QUOTE(evora @ 2014 06 16, 17:00)
Gavau iš bendradarbės vilkdalgių žiemą iššalusiems atsodinti. Gražiausias-deginto cukraus spalvos.
Bet pastebėjau, kad gautųjų vilkdalgių lapai su dėmelėmis. Ar neužkrės jie man kitų vilkdalgių? Ką reikėtų daryti, kad gėliukus išgydyčiau?

Atvirame grunte(lauke) augančių augalų nuo didžiosios dalies ligų apsaugoti neįmanoma,nes vėjas,vabzdžiai,paukščiai daugumos ligų užkratą gali atnešti iš bet kur ir bet kada.Augalų mylėtojai,norėdami džiaugtis sveikais ir puošniais augalais, turėtų orientuotis "ne į baimę atsinešti ligą",o į ATSPARIAUSIŲ/GYVYBINGIAUSIŲ/TINKAMIAUSIŲ savo gėlynui(dirvos sudėčiai/drėgmės režimams/apšviestumui) rūšių/veislių pasirinkimą ir GYVENIMO SĄLYGŲ OPTIMALIZAVIMĄ(imuninės sistemos stiprinimą) konkrečioms augalų grupėms.
Barzdotieji vilkdalgiai yra neatsparūs įvairiausioms grybinėms ir bakterinėms ligoms,todėl tik "pačios neužmušamiausios" jų veislės,gyvenančios gerai drenuotoje,aukštą pH turinčioje dirvoje, retkarčiais išlieka neparudavusiais lapais iki pat rudens.Fungicidų efektyvumas,kovojant su įvairaus pobūdžio lapų rudavimu,yra žemas,tačiau yra DIDELĖ TIKIMYBĖ,kad "taškuotalapiai" augalai patys pasveiks,jei gėlyno senbuviai vilkdalgiai "nesitaškuoja".