Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepėjos renkasi čia

Apklausa: Duona kepu: (226 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(bumbulas @ 2012 08 25, 19:15)
Sveikos, gal galite padėti, parsinešiau duonos raugo, ryt planuoju kepti duoną pirmą kartą ir galvoju čia rasti kokį elementarų receptą pirmakartei ir antras klausimas, kaip išsisaugoti raugo kitam kartui? g.gif


pamaitinkit dabar savo raugą (ruginiais miltais ir vandeniu), o rytoj iš jo šaukštą atsidėkit prieš maišant tešlą ir turėsit kitą kartą 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2012 08 25, 19:46)
pamaitinkit dabar savo raugą (ruginiais miltais ir vandeniu), o rytoj iš jo šaukštą atsidėkit prieš maišant tešlą ir turėsit kitą kartą  4u.gif

ajajaj, nepamaitinau aš to raugo vakar. Bet buvau palikusi ant stalo jį, tai šį rytą įbėriau miltų ir vandens, taip supratau, kad dabar reikia palaikyti 12-24 val, o tada jau sudėti likusius produktus. Tikiuosi raugas nebus sugedęs g.gif nes gavau aš jį iš šaldytuvo vakar vakare, o pamaitinau tik šiandien. Dar įdomiai su tuo raugu g.gif jis jau su visokiais priedais (sėklytėm...riešutais.) ar taip gali būti?
Atsakyti
O maniškė duona ir vėl prastai iškilo, niekaip nesuprantu, kame reikalas g.gif Skonis geras, valgau su malonumu, iškepusi gerai, bet neiškyla nors tu ką. Raugas putoja kaip reikiant, bet užmaišyta tešla, sudėjus į kepimo formą, beveik nepakyla, kiek pakyla, tik pradėjus kepti.

Bandysiu dar kitą receptą, kai šitą duonutę suvalgysim - pamėginsiu, gal su skysta tešla geriau eisis.
Atsakyti
QUOTE(bumbulas @ 2012 08 26, 12:26)
ajajaj, nepamaitinau aš to raugo vakar. Bet buvau palikusi ant stalo jį, tai šį rytą įbėriau miltų ir vandens, taip supratau, kad dabar reikia palaikyti 12-24 val, o tada jau sudėti likusius produktus. Tikiuosi raugas nebus sugedęs g.gif nes gavau aš jį iš šaldytuvo vakar vakare, o pamaitinau tik šiandien. Dar įdomiai su tuo raugu g.gif jis jau su visokiais priedais (sėklytėm...riešutais.) ar taip gali būti?


12-16 val užteks palaikyt.
Pas jus iš principo ne raugas, o tešlos likutis. Bet tai esmė ta pati vis tiek ten yra kam iškelt tešlą.


QUOTE(Miaška @ 2012 08 26, 18:12)
O maniškė duona ir vėl prastai iškilo, niekaip nesuprantu, kame reikalas g.gif  Skonis geras, valgau su malonumu, iškepusi gerai, bet neiškyla nors tu ką. Raugas putoja kaip reikiant, bet užmaišyta tešla, sudėjus į kepimo formą, beveik nepakyla, kiek pakyla, tik pradėjus kepti.

Bandysiu dar kitą receptą, kai šitą duonutę suvalgysim - pamėginsiu, gal su skysta tešla geriau eisis.


gal mažai dedat raugo, ar silpnas jis pas jus?

Pabandykit į tešlą daugiau kvietinių miltų jei dedat tik ruginius
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2012 08 27, 08:40)
gal mažai dedat raugo, ar silpnas jis pas jus?

Pabandykit į tešlą daugiau kvietinių miltų jei dedat tik ruginius

Nepanašu, kad silpnas: vos išimtas iš šaldytuvo, atsigauna ir suputoja, pamaitintas net per stiklainio viršų išlipo... Dedu 200 ml raugo puskiliui miltų.

Kvietinių miltų pas mane mažuma, mėginsiu kitą kartą daugiau įdėti, ačiū smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Miaška @ 2012 08 27, 09:20)
Nepanašu, kad silpnas: vos išimtas iš šaldytuvo, atsigauna ir suputoja, pamaitintas net per stiklainio viršų išlipo... Dedu 200 ml raugo puskiliui miltų.

Kvietinių miltų pas mane mažuma, mėginsiu kitą kartą daugiau įdėti, ačiū smile.gif


O gal per ilgas ar per trumpas kildinimo laikas?
Atsakyti
QUOTE(letuciux @ 2012 08 27, 11:42)
O gal per ilgas ar per trumpas kildinimo laikas?

Pastarąjį kartą kildinau apie 12 valandų šaldytuve.
Atsakyti
QUOTE(Miaška @ 2012 08 27, 14:57)
Pastarąjį kartą kildinau apie 12 valandų šaldytuve.
kaip jus pati ir paminėjot, jus naudojat l.mažai kvietinių miltų, o beveik vien su ruginiais jus neišgausit tokios purios duonos kaip su kvietiniais kiek nebekildintume.
Atsakyti
Nauja tema
Atsakyti
4u.gif
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti