Įkraunama...
Įkraunama...

Nsusitvarkau su dukra

QUOTE(daiwusia @ 2012 08 12, 22:50)
hellen, nesijausk vienisa:) pas mane situacija panasi...merginai mano irgi 13, tai kartais vos neverkiu, nes nezinau ka daryt..pries 3 menesius parsiveziau namo girta, aisku buvo pokalbis ( poto, kai issiblaive) uz bausme neleidau naudotis kompiuteriu ir eiti i lauka menesi. Kol sedejo namie, viskas buvo lyg ir neblogai, pradejo su manim daugiau bendraut, abi visur ejom, daug vazinejom dviraciais ir t.t. bet baiges bausme ir vel...atsikalbineja, susitvarkyti priverciu tik prievarta. Tikrai stengiuos daug kalbeti, bendrauti, "nevaidinti" mamos, buti tiesiog drauge...tai tada pagal jos nuotaika, seip lyg ir artimos labai esam, jinai man daug papasakoja, bet labai daznai kazkokie pykcio priepuoliai uzeina, tokia labai jau "savarankiska ir suaugusi" pasidaro.. vakar vel isleidau i drauges gimtadieni, ir vel parsiveziau girta...aisku jinai verke, atsiprasinejo, apsikabinus sake, kad as pati geriausia mama pasaulyje ir, kad jinai nezino kodel taip elgiasi...nezinau net ka daryt, sykart neskaiciau moralu, tik pasakiau, kad jinai isvaiste visa mano pasitikejima ja...ir kad as nors ir labai ja myliu, bet nebenoriu buti jos drauge...keista, bet kolkas labai suveike..pati mane kalbina, pati papasakojo, kas vyko per ta gimtadieni, pati kviecia su vaziuoti apsipirkti...
ziuresiu, kaip seksis mums toliau..
bandau prisiminti save, ir pamenu, kad tuo metu manmama irgi nebuvo autoritetas, nors dabar esam labai artimos..tikiuosi, kad ir mano dukra isaugs..


Nepykit- įsiterpsiu- O ar draugių tėvai informuoti, kad gimtadieniuose buvo girtaujama? Ar išsiaiškinot iš kur tokio amžiaus vaikai gavo svaigalų? Čia gi jau kriminalinis nusikaltimas... Be jokių juokų. Mano mergina neužilgo bus panašaus amžiaus- kraupstu skaitydama apie tokius "išgėrimus"....Elgsiuosi turbūt, griežtai, žiauriai, nedraugiškai- bet motiniškai...Paprasčiausiai prieš "balių" informuosiu tiek solenizanttų tėvus tiek pačius vaikus- jei bus girtaujama- pranešiu policijai. Ir taškas.
Atsakyti
QUOTE(vilkra @ 2012 08 13, 08:50)
Nepykit- įsiterpsiu- O ar draugių tėvai informuoti, kad gimtadieniuose buvo girtaujama? Ar išsiaiškinot iš kur tokio amžiaus vaikai gavo svaigalų? Čia gi jau kriminalinis nusikaltimas... Be jokių juokų. Mano mergina neužilgo bus panašaus amžiaus- kraupstu skaitydama apie tokius "išgėrimus"....Elgsiuosi turbūt, griežtai, žiauriai, nedraugiškai- bet motiniškai...Paprasčiausiai prieš "balių" informuosiu tiek solenizanttų tėvus tiek pačius vaikus- jei bus girtaujama- pranešiu policijai. Ir taškas.

Vilkra, gavos tokia situacija, kad ir tos mergaites tevai buvo namuose..Kadangi zinojau, kad tevai bus namie net nepagalvijau, kad taip gali atsitikti..Su savo dukra susitariau, kad daugiau tuose namuose ji nebesilankys..Beje solenezantei suejo 20 metu (jie musu artimi draugai) tai tiesiog teko rimtai pasisneket su jos tevais..labai skaudu, bet draugyste teks uzbaigt..
Atsakyti
QUOTE(daiwusia @ 2012 08 13, 20:10)
Vilkra, gavos tokia situacija, kad ir tos mergaites tevai buvo namuose..Kadangi zinojau, kad tevai bus namie net nepagalvijau, kad taip gali atsitikti..Su savo dukra susitariau, kad daugiau tuose namuose ji nebesilankys..Beje solenezantei suejo 20 metu (jie musu artimi draugai) tai tiesiog teko rimtai pasisneket su jos tevais..labai skaudu, bet draugyste teks uzbaigt..


na- čia jau suaugusių atsakomybė. 13-metė- dar vaikas ir tikrai sunku atsilaikyti prieš įkyrius siūlymus išgerti- ju taip įprasta vos ne per prievartą siūlyti išgerti. Bet du kartai per tirs mėnesius-siaubas. Mane pati situacija sukrėtė- kokia žala padaryta paauglės organizmui. Sėkmės bendraujant su dukra, ir kad ta paauglystė praeitų be didesnių probblemų.. Tfu tfu (mano mergaičių irgi) mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(vilkra @ 2012 08 13, 21:34)
na- čia jau suaugusių atsakomybė. 13-metė- dar vaikas ir tikrai sunku atsilaikyti prieš įkyrius siūlymus išgerti- ju taip įprasta vos ne per prievartą siūlyti išgerti. Bet du kartai per tirs mėnesius-siaubas. Mane pati situacija sukrėtė- kokia žala padaryta paauglės organizmui. Sėkmės bendraujant su dukra, ir kad ta paauglystė praeitų be didesnių probblemų.. Tfu tfu (mano mergaičių irgi) mirksiukas.gif

Vilkra:) tikiuosi, kad viskas bus gerai...ir jums sekmes auginant dukrytes:)
Atsakyti
QUOTE(daiwusia @ 2012 08 12, 19:50)
hellen, nesijausk vienisa:) pas mane situacija panasi...merginai mano irgi 13, tai kartais vos neverkiu, nes nezinau ka daryt..pries 3 menesius parsiveziau namo girta, aisku buvo pokalbis ( poto, kai issiblaive) uz bausme neleidau naudotis kompiuteriu ir eiti i lauka menesi. Kol sedejo namie, viskas buvo lyg ir neblogai, pradejo su manim daugiau bendraut, abi visur ejom, daug vazinejom dviraciais ir t.t. bet baiges bausme ir vel...atsikalbineja, susitvarkyti priverciu tik prievarta. Tikrai stengiuos daug kalbeti, bendrauti, "nevaidinti" mamos, buti tiesiog drauge...tai tada pagal jos nuotaika, seip lyg ir artimos labai esam, jinai man daug papasakoja, bet labai daznai kazkokie pykcio priepuoliai uzeina, tokia labai jau "savarankiska ir suaugusi" pasidaro.. vakar vel isleidau i drauges gimtadieni, ir vel parsiveziau girta...aisku jinai verke, atsiprasinejo, apsikabinus sake, kad as pati geriausia mama pasaulyje ir, kad jinai nezino kodel taip elgiasi...nezinau net ka daryt, sykart neskaiciau moralu, tik pasakiau, kad jinai isvaiste visa mano pasitikejima ja...ir kad as nors ir labai ja myliu, bet nebenoriu buti jos drauge...keista, bet kolkas labai suveike..pati mane kalbina, pati papasakojo, kas vyko per ta gimtadieni, pati kviecia su vaziuoti apsipirkti...
ziuresiu, kaip seksis mums toliau..
bandau prisiminti save, ir pamenu, kad tuo metu manmama irgi nebuvo autoritetas, nors dabar esam labai artimos..tikiuosi, kad ir mano dukra isaugs..

Aciu uz palaikyma ir patarimus visiems rasiusiems, ilgai nebuvau cia uzsukusi, praejo jau daugiau nei metai nuo to laiko kai kreipiausi pagalbos. Deje, bet negaliu pasakyti kad musu reikalai pasitaise sad.gif
Dukrai dabar jau greitai bus 15, nesusikalbam visiskai. Perskaiciau galybe knygu apie bendravima su paaugliais, zinoma kai kuriuos metodus bandau vel ir vel, kitaip kam gi tos knygos. Kartais santykiai trumpam lyg ir pagereja, bet dazniausiai tai atsitinka tuomet kai dukra nori ko nors prasyti ir trunka iki to momento kol gauna tai ko nori. Dabar dazniausiai musu bendravimas apsiriboja tuo kad praeinam viena pro kita nepratardamos nei zodzio, nes netgi vienintelis zodis gali virsti ziezirba po kurios kyla didziulis gaisras......
Dziaugiuosi tik tuo kad zinau jog buna ir dar blogiau , ir guodziuosi kad dukra nebega is namu , ir tikiuosi nevartoja narkotiku. Vis dar neprarandu vilties ir meginu buti stipri, bet tai kartais be galo sunku sad.gif Kad ir siryt vel pries isleidziant i mokykla susipykom. O del ko? Del to kad uniforma nesasi kuprineje o eina apsirengusi mini sijoneli ir trumputi megztuka, nors cia pas mus vaikai i mokykla turi ateit apsirenge grieztai mokykline uniforma. Tokia musu kasdienybe sad.gif
Net nezinau ar siuo savo postu vel prasau pagalbos..... turbut ne, nes jau labai daug kas buvo isbandyta. Manau tiesiog turejau siek tiek issikalbeti apie tai kaip mums sekasi, tiksliau nesiseka sad.gif
Atsakyti
O kuo blogai kad kuprinej nesasi? Juk mokykloj su uniforma buna
Atsakyti
QUOTE(Tapyras @ 2013 10 09, 18:59)
O kuo blogai kad kuprinej nesasi? Juk mokykloj su uniforma buna

Na tiesiog kazkaip sunku suprasti kodel negalima uzsideti uniformos namie , kai iki mokyklos tik 10 min kelio pesciomis, ir zinoma iskyla klausimas kur ji persirengia.... Na ir ne esme cia ta uniforma, tiesiog barnis prasidejo butent nuo to kad paklausiau kodel ji ne su uniforma, o vietoj atsakymo isgirdau riksmus - nenoriu dabar ir nesivilksiu ir panasiai. Pradedame pyktis pradedant visokiomis smulkmenomis.
Atsakyti
Nera kvailesnio klausimo vaikui/paaugliui uz "kodel" blush2.gif uztai ir pykciai
Atsakyti
Pakentėkit dar metus, pradės kiek kitaip vaikas elgtis...
Atsakyti
QUOTE(hellen761213 @ 2013 10 10, 03:04)
Na tiesiog kazkaip sunku suprasti kodel negalima uzsideti uniformos namie , kai iki mokyklos tik 10 min kelio pesciomis, ir zinoma iskyla klausimas kur ji persirengia....  Na ir ne esme cia ta uniforma, tiesiog barnis prasidejo butent nuo to kad paklausiau kodel ji ne su uniforma, o vietoj atsakymo isgirdau riksmus - nenoriu dabar ir nesivilksiu ir panasiai. Pradedame pyktis pradedant visokiomis smulkmenomis.


Klausimas 'kodėl' labai dažnai skamba kaip kaltinimas. Psichologai pataria jo iš vis nevartoti.

Neįsižeiskit, bet... Na, jūs buvot palikę savo dukrą Lietuvoje vieną (t.y. be tėvų). Suprantu, kad buvo sunki situacija, bet vaikui tai buvo smūgis, gal ji jautėsi palikta, nereikalinga ir nesvarbi tėvams (nesvarbu, kad jums gal taip neatrodė, vaikai moka slėpt savo jausmus), o dabar jūs dar ir nepalaikot savo dukros. Apie kokią draugystę gali būti kalba, kai jūs savo klausimais ją kritikuojat. Tuo labiau, kad ji dabar labai jautri ir viską priima labai asmeniškai. Meluoja ji todėl, kad žino, jog jos nepalaikysit ir vėl pasipils klausimai ir kritika (kad ir kokia minimali ji būtų, bet jai atrodys kitaip).

Juk jums jokio skirtumo, kaip apsirengus dukra eis į mokyklą, tačiau net ir čia norit rodyti savo viršenybę. Tegu ji rengiasi kaip nori. Palaikykit savo dukrą ar bent jau nesikiškit.
Išmokit nesikabinėt prie dukros dėl tokių smulkmenų. 4u.gif
Dėl nekalbėjimo namuose dukra tikrai kenčia, nors to jums tikrai neparodys, o jūs gal ir nesuprasit.

Ech, kad tik tokios problemos būtų, dėl aprangos.. Rūkymas ar gėrimas jau kita kalba, bet visos tos smulkmenos.. ką apsirengus, kaip išsidažius, tvarkosi savo kambary ar nesitvarko, ką valgo ir ko ne.

Patikėkit, po kelių metų ji pasikeis ir jai pačiai toks jos elgesys bus juokingas. Bet jūsų kritiką ir nepalaikymą ji gali visą gyvenimą prisimint. Dažnai būtent dėl nepalaikymo paauglystės metu žmonių santykiai su tėvais lieka šalti visam gyvenimui.

Jai matot, kad jai kažkas patinka, kaip tik pagirkit, pagal galimybes pasiūlykit nupirkt kažką (net kas jums pačiai visai nepatinka) ar pan.
Taip pat nepamirškit vis jos girt (kad ir kokia menka proga būtų) ir apkabint.

4u.gif

Atsakyti
Taip, zinau kad palikdama vaikus Lietuvoje labai rizikavau susigadint santykius su jais , turbut ir susigadinau, taciau tada situacija deje buvo tikrai be kitokios iseities sad.gif O del viso kito labai dekui visiems uz palaikyma ir patarimus. Zinau kad ir as ne visuomet teisi, stengiuosi , taciau esu tik zmogus kuriam budinga klysti. Buna ir geresniu dienu ir blogesniu , keleta dienu blogesni santykiai , kad baisu zodi pratart , paskui lyg ir geresni keleta smile.gif Buna ir taip kad atsiprasyt tenka jei jauciu kad buvau neteisi, stengiuosi parodyt savo pavyzdziu kad butina pripazint ir atsakyt uz klaidas. Zinau kad abi dabar mokomes bendrauti , sunku taip pat abiem, bet viliuosi kad vis tik kazkaip kartu perkopsim sita santykiu krize ir viskas bus gerai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(hellen761213 @ 2013 10 10, 03:04)
Na tiesiog kazkaip sunku suprasti kodel negalima uzsideti uniformos namie , kai iki mokyklos tik 10 min kelio pesciomis, ir zinoma iskyla klausimas kur ji persirengia....

ar tikrai sunku suprasti kodėl ji su miniaku į mokyklą eina? smile.gif nu mamyt smile.gif gi mergaitė 15kinė-tai kaip ir pats gazas bernus kabint smile.gif ir tos 10 min yra daug,o dar jeigu pakeiliui tas patinkantis berniukas pasimaišo,tai čia jau išvis thumbup.gif
o persirengia tai manau tualete ir manau,kad ne ji viena taip daro mirksiukas.gif tai jau dėl šito dalyko nesipykit,nieko nepadarysi mirksiukas.gif
Atsakyti