Įkraunama...
Įkraunama...

Auklės alga visuose Lietuvos miestuose

Šaunu, kad esate pilietiškos ir siekiate, kad visi, taip pat ir auklės, mokėtų mokesčius. Net neabejoju, kad per keletą metų viskas susitvarkys. Rezultatas bus toks, kad:

1) auklių paslaugos pabrangs;
2) auklių pasiūla bus mažesnė.
Atsakyti
Labai jau daug diskusijų ir labai mažai konkrečių kainų. Todėl noriu pasiteirauti, kokios dabar vidutinės auklių kainos Vilniaus centre dirbant pilną darbo dieną (8 valandas, ne daugiau). Vienas vaikas

Ačiū
Atsakyti
QUOTE(aushra1 @ 2015 07 15, 11:47)
Šaunu, kad esate pilietiškos ir siekiate, kad visi, taip pat ir auklės, mokėtų mokesčius. Net neabejoju, kad per keletą metų viskas susitvarkys. Rezultatas bus toks, kad:

1) auklių paslaugos pabrangs;
2) auklių pasiūla bus mažesnė.


Tai bus į naudą auklėms, nes bus lengviau susirasti darbą smile.gif
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2015 07 15, 16:54)
Tai bus į naudą auklėms, nes bus lengviau susirasti darbą smile.gif


Aš tai galvoju, kad gali nutikti ir priešingai - pakilus auklių kainoms, labai sumažės jų paklausa rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(aushra1 @ 2015 07 15, 12:47)
Net neabejoju, kad per keletą metų viskas susitvarkys.


oj nebūkit naivi irnesakyk.gif
Atsakyti
QUOTE(FLight @ 2015 07 15, 21:10)
Aš tai galvoju, kad gali nutikti ir priešingai - pakilus auklių kainoms, labai sumažės jų paklausa  rolleyes.gif


Paklausa nesumažės, nes mamos nenorės prarasti savo darbo vietų...O valandinės auklės apskritai visada bus reikalingos, nes reta kuri mama sergant vaikui gali su juo būti namie...
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2015 07 16, 15:30)
Paklausa nesumažės, nes mamos nenorės prarasti savo darbo vietų...O valandinės auklės apskritai visada bus reikalingos, nes reta kuri mama sergant vaikui gali su juo būti namie...


Sumažėtų tikrai. Vien kiek dabar tėvų kurie negali leisti sau turėti auklės smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Nastya @ 2015 07 16, 15:45)
Sumažėtų tikrai. Vien kiek dabar tėvų kurie negali leisti sau turėti auklės  smile.gif


Taigi.
Jau ir dabar didelė dalis tėvų negali įpirkti auklės paslaugų, taigi, augina vaikus iki dviejų metų namuose, paskui - į darželį. Negavusiems vietų valstybiniame darželyje, privatus darželis pabrangus auklių paslaugoms bus pigesnis variantas (nes šiuo metu kainuoja tiek pat ar/ir mažiau), taigi natūralu, kad rinksis jį.

Palyginti nedidelis procentas mamų bus suinteresuotos "perleisti" auklei visą savo algą - reikia būti labai didele karjeriste arba labai daug prasmės matyti savo darbe, kad dirbti "už dyka", o savo vaiką atiduoti auginti svetimam žmogui.

Galimai, tokiu atveju suklestėtų neoficialūs namudiniai darželiai (mama, auginanti savo, dar paima pora kitų vaikų), kurių įkainiai jau dabar ženkliai mažesni už ateinančios auklės, o pabranguss auklių paslaugoms - skirtumas bus dar žymesnis.

Pasiturinčių, gerai uždirbančių, galinčių sau leisti brangią auklę Lt nėra didelis procentas, taigi, paklausa labai sumažėtų, auklių konkurencija, galimai- padidėtų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo FLight: 16 liepos 2015 - 16:55
QUOTE(FLight @ 2015 07 16, 17:52)
Taigi.
Jau ir dabar didelė dalis tėvų negali įpirkti auklės paslaugų, taigi, augina vaikus iki dviejų metų namuose, paskui - į darželį. Negavusiems vietų valstybiniame darželyje, privatus darželis pabrangus auklių paslaugoms bus pigesnis variantas (nes šiuo metu kainuoja tiek pat ar/ir mažiau), taigi natūralu, kad rinksis jį.

Palyginti nedidelis procentas mamų bus suinteresuotos "perleisti" auklei visą savo algą - reikia būti labai didele karjeriste arba labai daug prasmės matyti savo darbe, kad  dirbti "už dyka", o savo vaiką atiduoti auginti svetimam žmogui.

Galimai, tokiu atveju suklestėtų neoficialūs namudiniai darželiai (mama, auginanti savo, dar paima pora kitų vaikų), kurių įkainiai jau dabar ženkliai mažesni už ateinančios auklės, o pabranguss auklių paslaugoms - skirtumas bus dar žymesnis.

Pasiturinčių, gerai uždirbančių, galinčių sau leisti brangią auklę Lt nėra didelis procentas, taigi, paklausa labai sumažėtų, auklių konkurencija, galimai- padidėtų.

drinks_cheers.gif

Labai daug steigiasi privačių darželių ir dauguma jų tikrai pigesni nei auklė (pvz. net su min.patirtimi ir l.jaunos ar pensinio amžiaus auklės alga yra nemaža Vilniaus m. ir gerokai viršija 'minimumą", dažnai siekia vid.darbo užmokestį).

Kiek kalbuosi kieme su mamomis, tai daugumai atrodo keistas mūsų sprendimas iki 3 m palikti vaiką su aukle, dauguma net ir turėdami pinigų auklei rinkosi privatų darželį (jei negavo valstybinio). Aš jau net tyliu, kad buvau gavus vietą darže ir nusprendžiau atsisakyt, dar nevest.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2015 07 16, 17:10)
Kiek kalbuosi kieme su mamomis, tai daugumai atrodo keistas mūsų sprendimas iki 3 m palikti vaiką su aukle, dauguma net ir turėdami pinigų auklei rinkosi privatų darželį (jei negavo valstybinio). Aš jau net tyliu, kad buvau gavus vietą darže ir nusprendžiau atsisakyt, dar nevest.


Jei ne paslaptis - kodėl taip nusprendėte?
Atsakyti
O privačius darželius lankantys vaikai neserga? mirksiukas.gif
Atsakyti
Profesionalių auklių konkurencingumas išaugs, bet nežinia kas jas įpirks, nes aš irgi nemanau, kad mamos nuspręs perleisti algą auklei. O su mokesčiais auklės alga nebus tokia, kokia yra dabar.

Privatus darželis - puiku, bet jis neišsprendžia problemos, jei vaikas serga po 2-3 savaites per mėnesį. Vis tiek turės ieškoti auklės arba mama likti namie.

Atsakyti