Įkraunama...
Įkraunama...

IUI namai

IUI namučiai

user posted image

INTRAUTERININĖ INSEMINACIJA (IUI)
– tai specialiai paruoštos vyro spermos sušvirkštimas tiesiai į gimdą.
IUI gali būti atliekamas natūraliame moters cikle ovuliacijos metu arba stimuliuojant ovuliaciją. Gali būti atliekamos viena arba dvi IUI vieno mėnesinių ciklo metu.
Indikacijos šio metodo taikymui:
1) moters gimdos kaklelio patologija – susiaurėjimas,
2) imuninis nevaisingumas – partnerių imuninis nesuderinamumas tarpusavyje, kai į makštį patekę spermatozoidai ir toliau nukeliavę į gimdos kaklelio gleives, netenka judrumo;
3) kai vyro sperma yra subfertili (vaisingumas yra sumažėjęs, tačiau gali apvaisinti moterį): koncentracija mažesnė nei 20 milijonų mililitre ir progresyvus judrumas – judantis pirmyn - mažesnis nei 50% pagal PSO rekomendacijas).
IUI taikymo sąlygos:
• pratekami moters kiaušintakiai,
• natūrali arba stimuliuota ovuliacija,
• kai bendras judrių spermatozoidų kiekis ejakuliate (Total Motal Sperm Count) yra ne mažiau 5 mln.
IUI efektyvumas – 10-15% nėštumų.
Primename, kad sveikos poros tikimybė pastoti natūraliame cikle yra tik 20%.


Filmas apie IUI


IUI atlieka klinikose:
Vilniuje:
VAISINGUMO KLINIKA
Baltijos Amerikos klinika
Nortway
Bogdanskienes klinika
Eugenijos klinika
Rogalskio klinika
Kaune:
Vaisingumo klinika
Motina ir Vaikas klinika
Klaipėdoje:
Vaisingumo klinika
Jolsana
IUI kainą sudaro: IUI procedūros kaina + vizitų pas gydytojus kaina + stimuliuojančių vaistų kaina + 'sprogdukų' vaistų kaina.
Priklausomai nuo klinikos kaina gali varijuoti nuo ~700lt iki 2000lt ir daugiau (priklausomai nuo moters sveikatos - kiek vaistų reikia stimuliuoti ovuliaciją)

user posted image

Kaip atliekama IUI:

* 1-3 ciklo dieną (CD) moteris nueina pas ginekologę. Ginekologė su echoskopu pasiižiūri ar nėra cistų. Tada sutariama ar bus bandoma daryti IUI natūraliame cikle (jei pas moterį nėra jokių problemų ir ji yra pakankamai jauna kad ilgiau laukti norint atlikti daugiau bandymų), ar stimuliuotame (čia eina vaistų dozės, bet tikimybė pastojimui didesnė gaunasi - užauga daugiau folikulų).
* Jei reikia sudaromas stimuliacijų planas, išrašomi receptai, paskiriamas sekančio vizito laikas.
* Antras vizitas būna apie 10 CD, tada tikrinama kaip folikulai auga, atsižvelgiant į tai gali būti paskirtas papildomos apžiūros laikas.
* Kai folikulai pakankamai užaugę paskiriami 'sprogdukai', kurie priverčia folikulus ovuliuoti tam tikru laiku. Folikulai po sprogdukų suleidimo ovuliuoja maždaug po 36 val.
* Paskiriama IUI data ir laikai: kada atvykti vyrui arba atvežti spermą ir kada atvykti moteriai.
* IUI dieną vyras atvyksta į kliniką maždaug valanda anksčiau už moterį - čia jis 'priduoda' spermą (jos 'gaminimui' dažniausiai skiriama tam tikra patalpa, visos didesnės klinikos tam sudaro sąlygas), arba atveža ją iš namų (steriliame indelyje, laikant šiltai prie kūno ir ne ilgiau nei per pusvalandį).
* IUI dieną moteris atvyksta maždaug valanda po to kai vyras priduoda spermą, per tą laiką sperma būna 'paruošta' - išrinkti tik patys judriausi spermatozoidai ir kuo didžiausia jų koncentracija.
* Moteris guldoma ant 'lėktuvo' ir specialios įrangos pagalba paruošta sperma sušvirkščiama jai į gimdą.
* Jei gimda yra normalioje padėtyje ('neužsilenkusi'), tai IUI procedūra visai neskausminga, jausmas kaip per apžiūrą su vidiniu echoskopu.
* Po spermos sušvirkštimo leidžiama pagulėti (15 min ar ilgiau, priklausomai nuo klinikos).
* Po IUI gali truputį 'pateplioti' - IUI metu su kateteriu gan dažnai užkliudomas kaklelis, iš įdrėskimo truputį pakraujuoja. Tai IUI rezultatui įtakos neturi.
* Po IUI gali būti paskirti vaistai gleivinei auginti (pvz., Duphaston). Juos reikia gerti iki kol ateis mėnesinės, o jei jos neateina - tęsti kol gydytojas nelieps nutraukti. Savavališkas nutraukimas gali iššaukti persileidimą!

user posted image

IUI atliekančių mergaičių sąrašas

Sėkmingos IUI istorijos

IUI skyrelio statistika

Žodynas smile.gif
CD - ciklo diena;
O - ovuliacija, ovuliacijos diena;
DPO - diena po ovuliacijos;
DPI - diena po IUI;
TB (MB) - vyras/širdies draugas/partneris "Tavo brangusis"/ "Mano brangusis";
GN - gimdos nuotrauka;
NT - nėštumo testas;
SM - SuperMamų forumas.

user posted image


Papildyta:
Indry - didziausi sveikinimai!!!

Papasakok kaip jautiesi. kaip viskas klostosi, kai parasysi gimdymo istorija - butinai ikelk mums kaip virusiuka smile.gif Tu buvai paskutinioji is tos vasaros, kas pastojo, po taves buvo pirmoji Rudde, rugsejo men, po to Olialia ir Sangria. Itariu, kad tu vien mane ir prisimeni smile.gif Nes vios jau arba laukiasi arba pasigimde
Atsakyti
Aciu Maidenana uz naujus namucius ax.gif

QUOTE(zuikyte03 @ 2012 03 15, 20:15)
Sveikute, as ir pas sia gydytoja lankiausi

Mano drauge pas ja pastojo po trecio IUI,as aisku labai tikiuosi,kad man uzteks to pirmo ir vienintelio blush2.gif Is tikruju tai bus pirmas rimtas zingsnis link leliuko,nes iki siol tai esu is rimtesniu tik LP pasidarius blush2.gif todel tikiuosi teigiamo rezultato jau vien todel,kad pasiryzom blush2.gif
Atsakyti
Madeinna, aciukas uz naujus namucius, uz pavasarinius nmauciu su dau daug vilties mum teikianciu wub.gif 4u.gif blush2.gif
Atsakyti
Ogi jau nauji namuciai smile.gif aciu Maide! Ikurtuviu proga gal vynelio? bigsmile.gif

Indry, sveikinimai sulaukus mazylio - super naujiena i naujus namucius.
Kazkaip noretusi, kad sitie namuciai parodytu kuo daugiau II ir butu daug daug teigiamu emociju.

Matau Grim jau pramuse mmm, o as savu vis dar laukiu - dabar bandau duphu prisaukt, jei nesigaus tai bijau, kad gali but nieko gero. Tai suprantu, kaip mano IUI tolsta.
Bet tuomet uz visas kitas sirgsiu ir kumstukus laikysiu, kad jums pasisektu.

Dzastina, liuks kad tiki sekme - taigi lakysiu kumstukus.

Atsakyti
QUOTE(Dzastina_ @ 2012 03 15, 21:22)
Aciu Maidenana uz naujus namucius  ax.gif
Mano drauge pas ja pastojo po trecio IUI,as aisku labai tikiuosi,kad man uzteks to pirmo ir vienintelio  blush2.gif  Is tikruju tai bus pirmas rimtas zingsnis link leliuko,nes iki siol tai esu is rimtesniu tik LP pasidarius blush2.gif  todel tikiuosi teigiamo rezultato jau vien todel,kad pasiryzom  blush2.gif
prasom, prasom.
Dzastina, tik vienas vienitelis prasymas tau - issitirk prolaktina visu pirma. tyriamas 1-4 ciklo diena, ant tuscio skrandzio, nerukius, nevalgius, buti atsibudusiai minimum kaip 3 val ir negerti kavos.
Ir dar... Galvok, kad sekme tave aplankys antra karta. Palik sau vietos laisvam, neipareigojanciam nerimui del II. Galvok, kad suplanavai 2 IUI, tai antras ir pavyks. As del to, kad tu nepultum i depresija del pirmos nesekmes. Viskas bus gerai. Pirma IUI daktare paziures kaip sekasi stimuliacija, kaip organizmas reaguoja. Todel palik ir jai vietos suprasti ko nori tavo organizmas. Paprastai mes stimuliuojames daug kartu ir ivairiai (nes tiesiog iklimpame i skolas laikas nuo laiko, nemanyk, kad ia visos turtingos), bet kadangi jus negalite sau leisti tokiu kiekiu, manau, kad 2-ieju tau pilnai uzteks. Se tau 4u.gif ir uz sekme!! Ir pagarba tavo ginei, kad iskarto priejo prie gonalio.

QUOTE(orchideja88 @ 2012 03 15, 21:56)
Ogi jau nauji namuciai smile.gif aciu Maide! Ikurtuviu proga gal vynelio?  bigsmile.gif
as jau alaus ikaliau.... dieta, ple ;)bet kur tavo mmm? as tai jau 24 antro ciklo laukiu...
Atsakyti
QUOTE(Maidenana @ 2012 03 16, 00:01)
Dzastina, tik vienas vienitelis prasymas tau - issitirk prolaktina visu pirma.

Mano visi hormonai ištirti, tik prolaktinas darytas ne ryte ir valgius,bet reikiama dieną. Buvo 213. Aš nerūkau. O kas liečia mano hormonus,tai per tiek metų kiek juos tiriuosi, normaliai viskas tik progesteronas mano būdavo klaikiai mažas,bet dabar jau ir tas lyg susitvarkė,o kitus tai buvo Kazanavičius išreguliavęs, PRL buvo ir 744, tai jau tada per ašaras kelio nemačiau,nes niekad jokių problemų dėl jo neturėjau. Gėriau skirtą bromą, bet spjoviau ant visko ir viskas po poros mėnesių savaime susitvarkė. Dėl to tikėjimo tai žinai.... Aš labai tikiuosi ir noriu,bet esu realistė, mastau ir apie antrą iui ir apie tai,kad ir ji gali nepavykti,o depresija manau tikėsiu ar netikėsiu mane vis tiek palies... Toks jau aš žmogus. Man jau vien kai kas mėn po naują cistą pamatydavau smegenis juodai pjaudavo. Dabar jaučiuosi labai gerai ir tikiu tik nežinau kiek laiko taip bus. Gal ir tai,kad pirmą mėnesį man neskauda pilvo, kelia nuotaiką blush2.gif Aišku aš gal toli žiūriu,bet mastau, kad jei šios dvi iui nepavyks, kol sutaupysim ivf'ui, jei aišku vyras vis tik jo tikrai norės,nes anksčiau buvo griežtai prieš, bandysim natūraliai, tik tarsiuos,kad kas mėn. sprogtukus skirtų, gal mums tiesiog tik to trūksta, gal net ir iui nereiktų,bet... atidėti viską dar toliau nenoriu, jau pasiryžom abu tai taip ir darysim.
Atsakyti
Labas rytas 4u.gif

Aciu uz grazius ir naujus namukus. O vien superinis pavadinimas ikvepia kaip tongue.gif

Smagu butu, jei siuose namukuose butu daug daug II, visgi pavasaris, gandrai parskrenda bigsmile.gif
As laukiu savo 19-22 ciklo dienos (tik kazkodel nejauciu dar O) nors pagal mano skaciavimus jau tureciau g.gif kita sav duosiu kraujo hormonams tirti.
O kazkur skaiciau, kad buna tusciu menesiu, kada nevyksta O, na ar ji kazkaip nepilnaverte ir pan... verysad.gif


As vakar raudonvynio taure pasigardziuodama islakiau, nauju namuku proga ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Dzastina_ @ 2012 03 16, 09:09)
abu tai taip ir darysim.thumbup.gif saunuoliai, kad pasiryzote ir nekeiskite nuomones, viskas bus gerai 4u.gif
Svarbiausia nustatyti tikslus, priemones ir drasiai zingsniuot i nestuke.gif
Atsakyti
Sveikos merginos !!! Kokie grazus musu nauji namuciai, aciu Maidenana 4u.gif Vakar buvau pas gydytoja, nusprendem startuot su 6IUI. Nuo siand 1/2 tab. clost 5 dienas, o nuo ryt 50v.v. puregono 5 dienas. Tikiuosi, kad folikulu uzaugs daug ir sansu pastot bus daugiau. Gydytoja ispejo, jog jei nepavyks, tai isvarys 2 men atostogu smile.gif , bet as sito nenoriu ir negaliu atostogaut, man reikia nestuke.gif .
Atsakyti
Sveikos,

Indry, nors čia nebuvom susitikusios, bet labai noriu tave pasveikint! smile.gif


Arbatos? unsure.gif Kavos jau gėriau, dabar va sėdžiu su arbatos puodu, tai siūlau ir jums smile.gif

Buvau kirpykloj - aš jau garbanota! Kol kas man patinka smile.gif Tik kirpėja liepė saugot galvą nuo lietaus kelias dienas, o šiandien, kaip tyčia, lynoja, tai užsivyniojau šaliką kaip babcė vos ne iki akių ir variau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Grim @ 2012 03 16, 16:01)
Buvau kirpykloj - aš jau garbanota! Kol kas man patinka smile.gif Tik kirpėja liepė saugot galvą nuo lietaus kelias dienas, o šiandien, kaip tyčia, lynoja, tai užsivyniojau šaliką kaip babcė vos ne iki akių ir variau biggrin.gif

Sveika. Šaunu,kad pasigražinai... Man labai patinka garbanos,tik,kad mano plaukai kaip stagarai, cheminis keliu sruogų niekaip neiveikia,o ir kiti po kelių mėn išsileidžia ir atrodau nei šiokia nei tokia ax.gif Tai nors kitų pasidžiaugsiu mirksiukas.gif
Atsakyti
Sobo - sekmingo paskutinio IUI. Po 4 savaiciu ikeliauji pas nestukes. Antspaudas ir parasas.

Dzastina - viskas bus gerai, pamatysi. Svarbiausia pasistenk kuo maziau stresuoti, nes nuo streso dar niekas nepastojo.

Grim - nu ir patinka? As paziuresiu kaip tu keiksies po menesio. Mane tai i nevilti varo garbanos. Nors, as turiu buti dekinga, kad apskritai turiu plaukus.

O as ka tik parsivilkau, buvo ilga ir nuobodi diena, bet bent jau viena egza islaikiau. irnesakyk.gif
Atsakyti
QUOTE(Maidenana @ 2012 03 16, 19:24)
Sobo - sekmingo paskutinio IUI. Po 4 savaiciu ikeliauji pas nestukes. Antspaudas ir parasas.

Dzastina - viskas bus gerai, pamatysi. Svarbiausia pasistenk kuo maziau stresuoti, nes nuo streso dar niekas nepastojo.

Grim - nu ir patinka? As paziuresiu kaip tu keiksies po menesio. Mane tai i nevilti varo garbanos. Nors, as turiu buti dekinga, kad apskritai turiu plaukus.

O as ka tik parsivilkau, buvo ilga ir nuobodi diena, bet bent jau viena egza islaikiau. irnesakyk.gifsveikiju islaikius egzamina drinks_cheers.gif wub.gif
o as ryt varysiu sopintis jegele thumbup.gif lotuliukas.gif bigsmile.gif
Atsakyti