Įkraunama...
Įkraunama...

Sūnus specialiai provokuoja

QUOTE(nimfa:) @ 2012 01 13, 20:59)
Vis stebiu ir analizuoju...kol kas veiksmingiausias būdas - niekaip nereaguoti:) apsimesti, kad negirdi ir kalbi apie kažką kitą, ar apie ką nors pradedu jo klausinėti, tuomet jis susidomi ir nustoja...žodžiu bandau nukreipti dėmesį kitur. Kol kas pastebiu, kad labiausiai viskas prasideda, kai atsiranda žmonės, kurie kažkaip sureaguoja. Bet nežinau, ar tinkamai elgiuosi nereaguodama, ar tai nėra blogai???? doh.gif

aš tai manau,kad elgiesi gerai,nes...kad ir kaip ten bebūtų,tavo berniukas realiai dar oer mažas kad suprastų ką tie žodžiai reiškia ir kaip jie gali įžeist wink.gif jam patinka žmonių reakcija,tai ir tikrina kaip kiekvienas reaguoja ir t.t.
šiaip gali dar pasikonsultuot austėjos bloge,nes buvo straipsnis kažkuriam berods Mažylio žurnale,kaip vaiaks,irgi atrodo apie 4-5 metus,sutrypė sraiges,šokinėjo ant jų ir t.t.,o paklausus kodėl tap daro,nes gi joms skauda,vaikas pasakė,kad jos labai gražiai traška,na nesusimąstė,kad dabar tos sraigės mirs ar kažkas panašaus. Bet manau,kad paaiškinti jog sukėlei skausmą yra lengviau,nei kad įžeidei kažkaip pavadindamas ir t.t.,ypač jei pats vaikas niekad nebuvo užgautas jį pašiepiant ir pan.
Atsakyti
QUOTE(Ramunita @ 2012 01 16, 21:47)
aš tai manau,kad elgiesi gerai,nes...kad ir kaip ten bebūtų,tavo berniukas realiai dar oer mažas kad suprastų ką tie žodžiai reiškia ir kaip jie gali įžeist wink.gif jam patinka žmonių reakcija,tai ir tikrina kaip kiekvienas reaguoja ir t.t.
šiaip gali dar pasikonsultuot austėjos bloge,nes buvo straipsnis kažkuriam berods Mažylio žurnale,kaip vaiaks,irgi atrodo apie 4-5 metus,sutrypė sraiges,šokinėjo ant jų ir t.t.,o paklausus kodėl tap daro,nes gi joms skauda,vaikas pasakė,kad jos labai gražiai traška,na nesusimąstė,kad dabar tos sraigės mirs ar kažkas panašaus. Bet manau,kad paaiškinti jog sukėlei skausmą yra lengviau,nei kad įžeidei kažkaip pavadindamas ir t.t.,ypač jei pats vaikas niekad nebuvo užgautas jį pašiepiant ir pan.


thumbup.gif as taip pat manau, kad visu pirma mama turi vaikui paaiskinti, kas yra ir kaip. Vaikas dar daug patirties neturi, elgiasi taip, nes nera pasekmes. Pvz. jei jis prilies karsta lygintuva, jam skaudes, jei ilips su rubais i vandeni, jis suslaps. O jei jis nusikeiks, kas bus........... vaikui nieko nebus. Normalus santykiai yra tik tada, kai zmones tarpusavyje ne kovoja, o tiesiog kalbasi. Ir daug kalbasi. As visu pirma parodyciau savo vaikui, kad keiktis moku taip pat, bet paaiskinciau kodel siu zodziu nenaudoju.
o kalbetis su vaiku reikia taip pat moketi ir nekaltinti jo, bet pamokyti. Tai zinoma menas.
Yra tokia chema, kaip kalbeti su savo vaiku.
1. Kai tu taip elgiesi.
2. Tada man atrodo arba as jauciuosi
3. As noreciau, kad tu taip nebesielgtum
4 Antraip bus tokios pasekmes.

Pagal ta chema kalbamasi mazdaug taip>
Kai tu keikiesi
Man atrodo, kad tu pats blogiausias berniukas pasaulyje. As tada jauciuosi labai pikta ant taves ir nenoriu su tavimi net klabetis.
As labai noreciau, kad tu nebesikeitum ir vel butum toks geras berniukas, kad man nebutu geda uz tave.
Jei tu keiksiesi, mes i kina ir picerija savaitgali neisime. Nes nemantagus berniukai yra, kaip parsiukai ir su jais eiti niekur negalima
Atsakyti
thumbup.gif Pasakėte būtent taip, kaip yra smile.gif Jis nori atkreipti dėmesį, ir svarbiausia - po to,kai jis taip padaro - JAM NEBŪNA NIEKO. Nei skauda, nei nieko g.gif Bet man sunkiausia jam išaiškinti, kad taip nedarytų.... doh.gif kad būtų koks stebuklingas receptas - pasakai ir jis nustoja....bet taip nėra doh.gif Labai gera schemutė, kaip kalbėtis,panašiai ir kalbu, sakau, kaip jaučiuosi, kaip jis atrodo taip darydamas ir t.t.bet...atrodo supranta, sako "gerai mamyte, aš daugiau taip nesakysiu", bet ir vėl pasako...arba pasako, ir iškart sako, "oi ne, taip negalima kalbėti" doh.gif bet jau būna pasakyta!!!!!!!!!!! Tiesa, dabar sako daug mažiau, pora dienų visai nieko nesakė, bet nuėjome į svečius, viskas lyg ir gerai, ir staiga ant mano pusseserei sako "eik tu boba", na tokiu atveju negali nereaguoti, ji aišku juoktis, aš jį barti ir t.t. žodžiu, tikiuosi,greit tai praeis...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nimfa:): 17 sausio 2012 - 22:03
QUOTE(aukseklaipeda @ 2012 01 17, 13:23)
Man atrodo, kad tu pats blogiausias berniukas pasaulyje. As tada jauciuosi labai pikta ant taves ir nenoriu su tavimi net klabetis.
As labai noreciau, kad tu nebesikeitum ir vel butum toks geras berniukas, kad man nebutu geda uz tave.
Jei tu keiksiesi, mes i kina ir picerija savaitgali neisime. Nes nemantagus berniukai yra, kaip parsiukai ir su jais eiti niekur negalima


As manau, tai nelabai tinkami pavyzdziai, nes vaikas nera blogas, tik jo elgesys yra blogas, netinkamas, tad vaikui ir reiketu ta acentuoti, o ne daryti ji blogu 4u.gif

Musiskis irgi jau pradeda taip elgtis, bet itin daznai tas neislenda, gal del... nuoseklumo. Auklejime turi buti nuoseklumas, nereiktu viena karta ta pati dalyka praleisti pro ausis, o kita karta - bausti. Mes saviskiui labai daug aiskinam, man atrodo, jam geriausiai suprasti, kai jo paties negrazu elgesi nukreipiam pries ji pati. Vat ir vakar jis juokais kalbejo, kad uzklijuosiu tau burna, tada mes su tete klausiam, ar ir jis noretu, kad jam uzklijuotume burna? Kalusinejame visko atgal: ar ir tu noretum, kad tau padarytume taip skaudziai, kaip tu padarei broliuikui ir pan. O su negraziais zodziais mes, manyciau, isvis neblogai susitvarkom: pasakom, kad nenorim nei darugauti, nei bendrauti, kai taip negraziai kalbi, todel tu pasilik vienas kambaryje ir kalbek kaip nori, o mes einam, tai kazkaip labai greitai pamirsta tuos negrazius zodzius. Suprasti jie labai gerai supranta, kad negrazu, o dar idomiau jiems, kai pamokome, kad jei kuris nors is aplinkiniu taip pasakys, tai tu pasakyk, niu niu niu, pasakyk, kad taip kalbeti negrazu. Tai jis pasijaucia toks svarbus, kad gali kitus pakontroliuoti. Kartais sako, tete, as is taves taip ismokau (nors nusikeikimu pas mus una itin retai), tai tete sako, as pasistengsiu taip nekalbeti ir tu pasistenk, o as dar primenu, kad gali tetei sim sim peleda padaryti, kai isgirs taip sakant biggrin.gif
Atsakyti
Sutinku, kad pvz. nevyke. Nes vaikas negali buti blogas, jis gali tik negerai elgtis. Bet tai yra labai sunku issiugdyti, nes ir suaugusiuju pasaulyje mes zinome, kad zmones nera blogi, bet kartais jie negerai pasielgia. Nors as vis tiek, ta zmogu, kuris mane ismusa is pusiausvyros, isduoda ar pan. Vis tik ji vadinu blogu ir su juo bendrauju tik is butinybes.
As tur but nesu psichologijos atzvilgiu teisi, nes is tikro, su vaiku visada reikia kalbeti, kad jis yra geras zmogus, tik kartais elgiasi negerai. Na, bet man atrodo, kad butent pagal sia chema, kai mama sako, KAD JAI ATRODO, KAI JIS TAIP elgiasi, nera labai didelis nusikaltimas, kai vaiko riboa yra nepakenciamai perzengtos, taip ji pavadinti.
Mano gyvenime visada liks labai auksinis pvz. kai vaikas perzengia ribas. Is parduotuves mama su suneliu eina namo, taseje nupirkti du ledai. Mazylis vis lipa i balas ir neklauso mamos. savaime aisku, kad jis grizta slapiomis kojytemis. Ka daro mama....Ji perrengia vaika, ant jo nesaukia, bet atsiseda i kresla ir suvalgo vaiko akivaizdoje abu ledus. Ir pasako: tu ledu nevalgysi, nes manes neklausei ir lipai i balas. Va taip yra nustatomos ribos vaikams. Kartais reikia ir nelabai altruistiskai pasielgti, kad tai butu vaiko naudai.
Atsakyti
Sutinku, kad issiugdyti tai, kad vaikas nera blogas, o blogas tik jo elgesys, yra labai sunku, todel kad patys buvome taip auklejami, deja... Bet nesutinku, kad vaikai ir suauge yra tas pats tongue.gif Suauge yra samoningi ir negerai elgiasi puikiai zinodami, ko siekia, o vaikai turi daug priezasciu, bet ne tu paciu, kokiu turi suage - vaikai bando tevus, jiems reikia suzinoti, kiek tvirtos yra ribos, turi ir kitu priezasciu, tokiu kaip demesio stoka, tas pats pavydas, ko jie net patys nesupranta ir pan.
Na, del ledu pavyzdys idomus, as irgi ne psichologe, bet cia izvelgciau jau vaiko erzinima (na, ta sedejima ir akivaizdu ledu, kurie buvo pirkti vaikams, valgyma). As tiesiog tu ledu neduociau - padeciau i kamera ir pasakyciau, kodel taip elgiuosi 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Shalna: 19 sausio 2012 - 21:54
Jeigu aš gerai supratau, vaikas atsiprašinėja tik Jūsų. O atsiprašyti mamos nėra taip sunku ax.gif Vaikas turėtų atsiprašyti to žmogaus, kurį jis išvadina negražiais žodžiais. Tiesa, čia labai svarbu ir tų žmonių reakcija. Jeigu žmogus juokiasi, tai vaikas niekaip nesupras, kad tie žodžiai negražūs ir žeidžia. Ir jūsų aiškinimai nelabai, manau, padės, nes jis mato priešingą rezultatą. Jūsų aprašyta situacija parodo, kad jis žino, kad taip kalbėti negalima, bet nesuvokia kodėl. Juk jo žodžiai sukelia juoką arba kitą reakciją, kurios metu jis gauna daug dėmesio. Aplinkinių reakcija jam turėtų padėti suprasti tų žodžių reikšmę. Jokiu būdu ne šaukimu, o gal tiesiog tyliu ignoravimu. Kad Jūs turėtumėte progą paaiškinti, kad tokie žodžiai skaudina širdelę ir taip išvadintas žmogus nenori bendrauti su negražiai kalbančiu berniuku. Ir tam, kad tas žmogus pasijustų geriau, berniukas turi nueiti ir jo atsiprašyti. Nežinau, gal jūs jau tai išbandėte. Bet mums savo laiku šis modelis labai padėjo.
O pavyzdys su ledais... Net nežinau g.gif Jeigu mama eidama namo įspėjo vaiką, kad jeigu šis neklausys, ji grįžus suvalgys ledus, tuomet kaip ir nieko. Bet jeigu neįspėjo apie pasekmes, o grįžus namo tiesiog atsisėdo ir sulapnojo abi porcijas, tuomet jau atsiprašau mad.gif Jeigu panašios situacijos dažniau kartotųsi, vaikas gali pasijusti nesaugus, nes jis nežinos ko iš mamos tikėtis.
Atsakyti
QUOTE(Ausma @ 2012 01 20, 10:42)
Jeigu aš gerai supratau, vaikas atsiprašinėja tik Jūsų. O atsiprašyti mamos nėra taip sunku ax.gif Vaikas turėtų atsiprašyti to žmogaus, kurį jis išvadina negražiais žodžiais.


Ne, Ausma, vaikas mano atsiprašinėja ne tik manęs mirksiukas.gif Jis mielai atsiprašo ir kitų, ir žinot, jam tai nėra sunku padaryti. Jis atsiprašo gana nuoširdžiai ir labai įtikinamai pažada daugiau taip nesielgti doh.gif

Dėl tų ledų pavyzdžio toks juokas suėmė, kokia turėtų būti mama ramių nervų, kad abejingai vaiko akivaizdoje ledus suvalgytu biggrin.gif Aišku, manau vaikas atsimintų, bet bent jau mano vaikas, tai ramiai nežiūrėtų, kaip aš juos valgau lotuliukas.gif Kiltų toks triukšmas, kad ramiai juos suvalgyti paprasčiausiai būtų neįmanoma lotuliukas.gif Greičiau aš juos irgi padėčiau ir jam neduočiau biggrin.gif
O vaikui sakyti, kad jis blogas, nėra gerai. Aš stengiuos visada sakyti,kad negerai pasielgiai, kad elgesys yra blogas. Kartą pasakiau, kad esi negeras, tai jis atsisėdęs sako: "tai aš esu blogas, tai ir kalbu, kaip blogi žmonės kalba". Po tokio jo samprotavimo, daugiau nebedrįstu net begėdžiu pavadinti g.gif Nors vaikas vaikui nėra lygus, kas tinka vienam, gali kitam netikti...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nimfa:): 20 sausio 2012 - 11:22
QUOTE(nimfa:) @ 2012 01 20, 11:21)
Ne, Ausma, vaikas mano atsiprašinėja ne tik manęs mirksiukas.gif Jis mielai atsiprašo ir kitų, ir žinot, jam tai nėra sunku padaryti. Jis atsiprašo gana nuoširdžiai ir labai įtikinamai pažada daugiau taip nesielgti doh.gif 



o tada tie kiti labai juo džiaugiasi, giria , kad atsiprašė, netgi apsikabina? taip dar daugiau dėmesio vaikas gauna. ar tikrai tai geriausias būdas reaguoti į blogą poelgį g.gif ar ne geriau kažkaip kažkuriam laikui ignoruoti vaiką, uždaryti vieną į kitą kambarį ar pn.
Atsakyti
QUOTE(Shalna @ 2012 01 19, 23:53)
Sutinku, kad issiugdyti tai, kad vaikas nera blogas, o blogas tik jo elgesys, yra labai sunku, todel kad patys buvome taip auklejami, deja... Bet nesutinku, kad vaikai ir suauge yra tas pats tongue.gif Suauge yra samoningi ir negerai elgiasi puikiai zinodami, ko siekia, o vaikai turi daug priezasciu, bet ne tu paciu, kokiu turi suage - vaikai bando tevus, jiems reikia suzinoti, kiek tvirtos yra ribos, turi ir kitu priezasciu, tokiu kaip demesio stoka, tas pats pavydas, ko jie net patys nesupranta ir pan.
Na, del ledu pavyzdys idomus, as irgi ne psichologe, bet cia izvelgciau jau vaiko erzinima (na, ta sedejima ir akivaizdu ledu, kurie buvo pirkti vaikams, valgyma). As tiesiog tu ledu neduociau - padeciau i kamera ir pasakyciau, kodel taip elgiuosi  4u.gif


Suauges zmogus taip pat nori buti mylimas, saugus, taip pat susizino atskiru zmoniu, su kuriais kiek ir kaip gali bendrauti ribas, jie taip pat jaucia kartais demesio stoka (ypac senatveje), pavydas ir pan. Visas tas pacias savybes jis turi.
Tik man atrodo, kad yra vienas skirtumas, jis neturi tokios patirties, kokia turi suauges. va, pvz. as nebuvau musama, bet viena karta palikau neklota lova, o mama papietauti grizo su bedradarbemis. Tik grizau namo, vos per slenksti neperzengus, man mama uzvoze per veida. Ji man pasake uz ka. Plikau ir didele betvarke, o galvojau, kad grizusi is mokyklos susitvarkysiu. As visada pasikloju lova tik islipus is lovos. Nes nebenorejau, kad taip pasikartotu.
Jei vaikas zinos, kad jei jis lips i balas, nebevalgys ledu, kazi ar kartos antra karta klaida. galu gale jau bus galima priminti jo esama patirti.
Atsakyti
QUOTE(aukseklaipeda @ 2012 01 20, 15:51)
Suauges zmogus taip pat nori buti mylimas, saugus, taip pat susizino atskiru zmoniu, su kuriais kiek ir kaip gali bendrauti ribas, jie taip pat jaucia kartais demesio stoka (ypac senatveje), pavydas ir pan. Visas tas pacias savybes jis turi.
Tik man atrodo, kad yra vienas skirtumas, jis neturi tokios patirties, kokia turi suauges. va, pvz. as nebuvau musama, bet viena karta palikau neklota lova, o mama papietauti grizo su bedradarbemis. Tik grizau namo, vos per slenksti neperzengus, man mama uzvoze per veida. Ji man pasake uz ka. Plikau ir didele betvarke, o galvojau, kad grizusi is mokyklos susitvarkysiu. As visada pasikloju lova tik islipus is lovos. Nes nebenorejau, kad taip pasikartotu.
Jei vaikas zinos, kad jei jis lips i balas, nebevalgys ledu, kazi ar kartos antra karta klaida. galu gale jau bus galima priminti jo esama patirti.


Be abejo, kad ir suauge nori meiles, asugumo, demesio ir pan., todel geri zmones elgiasi gerai, kad sitai gautu, o vat blogiukai elgiasi blogai, ir vienu, ir kitu atveju elgiames samoningai, o vaikas dazniausiai tai daro pasamoningai, jis supranta, KAD negerai daro, bet nesupranta, KODEL taip daro. As saviskio visada klausiu, kodel tu nori taip padaryti, tai jis visada atsako - NEZINAU. O vaikai iki 5 metu samoningai meluoti nemoka. Pvz. kalejime ne viena karta atsidure zmones man tikrai yra blogi sad.gif O senatve... na, cia atskiras klausimas, senu zmoniu psichika keiciasi, jie kitaip legiasi del gyvenimiskos patirties, aplinkybiu ir pan. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Shalna @ 2012 01 21, 13:50)
O senatve... na, cia atskiras klausimas, senu zmoniu psichika keiciasi, jie kitaip legiasi del gyvenimiskos patirties, aplinkybiu ir pan.  4u.gif

dar ligų - negalima ir to pamiršti.


kalbant apie vaiko provokacijas: jos visada turi priežastį ir tikslą. mamai tenka užduotis apmąstyti bendravimą su vaiku ir atrasti, ko vaikas siekia. o tai supratus, tiesiog patenkinti tą vaiko poreikį nelaukiant provokacijos. manau, kad tada, vaikui tiesiog nebereikės provokuoti suaugusiųjų.

kita vertus, viskas gali būti daug paprasčiau: vaikas pastebėjo, kad tam tikri žodžiai visada išprovokuoja suaugusiųjų reakciją, ir ta reakcija gali būti nuo pykčio iki juoko. o paskui seka visa ilga ceremonija: pokalbis su tėvais, atsiprašymas ir susitaikymas su pagyrimais. vadinasi, pasakęs vieną žodį vaikas ilgam atkreipia į save visos grupės suaugusiųjų dėmesį ir jam tai malonu.

manau, kad pradžioje būtų užtekekę tiesiog neteikti reikšmės vaiko kalboms. galbūt paprasčiausiai trumpai įspėti, kad taip kalbėti nedera ir tiek. kuo daugiau reikšmės tam elgesiui suteikia suaugusieji, tuo stipresnį manipuliacijos įrankį turi vaikas.



aukseklaipėda, tavo aprašyti pavyzdžiai, mano akimis, yra iliustracijos, kaip nedera bendrauti su vaikais 4u.gif tiek pokalbis apie "blogą/gerą vaiką" (kai vaikas, viena vertus, daromas atsakingu už suaugusiųjų emocijas, antra vertus, jam grasinama atstūmimu ir klijuojama etiketė), tiek pavyzdys su ledais (mamos kerštas vaikui), tiek pavyzdys apie tavo nesivaldančią mamą (mama "pasveikina" dukrą antausiu). kokia vis dėlto trauma tau turėjo būti mamos antausis, jei iki šiol, būdama suaugusi moteris ir šeimininkė savo namuose, nedrįsti palikti nepaklotos lovos doh.gif
Atsakyti