Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas šiuolaikiniame name

QUOTE(Pupcis @ 2012 04 01, 19:31)
Be to, tarkim Komfovent Rego nemačiau, kad būtų su gartraukio pajungimu...
Įdomu, kie kainuoja OVR funcijos papildymas... Šiaip manau neturėtų daug, nęs programavimas tai ten juokingas.

OVR funkcija nieko nekainuoja, ji yra standartine funkcija visuose C4 valdikliuose, su C3 valdikliu, tai reikia uzsakyti, bet tai irgi nieko nekainuoja.
Del pajungimo gartraukio prie komfovent irenginiu: Visi "domekt" serijos irenginiai turi gartraukio pajungimo atsaka...
Atsakyti
Viliene, ar jus skaiciavote kiek jusu namui reikia saldymo/vesinimo vasara? Gal kiti taip pat gali pasidalinti sia informacija? Mato vienetas - tie patys kwh.
Atsakyti
QUOTE(Super papi @ 2012 04 02, 20:25)
Viliene, ar jus skaiciavote kiek jusu namui reikia saldymo/vesinimo vasara? Gal kiti taip pat gali pasidalinti sia informacija? Mato vienetas - tie patys kwh.

Jei stipriai paback'insit praeitoj temoj rasite "karštus" skaičiavimus. Mano nuomone bus apie 1,5- max 2kW 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Super papi @ 2012 04 01, 14:30)
Taciau sia diena tokia technologija nieko nesprendzia. Reikalingas realus sprendimas.

Čia gi balandžio 1d pokštas buvo lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2012 04 02, 20:51)
Čia gi balandžio 1d pokštas buvo  lotuliukas.gif

lotuliukas.gif

Negali pykt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Super papi: 02 balandžio 2012 - 20:10
QUOTE(Super papi @ 2012 04 02, 20:07)
Negali pykt.

Taip apvaliai atsakėte, kad nebuvau tikras, kad nesupratote kad čia balandžio 1-ios pokštas. smile.gif

O jei rimtai. Norint vėsinti patalpas - geriausia įrengti kondicionierių. Namuose dažniausia labiau tinka kanalinis. Tais pačiais ortakiais galima tekti ir šviežią orą vėdinimui. O žiema šį sistema gali šildyti patalpas.
Jei langų nedaug ir jie gerai apsaugoti nuo saulės, įmanoma galvoti apie tai, kad ne statyti kondicionieriaus, o vėsinti patalpas naktį, kai lauke oro temperatūra nukrenta dešimčiai laipsnių. Tokiu atveju vėdinimo sistema turi turėti galimybę dirbti kelis kartus didesniu našumu.
Šis variantas gali būti naudojamas ir dienos metu, jei laiko oro paėmime įrengtas papildomas radiatorius, kuriame cirkuliuoja šaltas vanduo iš geoterminio kontūro.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ed@: 04 balandžio 2012 - 19:59
Kažkada žadėjau publikuoti straipsnį apie tai, kaip pasirenkama oro kaita namuose.
Pradžia čia: --> <{POST_SNAPBACK}>
Antra dalis.
Namų vėdinimas. Kokia turi būti oro apykaita?
4) Tik vėdinimas, t.y sistema kuri turi užtikrinti norimą oro kokybę:

4.1 Pilnas komfortas , t.y kai įėjus iš lauko praktiškai nejaučiate skirtumo nes sistema spėja pašalinti visus svetimus kvapus - pasiekiamas kai oro kaitą yra ~3 kart/val. (kai patalpoje nėra daug žmonių). Toks variantas dažniausia naudojamas reprezentaciniuose ofisuose.

4.2 Ypatingi reikalavimai: pvz. - kad joks kvapelis iš virtuvės (saunos zonos, biliardinės ir pan.) nepatektu į saloną. Tokių atveju parenkama speciali oro judėjimo schema ir apykaita skaičiuojama taip kad užtikrinti pakankamą oro judėjimo greitį riboje tarp virtuvės ir salono. Numatoma galimybė kad toks režimas įsijungtu tik reikiamu momentu.

4.3 Minimalus fiziologiniai reikalavimai. Žinoma, kad reikiamą deguonies kiekį valandai žmogus gautu iš ~2 m3 oro. Tačiau, tai būtu jei žmogus tą šviežią orą įkvėptu per žarnelę, o iškvėptų kitur. Kai iškvepiamą į patalpą, o tiekiamas šviežias oras tik šiek tiek atskiedžia bendrą mišinį, susikaupusi patalpoje - tam kad visoje ertmėje palaikyti tinkamą koncentraciją, reikia skaičiuoti ~10m³/h šviežio oro vienam žmogui į kiekvieną patalpą, kur žmonės gali būti be pertraukos ilgiau nei valandą.

4.4 Optimalus higienos reikalavimai. Žinoma, kad apart deguonies ir CO2 koncentracijos ore tokie oro kokybės parametrai, kaip: mikrobų ir virusų koncentracija, pavojingų ir kenkiančių sveikatai medžiagų koncentracija (kurie nedideliais kiekiais išsiskiria iš namo konstrukcijų, apdailos medžiagų, baldų, drabužių, intensyviai garuoja kai naudojate buitines chemijos ir kai kurias kosmetikos priemones). Taip pat - nemalonių kvapų koncentraciją, įskaitant tos kur išskiria žmonės kvėpuodami bei prakaituodami.
Skaitoma, kad optimali oro kokybė pasiekiama, kai į patalpą, kur žmonės būna be pertraukos ilgiau nei 2 val., paduodama 36m³/h vienam žmogui.

4.5 Lietuvos STR reikalavimai. Paskutinėje redakcijoje norma yra sumažinta iki ~18m³/h šviežio oro vienam žmogui į kiekvieną patalpą, kur žmonės gali būti be pertraukos ilgiau nei valandą. Faktiškai tai yra vidurkis tarp minimalios fiziologinės normos ir optimalios oro kokybės higienos požiūriu. Palyginimui - Vokietijos standartas numato 30m³/h normą.

4.6 Norminio drėgnumo palaikymas. Žmogus vidutiniškai išskiria ~100g. drėgmės per valandą. Tam kad oro drėgnumas prie +22ºC patalpoje neviršytu 60%, ore neturi būti daugiau kaip 10g/m3 drėgmės. Kai žiema lauko ore yra vos 2g/m3, užtektu 12.5 m³/h oro apykaitos tam kad pašalinti, vieno žmogaus išskiriamą, perteklinę drėgmę (jei vėdinime nenaudojamas drėgmės gražinimas). Tačiau, jei lauke yra +14ºC tai tiekiamame ore bus ~8g/m3 drėgmės ir net padidinus oro kaitą iki 30m³/h žmogui, patalpoje sugebėsime palaikyti tik 70% drėgnumą (kas atitinka viršutinę kritinę ribą). Būtent tokia norma yra nustatyta vokiškame standarte.

4.7 Kenksmingų medžiagų šalinimas Net jei patalpoje nevyksta jokie procesai, kur intensyviai garuoja kenksmingos medžiagos - praktiškai visi daiktai išskiria tam tikrą kiekį lakiųjų medžiagų. Jei patalpą ne vėdinama, bėgant laikui, joje gali susidaryti pavojinga vienokių ar kitokių kenksmingų medžiagų koncentracija. Kad to išvengti, visuose patalpose turi būti užtikrinta oro kaita ne mažesnė kaip 1.3m³/h /m2 grindų ploto (jei lubų aukštis 2.6m. - tai atitinka 0.5 karto/val. apykaitai).
Jei, remiantis supaprastintais reikalavimais oro kokybei, kurioje nors patalpoje apskaičiavote mažesnę oro kaitą - reikia ją padidinti taip, kad užtikrinti 1.3m³/h /m² grindų.

4.8 Minimalios leistinos oro kaitos užtikrinimas WC ir t.t. Siekiant užkirsti kelia mikroorganizmų plitimui iš WC, dušo, vonios, virtuvės bei kitų "nešvarių" patalpų, išvardintuose patalpose įrengiamas oro ištraukimas, kuris be sustojimo veikia 24 val. per parą. Oro kiekiai nustatomi ne mažesni nei minimaliai leidžia higienos normos (STR). Jei pastate naudojamas ne natūralus oro pritekėjimas per langų nesandarumus bei orlaides - tai oro padavimo sistemos našumas turi būti lygus ištraukiamam iš minėtu patalpų oro kiekiui. Tokiu atveju oro ištraukimas vyksta tik išvardintuose patalpose. Oro kokybę "švariuose" patalpose priklauso nuo sanmazgų skaičiaus, tačiau bendra oro kaita negali būti mažesnė, nei ištraukiamo iš visų WC oro sumą.


... tiesinys kitame poste

P.S. Bučiau dėkingas už pastabas ir straipsnio turiniui ir formai
Atsakyti
Sveiki visi. Keli klausimukai. Veiksmas Airijoje, klimatas dregnas pelesis auga kaip grybai po lietaus, koki rekuperatoriu rinktis? Ir antras klausimukas susikomplektavus vedinimo sistema ar imanoma paciam ja isivedzioti? (rankos isauge is teisingos vietos) tema man nauja, rekonstrukcijos projektas. Is anksto dekoju
Atsakyti
QUOTE(nerka73 @ 2012 04 07, 00:48)
Sveiki visi. Keli klausimukai. Veiksmas Airijoje, klimatas dregnas pelesis auga kaip grybai po lietaus, koki rekuperatoriu rinktis? Ir antras klausimukas susikomplektavus vedinimo sistema ar imanoma paciam ja isivedzioti? (rankos isauge is teisingos vietos) tema man nauja, rekonstrukcijos projektas. Is anksto dekoju


Mono nuomone, tose vietovėse, kur lauko oro temperatūra retai būna žemesnė nei 0C, ir būna trumpai, plokštelinis priešpriešinių srautų rekuperatorius be konkurencijos. Jūsų atveju jis padės sausinti patalpų orą.

Aš nusiteikęs vėdinimo sistemą susirinkti pats, bet kuo labiau gilinuos, tuo matau didesnį poreikį pasidaryti techninį vėdinimo sistemos projektą. Turint projektą nueisi į ventiliacijos parduotuvę, sukomplektuos visas būtinas detales, o turėdamas ir detales ir sujungimo brėžinius manau nesunkiai pats susirinksi. Tiesa, surinkus reikia sistemą dar suderinti. Tam reikalui jau reikės kviestis meistrus.
Atsakyti
Sveiki, katik pradejau deliotis vėdinimo sistema. Nuosirdziai perskaiciau visa sita tema (senesnes skaityti kantrybės neuzteko).

Pradžiai pora primityviu klausimų:

Kuo skiriasi komfortvent domekt ir kompakt serijos (tiksliau kuri serija yra geriau esant apie 300 m3/h poreikiui ir kodėl).

Čia buvo užsiminta apie kanalinius kondicionierius. Jei gerai suprantu jie statosi po rekupo ir pasaldo į patalpas paskirstoma orą ? Jei taip, yra tokiu įrenginuku su šilumos siurbliu ir COP'u aukštesniu nei 4 prie -15 ?

Pasiknisau po lietuvišką pasiūlą... tai kokybiškos info rasti nepavyko
Atsakyti
QUOTE(zigis9 @ 2012 04 08, 10:59)
Jei taip, yra tokiu įrenginuku su šilumos siurbliu ir COP'u aukštesniu nei 4 prie -15 ?

Viskas priklauso, nuo ko tas kanalinis maitinamas, jei iš geo kontūro manau labai realu COP>4 prie tokios lauko temperatūros, bet jei iš orinio šilumokaičio - labai abejoju.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2012 04 08, 11:11)
Viskas priklauso, nuo ko tas kanalinis maitinamas, jei iš geo kontūro manau labai realu COP>4 prie tokios lauko temperatūros, bet jei iš orinio šilumokaičio - labai abejoju.


Mane domina iš oro imama šiluma. Žemės rausti kolkas biudžetas neleidžia.

Šiuo metu LT siūlomų yra bent pora split tipo inverterinių kondicionierių sistemų, su COP'u didesniu ar lygiu 4 essant -15.
Su tokiu COP esant -7 pasirinkimas gana platus.

Tai va, mane ir domina... ar ir kanalinių tokiu būna... ir jei būna tai kaip jie vadinas smile.gif.
Atsakyti