Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas šiuolaikiniame name

QUOTE(biesas66 @ 2012 11 19, 08:55)
Apie toki dalyka nesu girdejes  g.gif  Klausimas ar noretusi saltu grindu  g.gif  As cia labiau del vaiku galvoju..

Kanalinis vesins paduodamą orą, ne grindis, nors ir grindys ne bėda - kai kambary pradės "zaškalivat" +28...+30 džiaugsies galėdamas pastovėti ant +16...+18C biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(ed@ @ 2012 11 17, 18:03)
Gali būti ir taip. Tačiau įtarių, kad turint tokią masė ir naudojant tokį mažą oro srautą - nespėsite per žiemą taip stipriai atšaldyti akmenukų, kad visą vasara sugebėtu atvėsinti orą tiek, kad iškristu kondensatas. Tad - džiovinsite ŽŠ 9 mėnesius, o drėkinsite - tik 3.

Jūsų tiesa, todėl ir buvo rekomendacija įrengti dirbtinį akmenukų drėkinimą. Kol kas man jo nereikia, vis dar per akis drėgmės patalpose - todėl scenarijus 9/3 labai tinkamas, belieka tikėtis kad taip ir bus.
Dar prie drėgmės šalinimo turėtų prisidėti šildymas, kol kas minimaliai šildausi tik rekupo tenu nustatęs +29C į patalpas, bet už lango paspaudus teks šildyti grindis ir gal būt tada sumažės drėgmė viduje.
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2012 11 19, 07:55)
Apie toki dalyka nesu girdejes  g.gif   Klausimas ar noretusi saltu grindu   g.gif   As cia labiau del vaiku galvoju..

Apie šaltas grindis reikėjo pagalvoti kai rinkotės grindinį šildymą. Ar vis vien naudosite parketą?
Kas liečia vėsinimą, sakiau, kad šaltą vandenį reikia paduoti ten kur reikia, o ne ten kas pirmas po ranka pasitaikys. smile.gif
Pigiausia (ir geriausia) - name įrengiama kanalinė vėdinimo-kondicionavimo sistema, tačiau joje yra tik vidinis kondicionieriaus blokas (radiatorius su ventiliatoriumi). Išorinis blokas (kompresorius) nereikalingas. Vietoje jo, vandenį kondicionavimo sistemai atšaldo žemė. Belieka tik pajungti geoterminį kontūrą taip, kad pumpuotu vandenį ir į ŠS ir į kondicionierių.
Šį sistema gerai dirba, turint gręžinį. Horizontalus kolektorius vasara greitai įšyla ir nebeduoda tokio efekto.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gorada: 20 lapkričio 2012 - 08:40
QUOTE(ed@ @ 2012 11 19, 14:18)
Apie šaltas grindis reikėjo pagalvoti kai rinkotės grindinį šildymą. Ar vis vien naudosite parketą?
Kas liečia vėsinimą, sakiau, kad šaltą vandenį reikia paduoti ten kur reikia, o ne ten kas pirmas po ranka pasitaikys. smile.gif
Pigiausia (ir geriausia) - name įrengiama kanalinė vėdinimo-kondicionavimo sistema, tačiau joje yra tik vidinis kondicionieriaus blokas (radiatorius su ventiliatoriumi). Išorinis blokas (kompresorius) nereikalingas. Vietoje jo, vandenį kondicionavimo sistemai atšaldo žemė. Belieka tik pajungti geoterminį kontūrą taip, kad pumpuotu vandenį ir į ŠS ir į kondicionierių.
Šį sistema gerai dirba, turint gręžinį. Horizontalus kolektorius vasara greitai įšyla ir nebeduoda tokio efekto.





Taip pas mane bus parketo. man ofiso tipo namo nereikia.. Tiekto,prarasiu as 6% silumos,bet geriau taip.
Kiek tad daikin kainuoja?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gorada: 20 lapkričio 2012 - 08:40
QUOTE(biesas66 @ 2012 11 19, 20:36)
Taip pas mane bus parketo. man ofiso tipo namo nereikia..  Tiekto,prarasiu as 6% silumos,bet geriau taip.

Mano galva - labai protingas sprendimas, kad nesirinkote plytelių.
QUOTE
Kiek tad daikin kainuoja?

Nelygu kokio galingumo ir kokios komplektacijos. Šiaip, DAIKINai nėra pigus.
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2012 11 20, 01:44)
Mano galva - labai protingas sprendimas, kad nesirinkote plytelių.

Nelygu kokio galingumo ir kokios komplektacijos. Šiaip, DAIKINai nėra pigus.



Kad ir kiek masciau,man nelipo plyteles.. O kad daikin nepigus tai zinau,todel manau man netinka smile.gif
Atsakyti

 ! 
Patarimai ir rekomendacijos yra naudinga, tačiau prašau turėti omenyje, kad reklama forume yra mokama, tad neperlenkite lazdos savų produktų protegavimu

Gražios dienos
Moderatorė
Gorada
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2012 11 20, 07:51)
Kad ir kiek masciau,man nelipo plyteles..  O kad daikin nepigus tai zinau,todel manau man netinka smile.gif

Pas vyro broli sudetos medines grindys ir grindinis sildymas, ir nieko, viskas ten gerai.
Atsakyti
Gal kas pasakys koks galimas max ilgis horizontalaus ortakio 125mm esant natūraliai ventiliacijai (jungiant į vertiklų vent kanalą)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vyriukas: 20 lapkričio 2012 - 12:46
QUOTE(Vyriukas @ 2012 11 20, 12:46)
Gal kas pasakys koks galimas max ilgis horizontalaus ortakio 125mm esant natūraliai ventiliacijai (jungiant į vertiklų vent kanalą)

1) Kuo didesnis aukščių skirtumas - tuo didesnė trauka, tuo didesnį pasipriešinimą gali nugalėti oras, keliaudamas horizontalių ortakių.
2) Reikėtų daugiau dėmesio skirti alkūnėms, nes kiekvienoje iš pasipriešinimas yra kaip 5m. ortakio. O netaisyklingos formos posūkių (ypač - stačių kampų, be nuožulnumo), perėjimų bei atsišakojimų, iš vis, reikia vengti, nes ten pasipriešinimas yra keliasdešimt kart didesnis.
3) Ilgis gali būti be galo didelis, tiesiog to atvejų bus atitinkamai mažesnis praleidžiamo oro kiekis.
4) Nepaisant visko, kas yra išvardinta aukščiau, natūralus vėdinimo kanalas nieko netrauks jei ne bus oro pritekėjimo į tą patalpą. Gali būti net atvirkščiai - lauko oras nuo stogo plūs per kanalą į vidų, jei namas pakankamai sandarus, o kurioje nors patalpoje įjungsite ištraukimo ventiliatorių (pvz. - virtuvinį gaubtą). Tas pats gali atsitikti jei užkursite židinį, ...arba langai bus pradaryti tik toje pusėje, kur vėjas sudaro neigiamą slėgį ir t.t.

Natūralus vėdinimas - toks ... natūralus. smile.gif
Atsakyti
Musu namuose pelijo uz sienines spintos nors buvo neseniai atliktas kapitalinis remontas, rasojo langai, buvo didele santykine dregme (vyras matuodavo ja nuolat). Ko tik nedareme- nuolat langus atidarydavome ir vedindavome, bet taip gana daug silumos iseidavo i lauka ir padedavo tik tam kartui. Naudojom ir dregmes surinkejus, bet jie rijo labai daug elektros energijos..
Vyras ilgai ieskojes rado iseiti, irenge rekuperacine vedinimo sistema su reversiniais ventiliatoriais (ar kazkaip panasiai ten vyras daugiau pakomentuotu), nereikejo nieko griauti, pertvarkineti namuose (ima tik 6w elektros energijos), , langai neberasoja, pelesio nebera, namuose grynas oras(rekuperatoriau atiduoda pasildyta ora, todel kambarys neatsala), vaikai dabar puikiai miegašypsena. tiesa, kainavo nemazai - virs 2ooo lt, bet problema visiskai issprestašypsena
Atsakyti
QUOTE(nameja @ 2012 11 21, 17:19)
šypsena. tiesa, kainavo nemazai - virs 2ooo lt, šypsena

Nurodytoj sumoj nuliukus paskaičiuokite, netrūksta? šypsena
lotuliukas.gif
Man irgi virš šimto litų atsėjo lotuliukas.gif stipriai virš šimto lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilienė: 21 lapkričio 2012 - 16:29
QUOTE(Vilienė @ 2012 11 21, 16:26)
Nurodytoj sumoj nuliukus paskaičiuokite, netrūksta? šypsena
lotuliukas.gif
Man irgi virš šimto litų atsėjo lotuliukas.gif  stipriai virš šimto lotuliukas.gif


Čia kalba apie kažką panašaus eina.
Atsakyti