neturiu is ko unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2012 11 30, 22:29)
o pvz nesigauna nustatyt dvieju sumu - kas gali po 100, kas negali - kiek gali - juk neimsiu paskolos, jei neturiu to 100 doh.gif , jei mano tokia situacija butu - ko gero dar prideciau - neleiskit mano vaikui ant tos lentynos nieko pasidet - bet tikrai neturiu is ko unsure.gif

Tai va, Kriiste, aš pykdama dėl tų kalėdų jau irgi buvau perpildyta taure- pas mus su rinkliavom praktiškai tas pats kaip pas narę pala- nuolat yra žmonių, kuriems tie šimtai litų vis mažai ir mažai, renkam dar ir dar. O dviejų sumų pateikti neina, tada pradeda kreivai šnairuoti, komentuoti.
Prieš dvi dienas sužinojau, kad staiga netenku visų savo mėnesio pajamų. Prieš mėnesį vyrą atleido iš darbo todėl, kad šis išsiaiškino, jog už jo milijonais pakeltus firmos pardavimų rezultatus dešimtūkstantines premijas išsidalino du viršininkėliai, o vyrui ne tik nepridėjo nė lito, bet ir algą nukirpo ketvirtadaliu, kad tik dar labiau įbaugintas stengtųsi. Netekom visų šeimos mėnesio pajamų. Taigi, vaiko į kalėdų šventę leisti nebegalime- verysad.gif 90 litų rinkliavai man šiuo metu atrodo absurdas. O dėl mano anksčiau išvardintų dalykų- naglas absurdas. verysad.gif
Atsakyti
Nesuprantu ir as kaip gali but privaloma nest pinigus dovanom aukletoju ar i fonda. Mes irgi kai rinkom aukletojom dovanom, tik po 15 lt ir tai iskelem klausima, ar visi duos? O dar yra nelankanciu vaiku, tik vieta uzsiemusiu grupej. Todel ir rinkom ne po 10 lt, o po 15, kad jei kas neduos, vistiek gautusii aukletojom po 50 lt dovanai.
Rinke dar esam aukletojom dovanom gimtadienio ir isleistuvem, kai is lopsio isejom. Bet irgi visada pagalvojam ar visi duos, gi neisi ir nemaldausi kiekvieno tevo kad susimoketu, kas atnesa atnesa, kas neatnesa tas ne (nors tiesa sakant nebuvo tikriausiai dar neatnesusiu). Bet tai ir sumos pas mus ne kosmines, nei fondu kokiu yra.. O kai tokias kosmines sumas renka is tevu, tai nenumirs ir jei neatnes kuris vienas ar du mirksiukas.gif
Ir jusu vietoj tikrai i svente leisciau, jei iseina vaikui dovanele nupirkt 4u.gif o kitos rinkliavos gali ir palaukt smile.gif
Atsakyti
Kalėdoms rinkom po 50 Lt (20 dovanai ir 30 Lt 2 auklėtojom ir šeimininkėlei). Plius dar 18 Lt kainuos Kalėdų senis. Nėra mažai, bet kiekvienais metais laukdami švenčių susitaikom su tuo, kad išlaidų bus. Man auklėtojų dovanėlėms pinigų tikrai negaila. Algos jų nedidelės, o darbas doh.gif Ypač su šių dienų vaikais biggrin.gif
Atsakyti
Pas mus keli teveliai nusprende rinkti po 50lt ir plius senelis 18lt,ganasi bendra suma 68lt,bet sukilo kiti teveliai tai uztenka dabar ir po 30 lt ir plius senelis 18 lt,bendra suma 50lt,manau tikrai visi patenkinti. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2012 11 27, 21:19)
tai cia jusu grupes daugumos nuomone -  o ne aukletoju reikalavimas rolleyes.gif ir jei kazkam tai priimtinas ir savaime suprantamas dalykas, o jums ne - gi nieks nevercia mestis rolleyes.gif


Cia salyginis pasakymas. Susirinkimas,aptariama kiek kas mesis dovanelem vaikam ir seniui ir aukeltoja "netycia" pasako, kad grupei noretu dovanu mago naujo kilimo, nes anais metais tevai dovanojo kaldras ir patalyne g.gif Tai nezinau,kaip dar tiesmukiskiau galima tai pasakyti ir pareikalauti
Atsakyti
QUOTE(*liūtė* @ 2012 12 04, 15:19)
Cia salyginis pasakymas. Susirinkimas,aptariama kiek kas mesis dovanelem vaikam ir seniui ir aukeltoja "netycia" pasako, kad grupei noretu dovanu mago naujo kilimo, nes anais metais tevai dovanojo kaldras ir patalyne g.gif  Tai nezinau,kaip dar tiesmukiskiau galima tai pasakyti ir pareikalauti

Visiškai pritariu, taip ir yra. Tik skirtumą šiemet matau akivaizdų, lyginant su praėjusiais metais. Dabar pas mus nebesako, kad grupei norėtų to ar ano. Nuperka, o po to liepia tėveliams susimesti. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(*liūtė* @ 2012 12 04, 13:19)
Cia salyginis pasakymas. Susirinkimas,aptariama kiek kas mesis dovanelem vaikam ir seniui ir aukeltoja "netycia" pasako, kad grupei noretu dovanu mago naujo kilimo, nes anais metais tevai dovanojo kaldras ir patalyne g.gif  Tai nezinau,kaip dar tiesmukiskiau galima tai pasakyti ir pareikalauti

nu tai laaabai gerai - nebereik eilini kart cekiu pirkt - jei joms tik tiek tereik - gi cia noras - jusu paciu vaikams cool.gif
Atsakyti