Čia kadaise beveik sąžiningai ataskaitas pristatydavusi knygė

Vis žadu žadu parašyti, bet neprisiruošiu. Užtat dabar, pykit nepykit, uzurpuosiu visą puslapį. Net pačiai įdomu, kaip atrodys knygos, perskaitytos prieš porą mėnesių. Kentėkit. Arba praleiskit.
M. Wesley ,,Ne tokia mergina" skaityta seniai. Per miglą pamenu siužetą, bet ar dėl kraujomaišos siužete, ar dar dėl ko išliko nemalonus prieskonis. Vadinasi, nieko gero. Nerekomenduoju.
D. Scheinmann ,,Gyvenimas trumpas, meilė ilga", nors priklauso tikrų istorijų serijai, kažkaip praslydo, nepalikdama gilesnio įspūdžio. Visiškai neįtikino šiuolaikinės istorijos linija (mat, ten yra vaizduojami pilietinio karo laikai ir dabartis). Laiko distancija paliko kažkokį seiliojimosi įspūdį. Skaitydama vis galvojau, kodėl visoje literatūroje taip realistiškai aprašomos Pirmojo pasaulinio karo mūšių scenos

Vėlesni karai ne tokie natūralistiški...Gal ir nulaikoma ta knyga, bet po metų tikrai nebeprisiminsiu.
A. Perez-Reverte ,,Pietų karalienė" po tokių, kiek pridvėsusių, knygų skaitėsi kur kas smagiau. Nesmagu prisipažinti, bet man visai patiko. Nors kažkada ,,Būgno odą" nusviedžiau, kaip neskaitomą. Matyt, knyga atėjo laiku ir įnešė gyvybės monotoniškiems ir sentimentaliems skaitymams. Rekomenduoju atostogoms, bet nenustebčiau, jei būtų pernelyg paprasta.
S. Beckett ,,Mirties chemija" - geras detektyvas, saldainis tokių knygų mėgėjoms, tad joms rekomendacijų kaip ir nebereikia.
Tęsiant detektyvų seriją...
T. Gerritsen ,,Mefisto klubas". Nelabai man patinka autorė - per daug kraujo, tikros ir išsigalvotos mistikos, bet, nors pradedi skaityti atsiviepus, vėliau sugeba įtraukti į tą nesąmonių žaidimą ir paskutinius puslapius pabaigi negalėdama padėti knygos į šalį.
H. Mankell ,,Žmogus iš Beidžingo". Esu ištikima Mankell gerbėja, tad ir ši knyga krito per dieną. Jis gerai rašo, ir tai atperka ir per didelį lavonų skaičių, ir kiek netikėtas paraleles. Geras skandinaviškas
kriminalinis romanas.E. Haynes nerašo gerai, bet jos
,,Į tamsiausią kampą" nepaleidžia iki šiol. Sakydama, kad nerašo gerai, turiu galvoje ne tik tai, kad tai debiutinis autorės romanas, nors ir turintis labai neblogą kompoziciją, bet ir kalbą, charakterių kūrimą. Apie finalą net nerašau, nes sąžiningai kalbant čia krenta ir ne tokie detektyvų grandai. Sudomino tema, atverianti neužmatomas didaktikos galimybes

(knygą nuoširdžiausiai rekomenduoju jaunoms panelėms). Man visada buvo įdomu, kaip atpažinti smurtą, ligą, sadizmą, kaip susigaudyti, kad tavimi manipuliuojama ir kad tas manipuliavimas gali tapti pražūtingas, kaip nelikti izoliuotam. Aišku, romane, kurį norisi pavadinti psichologiniu trileriu, viskas patirštinta, bet kol nesitaško kraujai, pakankamai įdomu. Pasikartosiu - aiški, įdomi, tvarkinga kompozicija. Norėčiau rekomenduoti ir padiskutuoti.
C. MeCulluogh (jėzau, kas per pavardė) ,
,Misaluogio moterys" primena trumpą anekdotą apie senmerges, papasakotą talentingo pasakoriaus. Stebina mane ši autorė. Niekaip negaliu perprasti jos fenomeno. Lyg ir nėra ko ten skaityti, bet skaitom, patinka. Manau, jos stiprybė - netikėtumas. Turbūt nei vienos knygos negalėčiau pavadinti literatūriniu šedevru, bet kiekviena taip kitokia, kad atleidi autorei visas nuodėmes.
Tęsinys po reklamos.