Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

deja teisybe vida777 pačiulbėjo..........sad.gif
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2012 02 20, 16:52)
tie, kurie gali leisti sau atsisakyti, tie ir atsisako, o visiems likusiems belieka taikytis ...  unsure.gif

na nezinau, nebent badas i akis ziuretu. Manau imanoma rasti kompromisiniu sprendimu. Varda susigadinti juk lengva.
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2012 02 20, 15:25)


Turbūt žinai, kam wub.gif
Atsakyti
QUOTE(aispra @ 2012 02 20, 17:12)
Turbūt žinai, kam  wub.gif

na...neberasiau...o tai dar pasiusi toli, toli, viena grazia diena lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2012 02 20, 18:03)
na nezinau, nebent badas i akis ziuretu. Manau imanoma rasti kompromisiniu sprendimu. Varda susigadinti juk lengva.


Mano viena kolegė apie tokias situacijas sako, kad kai negali visiškai pakeisti kažkokio blogio, nėra prasmės iš tokios situacijos trauktis, nes kažkas kitas padarys blogai be jokių sąžinės priekaištų. O dirbant atsakingam ir protingam žmogui galutiniam rezultate ta blogio koncentracija gausis truputį mažesnė biggrin.gif Kažką gali išsiderėti, kažką tyliai truputėlį pakeisti ir t.t. Manau, kad AD tai ir daro. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(aispra @ 2012 02 20, 17:26)
Mano viena kolegė apie tokias situacijas sako, kad kai negali visiškai pakeisti kažkokio blogio, nėra prasmės iš tokios situacijos trauktis, nes kažkas kitas padarys blogai be jokių sąžinės priekaištų. O dirbant atsakingam ir protingam žmogui galutiniam rezultate ta blogio koncentracija gausis truputį mažesnė biggrin.gif Kažką gali išsiderėti, kažką tyliai truputėlį pakeisti ir t.t. Manau, kad AD tai ir daro.  smile.gif

Gali buti. Mano kitoks poziuris, as tai traktuoju, kaip nepagarba paciam sau smile.gif O kaip kas apsisprendzia daryti, ir kaip jis ta motyvuoja, tai cia jau tikrai kiekvieno asmeninis reikalas.
AD, nesmerkiu taves, nesuprask neteisingai. Cia butu tas pats, kas listi tau i kisene ir ziureti kas tavo puoduose siandien mirksiukas.gif biggrin.gif Belieka apgailestauti jei tokiu atveju daug.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cobre: 20 vasario 2012 - 17:37
Aispra. O nenori apmastyti tokio varianto

user posted image

Susodini is savo sklypo krastu vingiuotom linijom krumus, kaip sioje nuotraukoje, o juos sujungi gelynais, irgi pasodintais vingiuota linija, na siauriau, placiau, na tokia upe. Juk pagalvojus, tai tas takas matytusi tik nuo tavo terasos, man visai grazu tokie takai. O is sonu tai atrodytu, kaip vientisas gelynas, su krumeliais. Is pirmo zvilgsnio gal ir keista mintis, bet gerai pagalvojus, tai imanoma ir gudriai tai igyvendinti. Pradzioje sodini saleles, o paskui jau matai, norisi tau jas jungti, ar nelabai.
Bet jau tada tikrai butu privatus sklypas - na kas jau ten per gelynus laipiotu biggrin.gif

Atsakyti
Norejau paklausti is kur knygas siunciates? Per amazona knygos, kuriu noriu (dauguma leistos JAV) - labai brangu. Buvau radus kur vien tik knygas parduoda internetu ir nemokamai i Lt siuncia, bet kazkodel neissisaugojau nuorodos, neberandu:(
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2012 02 20, 19:27)
Aispra. O nenori apmastyti tokio varianto

Susodini is savo sklypo krastu vingiuotom linijom krumus, kaip sioje nuotraukoje, o juos sujungi gelynais, irgi pasodintais vingiuota linija, na siauriau, placiau, na tokia upe. Juk pagalvojus, tai tas takas matytusi tik nuo tavo terasos, man visai grazu tokie takai. O is sonu tai atrodytu, kaip vientisas gelynas, su krumeliais.


Cobre, jau seniau bandžiau ir šį, ir tavo anksčiau siūlytą alėjos variantus, bet su jais abiem tokia problema, kad jie gerai atrodo nuo terasos, bet nebegerai nuo ežero, nes labai matosi, kad tos "upės" suvingiuoja tik į mano kiemą. Vis tiek reikia žiūrėti į sklypo visumą ir kažkaip nepririšti apželdinimo tik prie savo teritorijos. Man atrodo, kad ta sala centre yra mažesnė blogybė - ir aš turiu erdvės pasireikšti ir visos kiemo erdvės labai nedarkau g.gif

Dabar galvaskaudis, ką daryti su ploteliais šalia terasos. Šiuo metu ten mano pirmas želdinių blynas, kurį sodinau dar prieš tai, kai pradėjau galvoti apie sodų stilių doh.gif Taigi ten gana tradicinis lietuviškas augalų rinkinys: keli gulstieji kadagiai, vienas tarpinis, vienas vertikalus, pora formuojamų pušų, japoninė lanksva, pora žemaūgių raugerškių rutuliukų, pora sidabrakrūmių (geltonas apvalus ir raudonas žemas pasidraikęs), smulkus jazminas ir nuo centrinio gėlyno dar lieka ten buvusi smulki šluotelinė hortenzija, kuri man prie smilgų gal ir nelabai. Ar verta kažką bandyti iš to susidėlioti ar imti ir kadagiais tvirtinti ežero kraštus? tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(aispra @ 2012 02 21, 00:40)


Hortenzija prie smilgu tinka net labai, visa kita, tai..
Atsakyti
QUOTE(aispra @ 2012 02 20, 23:40)

man baisoka, kad tokie pavieniai blynai gero rezulato tokiame nemazame plote neduos.
Bet dabar jau nesupratau sklypo nuolydzio g.gif galvojau, kad tavo sklypas bet kokiu atveju is ezero puses, matytusi ne visas, bet tik jo galas, ties supynemis. Na, bet jei nuolydis didesnis, tada tikrai, kaip arimas atrodytu doh.gif biggrin.gif
Kita vertus, tai tie blynai tuo geri, kad reikalui esant juos galima istempti i visus galus biggrin.gif mirksiukas.gif

Augalai, tai man svetimi visai, mano vaizduoteje jie, kaip kratinys. Pasiplausiu, kad nenusikalbeti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(aispra @ 2012 02 21, 00:40)
Cobre, jau seniau bandžiau ir šį, ir tavo anksčiau siūlytą alėjos variantus, bet su jais abiem tokia problema, kad jie gerai atrodo nuo terasos, bet nebegerai nuo ežero, nes labai matosi, kad tos "upės" suvingiuoja tik į mano kiemą. Vis tiek reikia žiūrėti į sklypo visumą ir kažkaip nepririšti apželdinimo tik prie savo teritorijos. Man atrodo, kad ta sala centre yra mažesnė blogybė - ir aš turiu erdvės pasireikšti ir visos kiemo erdvės labai nedarkau g.gif

Dabar galvaskaudis, ką daryti su ploteliais šalia terasos. Šiuo metu ten mano pirmas želdinių blynas, kurį sodinau dar prieš tai, kai pradėjau galvoti apie sodų stilių doh.gif Taigi ten gana tradicinis lietuviškas augalų rinkinys: keli gulstieji kadagiai, vienas tarpinis, vienas vertikalus, pora formuojamų pušų, japoninė lanksva, pora žemaūgių raugerškių rutuliukų, pora sidabrakrūmių (geltonas apvalus ir raudonas žemas pasidraikęs), smulkus jazminas ir nuo centrinio gėlyno dar lieka ten buvusi smulki šluotelinė hortenzija, kuri man prie smilgų gal ir nelabai. Ar verta kažką bandyti iš to susidėlioti ar imti ir kadagiais tvirtinti ežero kraštus? tongue.gif



QUOTE(Cobre @ 2012 02 21, 01:00)
man baisoka, kad tokie pavieniai blynai gero rezulato tokiame nemazame plote neduos.
Bet dabar jau nesupratau sklypo nuolydzio  g.gif  galvojau, kad tavo sklypas bet kokiu atveju is ezero puses, matytusi ne visas, bet tik jo galas, ties supynemis. Na, bet jei nuolydis didesnis, tada tikrai, kaip arimas atrodytu  doh.gif  biggrin.gif
Kita vertus, tai tie blynai tuo geri, kad reikalui esant juos galima istempti i visus galus  biggrin.gif  mirksiukas.gif 

Augalai, tai man svetimi visai, mano vaizduoteje jie, kaip kratinys. Pasiplausiu, kad nenusikalbeti  biggrin.gif


Man ir nepatinka tie pavieniai blynai/ kiaušiniai. schmoll.gif Pritariu Cobrei, ir man gražiau upė vingiuojanti link ežero. Tik aš laikausi savo nuomonės, kad daryčiau ją būtent iš salelių/ liežuvių, tada jei kaimynams irgi užsireikės apželdinimo galima labai lengvai pritaikyti, kad geras vaizdas būtų ir pas juos.

Dėl to, kad upė suvingiuoja į tavo sklypą, tai išvis nesukčiau galvos, gi nepulsi pas kaimynus sodinti augalų. hihihi.gif O jei jie ko norės, tai patys pasisodins. irnesakyk.gif Ir pagrindinis argumentas : prie upės būsi 10 min, valandą ar pusę dienos, o iš terasos ir pro langus vaizdą matysi pastoviai žiemą ir vasarą. Be to būdama prie ežero daugiau gal žiūrėsi į ežerą, o ne į namus. Be to tose salelėse ir iš upės pusės galėsi pasodint mažesnių augaliukų, kad būtų ir iš šitos pusės vaizdelis.photo.gif

Tik kaip AD sakė, savo gera valia gerbdama kaimynų teisę į gerą vaizdą gal nesodinčiau didelių augalų ( nuo 10m augančių ). Bet tik savo gera valia, nes atitraukiu 3m nuo savo menamos ( nes nėra tvorų ) ribos ir sodinu ką noriu. nail.gif brunette.gif

Man tik kadagiai netinka į bendrą kompaniją. Na, dar tarpinį gal ir būtų galima kaip nors atsargiai panaudoti, kiti galės eit prie gluosnio prisiglaust, kartu su sidabrakrūmiais. Gal dar kokio iriso nepagailėsi tongue.gif mirksiukas.gif
Mažaūgis jazminukas didelis džiaugsmas prie terasos. Jei nesat jautrūs kvapams galit pasidaryt kvepiantį apželdinimą. wub.gif Kvepianti rožė taip pat puikiai tiks jam į kompaniją, tik ji turi būt nepilnavidurė, kad tiktų prie pušelių, o ir šiaip prie aplinkinių krūmynų. Gausis toks pusiau provanso maišyto su gamtiniu stilius ax.gif

Raugerškiai gali gerai suderėt su kaimynų puskiparisiais / lanksva / hortenzija/ jazminuku /nedidele pušele /rožele / smilga

Rožytes įsivaizduoju va tokias, tik neaišku kokios spalvos tie 19 rūšių irisų, tai negaliu konkrečiai pasakyt.

Golden vings šiek tiek kvepia
user posted image

Lavender friendschip irgi šiek tiek kvepia
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ledum: 21 vasario 2012 - 02:56