Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, XVII tema

QUOTE(2Ditute @ 2012 05 02, 09:07)
Skubiai reikalingas Jūsų patarimas: mažyliui vieneri metai, vakar įkando kažkokia bljaurybė doh.gif . Dveijose įkandimo vietose susiformavo dideli raudoni gūziukai, aplink labai raudona, kuo galima patepti g.gif Ačiū


mano mazei buvo erke isisegus, patepiau ikandimo vieta vakare pracaxi aliejumi, ryte nieko nebesimate. Sis aliejus aprasyme raso, kad naudojamas net po gyvaciu ikandimo. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 05 02, 10:06)
.
Mano išmanymas  mėgėjiškas, iš knygų ir interneto, ir tikrai esu dėkinga visoms merginoms, kurios pasidalina savo žiniomis

Ačiū, Alionuk , už žinias ir nuomonę
4u.gif

drinks_cheers.gif
kad daugiau tokiu merginu butu 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Ievulyte @ 2012 05 02, 10:47)
mano mazei buvo erke isisegus, patepiau ikandimo vieta vakare pracaxi aliejumi, ryte nieko nebesimate. Sis aliejus aprasyme raso, kad naudojamas net po gyvaciu ikandimo. 4u.gif

ir man jo prisireike doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 05 02, 10:06)
Vakar taip keistai susirašėm, kartais mano tekstai atrodo kiek per grubūs - tikrai nepretenduoju į tiesos žinovę ir nemėgstu ginčytis.
Mano išmanymas  mėgėjiškas, iš knygų ir interneto, ir tikrai esu dėkinga visoms merginoms, kurios pasidalina savo žiniomis

Ačiū, Alionuk , už žinias ir nuomonę
4u.gif


Manau, kad kaip tik laiku uzvire diskusija sita tema. Visada gerai zinoti visas nuomones ir tada jau pildytis pacioms informacija. As irgi kaip tik savaitgali planuoju maisyt kremuka vasarai.
Dekui merginos kad dalinates savo ziniomis 4u.gif
Atsakyti
Ei, negi visos nuo siu bjaurybiu saugotes chemija? ohmy.gif rolleyes.gif

QUOTE(Basttet @ 2012 05 01, 21:16)
Aciu uz receptukus ir informacija!
As dar tik naujoke, bet labai susidomejau visu siuo naturaliu "maisymu"  blush2.gif

dar klausimas del erkiu ir uodu- kokias efektyvias priemones galima pasigaminti siems parazitamt atbaidyti? Radau info, kad gintaro aliejus padeda- ar tikrai?!

Atsakyti
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 05 02, 07:06)
Vakar taip keistai susirašėm, kartais mano tekstai atrodo kiek per grubūs - tikrai nepretenduoju į tiesos žinovę ir nemėgstu ginčytis.
Mano išmanymas  mėgėjiškas, iš knygų ir interneto, ir tikrai esu dėkinga visoms merginoms, kurios pasidalina savo žiniomis

Ačiū, Alionuk , už žinias ir nuomonę
4u.gif


4u.gif smile.gif

Tai gi, del avieciu kauliuku aliejaus smile.gif , sie skaiciai 28-50SPF gauti is vieno (ir vienintelio tyrimo), kuri visi pazymi prie aliejaus aprasymo Characteristics of raspberry (Rubus idaeus L.) seed oil, Food Chemistry, 69, 187-193, Oomah D., Ladet S., & Godfrey D., 2000)). Sis aliejus buvo lyginamas su titano dioksidu ir tyre jo optines savybes, ant odos jo niekas netyre ir SPF nenustatynejo.

Food Chemistry, Volume 69, Issue 2, 1 May 2000, Pages 187-193
Characteristics of raspberry (Rubus idaeus L.) seed oil
B. Dave Oomah, Stephanie Ladet, David V. Godfrey, Jun Liang and Benoit Girard

"Crude raspberry seed oil was tested using a spectrometer to see where it absorbed radiation. It showed some absorption in the UVC (100 - 290 nm) and UVB (290 -320 nm) ranges. In the UVA range (320 nm - 400 nm) light was mainly scattered, which could offer UV protection by sheer scattering effect.

A general statement is made that the optical transmission in the UV range is similar to titanium dioxide preparations with an SPF of 28-50 and a UV protection factor (PFK) of 6.75 - 7.5."


There was no testing on humans
or animals to determine any SPF rating. Some UV absorption was noted in the UV-B and UV-C ranges and some scattering in UV-A. In some way, this was similar to some titanium dioxide preparations.

Atsakyti
QUOTE(Basttet @ 2012 05 02, 14:40)
Ei, negi visos nuo siu bjaurybiu saugotes chemija? ohmy.gif  rolleyes.gif

http://www.aromanatu...o-vabzdziu.html
http://aromata.lt/kv...lines-medziagos
http://naturaltouch....andimo/5-1-0-57
isbadytas -padeda 4u.gif


(Ievulyte @ 2012 05 02, 10:47)
mano mazei buvo erke isisegus, patepiau ikandimo vieta vakare pracaxi aliejumi, ryte nieko nebesimate. Sis aliejus aprasyme raso, kad naudojamas net po gyvaciu ikandimo.
Atsakyti
QUOTE(Basttet @ 2012 05 02, 12:40)
Ei, negi visos nuo siu bjaurybiu saugotes chemija? ohmy.gif  rolleyes.gif


pernai kai vaziavom atostogaut, pasidariau paprasciausia kremuka su 3% ea misiniu - geranium, lavender, eukaliptas radiata, peppermint, white camphor; veike, vaiku nealergizavo (1 ir 2 metu) bet reikejo daznai tept. dar tuos pacius ea pasiemiau, susimaisius lygiom dalim, ir efektyviausias budas pasirode imti siek tiek paprasto kremo i sauja, uzlasinti ea misinio ir tuo issitrint. dar tas ea misinys kartu gerai ir pagarint ant zvakes vakare sedint, zymiai efektyviau uz pirktines zvakes jei nera vejo.

sitas ea misinys tikrai veiksmingas pries moskes (jos atskrenda, atsitupia ant odos bet nekanda nes tuoj pat nuskrenda) beje nezinau ar pries uodus veiktu, pas mus ju ner

del filtru nuo saules, kaip sveikiausia varianta naudoju cinko oksido miltelius, paprastus, ne nano smulkumo - nes tos nano daleles ne tik ikvepiamos, bet ir per oda patenka i krauja.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo BlueFire: 02 gegužės 2012 - 14:48
QUOTE(zydrem @ 2012 05 02, 10:33)

ir man jo prisireike doh.gif


as po gimdymo vis savo isvargusi pilva tepeliojau, veida tepiau, nes pagimdzius paselo hormonai, tai nieks taip puikiai netiko man. Jau nebe pirma kart perku, vienas tobuliausiu alieju mano lentynelej biggrin.gif


nuo vabzdziu as buvau pasidarius itin paprasta aliejuka- alyvu aliejus + levandu ea. Nieko daugiau po ranka neturejau, o ta misini naudojau ir savo antrajai dukrytei, kai ji buvo 6 men. Uodus nerealiai atbaide, maciau kaip jie skrido, bande tupt ant mazes ranku ir nenutupe sove staiga i virsu lotuliukas.gif

as isvis taikau daug kur taisykle- genialu tai, kas paprasta ir man tai pasiteisina mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(alioniukas @ 2012 05 02, 14:48)
4u.gif  smile.gif
  Tai gi, del avieciu kauliuku aliejaus  smile.gif , sie skaiciai 28-50SPF  gauti is vieno (ir vienintelio tyrimo), kuri visi pazymi prie aliejaus aprasymo Characteristics of raspberry (Rubus idaeus L.) seed oil, Food Chemistry, 69, 187-193, Oomah D., Ladet S., & Godfrey D., 2000)).  Sis aliejus buvo lyginamas su titano dioksidu ir tyre jo optines savybes, ant odos jo niekas netyre ir SPF nenustatynejo.

O kitų aliejų nustatinėjo? Gal irgi yra rezultatai?
Manau, kad kosmetikai daromi tyrimai finansuojami pramoninių galingų firmų, kurios visai nesuinteresuotos parodyti, kad natūralūs aliejai ar kiti komponentai geresni už sukurtus chemijos pramonės ax.gif
Ir tuos įrodymus ne taip lengva pateikti, stebiuosi ir taip, iš kur tiek informacijos prikasta smile.gif
Šiaip tai daug dalykų yra pasaulyje, kurių mokslas neįrodęs, nepripažįsta arba nesuranda, kaip įrodyti: elementarus pavyzdys - Mėnulio įtaka (dėl pilnaties įtakos anksčiau juokiausi, bet dabar pati atskreipiu dėmesį į padidėjusį žmonių aktyvumą tuo laiku; sėjimas tinkamomis dienomis - šiemet tos pačios sėklos visai skirtingai sudygo geromis dienomis ir netinkamomis), o mokslas to nepripažįsta blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 02 gegužės 2012 - 14:55
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 05 02, 12:55)
O kitų aliejų nustatinėjo? Gal irgi yra rezultatai?
Manau, kad  kosmetikai daromi tyrimai finansuojami pramoninių galingų firmų, kurios visai nesuinteresuotos parodyti, kad natūralūs aliejai ar kiti komponentai geresni už sukurtus chemijos pramonės ax.gif
Ir tuos įrodymus ne taip lengva pateikti, stebiuosi ir taip, iš kur tiek informacijos prikasta  smile.gif
Šiaip tai daug dalykų yra pasaulyje, kurių mokslas neįrodęs, nepripažįsta arba nesuranda, kaip įrodyti: elementarus pavyzdys - Mėnulio įtaka (dėl pilnaties įtakos anksčiau juokiausi, bet dabar pati atskreipiu dėmesį į padidėjusį žmonių aktyvumą tuo laiku; sėjimas tinkamomis dienomis - šiemet tos pačios sėklos visai skirtingai sudygo geromis dienomis ir netinkamomis), o mokslas to nepripažįsta blink.gif


kitu alieju SPF netoks aukstas, realesnis rolleyes.gif, tyrimai nustatyti SPF yra labai brangus (o tas tyrimas su avieciu al. kainavo 36$ smile.gif )
I sanskrinus tiesiog pasirenku aliejus, is ano saraso, kuri ikele merginos pries tai, ir butinai su fiz.filtrais ir antioksidantais gaminu
Papildyta:
QUOTE(Ievulyte @ 2012 05 02, 07:47)
mano mazei buvo erke isisegus, patepiau ikandimo vieta vakare pracaxi aliejumi, ryte nieko nebesimate. Sis aliejus aprasyme raso, kad naudojamas net po gyvaciu ikandimo. 4u.gif


as tai net negirdejau apie toki alieju doh.gif blush2.gif , aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(alioniukas @ 2012 05 02, 16:13)
kitu alieju SPF netoks aukstas, realesnis  rolleyes.gif,  tyrimai nustatyti SPF yra labai brangus (o tas tyrimas su avieciu al. kainavo 36$  smile.gif )
I sanskrinus tiesiog pasirenku aliejus, is ano saraso, kuri ikele merginos pries tai, ir butinai su fiz.filtrais ir antioksidantais gaminu
Papildyta:
as tai net negirdejau apie toki alieju  doh.gif  blush2.gif , aciu  4u.gif

Tai aš irgi tuo pači principu vadovaujuosi darydama apsauginius kremus
Ačiū už šaltinį apie aviečių kauliukų aliejaus tyrimą 4u.gif

O Pracaxi -stambialapio kongenio aliejumi (Pentaclethra macroloba ) (sviestu tikriau, nes pas mane ne šaldytuve stovi ir šiuo metu - kietas) prekiauja AN, kitur dar jo aprašymo neradau ax.gif nusipirkau susigundžiusi poveikiu prieš pigmentines dėmes, bet, paskaičius merginų žinutes apie poveikį, sunaudosiu visokių vasaros sezono vabzdžių įkandimams gydyti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 02 gegužės 2012 - 17:12
QUOTE(BlueFire @ 2012 05 02, 15:42)
del filtru nuo saules, kaip sveikiausia varianta naudoju cinko oksido miltelius, paprastus, ne nano smulkumo - nes tos nano daleles ne tik ikvepiamos, bet ir per oda patenka i krauja.

Na aš irgi pirkau ne nano, bet pagrinde dėl įmaišyto "dimethicane", kažkaip nesumąsčiau, kad gali į kraują patekti ax.gif
O parduotuvės net nieko neįspėja g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 02 gegužės 2012 - 17:16