QUOTE(laumzirge @ 2012 02 23, 13:10)
1. Verta užpūsti termoputomis ar ekovata ir taip užsandarinti tarpą, kad per jį pro esančias skylutes neišeitų šiluma.
2. Verta užpilti tarpą nesandaria medžiaga (smėliu ir pn), kad sienoje nepasislinktų rasos taškas.
Gerai, kad jau nesiginčijama, ar reikia palikti oro tarpą

.
QUOTE
Pakol kas 2 už tai, kad verta naikinti tarpą. Tada kyla kitas klausimas: ar pašalinus oro tarpą lauką užteks šiltinti plonesniu polistirolo sluoksniu? Pvz., 10 cm vietoje 15 cm.
Visiškai teisingai. Kokiu sluoksniu šiltinimo medžiaga apšiltinsite oro tarpą, tokiu storiu galima bus mažinti išorinio apšiltinimo sluoksnį. Problema su oro tarpu tik ta, kad oro tarpas per visą sieną netolygus, tad vietomis gal ir bus 10 cm, o kitur gali būti ir mažiau.
QUOTE
Pakomentuosiu nuomones:
1. Na, mums termoputos iš karto atkrinta, nes oro tarpas sudaro virš 10 m3, jei dar paskui šiltinsim iš lauko, kaina bus žvėriška. Termoputomis nebent galėtume užsandarinti pačius kiauriausius taškus.

o ką manote apie tarpų užpūtimą polistirolo granulėmis? Gal vertėtų užsandarinti tik 2 aukštą (turint mintyje, kad šiluma kyla į viršų) arba tik vidinį (arčiau kambario esantį) oro tarpą, taip paliekant arčiau lauko esantį tarpą rasos taškui susidaryti. Aišku, nesu tikra, ar tai veiktų
pas Jus jau sienos stovi. Jau vien tarpelį užpildžius šiltinimo medžiaga sienos taps juntamai šiltesnės ir tolimesnį sienų apšiltinimą galėsite nukelti gerokai vėlesniam laikui. Gal ir to apšiltinimo nuspręsit kad Jums per akis.
Šiltinti putplasčio granulėmis bei biriu keramzitu neišeis, nes šios medžiagos su dideliais oro tarpeliais tarp granulių nesustabdys oro konvekcijos.
Šiltinti oro tarpelį zonomis manau neverta.
QUOTE
2. Įdomi mintis.

Smėlis, šlakas ar pn. būtų vienas pigiausių variantų. Tik r jis tikrai išspręstų konvekcijos problemą?
Geras klausimas, keista kad jis nekilo, kai kalba ėjo apie putplasčio ar keramzito granules. Svarbiausia savybė yra apsauga nuo oro prapūtimo, pabandykite įsivaizduoti, kurią medžiagą sunkiau prapūsti orui, ta ir turės būti geresnė (
Reklaminė medžiaga, leisianti geriau suprasti ką aš turiu omenį., su granulėmis situacija būtų dar prastesnė). Jei likviduosit oro tarpą ne apšiltinimo medžiagomis, būtinai reikės apšiltinti sienas iš išorės, užpurškiant oro tarpą šilumą izoliuojančia medžiaga, sienos iškart taps šiltesnėmis, sienas šiltinti jau bus galima mažesniu sluoksniu. Pakartosiu savo pasiūlymą, užpurškit sienos oro tarpą apšiltinimo medžiaga, o sienų tolimesnį apšiltinimą palikit vėlesniems laikams. Ir pinigėlių per tą laiką daugiau susikaups tolimesniems apšiltinimo darbams ir konkrečiau žinosit, ko ir kokiu storiu Jums dar reikia. Gal paaiškės, kad ir toks apšiltinimas pilnai pateisina Jūsų lūkesčius.
QUOTE
taip paliekant arčiau lauko esantį tarpą rasos taškui susidaryti.
Jei sienoje susidaro rasos taškas, tai sienos "sumuštinis" jau "nesveikas". Reikia vengti sienos "sumuštinyje" rasos taško susidarymo. Jei rasos taškas susidarys sienos dalyje, kuri esant šalčiams užšąla iki minusinių temperatūrų, susidaręs ledas ardys sienos konstrukcijas. Kad sienose nesusidarytu rasos taškas rekomenduojama iš vidaus sienas daryti mažiau laidžias garams, o išoriniai sluoksniai kaip tik turėtų būti laidesni. Taip pat, ventiliuojamas fasadas labai padeda drėgmės iš konstrukcijų ištraukimui ir taip saugo nuo kondensato sienos "sumuštinį".
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2012 02 23, 16:37)
Trečia nuomonė: verta nugriauti išorinį apdailinį mūrą ir tada šiltinti min 20cm neoporu. Nėr tarpo - šiltinimas tiesiai ant nešančio mūro. Ypač apsimoka, jei namas apmūrintas silikatinėm plytom - silikato grožis neabejotinai š..., drėgmės įgeriamumas labai didelis, apkrova į pamatus taip pat. Nors ir keramikos apdaila tik truputi geresnė, verta griauti ir ją.
Variantas tikrai geras.