Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

Cia ko gera kaip ir visur - skonio reikalas. Man irgi dabar grazu, ir vasara mano gelynai zydi tik baltai arba zaliai, su labai retom keliom isimtim. Aciu Vidai uz nuoroda - radau dar ko noreciau papildymui.
O va rudeniop jau man norisi geltonos ir oranzines, nes balta nebeduoda to skaistumo ir sviesumo - paskesta rukuose. Pavasari - vel gi - norisi pailseti po kelis menesius trukusio baltumo ir pasidziaugti spalvomis.. tarkim pastellinemis tulpemis wub.gif

Kita vertus, dabar turiu ir kitokiu deriniu pamastymui ( aciu Cobrei mirksiukas.gif ) - gal but noresis ir juos isbandyti kitais metais. Bent jau man, tai sodas toks nuolatinis kurybinis procesas su kintamais norais.
Kazin, buna zmoniu, kurie turi viena tiksla - vizija ir ja nuolat kuria ? Arba sukure pasitenkina rezultatu ir nieko nebekeicia g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mot99: 07 birželio 2012 - 11:53
As tiesiog myliu balta spalva, bet tai nereiskia, kad uztenka vien tik baltos.
Musu namas baltas, auksta baltai tinkuota terasa (bus), o terasos priekyje, baltame fone noriu tamsiai raudonu (ne bordiniu) roziu lysves. Vieta sauleta labai, taigi, jei kartais panoreciau ta lysve nuo vejos atskirti bordiuru (dar nzn kaip su sklypo auksciais bus), nuolat ieskau viszaliu augaleliu, is ko ta bordiura galeciau padaryti.

Balta taip pat ne visur gerai ziurisi. Sauletoje vietoje netinka - aukstesniame lygyje reikia ryskesniu spalvu, bet apacioje galima naudoti balta/pilka.
Seselyje balta-zalia atrodo ypac gerai.

Pavasari galima sutikti labai spalvingai svoguniniu pagalba, o ruduo ir taip nuspalvina viska geltonai-rudai-raudonai (lapai, uogos) be dideliu sodininko pastangu. O prie viso to balti stambus hortenziju, roziu, japoniniu plukiu, jurginu ziedai ... tiesiog nuostabu - kaip svieseles prieblandoje sviecia wub.gif .

Turbut vienintelis baltu ziedu trukumas, kad juos reikia nuolat salinti - parudave labai negraziai atrodo.

Atsakyti
Nuoroda superine 4u.gif pamaciau kazka naujo bei geidziamo ir savo sklypukui wub.gif
Atsakyti
QUOTE(mot99 @ 2012 06 07, 12:39)

Kazin, buna zmoniu, kurie turi viena tiksla - vizija ir ja nuolat kuria ? Arba sukure pasitenkina rezultatu ir nieko nebekeicia  g.gif

Gal yra, bet nedaug, mes patys tvarkomes tik sesti metai, tai rudeni kalbejome, kad jau siemet paliksime viska kaip yra, bet....jau nuo kovo darbuojames kaip reikalas, kartais taip nusiplukame, o realiai parodyti nelabai buna kas.....Siaip esu patenkinta del sitos temos, man cia dauguma nuorodu tokios fainos, pati savo aplinkoje noreciau kazka panasau sukurti blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(Cobre @ 2012 06 07, 16:55)

Aciu uz provansiskus sodelius wub.gif
Atsakyti
Ir vel as, kaip ir sakiau, nuverteme jau siltnami, dabar belieka pakeisti tvora ir apzeldinti, patvory lyg ir tujas planuojame (Smaragda), o ka daugiau.....lauksiu Jusu patarimu, tas plotas mazdaug 17 ant 7, kur tvora ten pietus 4u.gif , kur matosi rudos lentutes, ten garazas ir vakarai, kur truputi skaldos matyti, ten busimas keliukas (ivaziavimas i namus, kuris laikas ten ir bus skalda, tik ne tokia baisi kaip dabar), uz jo is karto nams. Jei reikia daugiau detalizacijos, galesiu parasyti, o kol kas laukiu Jusu minciu. Ai tvora bus elementarus tinklas, nes vis tiek uzsizeldins...Dedu foto bus aiskiau blush2.gif
Man paciai lyg norisi kazkaip vizualiai ta erdve susiaurinti, labai ji ilga ir siaura....Labai lauksiu patarimu 4u.gif
Papildyta:
Ten kur balta -kaimynu namas...
Atsakyti
QUOTE(kuzdaite @ 2012 06 22, 17:10)
Ir vel as, kaip ir sakiau, nuverteme jau siltnami, dabar belieka pakeisti tvora ir apzeldinti, patvory lyg ir tujas planuojame (Smaragda), o ka daugiau.....lauksiu Jusu patarimu, tas plotas mazdaug 17 ant 7, kur tvora  ten pietus 4u.gif , kur matosi rudos lentutes, ten garazas ir vakarai, kur truputi skaldos matyti, ten busimas keliukas (ivaziavimas i namus, kuris laikas ten ir bus skalda, tik ne tokia baisi kaip dabar), uz jo is karto nams. Jei reikia daugiau detalizacijos, galesiu parasyti, o kol kas laukiu Jusu minciu. Ai tvora bus elementarus tinklas, nes vis tiek uzsizeldins...Dedu foto bus aiskiau blush2.gif
Man paciai lyg norisi kazkaip vizualiai ta erdve susiaurinti, labai ji ilga ir siaura....Labai lauksiu patarimu 4u.gif
Papildyta:
Ten kur balta -kaimynu namas...

gal gali planiuka papaisyti, na nors koki, su zymem, kas yra ir kas planuojama. o tai nesuprasi, ar cia pas tave vienintelis zalias plotas, ar tiesiog nemenkas patvorys smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cobre: 22 birželio 2012 - 18:33
QUOTE(Cobre @ 2012 06 22, 19:32)
gal gali planiuka papaisyti, na nors koki, su zymem, kas yra ir kas planuojama. o tai nesuprasi, ar cia pas tave vienintelis zalias plotas, ar tiesiog nemenkas patvorys  smile.gif

Bijau, kad galiu labai i lankas pabraizyti, sklypas nemazas 18a, o cia galima sakyti netikes patvorys-ilgas ir siauras. Kazkur rasiau, kad dalis sklypo, gal kokia 1/3 apzeldinta, nes toje dalyje dabar gyvename (ateityje ten bus sodelis), o kita - ne. Didieji gelynai, dekotaryvus vandens telkinys ir pan. tikrai neplanuojami siame patvoryje, bet ji norim sutvarkyti ir sutvarkyti taip, kad bent 5 m. ateiciau tik nuraveti, nes pabodo kasmet su augalais lakstyt, kadangi kitus gelynus ketinu sodinti taip, kad kiek imanoma labiau primintu klasikinius angliskus sodus, tai nenoriu, kad cia patvory modernizmu kvepetu. Pats namas murinis, koks jis bus kai sutvarkysime, net neisivaizduoju.....Jei ir dabar neis ka patarti, idarbinsiu vyra braizytoju lotuliukas.gif
Atsakyti
Sveikos, gal turit ideju ar pavyzdziu klasikiniu tvoru, bet ne metaliniu, norisi kuo daugiau pasislept nuo smalsiu kaimynu, bet ir islaikyt klasikos stiliu... mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(sraige @ 2012 06 23, 13:49)
Sveikos,  gal turit ideju ar pavyzdziu klasikiniu tvoru, bet ne metaliniu, norisi kuo daugiau pasislept nuo smalsiu kaimynu, bet ir islaikyt klasikos stiliu... mirksiukas.gif

Man visai nieko tokios tvoros kaip pergoles, jos medines buna 4u.gif Gaila foto po ranka neturiu, bet gal itariate apie ka kalbu mirksiukas.gif
Papildyta:
Kazkas tokio, tik dar buna ispjauta kaip arkos 4u.gif
(Foto skolinta is neto platybiu)
Atsakyti
QUOTE(sraige @ 2012 06 23, 13:49)
Sveikos,  gal turit ideju ar pavyzdziu klasikiniu tvoru, bet ne metaliniu, norisi kuo daugiau pasislept nuo smalsiu kaimynu, bet ir islaikyt klasikos stiliu... mirksiukas.gif

http://www.classicfe...gallery-pvc.php
http://www.classicfe...ice_fences.html
http://www.classicfe...ine_fences.html
http://www_classic-f..._com/Fences.htm
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2012 06 04, 20:16)
gal provanso sodui kokiu ideju cia rasi
user posted image




mane suzavejo si nuotrauka.. smile.gif Noriu tokio takelio.. Idomu, kokie ten augaliukai? Matau vilkdalgius, smilgos lyg, dar neblogai tiktu levandos.. kas dar?smile.gif
Atsakyti
QUOTE(kice @ 2012 06 23, 21:24)
mane suzavejo si nuotrauka.. smile.gif Noriu tokio takelio.. Idomu, kokie ten augaliukai? Matau vilkdalgius, smilgos lyg, dar neblogai tiktu levandos.. kas dar?smile.gif



dešinėje pusėje pirmas melsavi žydintis augalas katžolė, man atrodo kad kairėje pusėje priešais antrąjį rožių krūmą ir yra levandos, tik dar nežydinčios g.gif
Atsakyti