Įkraunama...
Įkraunama...

Vaismedžiai, vaiskrūmiai

Laba diena 4u.gif Visur ieskau EARLYORANGE abrikoso ir nerandu. Ar per velai uzsimaniau ir ju jau nepardavineja ir bus tik rudeni, ar as nerandu g.gif Gal kas matet? Ieskau Kaune apie Kauna smile.gif Aciu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(*Gizmo* @ 2012 05 31, 14:19)
Laba diena  4u.gif  Visur ieskau EARLYORANGE abrikoso ir nerandu. Ar per velai uzsimaniau ir ju jau nepardavineja ir bus tik rudeni, ar as nerandu  g.gif Gal kas matet? Ieskau Kaune apie Kauna  smile.gif Aciu  mirksiukas.gif

Tai jau taip - uzsimanei per velai... Vaisius jau sitie augalai augina... buti persodinamiems jau gerokai per velu...
Atsakyti
Laba, o mums nesiseka su sodu... Pernai viena vyškia tiesiog su visom vyšniom suvyto , nudžiūvo ir numirė. Šiemet slyva lygiai taip pat, išsprogo laeliai, žydėjo, ir nuvyto, dabar sausa visiškai išdžiūvusi. Bet man kirba toks klausimas, ir pernai, ir šiemet taip atsitiko po to kai purškėm nuo kenkėjų g.gif Gal kažkas netiko??/ Bet kitiem medeliam tai lyg ir nieko. Nežinau kiek dar turėsiu kartų sodinti medžius verysad.gif
O dėl koloninių obelaičių kažkas klausė. Mes auginam keletą, bet pirmais metais tai stipriai pašalo viršūnės, nukarpėm, bet ataugo, antrais metais viena tik pašalo, tai šiuo metu mažesnė ji. Bet šiaip jau jiems 4 metai, atrodo nedidelės gal mano ūgio, šakų didelių irgi nėra, obuoliukais visas kotas būna aplipęs, sakyčiai vidutiniai tie obuoliukai, tik va niekada aš jų neretinau, kiek užmegzdavo, tiek augdavo. Atrodo gražiai ir dekoratyviai,šaknys jų tiesa labai jau paviršinės.
Atsakyti
QUOTE(Laima.g @ 2012 06 01, 09:06)
Laba, o mums nesiseka su sodu... Pernai viena vyškia tiesiog su visom vyšniom suvyto , nudžiūvo ir numirė. Šiemet slyva lygiai taip pat, išsprogo laeliai, žydėjo, ir nuvyto, dabar sausa visiškai išdžiūvusi. Bet man kirba toks klausimas, ir pernai, ir šiemet taip atsitiko po to kai purškėm nuo kenkėjų g.gif  Gal kažkas netiko??/ Bet kitiem medeliam tai lyg ir nieko. Nežinau kiek dar turėsiu kartų sodinti medžius verysad.gif

Ar yra nekrotinių pajuodavimų?
Aš vis bijau bakterinės degligės.. Na, reikia tikėtis, kad pas jus jos nėra unsure.gif

Atsakyti
Gal čia reikėjo apie šilkmedį paklausti, gal kuri turit?
Atsakyti
QUOTE(Juračiuks @ 2012 06 01, 21:00)
Gal čia reikėjo apie šilkmedį paklausti, gal kuri turit?

Turiu baltąjį. g.gif gerai peržiemojo. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(*TAU* @ 2012 06 01, 18:03)
Ar yra nekrotinių pajuodavimų?
Aš vis bijau bakterinės degligės.. Na, reikia tikėtis, kad pas jus jos nėra unsure.gif

Nebuvo jokių požymių, net neatrodė kad kažkas atsitiks, tiesiog išsiskleidė gražūs nauji lapeliai, pradėjo žydėt, nupurškėm ir po kelių dienų pradėjo lapai vysti, ir sudžiūvo. Va kaimynas sakė kad ir pas jį šiemet taip vienas medelis išdžiūvo. g.gif
Jau net nežinau ką daryti, gal taip ir neužsiveisim sodo, nes kas met vis numiršta nors po vieną medelį...geriausiai auga vienas, kuris buvo pasodintas tik įsigijus žemę, dar net statybų nebuvo. Vatas tai dera gerai thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Laima.g: 02 birželio 2012 - 08:36
QUOTE(IngridaB @ 2012 06 01, 21:59)
Turiu baltąjį. g.gif gerai peržiemojo. ax.gif


Aišku, mes ir pasisodinom, tai, kad leidžia lapeliuS, kad leidžia. Turbūt patiko jam pas mus blush2.gif TIKIUOSI KADA NORS IR UOGOM PRADŽIUGINS
Atsakyti
QUOTE(*Gizmo* @ 2012 05 31, 14:19)
Laba diena  4u.gif  Visur ieskau EARLYORANGE abrikoso ir nerandu. Ar per velai uzsimaniau ir ju jau nepardavineja ir bus tik rudeni, ar as nerandu  g.gif Gal kas matet? Ieskau Kaune apie Kauna  smile.gif Aciu  mirksiukas.gif

http://www.tadoukis....p...rt&Itemid=1
Atsakyti
QUOTE(Laima.g @ 2012 06 01, 10:06)
Laba, o mums nesiseka su sodu... Pernai viena vyškia tiesiog su visom vyšniom suvyto , nudžiūvo ir numirė. Šiemet slyva lygiai taip pat, išsprogo laeliai, žydėjo, ir nuvyto, dabar sausa visiškai išdžiūvusi. Bet man kirba toks klausimas, ir pernai, ir šiemet taip atsitiko po to kai purškėm nuo kenkėjų g.gif  Gal kažkas netiko??/ Bet kitiem medeliam tai lyg ir nieko. Nežinau kiek dar turėsiu kartų sodinti medžius verysad.gif
O dėl koloninių obelaičių kažkas klausė. Mes auginam keletą, bet pirmais metais tai stipriai pašalo viršūnės, nukarpėm, bet ataugo, antrais metais viena tik pašalo, tai šiuo metu mažesnė ji. Bet šiaip jau jiems 4 metai, atrodo nedidelės gal mano ūgio, šakų didelių irgi nėra, obuoliukais visas kotas būna aplipęs, sakyčiai vidutiniai tie obuoliukai, tik va niekada aš jų neretinau, kiek užmegzdavo, tiek augdavo. Atrodo gražiai ir dekoratyviai,šaknys jų tiesa labai jau paviršinės.

na ir mums ko tai daug medelių numiro smile.gif iš 62 medelių 18 nerodo jokių gyvybės ženklų ( 3 iš jų vynuogės, aktanidija, 2 persikai, 2 abrikosai , trešnė, vyšnia, slyva ir kitos obelaitės)... aš jau nžn. ar atsodinti.. galvoju, gal netinkamą vietą sodui parinkom, ar tinkamai neprižiūrėjom...žemė nederlinga ,,pieskos" , auga daug rūškynių ,asiūklių ir labai daug skruzdžių, sakau gal jos kažkiek kenkia..tie medeliai, kurie negyvi tai tik voratinkliais visi apsisukę...
Atsakyti
QUOTE(Kristina498 @ 2012 06 05, 13:47)
na ir mums ko tai daug medelių numiro  smile.gif  iš 62 medelių 18 nerodo jokių gyvybės ženklų ( 3 iš jų vynuogės, aktanidija, 2 persikai, 2 abrikosai , trešnė, vyšnia, slyva ir kitos obelaitės)... aš jau nžn. ar atsodinti.. galvoju, gal netinkamą vietą sodui parinkom, ar tinkamai neprižiūrėjom...žemė nederlinga ,,pieskos" , auga daug rūškynių ,asiūklių ir labai  daug skruzdžių, sakau gal jos kažkiek kenkia..tie medeliai, kurie negyvi tai tik voratinkliais visi apsisukę...

Tokio dydzio soda sodinant, reiketu daugiau pasidometi prieziura ir iveisimo reikalvimais...
Sodui reikalinga derlinga zeme. Priklausomai nuo medziu (kaulavaisiai, seklavaisiai...) reikalingas skirtingas derlingumo balas. Bet visumoj, jeigu nera 40 balu, tai neverta prasideti. O ka jau kalbeti apie zemaugi obelu soda - jiems reikalingas derlingas juodzemis (apie 60 balu). Pries sodinant toki soda reikejo pasidaryti pilna zemes tyrima (kainuoja apie 200Lt., bet tai menkniekis lyginant su tuo kiek jau praradote sunykus medeliams). Tai, kad auga rugstynes, tai jau akivaizdu, kad per rugsti zeme - reikia kalkinti...
O kiek kartu jaunus pasodintus medelius jau siemet purskete nuo ligu ir kenkeju..? Speju, kad 1 arba nei vieno... nes jeigu isardysite tuos voratinklius ant lapu, tai rasite lapsukiu viksrus...
62 medeliai turejo kainuoti virs tukstancio... vertetu daugiau pasidometi ju prieziura...
Atsakyti
Niekada negalvojau,kad gali kas būti šeivamedžiui.Gamtoje natūraliai auga,nei jį kas ten purškia.Pasisodinau pernai,šiemet žydėti ruošėsi,žiedai kažin ar prasiskleis,lapai susisukę.Iš apačios auga gražūs lapai.Neįsivaizduoju,net kuo jį purkšti? g.gif
Atsakyti