Įkraunama...
Įkraunama...

"Baby shower" - kūdikio sutiktuvių šventė

sveikos supermama.lt nares. Kudikio sutiktuviu svente (angl. baby shower) is tiesu yra grazi proga nustebinti busima mamyte jai artimu jau esamu mamyciu ir kitu artimu merginu demesiu; puiki proga pasidziaugti nestumo artejancia pabaiga, pasidalinti patirtimi, praleisti jaukiai laika snekuciuojantis, iteikiant dovaneles busimai mamytei. Man teko organizuoti sia grazia svente savo sesutei, ja nustebinti pavyko, laika praleidome puikiai, tiesa, ne visos mamytes, bet dauguma buvome su vaikuciais, buvo daug juoko, dainu ir linksmybiu wink.gif As visada uz grazius, jaukius, prasmingus susitikimus ir gerai praleista laika. Pasidalinkit patirtim, ar jusu aplinkoje si svente organizuojama, kaip organizuojama, ar pavyko nustebinti busima mamyte, gal esat kuri dalyvavusi uzsienyje organizuojamose (JAV juk labai populiaru) kudikio sutikimo sventese!
Atsakyti
QUOTE(Vaidulka @ 2011 12 17, 15:03)


Neteko girdėti apie tokią šventę. Gal, Vaidulka, pati papasakotumėte, kaip nustebinote savo sesę mirksiukas.gif .
Atsakyti
QUOTE(Vaidulka @ 2011 12 17, 15:03)
JAV juk labai populiaru


Taip, teko girdėti, kaip tik neseniai apie tai kalbėjom su dviem mūsų kolegom UK. Pasak jų, tai viena iš komercializuotų, grynai amerikietiškų, tradicijų. Na, bet britai yra britai...

Dėl šventimo Lietuvoje, tai ši tradicija kertasi su lietuvišku prietaru nepirkti vaikeliui dovanų iki gimimo. Man asmeniškai priimtiniausia palankynos PO vaikelio gimimo praėjus ne mažiau kaip 1 mėn. laiko (aišku, tai netaikoma artimiausiems giminėms).

Na, bet jei kažkam norisi, tai kodėl ne. Tik mažų vaikų į tokias šventes geriau nesivesti, kad nenuvargintų būsimos mamytės ir, beje, JAV tokią šventę, etikos sumetimais, organizuoja ne artimiausi giminės, bet draugai (pamenate serialą "Draugai", ten rodė tokią šventę?)
Atsakyti

QUOTE(Ašaka @ 2012 02 15, 12:30)
Taip, teko girdėti, kaip tik neseniai apie tai kalbėjom su dviem mūsų kolegom UK. Pasak jų, tai viena iš komercializuotų, grynai amerikietiškų, tradicijų. Na, bet britai yra britai...

Dėl šventimo Lietuvoje, tai ši tradicija kertasi su lietuvišku prietaru nepirkti vaikeliui dovanų iki gimimo. Man asmeniškai priimtiniausia palankynos PO vaikelio gimimo praėjus ne mažiau kaip 1 mėn. laiko (aišku, tai netaikoma artimiausiems giminėms).

Na, bet jei kažkam norisi, tai kodėl ne. Tik mažų vaikų į tokias šventes geriau nesivesti, kad nenuvargintų būsimos mamytės ir, beje, JAV tokią šventę, etikos sumetimais, organizuoja ne artimiausi giminės, bet draugai (pamenate serialą "Draugai", ten rodė tokią šventę?)


Man irgi atrodo kad tai visiškai komercinis dalykas. ir nors siaip nesu labai prietaringa, manyciau, kol vaikelio dar nera, ner cia ko ir sutiktuviu sventes daryt.

be to, mes turime grazia svente krikstynas. ir vaikiukas jau buna ugtelejes , ir jei nori gali jau priorganizuot staigmenu ir zaidimu maziems ir dideliems, ir net jei jauni teveliai daro nedideles krikstynas, vis tiek gali ateit i baznycia pasveikint, dovanu atnest..
Atsakyti
Yra lietuviška šventė gimstančiam vaikeliui pasitikti, vadinasi PRAUSYNOS. Atliekamos atitinkamos apeigos, veiksmas vyksta pirtyje. Ši tradicija visiškai išnykusi, ne daug kas apie ją gali papasakoti.
Atsakyti
QUOTE(beneciuju @ 2012 02 19, 10:09)
Man irgi atrodo kad tai visiškai komercinis dalykas. ir nors siaip nesu labai prietaringa, manyciau, kol vaikelio dar nera, ner cia ko ir sutiktuviu sventes daryt.

be to, mes turime grazia svente krikstynas. ir vaikiukas jau buna ugtelejes , ir jei nori gali jau priorganizuot staigmenu ir zaidimu maziems ir dideliems, ir net jei jauni teveliai daro nedideles krikstynas, vis tiek gali ateit i baznycia pasveikint, dovanu atnest..




visiškai su Jumis sutinku drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
viena pažįstama JAV gyvena, tai mačiau jos vaikelio tos šventės nuotraukas. Tai visiškai nekaip atrodė, tikrai nesupratau viso to prasmės schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(beneciuju @ 2012 02 19, 10:09)
Man irgi atrodo kad tai visiškai komercinis dalykas. ir nors siaip nesu labai prietaringa, manyciau, kol vaikelio dar nera, ner cia ko ir sutiktuviu sventes daryt.

drinks_cheers.gif

QUOTE(lyja lyja lietus @ 2012 02 20, 17:57)
Yra lietuviška šventė gimstančiam vaikeliui pasitikti, vadinasi PRAUSYNOS. Atliekamos atitinkamos apeigos, veiksmas vyksta pirtyje. Ši tradicija visiškai išnykusi, ne daug kas apie ją gali papasakoti.

Šitai priimtiniau man būtų.
Atsakyti
Komercija visai tokia pati, kaip ir nešant dovanas jau po gimimo, tai iš principo, komercinio skirtumo nelabai yra, nes kažkokias dovanas vistiek žmonės nešą. Tačiau, visiškai sutinku su ankstesniais komentarais, kad kol nėra kūdikio, nėra ko baliavot, maža kas gali nutikt, tai ta paankstinta sutikimo šventė labai jau neskani pasirodyt gali. Man asmeniškai idėja nelabai, bet tikrai nesmerkiu tų, kurie nori iš anksto švęsti sutiktuves, kiekvienas elgiasi taip, kaip jiems labiau pritinka smile.gif
Atsakyti
Aš tai siūlyčiau į šią šventę pažiūrėti iš kitos pusės - tai šventė būsimai mamytei, kuri džiaugiasi paskutinėmis nėštumo akimirkomis, susitikusi su savo artimiausiomis draugėmis dalinasi patarimais, patirtimi, džiaugsmais ir išgyvenimais ax.gif Jei jau taip žiūrėt "nėra ko švęsti anskčiau laiko", tai kam tada ir mergvakariai, bernvakariai? Maža jaunikis išties persigalvos ir šventė neįvyks rolleyes.gif (Nei vienai to nelinkiu, suprantama) 4u.gif Jei tik būsima mamytė nori tokią šventę susiroganizuoti ar jos artimiausios draugės supranta, kad ji to nori - aš visom keturiom tik už tai mirksiukas.gif Juk geros emocijos niekam dar nepakenkė, o tinkamas pozityvus nusiteikimas ir ramybė prieš artėjantį susitikimą su nauja gyvybė - neapsakomi dalykai wub.gif
Atsakyti
Tai kad ne mamytės šventę organizuoja, o draugės ir dažniausiai nieko nesakant gimdyvei. O su mergvakariais ir bernvakariais reikalas kiek kitoks, pabėgusi nuotaika ar jaunikis visai ne tas pats, kas krūva pridovanotų daiktų, skirtų kūdikiui, kuris namo gali ir negrįžti. Kitaip tariant, viskam savas laikas wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Sorceress @ 2012 08 30, 16:06)
Tai kad ne mamytės šventę organizuoja, o draugės ir dažniausiai nieko nesakant gimdyvei. O su mergvakariais ir bernvakariais reikalas kiek kitoks, pabėgusi nuotaika ar jaunikis visai ne tas pats, kas krūva pridovanotų daiktų, skirtų kūdikiui, kuris namo gali ir negrįžti. Kitaip tariant, viskam savas laikas wink.gif


Tai gaunasi, kad jus neperkate kudikiui daiktu iki gimimo, nes irgi gali negrizti? biggrin.gif nu nereikia nesciai bunant galvot apie blogiausia, reikia dziaugtis busimu kudikiu smile.gif
Atsakyti
Pas mus dar neiprasta svesti babyshower,bet manau su laiku ir mes pradesime LT daryti juos,juk viskas pas mus atkeliauja is kitur ir daug veliau ax.gif
Atsakyti