Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 81 tema

Labai ačiū visoms už rekomendacijas 4u.gif Sudomino „Pelytė Smailytė“ ir „Kakė Makė“, reikės pavartyti.

„Ką žmonės dirba...“ turim patys ir pritarčiau Martux, kad ji tinkamesnė berniukams. Jiems daugiau įdomu, kas kaip veikia. Ir dar kad išdaigų, visokių juokelių ir linksmų nutikimų netrūktų. Tokių kaip ta vieta, kai Tėtė Kriuksis užlipa pabučiuoti vaikų prieš miegą ir sulaužo lovą. Ir Petsonas mėgstamas dėl tų linksmų pasakojimų, kukulių, muklų, dribšių ir kt. smile.gif
O mergaitei man norėtųsi gryno pasakojimo. Bet gal stereotipiškai mąstau, nes neturiu žalio supratimo, ką reiškia auginti mergaitę smile.gif
Atsakyti
Yra tokia knyga... neatsimenu autoriaus "Tolumų medis" - ji ilga, skaityti teks mamai, bet tai garantuoja ilgus, malonius vakarus su vaiku. Kiekvienas skyrius - vaikų nuotykis įvairiose medžio šalyse, kartu - vertybės, moralumas ir tolerancija.
Skaičiau ir aš su malonumu, ir vaikiui labai patiko.

o dėl "berniukiškos" - "mergaitiškos" g.gif o tai apie ką skaito mergaitės? biggrin.gif "Ką dirba..." yra apie viską - visą supančią aplinką, žinomą, ten nėra lėlių, nei suknelių (ne, taigis ten už derlių perkama medžiaga ir siuvamos suknelės, regis, kiškutėms?) g.gif

Aną dieną, važiuodama su sūnum, pagalvojau - o ką gi būčiau išmokus augindama mergaitę? Nes dabar pažįstu mašinų markes, netgi autobusų, žinau kur yra autobusų muziejus (Vengrijoje), žaviuosi pašto ženklais su transportu (tikrai jėginiai), visai gerai gaudausi kovos menuose ( tiesa, gaudžiausi ir iki vaiko biggrin.gif ), užtat - stengiuosi jam įduoti skaityti įvairesnes knygas.

kas man pasakys, kad "Hocenplocas" - grynai berniukiška knyga? na taip - iš moterų ten tik močiutė ir ponia Šloterbet biggrin.gif , bet aš pati užaugau skaitydama apie indėnus, riterius ir muškietininkus. Užtat Trakų pilyje kartu su berniukais ėjau šaudyti iš lanko cool.gif

man net lego patinka - jis lavina kūrybingumą, smulkiąją pirštų techniką, bet mane šiurpina žaislai mergaitėms - poniai, suknios ir, svarbiausia - buitinė technika- viryklės, siurbliai ir t.t.

tai va man ir kyla paprasti, bet retoriniai klausimai..... ar tikrai reikia vaikams piršti konkrečios krypties knygas? g.gif (čia, beje, beveik humoras, bet maniškis labai mielai varto kosmetikos katalogus - sako, kokia neteisybė - mergaitėms tiek daug gražių dalykų gamina, o berniukams - nieko blink.gif ... nesutinku aš su juo - nes atsimenu anekdotą - "kodėl moterys nešioja aukštakulnius, dažosi ir kvapinasi? ogi todėl, kad jos mažos, bjaurios ir smirda!"
ar būtinai maža mergaitė ar mažas berniukas turi domėtis tik "moteriškais" ir "vyriškais" dalykais?

tad, atsiprašant už mano vakarinius retorinius/feministinius pamąstymus - siūlau konsensusą - Ronja, plėšiko duktė cool.gif - nes knygos herojė mergaitė, pilna išminties ir užuojautos, bet ji laukinė, laksto ir šaudo, ir galiausiai - plėšikė cool.gif nieko nestato, niekur nevažinėja, ir netgi nepersivalgo biggrin.gif

p.p.s. Maniškio mėgstamiausia knyga 4 metų buvo "Miško pasakos" - kurią smarkiai iškritikavo vienas politikas - nes nykštukai darė kalvadosą ir ten taikomos kūniškos bausmės - beje, prisigėrusiems lotuliukas.gif
Papildyta:
p.p.p.s. rašydama tikrai negėriau biggrin.gif tiesiog buvo "pataikyta" ant mano "nuospaudos" skirstymo į "berniukiškus" ir "mergaitiškus" tokiame ankstyvame amžiuje 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(klopedija @ 2012 04 19, 17:46)
nes tik pats vaikas sprendžia, kas jam įdomu, kas ne.




būtent. į dešimtuką, kaip visada 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(urtukas urty @ 2012 04 19, 19:07)
Sveiki,
ar esate skaiciusios Rasalo sirdi?  smile.gif

Esu žiūrėjusi filmą, mums su vyru labai patiko, tokie nuotykių visai šeimai tiesiog mums patinka ax.gif Beje, apie knygas 4u.gif Nežinojau, kad yra knyga, bet kad daugelis filmų pagal knygas pastatyti doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo groovy: 19 balandžio 2012 - 21:54
QUOTE(Brūkšniukas @ 2012 04 19, 21:33)
Aną dieną, važiuodama su sūnum, pagalvojau - o ką gi būčiau išmokus augindama mergaitę? Nes dabar pažįstu mašinų markes, netgi autobusų, žinau kur yra autobusų muziejus (Vengrijoje), žaviuosi pašto ženklais su transportu (tikrai jėginiai), visai gerai gaudausi kovos menuose ( tiesa, gaudžiausi ir iki vaiko biggrin.gif ), užtat - stengiuosi jam įduoti skaityti įvairesnes knygas.

p.p.s. Maniškio mėgstamiausia knyga 4 metų buvo "Miško pasakos" - kurią smarkiai iškritikavo vienas politikas - nes nykštukai darė kalvadosą ir ten taikomos kūniškos bausmės - beje, prisigėrusiems lotuliukas.gif

Nesvarbios man tos autobusų markės. Kasdieną gaunu daugybę šilumos, girdžiu, kad pasaulyje esu gražiausia, labiausiai mylima ir man to šiai dienai gana.

"Miško pasakas" būdamos keturių perskaitėm gal kiek mažiau nei pusę, iki milžino/ų pasirodymo. Šiemet vėl pradėjom iš pradžių, bet ties "Drakonija" vėl sustojom. Manau būtų buvę teisinga tas pasakas išleisti dviem tomais. Ne berniukams ar mergaitėms, bet mažyčiams ir labiau didučiams.
Atsakyti
QUOTE(groovy @ 2012 04 19, 22:53)
Esu žiūrėjusi filmą, mums su vyru labai patiko, tokie nuotykių visai šeimai tiesiog mums patinka ax.gif Beje, apie knygas 4u.gif Nežinojau, kad yra knyga, bet kad daugelis filmų pagal knygas pastatyti doh.gif


Sveiki,
patarciau paskaityti Rasalo sirdi, nes filme visiskai kitaip. Visi nuotykiai panasus, bet knygoje daugiau nuotykiu, kuriu nera filme. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(martux @ 2012 04 19, 15:24)
Keturmetei nepirkčiau Kubilinsko, nebent ji ypatingai žingeidi ir dar mėgstanti tas eiles atmintinai mokintis. Kitaip, nėra ką su jomis  veikti.
Iš anksto atsiprašau už paprieštaravimą. 4u.gif

Siūlau "Pelytę Smailytę" - liuks, kyla daug klausimų, visus juos galima čia pat aiškintis: pvz. "kam pelytė ėjo už kelionę susimokėti į banką? Juk tai galima internetu padaryti!"
"Ką dirba žmonės..." - manoji nepamėgo, atseit  "berniukiška"  rolleyes.gif .
O va Petsonas - labai mėgiamas ir mylimas. Nuolat ir kuo daugiau biggrin.gif

Aš tik pagal savo vaiko pavyzdį pasiūliau. Ji Kubilinsko visas eiliuotas galėjo klausytis begales kartų. Sakydavo, paskaityk man "bukas bukas bebenčiukas" biggrin.gif (turi būt striukas bukas).
Abejoju ar mano 7-metė suvokia kas tas internetinis pavedimas biggrin.gif Bandžiau aš jai jaunesnei skaityt Landzbergį, "nusinobodžiaudavo" tiesiog. Bet vaikai skirtingi ir reikia žiūrėt kas jiems įdomu.
Atsakyti
Martux, tiesa - mergaitės ir berniukai mamas myli skirtingai biggrin.gif

turėjau ir aš mylimiausių vaikystės knygų - tebeturiu, ir and vaikio "išbandžiau" - vis dar geros biggrin.gif

Holl Adelaide
Peliukas muzikantas


plona, puikiai iliustruota, akcentuojama gamtos svarba.
Pasirodo, jau yra ir spektaklis: http://www.balsas.lt...hyvas_2003-2006

Vladimiras Odojevskis Miestukas Tabokinėje

apie vaiko kelionę sapne į paslaptingą miestuką - grojančią tabokinę. Man labai patinka istorijos apie nuotykius mikroskopiniuose pasauliuose (Čia artimas yra A. Lindgren "Nykštukas Nilsas - kaip tik perleido - apie vienišo vaiko pažintį su pelės urvelyje gyvenančiu nykštuku, ir kaip puiku yra dalintis wub.gif )

MacGregor Ellen
Vėžlys Teodoras

plona, puikiai iliustruota knyga apie išsiblaškiusį vėžlį ir jo kaliošus biggrin.gif

ir pati pačiausia - mokėjau mintinai ir vaikas (nes vienu metu teko kas vakarą ją skaityti, tai netyčia ir išmokau - tada galėjau sakyti jau užgesinus šviesą cool.gif , ir net savanoriškai išverčiau į italų kalbą biggrin.gif )

Holmelund Minarik Else
Meškiukas ir jo draugė

http://www.google.lt...29,r:1,s:0,i:63

wub.gif
Atsakyti
QUOTE(martux @ 2012 04 19, 14:24)
Keturmetei nepirkčiau Kubilinsko, nebent ji ypatingai žingeidi ir dar mėgstanti tas eiles atmintinai mokintis. Kitaip, nėra ką su jomis  veikti.
Iš anksto atsiprašau už paprieštaravimą. 4u.gif

Siūlau "Pelytę Smailytę" - liuks, kyla daug klausimų, visus juos galima čia pat aiškintis: pvz. "kam pelytė ėjo už kelionę susimokėti į banką? Juk tai galima internetu padaryti!"
"Ką dirba žmonės..." - manoji nepamėgo, atseit  "berniukiška"  rolleyes.gif .
O va Petsonas - labai mėgiamas ir mylimas. Nuolat ir kuo daugiau biggrin.gif

Kubilinskas mano trimetei visai patinka, daug teksto manau nesupranta, bet patinka klausytis paties ritmo, eiliavimo. Gal kas kokiu eiliuotu zinot? Gavom Maironio "Jurate ir Kastyti", mb atsisake skaityt vaikui biggrin.gif, iliustracijos irgi tokios... nelabai.

O Pelytę Smailytę turim, skaitom. Daug ką praleidžiu, kaip pvz. nuotraukų siuntimą internetu, bet daug ką atsirenka pati pagal savo supratimo laipsnį. Pvz. pasakojimas apie tai, kaip Pelytė susirgo, ėjo pas gydytoją daryti kraujo tyrimo, kraujo kūneliai kovojo su bakterijomis - puikiai tinka ir trimetei.
QUOTE(Brūkšniukas @ 2012 04 19, 20:33)
Yra tokia knyga... neatsimenu autoriaus "Tolumų medis" - ji ilga, skaityti teks mamai, bet tai garantuoja ilgus, malonius vakarus su vaiku. Kiekvienas skyrius - vaikų nuotykis įvairiose medžio šalyse, kartu - vertybės, moralumas ir tolerancija.
Skaičiau ir aš su malonumu, ir vaikiui labai patiko.

o dėl "berniukiškos" - "mergaitiškos" g.gif o tai apie ką skaito mergaitės?  biggrin.gif "Ką dirba..." yra apie viską - visą supančią aplinką, žinomą, ten nėra lėlių, nei suknelių (ne, taigis ten už derlių perkama medžiaga ir siuvamos suknelės, regis, kiškutėms?) g.gif

Aną dieną, važiuodama su sūnum, pagalvojau - o ką gi būčiau išmokus augindama mergaitę? Nes dabar pažįstu mašinų markes, netgi autobusų, žinau kur yra autobusų muziejus (Vengrijoje), žaviuosi pašto ženklais su transportu (tikrai jėginiai), visai gerai gaudausi kovos menuose ( tiesa, gaudžiausi ir iki vaiko biggrin.gif ), užtat - stengiuosi jam įduoti skaityti įvairesnes knygas.

kas man pasakys, kad "Hocenplocas" - grynai berniukiška knyga? na taip - iš moterų ten tik močiutė ir ponia Šloterbet biggrin.gif , bet aš pati užaugau skaitydama apie indėnus, riterius ir muškietininkus. Užtat Trakų pilyje kartu su berniukais ėjau šaudyti iš lanko cool.gif

man net lego patinka - jis lavina kūrybingumą, smulkiąją pirštų techniką, bet mane šiurpina žaislai mergaitėms - poniai, suknios ir, svarbiausia - buitinė technika-  viryklės, siurbliai ir t.t.

tai va man ir kyla paprasti, bet retoriniai klausimai..... ar tikrai reikia vaikams piršti konkrečios krypties knygas? g.gif (čia, beje, beveik humoras, bet maniškis labai mielai varto kosmetikos katalogus - sako, kokia neteisybė - mergaitėms tiek daug gražių dalykų gamina, o berniukams - nieko blink.gif ... nesutinku aš su juo - nes atsimenu anekdotą - "kodėl moterys nešioja aukštakulnius, dažosi ir kvapinasi? ogi todėl, kad jos mažos, bjaurios ir smirda!"
ar būtinai maža mergaitė ar mažas berniukas turi domėtis tik "moteriškais" ir "vyriškais" dalykais?

tad, atsiprašant už mano vakarinius retorinius/feministinius pamąstymus - siūlau konsensusą - Ronja, plėšiko duktė cool.gif  - nes knygos herojė mergaitė, pilna išminties ir užuojautos, bet ji laukinė, laksto ir šaudo, ir galiausiai - plėšikė cool.gif nieko nestato, niekur nevažinėja, ir netgi nepersivalgo biggrin.gif

p.p.s. Maniškio mėgstamiausia knyga 4 metų buvo "Miško pasakos" - kurią smarkiai iškritikavo vienas politikas - nes nykštukai darė kalvadosą ir ten taikomos kūniškos bausmės - beje, prisigėrusiems lotuliukas.gif
Papildyta:
p.p.p.s. rašydama tikrai negėriau biggrin.gif tiesiog buvo "pataikyta" ant mano "nuospaudos" skirstymo į "berniukiškus" ir "mergaitiškus" tokiame ankstyvame amžiuje 4u.gif
Papildyta:
būtent. į dešimtuką, kaip visada 4u.gif

na, kad knyga "berniukiška", įvertino pats vaikas, tai gal jau taip ir palikim, nes pats vaikas sprendžia, kas jam įdomu, kaip klopedija sako biggrin.gif
apie žaislus mergaitėms - mane irgi vis dar stebina lėlių atributikos kiekiai (vystymo stalai, žaislinės nešioklės, vežimukai, pampersai, buteliukai, žindukai, rūbeliai, siurbliai, virtuvėlės.... autokėdutės lėlėms... ir t.t. be galo). Bet manajai patinka ir mielai viską turėtų, nes žaisdama su lėlėmis, mėgdžioja, atkartoja savo matomą kasdienybę, sprendžia kilusias problemas, "apdirba" sau neaiškius jausmus, emocijas... taigi, išmoksta labai daug.
Ką aš išmokau, augindama mergaitę - ogi turiu progą pamatyti pačią save iš šalies. Geriau už veidrodį, su visu elgesiu.
Atsakyti
QUOTE(Brūkšniukas @ 2012 04 20, 09:37)
Martux, tiesa - mergaitės ir berniukai mamas myli skirtingai biggrin.gif

turėjau ir aš mylimiausių vaikystės knygų - tebeturiu, ir and vaikio "išbandžiau" - vis dar geros biggrin.gif


mano truputi vyresnes dukros, tai Astrid Lindgren knygas skaite nenoriai. Vyresnioji pati renkasi bibliotekoje, o jaunesnioji nusiziuri nuo draugiu.
Paskutiniai jaunesniosios norai:
user posted image
user posted image

Tai, kas man patiko vaikysteje - joms nebeaktualu doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sm2002: 20 balandžio 2012 - 10:00
QUOTE(Vitalija @ 2012 04 19, 19:27)
„Ką žmonės dirba...“ turim patys ir pritarčiau Martux, kad ji  tinkamesnė berniukams. Jiems daugiau įdomu, kas kaip veikia. Ir dar kad išdaigų, visokių juokelių ir linksmų nutikimų netrūktų. Tokių kaip ta vieta, kai Tėtė Kriuksis užlipa pabučiuoti vaikų prieš miegą ir sulaužo lovą. Ir Petsonas mėgstamas dėl tų linksmų pasakojimų, kukulių, muklų, dribšių ir kt. smile.gif
O mergaitei man norėtųsi gryno pasakojimo. Bet gal stereotipiškai mąstau, nes neturiu žalio supratimo, ką reiškia auginti mergaitę smile.gif

tas bajeris su lovos sulaužymu ir mano mergaitei tiktų manau smile.gif
kas dabar ją domina ir patys stengiamės akcentuoti - jausmai, emocijos, kas kaip pasielgė, kaip tai paveikė kitą - nuliūdo, apsidžiaugė, t.t. Dažnai teksto apskritai neklauso, žiūri paveikslėlius ir pagal juos kuriasi savo istoriją, kas ten atsitiko.

aj, dėl Pelytės Smailytės tai man užkliuvo kelios vietos, pvz. Pelytė pameta pasą ir gauna velnių nuo kažkokio ten ambasados darbuotojo... nu pametei, tai pametei, konsulato darbas naują dokumentą išduot, o ne moralus skaityt doh.gif arba sudaužė butelį aliejaus parduotuvėj, irgi gavo nuo pardavėjos, tarsi tyčia būtų futbolą su jais žaidus. Bet čia kažkokie kultūriniai auklėjamieji dalykai, bandau juos apeit smile.gif gal ne visi taip jautriai reaguoja, kaip aš smile.gif šiaip pačią knygą vis dar rekomenduoju.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo madrugada: 20 balandžio 2012 - 10:00
Ačiū už nuomones ir rekomendacijas smile.gif

Vaikai skirtingi, vis dėlto lyčių skirtumų visiškai nepaneigsi. Juk ir vyrai paprastai renkasi šiek tiek kitokias knygas nei moterys. Be to, ar jūsų vaikai patys niekada neskirsto? Maniškis dažnai pabrėžia, kad viena ar kita yra mergaitiška ir, suprask, jam jau netinka. Pradedant pėdkelnėmis, raudonos spalvos striuke ir baigiant filmu „Veidrodėli...“ smile.gif Ne mes tai skatinam, užtenka darželio ir kiemo ax.gif

Madrugada, maniškiui savo laiku iš eiliuotų kūrinių visai patiko B. Lenktytės eiliuotos pasakos: „Dvylika mėnesių“, „Karalaitė ant žirnio“, „Neringa“, „Raudonkepuraitė“, „Baubo namelis“.
Atsakyti
QUOTE(Brūkšniukas @ 2012 04 19, 21:33)
Yra tokia knyga... neatsimenu autoriaus "Tolumų medis" - ji ilga, skaityti teks mamai, bet tai garantuoja ilgus, malonius vakarus su vaiku. Kiekvienas skyrius - vaikų nuotykis įvairiose medžio šalyse, kartu - vertybės, moralumas ir tolerancija.
Skaičiau ir aš su malonumu, ir vaikiui labai patiko.


E. Blyton 'Stebuklingas tolumu medis' smile.gif
Mums irgi labai patiko. Du kartus skaitem (itariu, kad skaitysim ir dar).
Atsakyti