Įkraunama...
Įkraunama...

Mano veja - 3

QUOTE(Verteris @ 2022 06 20, 18:39)
Makitų neturiu/neturėjau - tai ant jų akumuliatorių nėra įkrovos indikatorių? :-/

Nebuvau gerai perskaitęs instrukcijos. Akumuliatorių įkrovos likutį rodo net dviejuose vietose. Pirmas variantas - ant pačių akumuliatorių. Reikia paspausti mygtuką. Štai ką rodo mano akumuliatoriai po pirmo įkrovimo ir pirmo pjovimo. Antro karto iki šiol nekroviau. Štai čia. Pagal instrukcija išeina tarp 25-50 proc. galios likutis. Visai nieko.

Antras variantas - ant pačios žoliapjovės. Stumi ir tiesiai priešais nosį rodo. Instrukcijoje taip parašyta: 16 pav. ant žoliapjovės, 17 pav. ant akumuliatorių.

Tai grubiai sakant su 5Ah akumuliatoriais nupjoviau 4 arus, jei tiksliai apie 3,9 aro. Pjoviau tik pačias viršūnėles, nes tik pusę krepšio žolės susidarė, bet panašu, kad tikrai pakaks pilnai įkrautų akumuliatorių visai vejai nupjauti. Net ir tuo atveju, kai pjausiu žemiau ir bus pilnas krepšys ar net keli krepšiai žolės.

Šį ketvirtadienį arba penktadienį pjausiu nustatęs 6 cm padėtį (buvo 7,5 cm). Dar kitą savaitę 5 cm. Tikriausiai mažiau 4 cm pirmais metais nepjausiu. Tegul sutvirtėja žolė. O per karščius laikysiu 5 cm. Kitais metais žadu žeminti iki 3 cm.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mindaugas7: 21 birželio 2022 - 09:28
Ant šito plastikinio vamzdžio noriu pasidaryti lauko vandenį. Santechnikas siūlo montuoti tokią įleidžiamą dėžutę, kuri būtų lygi su skalda. Pakeli plokščią dangtelį, viduje kraniukas, mauni žarną ant jo ir laistai. Bet tokiu atveju negalėsiu nusiprausti rankų ar į kibirą prisileisti vandens.

Kitas variantas maždaug per pusę trumpinti esamą vamzdį, montuoti perėjimą ir kraniuką. Tik kažkaip atrodo, kad nelabai gražiai atrodys. Noriu išorinio kraniuko. Ką galima gražaus sumontuoti? Gal, pvz., esamą plastikinį vamzdį pjauti su lyg skalda ir kažką iš metalo viršuje sumontuoti. Kokios būtų idėjos?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mindaugas7: 22 birželio 2022 - 15:13
QUOTE(Mindaugas7 @ 2022 06 22, 15:09)
Ant šito plastikinio vamzdžio noriu pasidaryti lauko vandenį. Santechnikas siūlo montuoti tokią įleidžiamą dėžutę, kuri būtų lygi su skalda. Pakeli plokščią dangtelį, viduje kraniukas, mauni žarną ant jo ir laistai. Bet tokiu atveju negalėsiu nusiprausti rankų ar į kibirą prisileisti vandens.

Kitas variantas maždaug per pusę trumpinti esamą vamzdį, montuoti perėjimą ir kraniuką. Tik kažkaip atrodo, kad nelabai gražiai atrodys. Noriu išorinio kraniuko. Ką galima gražaus sumontuoti? Gal, pvz., esamą plastikinį vamzdį pjauti su lyg skalda ir kažką iš metalo viršuje sumontuoti. Kokios būtų idėjos?


Yra kažkokių sprendimų - https://laistymoiran...ndens-koloneles

Bet rimtai pagalvočiau, ar čia praktiškas sprendimas. Konkrečiai šitoje vietoje vanduo (jei plauti rankas ar leisti vandenį į kibirą/laistytuvą) taškysis ant sienos/skaldos/plytelių, kas yra labai ne kosher. Aš dėčiau siūlomą dėžutę, ir po ranka laikyčiau žarnigalį su greita jungtimi - reiks to vandens, užmovei ir ant pievos nusiplovei rankas/prisileidai laistytuvą ir atsijungei.
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2022 06 22, 21:05)
Yra kažkokių sprendimų - https://laistymoiran...ndens-koloneles

Bet rimtai pagalvočiau, ar čia praktiškas sprendimas. Konkrečiai šitoje vietoje vanduo (jei plauti rankas ar leisti vandenį į kibirą/laistytuvą) taškysis ant sienos/skaldos/plytelių, kas yra labai ne kosher. Aš dėčiau siūlomą dėžutę, ir po ranka laikyčiau žarnigalį su greita jungtimi - reiks to vandens, užmovei ir ant pievos nusiplovei rankas/prisileidai laistytuvą ir atsijungei.

Pradžioje į gruntą reikėtų įmontuoti šitą metalinę smeigę, o tada galima tvirtinti vandens kolonėlę, pvz., tokią. Įdomu ar pakankamai stabili sistema būtų? Įdomus variantas. Gal kur įdomesnių vandens dėžučių yra? Gal esi kur užmatęs?
Atsakyti
Kam ta šlanga? Yra vamzdis, jį atsikasi, kokius 30cm po žeme, pjauni ir ant jo mauni alkūnę

vartotojo įkelta nuotrauka

tada tokį pat vamzdį po žeme prasivedi iki kokrečios vietos, kurioje nori turėti kolonėlę ir ten vėl pasijungi vamzdį po žeme. Ant žemės paviršiaus nieko nesimato, viskas kultūringai atrodo ir praktiška.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 23 birželio 2022 - 14:38
QUOTE(mintas @ 2022 06 23, 14:36)
Kam ta šlanga? Yra vamzdis, jį atsikasi, kokius 30cm po žeme, pjauni ir ant jo mauni alkūnę

vartotojo įkelta nuotrauka

tada tokį pat vamzdį po žeme prasivedi iki kokrečios vietos, kurioje nori turėti kolonėlę ir ten vėl pasijungi vamzdį po žeme. Ant  žemės paviršiaus nieko nesimato, viskas kultūringai atrodo ir praktiška.

Kokia šlanga? Aš būtent toje vietoje, kur išeina vamzdis ir montuosiu laistymo sistemą. O žarna, tai 30 m laistymui, kad pasiektų visą sklypą. Klausimas buvo, ką daryti su pajungimu: hidrantą dėti ar kolonėlę? Man patikusios kolonėlės neturi, bus tik rudenį. Ir šiaip kolonėlės kaina su į žemę kalamu ankeriu - 155 eurai. Įtariu, kad reikės dėti hidrantą. Aš tik domėjausi ar yra kokių gražesnių pajungimo sistemų.
Atsakyti

Kokia šlanga? Aš būtent toje vietoje, kur išeina vamzdis ir montuosiu laistymo sistemą. O žarna, tai 30 m laistymui, kad pasiektų visą sklypą. Klausimas buvo, ką daryti su pajungimu: hidrantą dėti ar kolonėlę? Man patikusios kolonėlės neturi, bus tik rudenį. Ir šiaip kolonėlės kaina su į žemę kalamu ankeriu - 155 eurai. Įtariu, kad reikės dėti hidrantą. Aš tik domėjausi ar yra kokių gražesnių pajungimo sistemų.

Kaip vandenį iš tokios kolonėlės išleisti prieš žiemą, kad nesugadintų?

Atsakyti
QUOTE(mjjm @ 2022 06 24, 11:29)
Kaip vandenį iš tokios kolonėlės išleisti prieš žiemą, kad nesugadintų?

Santechnikas katilinėje padarys išpūtimo angą, kur prisijungus su siurbliuku galėsi išpūsti visą vandenį iš sistemos. Nepriklausomai ar bus hidrantas, ar kolonėlė.
Atsakyti
QUOTE(Mindaugas7 @ 2022 06 26, 13:05)
Santechnikas katilinėje padarys išpūtimo angą, kur prisijungus su siurbliuku galėsi išpūsti visą vandenį iš sistemos. Nepriklausomai ar bus hidrantas, ar kolonėlė.


Jei planuojat išpūtinėt su nuomojamu kompresoriumi, tai iškart galiu duot patarimą ant tos 'angos' uždėti pneumatinės žarnos pajungimo antgalį. Rudenį, kai visi nuomojasi iš Goto kompresorius, reikia labai didelės sėkmės, kad kartu su kompresoriumi iš jų gautum perėjimą iš 1/2" į pneumatiką smile.gif

Nors, jei ten to išputimo keli metrai vamzdžio ir vienas čiaupas, tai iš esmės vienodai, pakaks primityvaus dulkių siurblio, pajungto ant išpūtimo
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2022 06 26, 22:02)
Nors, jei ten to išputimo keli metrai vamzdžio ir vienas čiaupas, tai iš esmės vienodai, pakaks primityvaus dulkių siurblio, pajungto ant išpūtimo


Net įdomu pasidarė, ar yra bent vienas, gyvenantis nuosavame name ir neturintis bent minimalaus kompresoriaus, kad galėtų mašinos padangas prisipūsti smile.gif?

Aš mažiausiai du turiu, vieną kelioninį, mažą ir kitą didelį, stacionarų, galingą.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2022 06 27, 15:43)
Net įdomu pasidarė, ar yra bent vienas, gyvenantis nuosavame name ir neturintis bent minimalaus kompresoriaus, kad galėtų mašinos padangas prisipūsti smile.gif?

Aš mažiausiai du turiu, vieną kelioninį, mažą ir kitą didelį, stacionarų, galingą.


Nu aš neturiu. Dėl to vieno karto per metus, kai reikia išpūst laistymo sistemą, pavažiuoju iki Goto - dvi valandos nuomos apie 5 eur ar pan. gaunasi.

Mašinoje kažkoks mikrobas yra, bet niekada nenaudojau. Minties jį panaudoti vandens išpūtimui nebuvo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2022 06 27, 20:28)
pavažiuoju iki Goto - dvi valandos nuomos apie 5 eur ar pan. gaunasi.


Man 1 kartą iki goto suvažinėti, apie 8€ gaunasi šiuolaikinėmis degalų kainomis, su taupiu dyzeliniu automobiliu, o dar ir nuvežti kompresorių atgal reikėtų, tai jau ir visas 16€, pridedam nuomos kainą ir vienas pripūtimas jau ir 20€ siekia.

Įsigijus galingesnį kompaktišką betepalinį kompresorių iškalt atpuola problemos su laiko gaišimu, derinimusi prie kažko, prireikė ir naudoji. Aš įsigijau didelį, sunkų tepalinį modelį, tai kaip ne autoservise dirbančiam, tai tikrai pereboras. Mažas, kompaktiškas našus betepalinis variantas namams daug parankesnis, su tokiu ne tik žarnas prapūsi, bet ir visų automobilių padangas prižiūrėsi ir rekuperatoriaus filtrus prapūsi ir dulkes iš užsistovėjusios technikos išpūsi ir rūdis su smėliniu pistoletu nuo surūdijusių paviršių pašalinsi ir begalę kitų darbų atliksi. Turėsi, pamatysi, kad panaudosi tikrai dažniau, nei kartą metuose.

Pažiūrėjau, simpatišką, kompaktišką, pakankamai galingą kompresorių galima įsigyti iki 100€. Gyvenantiems nuosavuose namuose tikrai rekomenduočiau kažką panašaus įsigyti. Tiems, kas ir autoserviso darbais namuose užsiiminėja, gal geriau tepalinis variantas, bet buitiniams poreikiams tikrai parankesnis betepalinis kompaktiškas variantas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 28 birželio 2022 - 11:44