Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

As ten aispros sklypuke nelabai moku delioti, kazkaip nesuvokiu as ten tos erdves. Pagalvojau tik, kad noreciau kazkokio tokio krumynelio, na tik ne tokio ilgo

user posted image

kazkokio tokio efekto, kaip cia, tik masteliai tu medeliu-krumeliu salu mazesniu

user posted image

user posted image

o prie terasos, tai jei jau yra kaimynu puskiparisiai, tai gal as ir kitoje puseje juos sodinciau. Ju fone daryciau sieneles (groteles) ir pasodinciau vijokliu kokiu nors, kad ir vienmeciu, rozes idealiausiai butu, tik nezinau ar jos draugauja su puskiparisiais, man tie puskiparisiai kazkaip moderniai atrodo, nenoreciau kad jie labai jau i akis kristu blush2.gif . O apacioje vijokliu padaryciau staciakampius gelynelius iremintus, arba tokius, kaip staciakampius, bet vidines ju krastines lanku iskirptos - tada bus platesne zalia veja priesais terasa. Na principas panasiai kaip cia, jei laikyti tuos laiptus terasa, o sonuose isgaubti gelynai
user posted image

Na toks mazutis formalumas, tarsi vartai i toliau esanti peizazini vaizda.
Pusu as kazkaip nematau, man norisi kokio zilvicio nusvirusio kur nors.
Nekritikuokite labai, gerai blush2.gif

cia is sio sodo pavyzdeliai wub.gif labai ikvepiantys biggrin.gif

http://www_gardener_...3299.php?cat=11

Papildyta:
na va cia tarkim

user posted image

tarkim zvirgzdas - tai terasa, toliau truputis uzdaros privacios erdves, o toliau jau bet kas, kas tik tau patinka biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2012 02 14, 15:20)
As ten aispros sklypuke nelabai moku delioti, kazkaip nesuvokiu as ten tos erdves. Pagalvojau tik, kad noreciau kazkokio tokio krumynelio, na tik ne tokio ilgo


Ačiū Cobre 4u.gif Praktiškai idealūs pavyzdžiai wub.gif Bendra vizija labai panaši ir yra thumbup.gif Tavo sudėtuose pavyzdžiuose labai gražiai erdvė parodyta wub.gif Kažkaip drąsos suteikia, nes tos salos iš konteksto neiškrenta.wub.gif

Puskiparisių aš nenoriu, nes šiaip jie gyvatvorėms Lietuvoje nėra labai rekomenduojami, nepatikimi jie schmoll.gif . Kaimynai pernai iš 10 keitė 4, o šiais metais jau akivaizdu, kad vėl laukia tas pats. Taigi bent iš vienos pusės tikrai darysiu sienelę, o ar kitoj pusėj naudosiu tuos puskiparisius kaip foną, dar svarstau, nes bent jau kol kas jie prastai atrodo blink.gif . Gal geriau tvarkingos sienelės iš abiejų pusių g.gif

Gal šiandien pavyks šiek tiek prisėsti ir pabandyti paišytis trimačius planelius. Gal po švenčių turėsiu jums ką parodyti tongue.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aispra: 14 vasario 2012 - 14:39
As vistiek apie kazkokia viszale siena pagalvociau. ten juk kiek suprantu tai butu ir vaizdas is svetaines? na ziema irgi kazka grazaus, zalio norisis matyti juk. Na ir gal reprezentatyvesnio (nebutinai juk tai turi buti labai jau pompastiska, nesuprask taip) is svetaines noretusi. Juolab, tada labai grazus kontrastas butu su peizazu. O groteles su vijokliais is abieju pusiu tau kazkiek dengtu ta gyvatvorele, kol ji uzaugtu ir taptu fonu smile.gif Ir pavasari, kai jau noresis pirmos saulytes, tos gyvatvores butu daug geriau, nei dar nesuzaliavusi sienele. O pagaliau ir man prie terasos gelyno noretusi. Ar graziai atrodys tiek daug visko, kai tokia suspausta erdve: ir puskiparisiai, ir sienele, ir gelyneliai (kiek supratau, tai lyg ir butu toks/tokie salia terasos? g.gif
Na ir man vistiek ta mintis neduoda ramybes, kad kuo ramiau akims salia, tuo labiau jos pastebes grozi esanti toliau. Issireiksti gal nemoku, bet turiu omenyje butent ta paskutine nuotrauka - paziurek, koks grazus vaizdas tolumoje atsiveria (na tik priekyje gyvatvore mintyse israuk, puse vaizdo nukerpa biggrin.gif ). O jei butu pirmam plane daugiau netvarkos, tai ko gero net nematytum viso grozio tolumoje.

Papildyta:
Aispra, dar tau derinukas "saleleje"

user posted image
Atsakyti
Dar derinukas

user posted image

Atsakyti
[quote=aispra,2012 02 14, 15:38]

Mažas pastebėjimas iš praktinės pusės - jeigu sklypas bendras su kaimynais, o kaimynai nori lengvos/greitos/paprastos sklypo priežiūros, ar nesukels jų nepasitenkinimo tai, kad nuo pasodintų medžių ir krūmų rudenį pradės kristi lapai, vėjas juos neš per visą veją ir juos reikės kažkaip kažkam grėbti/rinkti. Aišku galima nekreipti dėmesio, bet kartais ir tokios smulkmenos sugadina gerus kaimyniškus santykius. Manau, kad spygliuočius kaimynai būtent todėl ir renkasi, kad nereikėtų grėbti lapų smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rim: 14 vasario 2012 - 16:42
QUOTE(Cobre @ 2012 02 14, 14:16)
Nezinau, koks cia stilius, bet ideju manau tikrai neblogu galima pasigaudyti  http://www_gardener_...437.php?cat=257

Jau senokai taip širdis nespurdėjo žvalgantis po sodą wub.gif Cobre, ačiū be galo 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Nesiimsiu spėlioti, koks čia stilius (nors labai jaučiasi vokiškas braižas), bet tikrai žinau, kad jis mano bigsmile.gif
QUOTE(Cobre @ 2012 02 14, 15:29)
kazkokio tokio efekto, kaip cia, tik masteliai tu medeliu-krumeliu salu mazesniu

drinks_cheers.gif , tai būtų optimaliausias variantas. Tokie bendri kiemai, kaip Aispros, gražiausiai atrodo sudalinti augalų salomis, bet tam reikalinga visiškai bendra visų kaimynų kiemo vizija, panašus požiūris į stilistiką, patinkančius augalus ir t.t. Komplikuota mūsų sąlygomis biggrin.gif Tą įrodo ir kaimynų pradėti želdinimo darbai, tai turbūt belieka prisitaikyti ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bitule: 14 vasario 2012 - 19:22
QUOTE(Cobre @ 2012 02 14, 14:16)
Nezinau, koks cia stilius, bet ideju manau tikrai neblogu galima pasigaudyti  wub.gif

http://www_gardener_...437.php?cat=257

cia daugiau

http://www_gardener_...p/garden_guide/


thumbup.gif Tiek nuklydau antroj nuorodoj, kad net pamiršau pažiūrėt pirmąją. hihihi.gif Cobre, labai labai gera nuoroda. Radau tokius sodus kur buvau kažkada arba dar labai norėčiau aplankyti. wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2012 02 14, 21:20)
Jau senokai taip širdis nespurdėjo žvalgantis po sodą  wub.gif

Tą įrodo ir kaimynų pradėti želdinimo darbai, tai turbūt belieka prisitaikyti  ax.gif

Kaip malonu bigsmile.gif wub.gif 4u.gif

Sunku man pasakyti. As tokias erdves vien is nuotrauku sunkiai suvokiu. Ir tiesa sakan nelabai net supratau, ka ten tie kaimynai padare blush2.gif tik visaip galvojau, ir visaip bandziau isivaizduoti galimas Aispros saleles is kaimynu sklypu, ir nemanau, kad jos kazkaip darkytu bendra visuma g.gif
Ir dar ilgai galvojau apie tai, ka pasake Vida777 apie kaimynus. Na tikrai, jei labai jau derinsiesi, bandysi prisitaikyti, o jie ims ir salia bulves susodins biggrin.gif Na, persudziau cia as aisku, bet esme vistiek panasi.
Bet tu daugiau patirties turi mirksiukas.gif

QUOTE(Ledum @ 2012 02 14, 21:43)
thumbup.gif Tiek nuklydau antroj nuorodoj

as visa diena, kaip narkomane, vis nuo savo reikalu, prie tu sodu puolu doh.gif jau toks saldainis.. ir mokomoji priemone, bent jau man rolleyes.gif
Papildyta:
Man atrodo, kad is sito sodo daug ka ir lietuviskam kaime galima pritaikyti. Ne viska, aisku tongue.gif

http://www_gardener_...338.php?cat=275
Atsakyti
Aispra, spjauk i visus kaimynus ir pasidaryk asmenine aleja iki ezero biggrin.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2012 02 14, 22:06)
Sunku man pasakyti. As tokias erdves vien is nuotrauku sunkiai suvokiu. Ir tiesa sakan nelabai net supratau, ka ten tie kaimynai padare  blush2.gif  tik visaip galvojau, ir visaip bandziau isivaizduoti galimas Aispros saleles is kaimynu sklypu, ir nemanau, kad jos kazkaip darkytu bendra visuma  g.gif
Ir dar ilgai galvojau apie tai, ka pasake Vida777 apie kaimynus. Na tikrai, jei labai jau derinsiesi, bandysi prisitaikyti, o jie ims ir salia bulves susodins  biggrin.gif  Na, persudziau cia as aisku, bet esme vistiek panasi.

Tu esi labai teisi 4u.gif , salos tarsi lengvai atskiriančios kaimyninius sklypus yra gėris, bet jei nėra bendro kaimynų sutarimo,vienas iš jų savo saloje susisodins daržus, kitas spygliuočius, trečias rožes ir t.t. biggrin.gif todėl pirmiausia svarbu viso komplekso vizija. Tačiau jau vien dėl to, kad atsirado kaimyno užsodinta gyvatvorės siena palei kairiąją sklypo ribą, formuojasi kaip ir kitoks apželdinimo būdas - aiškiai sudalinti sklypeliai palei namą, o toliau bendra erdvė.
Nebent Tu kalbi apie salas vien tik atitvertame Aispros sklypelyje, tuomet viskas susidėlioja į savo vietas blush2.gif (jetau kokia man kančia susikalbėti vien raidėmis wacko.gif )
QUOTE(Cobre @ 2012 02 14, 22:06)
Bet tu daugiau patirties turi  mirksiukas.gif

Iliuzija 4u.gif , negyva ta mano patirtis blush2.gif
QUOTE(Cobre @ 2012 02 14, 22:06)
Man atrodo, kad is sito sodo daug ka ir lietuviskam kaime galima pritaikyti. Ne viska, aisku  tongue.gif 

Bet ot kokia neteisybė biggrin.gif , kažkodėl ten net bardakai stilingai atrodo lotuliukas.gif
QUOTE(Cobre @ 2012 02 14, 22:27)
Aispra, spjauk i visus kaimynus ir pasidaryk asmenine aleja iki ezero  biggrin.gif

thumbup.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2012 02 15, 00:27)

taip, kalbejau tik apie jos sklypa. Na ir saleles tai aisku, kad ne tokio dydzio ir ne su tokiais gal augalais turetu buti, kaip pavyzdyje, tiesiog pats principas. Manau ir jus apie ta pati kalbejote, tik as va pavyzdeliu radau, pamasciau, kad atitinka ka as isivaizduoju ir lyg ir nesipjauna su tuo, ka jus kalbejote blush2.gif

Del bendros vizijos tai aispra paaiskino, jau klausiau anksciau mirksiukas.gif
drinks_cheers.gif Bjaurus daiktas tas internetas, kas liecia susikalbejima smile.gif
Atsakyti
[quote=bitule,2012 02 14, 23:27]
Bet ot kokia neteisybė biggrin.gif , kažkodėl ten net bardakai stilingai atrodo lotuliukas.gif

Kad tie bardakai atrodo stilingai, ne tiek sodininko, kiek profesionalaus fotogtafo nuopelnas smile.gif Nufotografuokit savo sodus per patį žydėjimo piką, saulėtą dieną, tokiu rakursu kai nesimato nieko nereikalingo ar nenusisekusio ir galėsite ne mažiau žavėtis. Bet siekti, kad taip atrodytų mūsų sodai visada, irgi nėra blogai, netgi labai gerai - yra kur temptis dėl ko stengtis tongue.gif
Atsakyti