Įkraunama...
Įkraunama...

Sūnus specialiai provokuoja

Laba diena, labai prašau pagalbos, nebežinau nei kaip elgtis, nei ką daryti...mano sūnus, jam 4 metukai, ir pastaruoju metu elgiasi tiesio siaubingai...negražiai kalba, sako ant suaugusiu: durne, boba, šudas ir pan. Žodžiu vartoja žodžius, kurie, kaip jis supranta yra blogi. Kalbu gražiuoju, atrodo supranta, bet vėl taip pat daro...mėto daiktus ir sako, "aš specialiai", ir žinau , kad tai daro specialiai....paėmiau rykšte ir gavo, bet irgi nepadėjo...kitą kartą priėjo prie močiutės, sako "tu boba", pas mane atėjo, sako duok man diržo...Žodžiu, nebežinau nei kaip kalbėt, nei ką daryt, nei kaip reaguoti, labai prašau pagalbos... Į darželį neinam...Esu tiesiog nevilty, nes toks elgesys taip išveda iš pusiausvyros, kad nebežinau ką daryti...
Atsakyti
o taip elgiasi tik jums girdint ir matant?
Atsakyti
Kai būnam dviese, būna taip retai, bet jei būna daugiau žmonių, tai tada visa šou parodo...Aš suprantu, kad taip jis nori atkreipti dėmesį, bet nebežinau, kaip tai suvaldyti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(nimfa:) @ 2012 01 08, 21:11)
Kai būnam dviese, būna taip retai, bet jei būna daugiau žmonių, tai tada visa šou parodo...Aš suprantu, kad taip jis nori atkreipti dėmesį, bet nebežinau, kaip tai suvaldyti doh.gif


o čia ne tipinis elgesys šitam amžiui g.gif įsisavina vaikas naujų žodžių, mato, kad taip pritraukia labai daug dėmesio - tai ir valio jam - ko daugiau reikia.

O nebandėt nereaguoti, apsimesti, kad nieko negirdėjot bigsmile.gif
mūsų dičkei apie tokį amžių irgi buvo taip užėję - ypač reikdavo lifte, kai su kaimynais kartu važiuoji pasireikšti doh.gif Pradžioj paaiškinom, ką tie žodžiai reiškia ir kokiais atvejais jie naudojami, o daugiau stengiamės nesureguoti, kiek tai įmanoma hihihi.gif kaip užėjo, taip ir praėjo irnesakyk.gif
Atsakyti
Bandau nereaguoti, nekreipti dėmesio, bet kai seneliai yra ar kiti, tai jie reaguoja, ir jis gauna tai ko siekia...nebežinau ką daryti, kažkoks siaubas. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(nimfa:) @ 2012 01 09, 11:40)
Bandau nereaguoti, nekreipti dėmesio, bet kai seneliai yra ar kiti, tai jie reaguoja, ir jis gauna tai ko siekia...nebežinau ką daryti, kažkoks siaubas. doh.gif

na,tai nekreipk demėsio ne tik į vaiką,bet ir į senelius ar kitus žmones mirksiukas.gif na,padaro tie vaikai čiūdų,nori nenori žmonės reaguos. pačių artimiausių galima paprašyt,kad nekreiptų dėmesio,o kai kokiam prekybcentry iškelia sceną,tai nu ką... nekreipk dėmesio į žvilgnius ir vertinimus,pati puikiai žinai kokia aplinka tavo šeimoje ir pan,taigi... Beje,kad turi vaikų tai ko gero supras,o kas ne-tai... Svarbiausia,kad vaikams tokie užplaukimai praeina,jei tie žodžiai nėa vartojami artimoje aplinkoje mirksiukas.gif
Taigi,palinkėsiu tau pačiai stiprybės ir kantrybės. Tiesiog išlaukt reikia 4u.gif Ir dar galiu pasakyt,kad tam vaikui puikiai užtenka kelių,o kartais net vieno pasakymo,kd jis suprastų,kad tam tikri elgesio ypatumai ir pan nėra gerai. Jis viską priima ir supranta,bet kartais priešingai elgiasi tiesiog iš principo.
Atsakyti
QUOTE(nimfa:) @ 2012 01 08, 20:13)
Laba diena, labai prašau pagalbos, nebežinau nei kaip elgtis, nei ką daryti...mano sūnus, jam 4 metukai, ir pastaruoju metu elgiasi tiesio siaubingai...negražiai kalba, sako ant suaugusiu: durne, boba, šudas ir pan. Žodžiu vartoja žodžius, kurie, kaip jis supranta yra blogi. Kalbu gražiuoju, atrodo supranta, bet vėl taip pat daro


Jeigu vaikas supranta, kad tai negražūs žodžiai, kad jie gali žeisti kitą, ar nebandėte pasiūlyti vaikui nueiti ir atsiprašyti taip išvadintų žmonių, nesvarbu ar artimųjų, ar visiškai nepažįstamų. Paprastai tai daug veiksmingiau negu nuolatinis aiškinimas arba rykštė.
Atsakyti
Ramunita, ačiū už palaikymą 4u.gif aš viską tai suprantu, bet kai realybėje reikia išbandyti, pradedu abejoti, ar gerai egluosi...pvz vaikas meta ant žemėss puodelį ir visai nereaguoti???? Tiesa, taip ir darau...ramiai pakeliu ir nueinu...bet nežinau, kiek tai truks doh.gif lygiai tas pats, kai kam nors ką nors negražiai pasako...Ir sutinku su tuo, kad vaikui tenka nugirsti nors kartą...mano sūnus yra ypatingas "siurbtukas", kažkada buvo pradėjęs net mėgdžioti kaimynų kalbos ypatybes...arba buvo pradėjęs sau krapštinėtis veidą, nuolat liesdavo sau abu skruostus, o taip pamatė darant tetą...patikėkit, su tuo veido lietimu jau maniau vaikui koks tikas biggrin.gif bet paskui ir tas praėjo...dabar žodyno ypatumai...Suprantu, kad prais, bet bijau netinkamai besielgdama nepadaryti žalos...
Ausma, jis atsiprašinėja kasdien po 10 kartų...ir patikėkite, kaip jis tai moka daryti...tada būna auksinis vaikas: gerutis, lipšnutis, meilutisi ir neatstoja tol, kol neišgirsta, kad jam atleista ir susitaikom smile.gif Na o šiaip jis lb jautrus vaikas, gali ir apsiverkt grojant muzikai, ir pasakos liūdnos beklausant. Ir nėra su vaikais jis nei mušeika, nei dar koks, atvirkščiai - greičiau pasitraukia jei kas...bet dabar tai visai kitas vaikas...aišku, ne visada, bet kai užplaukia, bet užplaukia per dieną dažnai doh.gif
Atsakyti
O jus pabandykite suprasti, tiksliau surasti priezasti, kodel vaikas taip elgiasi.
Mano manymu toks vaiko elgesys gali buti susijes su demesiu trukumu, svarbiais pasikeitimais jo ar jusu seimos gyvenime. Blogu savo elgesiu jis sulaukia demesio, kurio galbut nepakankamai gauna kai buna geras. Spelioti galima ivairiai, jus pati pamastykite, kas pasikeite jusu ir vaiko gyvenime. O blogus zodzius vaikas ismoksta is aplinkiniu. Jusu kaip supratau neina i darzeli, tai kur jis mokosi tu zodziu? kas seimoje juos vartoja?
Atsakyti
Esminių pokyčių tikrai nėra...o dėl dėmesio, tai jo jis gauna...ir apskritai, nuo pat mažens dėmesio jam netrūkdavo, nuolat bendraudavau, žaisdavau, ir t.t. Ir dabar tas pats, aš net manau, kad jis per daug dėmesio gauna, nes kartais sau pačiai laiko pritūksta...o kad neina į darželį, nereiškia,kad negirdi kalbančių aplinkinkių; juk bendraujam su kitomis šeimomis,giminėmis ir t.t. Jokiu būdu neskau, kad ir šeimoje neišsprūsta koks rubesnis žodis, bet tikrai jie nėra vartojami kasdien, nuolat ar pan. O necenzūriniai žodžiai pas mus apskritai nevartojami...Ir man svarbu, kaip elgtis ir reaguoti tose situacijose????
Atsakyti
Rasote, kad jusu vaikas jautrus. Mano manymu blogas jo elgesys gali buti susijes su vaiko baimem. Pabandykite paanalizuoti, kada vaikas jusu manymu blogai elgiasi, gal tai buna kai jis pavarges, alkanas ir pan. Bandykite rasti priezasti.
Kitas variantas tuos jusu manymu bloguz zodzius vaikui paaiskinkite, ju prasme ir reiksme.
Bet jeigu jusu seimos rate tokie zodziai vartojami, tai ir vaikas supranta, kad galima ir ja juos naudoti.
Atsakyti
Vis stebiu ir analizuoju...kol kas veiksmingiausias būdas - niekaip nereaguoti:) apsimesti, kad negirdi ir kalbi apie kažką kitą, ar apie ką nors pradedu jo klausinėti, tuomet jis susidomi ir nustoja...žodžiu bandau nukreipti dėmesį kitur. Kol kas pastebiu, kad labiausiai viskas prasideda, kai atsiranda žmonės, kurie kažkaip sureaguoja. Bet nežinau, ar tinkamai elgiuosi nereaguodama, ar tai nėra blogai???? doh.gif
Atsakyti