QUOTE(Maidenana @ 2012 11 14, 12:25)
Na, as vat sedziu dabar su ketvirtu nesivystanciu.
Papasakokit prašau viską nuo pradžių - Jums neatėjo mėnesinės, pasidarėt nėštumo testą?
QUOTE(vaisius25 @ 2012 11 06, 19:02)
Viena iš psichologinių priežasčių, galinčių apsunkinti kitą pastojimą, yra vaikelio netektis ar sunkus prieš tai buvęs nėštumas. Visų mechanizmų, kurie čia veikia, aš Jums dabar neišdėstysiu, bet faktas toks.
Atkreipiau dėmesį į tai, kad su pirmuoju pastojimu jokių rūpesčių nebuvo, pastojot ir antrąkart, o sunkumai atsirado po netekties. Juolab, kad rimtų medicininių priežasčių nėra, o kalbant apie nutrūkusį nėštumą, nešiojat daug skaudulių, daug neišsakytų jausmų, skausmo.
Žinoma, negalima visko suversti vien psichologinėms priežastims, juo labiau kad ir metai bėga, bet vertėtų į tai atkreipti dėmesį.
QUOTE(barbarise @ 2012 11 10, 23:55)
Paskutiniu metu, lankydamasi "Nesulaukiancios gandro" skyrelyje pradejau galvoti, gal cia budama uzprogramuoju save

galvoju vis atsiriboti nuo SM, bet neiseina...cia galima issikalbeti, pasiguosti, bendraminiciu rasti (p.s. per daug neviesinam savo problemos, zino tik artimiausi)
Na šis forumas visų pirma duoda daug žinių, informacijos apie nevaisingumą, jo gydymą. Kada pacientas žino kas ir kaip, jam lengviau pakelti gydymą, procedūros atrodo ne tokios bauginančios.
Kitas privalumas - bendravimas su suprantančiais žmonėmis, galimybė išsikalbėti, išlieti užgniaužtas emocijas, pasiguosti.
Bet kaip visada lazda turi du galus. Ateina toks momentas, kada informacijos būna per daug. Moterys pradeda sau taikyti įvairias diagnozes, pradeda save lyginti, tapatinasi su kitomis, pritaiko sau kitų žmonių istorijas, pasidaro pavyzdžiui procedūrą ir laukia tokių pat rezultatų, tikisi tokių pat simptomų kurie buvo pas tą ar aną ir pan.
Švietimas, vis atviresnis kalbėjimas apie nevaisingumo problemą visuomenėje žinoma yra naudingas. Bet daro ir žalos - ir čia, ir pas gydytojus ateina moterys, kurios ramiai galėtų plepėti planuojančių nėštumą skyrelyje. Jos per anksti pripaišo sau nevaisingumo diagnozę ir sakyčiau be reikalo, per anksti pradeda gydymo maratoną papildomai apsisunkindams savo padėtį, sukurdamos sau bereikalingos įtampos. Gydytojai žinoma tokius pacientus priima, konsultuoja, gydo, juk kalba eina apie pajamas.
Kada šeima 5 metus negali sulaukti vaikų ir nesikreipia į gydytojus, tai jau kitas kraštutinumas. Bet daliai čia esančių moterų tikrai duočiau beržinės košės ir išprašyčiau į kitą temą...
Su Jumis diskutuoja ir į klausimus atsako
psichologė Romena KačinienėTel.
8 645 32831, el.paštas
psichologe@vaisingumoasociacija.lt, facebook
Laukiantiems