Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai

user posted image


Pomidorų sėjos laikas: kovo pradžia (auginti šildomame šiltnamyje), kovo vidurys (nešildomas šiltnamis), kovo pabaiga (auginti lauke);

Daigų augimo vieta: šildomas arba nešildomas šiltnamis, palangė;

Optimali dygimo temp.: 22-25 laipsniai pagal Celsijų;
Dienų skaičius iki sudygimo: 5-8

Daigų amžius, dienos perkeliant į nuolatinę augimo vietą - 45-55;
Daigų lapų skaičius, vnt., perkeliant į nuolatinę augimo vietą - 7-8.

(pagal straipsnį Rasų žurnale)

Ankstesnė tema
Atsakyti
Labukas ,dekui GAUDVILEI uz nauja puslapi ir laabai naudinga info pomidoru augintojams 4u.gif 4u.gif 4u.gif thumbup.gif
Atsakyti
Ir aš jau čia 4u.gif
Atsakyti
Aciu uz nauja tema 4u.gif
Siandien skaitinejausi Jusu ankstesnes temas ir kilo klausimas koks santykis turi buti misinio-jodas+pienas+vanduo ir kam jis naudojamas?ar tinka parduotuvinis pienas?
Cia ruosiuos proilaktiskai pomidorams purskalus smile.gif
Kiek isskaiciau Jus naudojat profilaktiskai
1)su kalio permanganatu(laistyti)
2)su asiukliu ir baziliku(purksti)
3)su jodu +pienas+vanduo (purksti)
4) kks misinys yra su soda ir muilu,kaip ir kam naudojamas?
Aciu
Atsakyti
Tai,ką nusirašiau iš pernai metų ax.gif



Dar bandyk purkšt sodos ,vandens ir muilo mišiniu:10l vandens,40gr muilo,apie trečdalis gabaliuko ir pilnas su kaupu valgomas šaukštas sodos,čia iš pomidorininkių temukės,kitom padeda nuo maro apsaugot,bent likusius žalius lapus ir pomidorus 00ml H2O;
O realiai, tai maždaug trečdalis gabalėlio ūkinio muilo ir kupinas valgomas šaukštas sodos

Šis receptas nuo amarų ir kitu kenkejų

100gr maltų čili pipirų;
40ml augalinio aliejaus;
ir berods 25ml muilo (be jokių kvapiklių, minkštiklių) ar žalio muilo.
Palaikyti 12-24val, nukošti ir 15ml skiesti 1l H2O.

A, tik reiktų nepamiršti, kad vieno nupurškimo neužteks, reiktų 2-3 kartus kas 7-10dienu
pakartot ir po paskutinio purškimo turėtų praeiti mažiausiai 3 dienos, jei pomidorai auginami šiltnamy. Lauke auginamus taip nupurškus reiktų pralaukt 5 dienas.

Dirvinių asiūklių nuoviras

Turi daug silicio rūgšties. Jis stiprina augalų audinius, todėl grybelio sporoms sunku prasiskverbti. 1 kg šviežių arba 150 g džiovintų asiūklių užpilkite 10 l vandens ir palaikykite parą. Po to antpilą pavirkite pusę valandos. Nuovirą atvėsinkite ir sumaišykite su 5 dalimis vandens. Nupurkškite augalus.
Nėra griežtų, tikslių proporcijų. Tai yra žolė, galim improvizuoti. Aš į trilitrinį stiklainį prikemšu dirvinio asiūklio, truputį pasmulkinu jį, dar įdedu pora šakelių baziliko, irgi pasmulkinu, užpilu vandeniu kad apsemtų, palaikau parą laiko, nukošiu, užverdu ir paverdu apie 15 min ant silpnos ugnies. Atvėsinu, gautą nuovirą (apie du litrai man gaunasi) supilu į kibirą, dapilu beveik iki viršaus vandens, t.y. atskiedžiu ir drožiu purkšti savo pomidorų. Šitas mixas saugo nuo grybinių ligų. Va ir visas mokslas

Pomidorų atsparumą ligoms galite sustiprinti keletą kartų palaistę augalus kalio chlorido ir jodo tirpalu (30 g kalio chlorido ir 40 lašų jodo reikia 10 l vandens). Šio tirpalo
kiekvienam augalui skirkite po 0,5 l.

Receptas su pienu ir jodu

Mano 40vnt. pom.daigų.Imu pusę ltr. pieno nepast. ir 1ltr. vandens,įlašinu 2-3 lašus jodo ir nupurškiu.Purkštuvas rankinis 2ltr,bet jūsų atveju patarčiau kas savaitę nupurkšti iki derėjimo pabaigos.Kažkur esu skaičiusi,kad labai gerai su rūgusiu pienu atskiestu vandeniu ir įlašinti jodo,bet nebandžiau.

Perku kalio permanganatą vaistinėje,buteliukas 10gr,apytiksliai imu apie 3gr ir pasidarau 20lt kibire tirpalą,tirpalo 2ltr pilu į 10ltr laistytuvą ,dapilu vandens ir vienu laist. palaistau 5-6 daigus.Pirmąkart,praėjus dviem savaitėms po pasodinimo, antrą kartą žydint antrai kekei{aukštaūgiams}.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo amarrile: 08 vasario 2012 - 18:21
QUOTE(amarrile @ 2012 02 08, 18:01)
100gr maltų čili pipirų;
40ml augalinio aliejaus;
ir berods 25ml muilo (be jokių kvapiklių, minkštiklių) ar žalio muilo.
Palaikyti 12-24val, nukošti ir 15ml skiesti 1l H2O.

A, tik reiktų nepamiršti, kad vieno nupurškimo neužteks, reiktų 2-3 kartus kas 7-10dienu
pakartot ir po paskutinio purškimo turėtų praeiti mažiausiai 3 dienos, jei pomidorai auginami šiltnamy. Lauke auginamus taip nupurškus reiktų pralaukt 5 dienas.

ačiū, kad išsisaugojai, pati jau spėjau ir pamest receptą 4u.gif Tik noriu perspėti, kad čia ne nuo ligų, o nuo graužiančių, čiulpiančių vabalų, kirmėlių. Ir jei naudojat žalią ( kalio) muilą ar ūkinį, vaisių, uogų, daržovių negalima valgyti 5 dienas, šiltnamy - 3. Vėliau būtina nuplauti po tekančiu vandeniu!
Atsakyti
Dekui amarrilei 4u.gif 4u.gif 4u.gif uz tokia puikia informacija vienoje vietoje ,susikonspektavau i uzrasus ,kad but po ranka,kai reikes...
Atsakyti
thumbup.gif valio . pomidoriukai turi naujus namus..dėkui 4u.gif
Atsakyti
Aciu,Ammarile uz info,konspektuojuos is anksto.
Dar noriu paklaust recepte su pienu ir jodu pomidorus purkst nuo maro ar ir nuo kitu ligu tinka?Ir profilaktikai tinka kas savaite purkst?(ar nebus per daznai)
Pienas tik naminis?(parduotuvinis netinka)
Atsakyti
Noriu pasidalinti receptais, kuriuos radau;
Su pienu (šį radau forum house forume):
10 l vandens;
1 l pieno (nepasterizuoto);
20 lašų jodo.
Purkšti nuo grybinių ligų. (Taip pat šis purškalas tinka, norint gauti greitesnį derlių, tada jodo užtenka 5-6 lašų, tinka ir paprikom, baklažanam).

Pernai atsimenu buvom radę derliaus paankstinimui purkšti reikia pušų pumpurų nuoviru (negarantuoju, kad čia išskaičiau, bet kažkur išskaičiau ir užsifiksavo).

Šiuos receptus radau knygoje "Ekologinė daržininkystė" (kažkaip panašiai vadinasi), surašau, kuriuos nusirašiau:

Galima daryti ne tik dirvinio asiūklio nuovirą, bet ir srutas:
1 kg džiovintų arba 10 kg šviežių asiūklių užpilti 100 l vandens ir palikti stovėti 3 savaites. kiekvieną dieną pamaišyti. Perkošti, skiesti 1:20 ir purkšti, veikia kaip nuoviras nuo grybelinių ligų ir erkių. (Dariau pernai panašiai, gal tik skiedžiau iš akies ir kiekis buvo kibiras, o ne 100 litrų, tikrai gerai veikia, maras neužpuolė, o rūdys apmažėjo)

Nuo amarų ir voratinklinių erkių puršti dilgėlių srutomis.

Ąžuolų lapų srutos:
1 kg šviežių arba 150 gr džiovintų lapų užpilti 10 l šalto vandens, palikti 2-3 savaites. Skiesti 1:10, purkšti nuo graužiančių ir siurbiančių kenkėjų ir nuo skruzdžių.

Česnakai su skystu muilu:
150 gr smulkinto česnako sumaišyti su 2 šaukšteliais parafino ir palikti stovėti 24 h. 100 gr skysto muilo įmaišyti į 10 l vandens, visus ingredientus sumaišyti, nufiltruoti, naudoti neskiestą. Nuo bakterinių ligų. (Mes su kaimyne, pasirauginam česnako bamblių ir tuo smirdalu nupurškiam arba česnaką pasmulkinam, užpilam vandeniu, palaikom kokią dieną ir nupurškiam).

Samanų ekstraktas nuo visų rūšių grybelinių ligų:
50 gr sausų samanų iš pievelės užpilti 10 l vandens ir palikti stovėti 24 h, naudoti neskiestą.

Svogūnų lukštų nuoviras nuo pomidorų maro:
20 gr svogūnų lukštų užpilti 1 l vandens ir palikti stovėti 5 dienas. Naudoti neskiestą.

Dar vienas svogūnų lukštų purškalas:
500 gr svogūnų lukštų užpilti 5 l vandens ir palikti stovėti 5-7 dienas. Skiesti nuo 1:10 iki 1:20. Nuo braškių pilkojo puvinio, degulių, bulvių maro ir morkinių musių.

Tai va tiek prisirašiau receptų, kuriais dalinuosi su jumis gal kam pagelbės, o dabar planuokit į kokias bačkutes kokį raugaliuką raugsit, pirmiausia reikia užsiraugti dilgėlių, kai tik tos pasirodys, po to asiūkliai, po to česnakai ir taip toliau, ir joks maras neįveiks mūsų pomidorų. Vat kiek prirašiau ax.gif
Atsakyti
[quote=irid,2012 02 08, 20:44]
Noriu pasidalinti receptais, kuriuos radau;

Samanų ekstraktas nuo visų rūšių grybelinių ligų:
50 gr sausų samanų iš pievelės užpilti 10 l vandens ir palikti stovėti 24 h, naudoti neskiestą.
Si galesiu isbandyt,nes pievelej tai labai samanos veisiasi doh.gif
Aciu
Atsakyti
Ačiū Gaudvilei už pastangas kuriant informatyvias pomidorų temas 4u.gif

Betgi žiūriu, kiek čia išsigandusių ir susirūpinusių savo pomidorų būsima sveikata bigsmile.gif Šaunu, o tai dažniausiai kai jau būna šaukštai po pietų, tada gedulingom krokodilo ašarom aplieja visą temą, suzgrimba daigus purkšt ir tuo, ir anuo...

Šiaip tai atklibikščiavau pasigirt mažmožiu, kad vistik sudygo mano likusios dvi Olos Polkos sėklytės smile.gif vienas daigiukas gal kiek klišas, matyt ilgesnis tupėjimas žemėse jam galvą per daug nuspaudė biggrin.gif
Aš čia giriuosi savo pomidorų embrionais, a mažu pas kurią jau noksta? bigsmile.gif pvz., pas Blakstieną... ji ten mėgsta gruodžio mėnesį pasisėt... rolleyes.gif
Atsakyti