Įkraunama...
Įkraunama...

Ar stengtis apsaugot vaikus nuo žiaurios realybės?

QUOTE(*ramunė* @ 2006 07 18, 16:54)
Labai pritariu šiai nuomonei.Juk kas geriau jei ne mama gali žinoti kada sakyti vaikui tiesą kada apsaugoti... g.gif


As taip pat tos pacios nuomones, saviskei tik visai nesenai pradejau sakyti tiesa. Ji be galo jautri, vekdavo apsikabinusi nupjauta medi. Kai mire musu ziurke, jai tada buvo 3 m. pasakiau, kad mire(su gyvunu mirtimi jau buvo susidurusi, karta rado negyva kate ir labai domejosi kas jai nutiko, po to visus metus ja lanke kol galiausiai is palaiku nieko neliko) ji labai verke man nepavyko jos nuraminti, tada pamaniau velniop ta teisybe juk ir suaugusiems ne visa tiesa pasakome ir pasakiau kad istikruju tai ziurkyte isejo pas mamyte ir ten ji labai laiminga.
Atsakyti
Kol vaikas neina į mokyklą galima jam dar paburti, mirė-iškeliavo pas angeliukus ir t.t. Bet jei bursit, kag gandrai vaikus neša, tai ar nereiks internato atidaryti? g.gif g.gif
Aš kažkaip tiesą sakau jiems suprantamam lygmenyje, nes vaikai kol maži, jie tik nori patenkinti savo žingeidumą, o jei nesamonėm galvas užgrūzinsit, tai nei vaikas vėliau pas jus eis, nei klaus, nes supras, kad beprasmiška-vistiek tiesos nesakot. Aišku, kad vaiko neišgąsdinti, tai sakau kiek įmanoma iš gražesnės pusės, bet jokiu būdu nemeluoju. Pvz; prieš pusę metų žiūrėjo TV ir atbėga su klausimėliu:
-Mama, ką reiškia impotentas???
Iš pradžių suėmė juokas, mes su močiute tik susižvalgėm, o paskui greitai susigriebiau ir atsakiau;
-Vyras be sveikatos.
Daugiau klausimų nebuvo, o aš nepamelavau.
Atsakyti
Aš savajai, kai užklausė apie Senelį Šaltį, pasakiau, tikrai yra, bet tik tol, kol tiki. Pati dabar nelabai suprantu, kaip vaikui gali užtekti tokio paaiškinimo, bet nebeklausinėjo g.gif
Atsakyti
sveikutes, 4u.gif

situacija tokia;mano mazajai kazkas siandien "uzplauke",tai pradejo graudentis kazko,kas bus jei mamyte mirs,sako-as tave noriu visada tureti,niekada nepasenti ir niekada nenumirti...as jai sakau ir guodziu,kad zmogus gyvena du sykius,1a syki zemeje,kita syki danguje pas angeliukus... wub.gif niu net nezinojau ka daugiau atsakyti...vos pati neapsizliumbiau giliau pamascius....na ir jautrumas mano mergickos.... g.gif ...nors negaliu neigti kad as tokia nebuvau...irgi jautriai i viska reaguodavau... blush2.gif lotuliukas.gif ...ir dar....ji sako ....juk kai zmogus mirsta tai niekad neatsimerkia jau...niu tai man visai ji suspaude sirdi...ar ne per protingai ji cia masto?? g.gif verysad.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Aimma @ 2006 07 19, 22:04)
Aš savajai, kai užklausė apie Senelį Šaltį, pasakiau, tikrai yra, bet tik tol, kol tiki. Pati dabar nelabai suprantu, kaip vaikui gali užtekti tokio paaiškinimo, bet nebeklausinėjo g.gif

As saviskei tai pat pasakiau, kad stebuklas isnyks ta pacia akimirka kai nustosi tiketi.
Atsakyti
QUOTE(Mazulka5 @ 2006 07 20, 04:03)
sveikutes,  4u.gif

situacija tokia;mano mazajai kazkas siandien "uzplauke",tai pradejo graudentis kazko,kas bus jei mamyte mirs,sako-as tave noriu visada tureti,niekada nepasenti ir niekada nenumirti...as jai sakau ir guodziu,kad zmogus gyvena du sykius,1a syki zemeje,kita syki danguje pas angeliukus... wub.gif niu net nezinojau ka daugiau atsakyti...vos pati neapsizliumbiau giliau pamascius....na ir jautrumas mano mergickos.... g.gif ...nors negaliu neigti kad as tokia nebuvau...irgi jautriai i viska reaguodavau... blush2.gif  lotuliukas.gif ...ir dar....ji sako ....juk kai zmogus mirsta tai niekad neatsimerkia jau...niu tai man visai ji suspaude sirdi...ar ne per protingai ji cia masto?? g.gif  verysad.gif  mirksiukas.gif

Manau toks amzius, pradeda suvokti mirti. Maniskei taip pat buvo toks laikotarpis tik jai buvo 3, gal tai paskatino tevelio mirtis. Ji manes niekur neisleisdavo, sakydavo-zinau nebegrisi. Laikesi isikibusi ir pati labai bijojo mirti. Vis klausinejo kodel, tevelis mire juk jis nebuvo senas.(SU gyvunu mirtimis ji jau buvo susidurusi, gal likimas norejo vaika tam paruosti) Man sunku buvo rasti tiknkama paaiskinima, vis bandydavau, kuo naturaliau. Kai jai buvo 4 netiketai uzejome uzakusi ezera, as jai liepiau laikytis kuo toliau nuo manes, nes esu sunkesne, o ji atreze: "niekur nesitrauksiu, jei mirsime tai kartu".
Atsakyti
Manau mazuosius iki mokyklinus galima siek tiek is apsaugoti nuo niurios teisybes... taciau nepersistengti su saugojimu.... schmoll.gif
mano broliui dabar 10 metu ir tikrai nesistengiame nuo jo slepti visos tiesos apie gyvenima.... kadangi as ji pati auginu ir aukleju, tai teisybe apie gyvenima bandau paaiskinti kiek imanoma paprasciau... mazi zmogiukai viska patys mato tik savaip interpretuoja... mes suaugusieji turime juos nukreipti teisinga linkme, kad paskui nebutu taip, kai neduok die mamyciu sapaliojimai bandant nuslepti tikrove, neiskreiptu ju vaiko ateityje gyvenimo supratimo ....
be to vaikai ne tik gi apie mirti ir laidotuves klausineja.... ka sakote, jei parejes pirmokas paklausia, kodel jo klasioke neturi tevelio?.... kodel kaskas tai geria? ar dede musa teta..... situs klausimus vaikams taip reikia kaskaip tai isaiskinti g.gif tas tikrai nera lengva.....
Atsakyti