Įkraunama...
Įkraunama...

Muilo gamyba su šarmu VI d.

As vis paskaitau kai kas prakalba apie skysta muila, bet taip ir neprisiruosiu jo pasidaryt ax.gif Is to ka skaicius apie jo gaminima, tai man atrodo, kad labai daug laiko uzima rolleyes.gif
Beje merginos, kai kaitinat ji ant virykles yra kazkoks kvapas?
Atsakyti
dar klausimukas smile.gif o ta boro rugstis reikalinga gal galiu citrinu rugsti naudot? ir skaiciau kad druska ir kalcinuota soda dedat, cia tik skalbimui? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Gutka @ 2012 10 15, 14:53)
dar klausimukas smile.gif o ta boro rugstis reikalinga gal galiu citrinu rugsti naudot?  ir skaiciau kad druska ir kalcinuota soda dedat, cia tik skalbimui?  g.gif

O kur tą boro rūgštį ruošiatės naudoti blink.gif
Citrinos rūgštis dedama į skystą ar kietą muilą kaip kondicionierius ( jai sureagavus su šarmu gaunasi citratai)iki 1-2 %, bet tada reikia papildomai skaičiuoti šarmo : 1,0 c.rūgšies - 0,6 NaOH arba 0,8 KOH

Druską ( Himalajų, jūros ir pan.) dedu į tualetinį kietą muilą. Kalcinuota soda dedama tik į skalbiklio gelį ( daro iš kieto muilo, kažkur senesnėse temose yra receptai), bet tada reikės naudoti užsimovus pirštines ax.gif
Aš kartais į kietą ūkinį dedu kelis šaukštus geriamos sodos, ji netokia aktyvi ( šarminė) kaip kalcinuota
Papildyta:
QUOTE(goccia @ 2012 10 15, 14:29)
As vis paskaitau kai kas prakalba apie skysta muila, bet taip ir neprisiruosiu jo pasidaryt ax.gif Is to ka skaicius apie jo gaminima, tai man atrodo, kad labai daug laiko uzima rolleyes.gif
Beje merginos, kai kaitinat ji ant virykles yra kazkoks kvapas?

Man tai visai patinka tas kvapas - toks šviežio muilo ir tiek biggrin.gif tik mano nuomone, KOH garai nuodingesni negu NaOH ( bent mane labai veikia), tai šarmo skiedinį reikia daryti lauke arba prie atdaro lango.
Niekad nebandžiau bet manau, kada galima puodą su muilu dėti į orkaitę ir laikyti tas 3-4 val kokių 60-70 C temperatūroje, tada nereikės tikrinti , ar nenuvirė vanduo ax.gif Skaičiau, kad taip daro su kietu muilu, vadina pusiau karštas būdas biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 15 spalio 2012 - 19:44
skaiciau Agne/Ramute dejo tos boro rugsties ar kazkaip panasiai i skysta muila, uz tai ir klausiu, noreciau kazko paprastesnio, nesinori prisikraut namu chemija ir taip sarmo bus unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Gutka @ 2012 10 15, 22:00)
skaiciau Agne/Ramute dejo tos boro rugsties ar kazkaip panasiai i skysta muila, uz tai ir klausiu, noreciau kazko paprastesnio, nesinori prisikraut namu chemija ir taip sarmo bus  unsure.gif

deda rūgšties, kai įtaria, kad gali būti nesureagavusio šarmo, bet čia kai verda muilus su neigiamu viršriebiu (užsienietiškuose forumuose skaičiau, kad KOH būna iki 15% priemaišų, tai jie verda nuo -5 iki -15, t.y. šarmo deda daugiau).
O jūs, jei pasiskaičiuosit su kalkuliatorium tiksliai, tai neturi būti jokio nesureagavusio šarmo.
Be to reikia matuoti PH visada. jei bus didesnis negu 8-9, bandykit su citrinos rūgšties tirpalu mažinti.
Atsakyti
aisku dabar viskas, deliojausi skaiciuokleje recepta ar geras su tokiais duomenimis?
Hardness 29
Cleansing 17
Conditioning 67
Bubbly 17
Creamy 13
Iodine 78
INS 133
gal putojimo ar kondicionavomo mazoka? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Gutka @ 2012 10 16, 08:03)
aisku dabar viskas, deliojausi skaiciuokleje recepta ar geras su tokiais duomenimis?
Hardness  29
Cleansing 17
Conditioning 67
Bubbly  17
Creamy  13
Iodine  78
INS    133
gal putojimo ar kondicionavomo mazoka?  4u.gif

Jei skaičiuojat su SoapCalc, tai ten yra nurodyta kiekvieno parametro ribos;
daugoka Conditioning (44-69) pas jus, per mažai Creamy (16-48). Jie tai bus ūkiškas - cleansing reikia padidinti
Atsakyti
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 10 15, 21:42)
Niekad nebandžiau bet manau, kada galima puodą su muilu dėti į orkaitę ir laikyti tas 3-4 val kokių 60-70 C temperatūroje, tada nereikės tikrinti , ar nenuvirė vanduo  ax.gif Skaičiau, kad taip daro su kietu muilu, vadina pusiau karštas būdas  biggrin.gif


Arba galimas variantas po pėdsako muilą palikti kokiai savaitei ramybėje (kaip ir gaminant kietą muilą) ir jis pats savaime pasieks gelio fazę, t.y. pasidarys kaip vazelinas biggrin.gif Aš taip darau, nes nemėgstu stovėti prie viryklės, o ir laiko vienu kartu tiek neturiu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(krepsyte @ 2012 10 16, 09:52)
Arba galimas variantas po pėdsako muilą palikti kokiai savaitei ramybėje (kaip ir gaminant kietą muilą) ir jis pats savaime pasieks gelio fazę, t.y. pasidarys kaip vazelinas  biggrin.gif Aš taip darau, nes nemėgstu stovėti prie viryklės, o ir laiko vienu kartu tiek neturiu  ax.gif

Galima, tik palieka ilgesniam laikui - mėnesiui ar dar ilgiau. Esu taip dariusi vadinamą chamamo muilą (arabiškos pirties muilą su daug žolių, pav. eukalipto lapų), ten buvo nemažas viršriebis, reikėjo laukti 2 mėn.
Kaitinimui laiko gaišti kaip ir nereikia - įdedu puodą su muilu į kitą puodą su vandeniu, nustatau mažiausią degiklio ugnį ir palieku, nemaišau, tik kartais pažiūriu, ar nereikia papildyti vandens
Atsakyti
muila noriu daryt ne ukiska, bus duso gelis, ranku muilas, sampunas po to. Kokie parametrai daug maz turetu buti, pasideliociau aliejus tada smile.gif
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti