Įkraunama...
Įkraunama...

Vaismedžiai, vaiskrūmiai

Ačiukas 4u.gif Aš gal ne taip išsireiškiau dėl poros smile.gif na noriu pasisodint 2 veisles..galvoju apie geltoną dar..
Atsakyti
Sveiki,
sakykit ar apsimoka pirkkti mugeje ,,Ka pasesi..........", ar nebuna brangesni vaismedziai. Galvojam kita sestadieni vaziuoti, nes reikia vaismedziu, silauogiu.
Kokia vysnios veisle galetumet parekomnduoti?
Atsakyti
QUOTE(slapta_mintis @ 2013 04 01, 20:29)
Sveiki,
sakykit ar apsimoka pirkkti mugeje ,,Ka pasesi..........", ar nebuna brangesni vaismedziai. Galvojam kita sestadieni vaziuoti, nes reikia vaismedziu, silauogiu.
Kokia vysnios veisle galetumet parekomnduoti?


aš patarčiau važiuoti ne į mugę, o į medelyną. Nebent labai konkrečiai žinot, ko norit ir kas pas jus augs.
Aš pirmais metais irgi rinkausi veisles pagal spalvą, skonį, ankstyvumą ir pan. Didesnė dalis medelių pirmą žiemą pas mane iššalo. Tada važiavau į medelyną, pasakiau, kuriam rajone yra mano sodyba, kad ypač šaltos žiemos, dirvos tipą. Ir man patarė būtent tas veisles, kurios tiks augt būtent tom sąlygom. Va dabar tie medeliai puikiai auga. Be to, medelyne man garantavo, jog pakeis medelius, jei jie dėl kažkokių priežasčių neprigytų.
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2013 04 01, 20:45)
aš patarčiau važiuoti ne į mugę, o į medelyną. Nebent labai konkrečiai žinot, ko norit ir kas pas jus augs.
Aš pirmais metais irgi rinkausi veisles pagal spalvą, skonį, ankstyvumą ir pan. Didesnė dalis medelių pirmą žiemą pas mane iššalo. Tada važiavau į medelyną, pasakiau, kuriam rajone yra mano sodyba, kad ypač šaltos žiemos, dirvos tipą. Ir man patarė būtent tas veisles, kurios tiks augt būtent tom sąlygom. Va dabar tie medeliai puikiai auga. Be to, medelyne man garantavo, jog pakeis medelius, jei jie dėl kažkokių priežasčių neprigytų.

Mugese taip pat rimtu medelynininku buna, tik ten jie nelabai i ilgas konsultacijas leidziasi... nes paprasciausiai nebuna laiko... Biznis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(MRD @ 2013 04 01, 23:28)
Mugese taip pat rimtu medelynininku buna, tik ten jie nelabai i ilgas konsultacijas leidziasi... nes paprasciausiai nebuna laiko... Biznis smile.gif


be abejo. Užtat ir sakau, kad savam medelyne, kai nėr žmonių antplūdžio ir skubos, rimtas medelynininkas suteiks visą informaciją ir patars, padės išsirinkt.

Be to.. kai nepažįsti augintojų, sunku mugėj atskirt, kur tikras augintojas, o kur tik perpardavinėtojas, kuriam rūpi savo vardą išlaikyt, o kuriam - tik kuo greičiau parduot ax.gif
Atsakyti
Saintlina, ar vis dar augini persika ir abrikosa? Jei taip-kokios veisles?
Atsakyti
QUOTE(madmuazele @ 2013 04 02, 10:52)
Saintlina, ar vis dar augini persika ir abrikosa? Jei taip-kokios veisles?


vis dar bandau smile.gif Abrikosai buvo iššalę, pernai sodinau Pamiat Sevcenko ir Raudonskruosti. Persikai vis dar tie patys - Triumf Severnyj, Velvet ir Inka (sita pirma pirkau, šąla kaip cholera, bet vis atželia per vasarą, išmest gaila..).
Pernai vienas buvo užmezgęs tris persikiukus, bet kažkodėl po mėnesiuko nukrito jie.
Šiemet visi aptūloti eglišakiais, o ir šalčių nebuvo tokių stiprių, tai tikiuosi pagaliau bent kažkokio derliaus sulaukt.
Atsakyti
Aisku, dekui 4u.gif
Pas mane persikai arba issalo arba neprigijo-sudziuvo. Abrikosai 2 auga. Viena ir buvo ar nusales ar nudziuves-atzele.. tai laikau. Nektarinas dar turiu-tas geriausiai auga.. IR buvo uzmezges 3 nektarinus-ale nukrito. Labai graziai zydejo wub.gif
Atsakyti
bandžiau pernai kalkint dirvą, tai gal šiemet nenukris jei kas užsimegs smile.gif
Šiaip gausaus žydėjimo dar nemačiau, nes pastarosios žiemos pas mus itin šaltos buvo, žiedpumpuriai vis apšaldavo. Labai tikiuosi šiemet pamatyt smile.gif
Atsakyti
Vyras sako nebeprasideti su persikais-ale as labai ju noriu smile.gif
Dar noriu slyvu skaniu ir vysniu geru... Ale neissirenku-tai neforsuoju.. Siemet gal tik agrasta nusipirksim.
Atsakyti
QUOTE(madmuazele @ 2013 04 02, 11:56)
Vyras sako nebeprasideti su persikais-ale as labai ju noriu smile.gif
Dar noriu slyvu skaniu ir vysniu geru... Ale neissirenku-tai neforsuoju.. Siemet gal tik agrasta nusipirksim.


man visa šeimyna sako su jais nebeprasidėt, bet aš šiuo atžvilgiu užsispyrusi.

O vyšnios pas mus nelabai nori augti. Tam krašte aplamai vyšnios, o ir slyvos, nedaug pas ką auga, matyt, dirva netinkama.. priesmėlis pas mus. Na, bet bandau, dolomitmilčiais barstau..
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2013 04 02, 12:03)
man visa šeimyna sako su jais nebeprasidėt, bet aš šiuo atžvilgiu užsispyrusi.

O vyšnios pas mus nelabai nori augti. Tam krašte aplamai vyšnios, o ir slyvos, nedaug pas ką auga, matyt, dirva netinkama.. priesmėlis pas mus. Na, bet bandau, dolomitmilčiais barstau..

Priesmeliai kaulavaisiam labai tinka. Bet jei pavirsinis sluoksnis derlingas, tai vysnios, trasnes, skiepytos i mahalepa (kvapiaja vysnia), pe keliu metu neaugs... su siuo poskiepiu medelius reikia auginti skurdziuose priesmeliuose.
P.S. o dabar su kitokiu poskiepiu nelabai ir rasite...
Atsakyti