Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos - 35

QUOTE(mmanre @ 2012 03 09, 22:46)
mano mamytei istino koja,ka daryti? g.gif gal kam yra buve?pasakem siandien gydytojai,tai ji tepasake,kad kai guli deti koja ant pagalves,kad auksciau butu doh.gif cia ka,tas turetu padeti?
dar mamytei sunku atsikoseti,kazkas minejo nuo kosulio kazka, bet va nezinau ar cia nuo chemijos,nes ir anskciau budavo kosti pakol atsikosti

mums jau 19d. darys echoskopija,markerio tyrima,kaip bijau ne tas zodis..klausimas ka tas markeris rodo ir kas ten turi buti,kazkokie skaiciai g.gif beja siandien su gydytoja kalbejau,sakau nupirkau carsili,bet mama negeria,tai ji palaukim tu tyrimu,dabar tipo neduoti,sakau o kaip del ryklio kremzliu ekstrakto,sako nieko jis nepadeda,cia tik reklama doh.gif nu bralkes..o vit.C,sakau kiek girdejau reikia didelem dozem,tai ji nieko nepasake,tik kad galiu duoti,bet vit C skrandi griauzia,nu tu ja ir suprask verysad.gif

gal pas zolininke nuvaziuoti,tik klausimas pas kuria g.gif gal kas patarti galit,nes kiek girdziu tai tik Balvociute schmoll.gif Karaliunaite schmoll.gif o daugiau ir nezinau ax.gif

Labutis visoms. Mano teciui paskutinem savaitem irgi kojos labai istino. Bet abi. Tai as lengvai masazuodavau, tepdavau Voltareno tepalu. Siek tiek atleisdavo ta tynima. Kai chemikes uzklausiau kol taip , ka reikia daryti? Tai liepe pas kardiologus kreiptis ir israse kazkokiu slapima varanciu vaistu is F raides. Viso pavadinimo nepamenu, o lapuka ant kurio buvo uzrasyta ismeciau, nes mes nusipirkti nebespejom verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(šiandien besišypsanti @ 2012 03 10, 16:00)
Viską suprantu, bet kai nežinai, ar sulauksi 40, 70 atrodo nereali svajonė.

drinks_cheers.gif is sitos puses tai tikrai,kai susergi jaunas pakankamai.mano svajones iki 70 irgi dar "nedaeina" smile.gif
Atsakyti
QUOTE(šiandien besišypsanti @ 2012 03 10, 09:02)
Gali būti limfostazė (taip pat kaip rankose). Iš tiesų pagrindinis gydymas - ramybė ir gulėt koją iškėluss, sėdėt - irgi su suoliuku ar kuo pan. Nemasažuokit, netrinkit tepalais, nes dar daugiau sudirginsit odą. Neaišku koks tas tinimas.
Nuo kosulio vaistų tai pilna, bet pasodikit pradžiai, lengai nugarą nuo apačios į viršų  patapšnokit (ties šonkauliais) Išjudinsit ten visą susikaupusį brudą ir gal palengvės.
Apie markerį daug onkologinio puslapyje prirašyta. Tik gyd. paklauskit ar informatyvus.Vit C tik po valgio ir užgerti pienu.


ka reiskia informatyvus?
o pieno juk negalima cool.gif

jei butu su inkstais,tai isivaizduoju slapimo spalva butu kitokia g.gif gal reikes del viso pikto padaryti slapimo tyrima g.gif
o as truputeli blogai parasiau,kad koja sutino, blush2.gif "ant greitu parasiau" doh.gif kojos peda sutino
Atsakyti
QUOTE(mmanre @ 2012 03 09, 22:46)
mano mamytei istino koja,ka daryti? g.gif gal kam yra buve?pasakem siandien gydytojai,tai ji tepasake,kad kai guli deti koja ant pagalves,kad auksciau butu doh.gif cia ka,tas turetu padeti?
dar mamytei sunku atsikoseti,kazkas minejo nuo kosulio kazka, bet va nezinau ar cia nuo chemijos,nes ir anskciau budavo kosti pakol atsikosti

mums jau 19d. darys echoskopija,markerio tyrima,kaip bijau ne tas zodis..klausimas ka tas markeris rodo ir kas ten turi buti,kazkokie skaiciai g.gif beja siandien su gydytoja kalbejau,sakau nupirkau carsili,bet mama negeria,tai ji palaukim tu tyrimu,dabar tipo neduoti,sakau o kaip del ryklio kremzliu ekstrakto,sako nieko jis nepadeda,cia tik reklama doh.gif nu bralkes..o vit.C,sakau kiek girdejau reikia didelem dozem,tai ji nieko nepasake,tik kad galiu duoti,bet vit C skrandi griauzia,nu tu ja ir suprask verysad.gif

gal pas zolininke nuvaziuoti,tik klausimas pas kuria g.gif gal kas patarti galit,nes kiek girdziu tai tik Balvociute schmoll.gif Karaliunaite schmoll.gif o daugiau ir nezinau ax.gif

pries darant kazkokias isvadas reiktu paziureti kaip ta koja atrodo, zinosi esama situacija, jei ji paraudusi , skausminga, nors ir nebutinai- greiciausiai siuo atveju tai tromboflebitas, kuri gydyti reikia i pilvo paodi leidziamais krauja skystinanciais vaistais.
kazkas apie limfostaze uzsimine- tai mazai tiketina,
jei truktu baltymu- tintu abi kojos, gydymas- stengtis pakelti baltymu kieki, mityba aisku, o kazkam minejo skyre slapima varanciu vaistu- Furosemido (tik aisku pries tai reiketu kalio kieki kraujyje zinoti, nes tas vaistas ji isvaro su slapimu )
tie ryklio taukai tai nesamone tikra, galima vartoti, jei tik norisi kazka daryti del darymo, ju efektas mokslu neirodytas, taip pat kaip ir zoliu.
O jei chemoterapijos metu dar ir zoliu mamai duosi, tai kai sutriks kepenu ar inkstu veikla tai daktarai nezinos ar nuo chemijos tai ar nuo zoliu ir galiausiai liksit be chemoterapijos, del ko liga eis i prieki ir ....
Papildyta:
QUOTE(mmanre @ 2012 03 10, 20:50)
ka reiskia informatyvus?
o pieno juk negalima cool.gif

jei butu su inkstais,tai isivaizduoju slapimo spalva butu kitokia g.gif gal reikes del viso pikto padaryti slapimo tyrima g.gif
o as truputeli blogai parasiau,kad koja sutino, blush2.gif "ant greitu parasiau" doh.gif kojos peda sutino

nesamone, jei del inkstu sutintu kojos, vadinasi paprasciausiai inkstai nepakankamai iskiria slapimo, ta jau parodytu ne slapimo tyrimas o kraujo tyrimas.
Markeris informatyvus, kai tas skaiciukas yra auksciau normos- vadinasi ji galima daryti po gydymo ir ziureti ar jis krenta (gydyas veikia), arba dideja (gydymas neveikia), yra dar ir kitokiu niuansu, bet esme tokia smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raminta M.: 10 kovo 2012 - 20:13
Nebūrkim schmoll.gif
- niekas negali pasakyt, kas su ta koja (flebitas, rožė ar dar kas) tik nešildykit;
- pirmad iš pat ryto kvieskit gyd, ir spręskit, ką daryti;
- pieno nereikia litrą išgerti o tik užsigerti.
Atsakyti
4u.gif
manąjam patinusi ranka-viena... iš pradžių galvojom, kad nuo vaistų leidimo (nežinau kaip jie vadinasi, leidžia į veną, kai daro KT), bet jau dvi savaitės neatslūgsta; klausėm chirurgo, tai jis sakė "tokiems ligoniams (suprasti reikia-onko) greičiau susidaro trombai, reikia gerti po ketvirtuką aspirino kas antrą dieną . Šiandien išgėrė antrą ketvirtuką-rezultato dar nesimato verysad.gif
Atsakyti
Umb, matau, skaitinėjat ax.gif ką Jūs manote apie tokį "vienos galūnės" tinimą g.gif
Atsakyti
QUOTE(Wėtra @ 2012 03 11, 00:42)
Umb, matau, skaitinėjat  ax.gif  ką Jūs manote apie tokį "vienos galūnės" tinimą  g.gif


Kad nelabai čia išeina ką ir manyti nematant ir situacijos nežinant. Žiūrint kaip atrodo ta ištinusi ranka, kur sėdi ir ką pažeidęs navikas, kas operuota...
Tik tiek, kad viena koja, o tuo labiau ranka, dėl inkstų ar širdies problemų netins. Aspirinas, tokiomis dozėmis, kaip skirtas - daugiau profilaktikai.


(Svetos papasakotu atveju, kaip suprantu, tino abi kojos, tik viena - daugiau, ir ten, prie nedirbančių inkstų, dar prisidėjo ir visa puokštė kitų bėdų, nesėkmių ir klaidų.
Jei problemos inkstuose, ką galit pamatyti patys, tai, kad žmogus pasišlapins mažiau, nei išgėrė (tą galima ir matuoti - skaičiuoti), taigi ir svoris, kelių dienų bėgyje - padidės. Bet aišku, jeigu kyla įtarimų, reikia rodytis gydytojui ir tirtis, o ne spėliot).
Atsakyti
4u.gif
QUOTE(umb @ 2012 03 11, 00:17)
Kad nelabai čia išeina ką ir manyti nematant ir situacijos nežinant. Žiūrint kaip atrodo ta ištinusi ranka, kur sėdi ir ką pažeidęs navikas, kas operuota...
Tik tiek, kad viena koja, o tuo labiau ranka, dėl inkstų ar širdies problemų netins.Aspirinas, tokiomis dozėmis, kaip skirtas - daugiau profilaktikai.

Ačiū 4u.gif
Tai gydytojas ir sakė, kad profilaktiškai; kolkas nepanikuojam ax.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif Taip pasisveikinau, linkėdama visoms daug daug sveikatos. Labai gaila, kad ir mano brangiausio žmogaus (53 metai) kūne (krūtyje) apsigyveno šitas nelabasis. Šiuo metu mes laukiame histologinio tyrimo išvadų, bet biopsijos metu (darė 2 kartus, nes 1 nerodė jokių pakitimų) jai nustatyta I st. G2/3 Er-, Pr-, Her2- žnyplius, operacijos metu sarginiame limfmazgyje nieko nerado. Dabar laukiame tyrimu ir kol kas planuoja paskirti 6 chemijas ir 25 švitinimus. Įdomu, tie histologinio tyrimo rezultatai labai skiriasi nuo stulpelinės biopsijos rezultatų? Jai darė plaučių rentgena, gimdos echo, ir visus reikalingus kraujo tyrimus prieš operaciją. Man keista, kodėl nedarė pvz. pilvo ertmės echoskopo ar dar kokiu kitų tyrimų? Mama pasakė, kad ji už savo pinigus pasidarys visus tyrimus kokius tik reikia, bet gydytoja pasakė, kad dabar dar nėra reikalo. Viską darys po gydymo. Aš labiausiai nerimauju dėl išplitimo. Gydytoja pasakė, kad dažniausiai i plaučius tas padaras pereina, kadangi jie švarūs, tai kol kas nėra būtinybės daryti kitų tyrimų. Bet šiame forume skaičiau daug pvz. kai būna metastazės ir kituose organuose, bet nebūna plaučiuose, tai kaip ji žino, kad ten nėra, jei netyrė. Mama gydosi Kauno klinikose, apie jos gydytoją yra įvairių nuomonių, bet mama ja pasitiki, o aš vis nerimauju, noriu, kad viskas būtų maksimaliai padaryta. Dar be visa ko, jai ant operuotos krūties atsirado didelis (kokių 15 cm)rausvas guzas, gydytoja pasakė, kad tai edema, išrašė antibiotikų. Aš čia prisirankiojau visokių pratimų, bet dauguma jų patinusiai rankai, o pas ją viskas tvarkoje su ta ranka. Gal yra kokių liaudiškų priemonių?Ir šiaip galvoju, gal jai visgi reikėjo tos sanatorijos. Žodžiu, kol kas aš labiau nerimauju nei mama, ji pas mane optimistė ir laikosi labai gerai, kol kas nereikia jokiu raminamųjų ar antidepresantų, apie ligą ir visokias prognozes ji neskaitinėja ir nesidomi, bet užtai aš 2 savaites "gyvenu" internete. Gerai, kad gyvenu netoli nuo jos, tai stengiuosi ir buityje kiek galima padėti. Žinau, kad negalima leisti ligai užvaldyti gyvenimo, bet kol kas visos mano mintys tik apie šitą padarą ir kaip padėti mamai.

Tiesa, pas mus giminėje yra paguodžiančių pavyzdžių. Mamos tėtis turėjo prostatos I pereinančią į II st, užteko spindulinio gydymo ir jis jau kokie 5 metai remisijoje, močiutei iš tėčio pusės buvo IV st. inkstų, užteko naviko šalinimo kartu su visu inkstu. Sveika gyva remisijoje jau kokie 8 metai ir nesiruošia anapilin, nors suknelę įkapėms jau prieš 20 metų pasisiuvus smile.gif
Taip, kad čia tikrai tikrai ne nuosprendis 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Done @ 2012 03 10, 16:05)
Labutis visoms. Mano teciui paskutinem savaitem irgi kojos labai istino. Bet abi. Tai as lengvai masazuodavau, tepdavau Voltareno tepalu. Siek tiek atleisdavo ta tynima. Kai chemikes uzklausiau kol taip , ka reikia daryti? Tai liepe pas kardiologus kreiptis ir israse kazkokiu slapima varanciu vaistu is F raides. Viso pavadinimo nepamenu, o lapuka ant kurio buvo uzrasyta ismeciau, nes mes nusipirkti nebespejom  verysad.gif


Labas merginos. Noriu Jusu paklausti- kokius simptomus jautete, kas buvo negerai su Jusu sveikatele kai ejote tikrintis pa gydytojus? Kaip jau minejau anksciau palaidojau teti kuri buvo uzpuolse zarnyno piktasis. Kol ji slaugiau ant kojos pastebejau deme. Deme kaip deme- nei pleiskanojo nei man jos niezejo, bet viduje kazkas kirbejo, kad negerai. Pries savaite dariausi visokius tyrimus- hemoglobinas 103, visa kita kaip ir normaliai. Ir pas ginekologe buvau tuo paciu- ten uzdegimukas. Na ir galiausiai jau visai rami nuejau pas odos gyd del tos demes. Ir ka.... ten atydziai apziurejo, uzciuope pazastyje padidejusi limfmazgi. Aisku is demes paeme biopsija. Atsakymai tik po 10 dienu. Nerandu sau vietos. Vos radau isejima is poliklinikos. Drauges ramina- sako be reikalo dar nesinervink. Taigi gal sakau kuri esate susidurusi su tokiom panasiom problemom verysad.gif
Atsakyti
Done, hemoglobinas kiek žemokas ir limfmazgis padidėjęs dar ne diagnozė. Laukti tik 10 dienų. Nereikia spėlioti. Sekmės 4u.gif
Atsakyti