Įkraunama...
Įkraunama...

Autistukai

QUOTE(Ice @ 2012 06 22, 11:35)
Na kaip čia pasakius  g.gif yra situacijų, kai galima pasakyti, o yra ir tokių, kai visai nėra reikalo  rolleyes.gif kad ir pvz. tame mūsų gimtadienyje...kai aš rezervavau kambarį, pasakiau, kad vaikas turi kalbos problemų, todėl parinkite žaidimus, kur nereiktų daug kalbėti. Man administratorė atsakė, nesijaudinkite, viskas bus gerai. Ir aš žinojau, kad tikrai viskas bus gerai, nes J patinka akcijos atrakcijos  tongue.gif Ateinam į gimtadienį ir jau girdžiu, mano draugė tik visiems aiškina ir dėsto, kas tas autizmas ir "Karlsonui" (šventės vedėjui, kurį vaidina jaunučiukė studenčiukė) sako, kad ir J va autistas. Tai tas "Karlsonas" pamačiau, kad persigando, buvo tokia košė makalošė, aišku vaikai siuto, išdykavo, buvo daug triukšmo (kurio J visai nebijojo, o mūsų draugas iš UK kartais bėgiojo ausis užsidengęs) ir va vedėja vis pradėjo manęs klausinėti, ar nebijos Jūsų vaikas to ar ano, taip neryžtinga vis kažką siūlė ir t.t. ir pan. aš sakau, viskas ok, viskas mums tinka, tik veikite ką nors, nes iš viso nieko ji ten nebeveikė. Vienžo...mano manymu nereikėjo tikrai šitoje situacijoje to autizmo viešinti, kai J elgėsi absoliučiai niekuo neišsiskiriančiai nuo kitų vaikų  rolleyes.gif
Papildyta:
Mes jau tvirtai apsisprendę dėl kačiuko  smile.gif Per atostogas, tiksliau po atostogų prie jūros, užsiimsime paieška  smile.gif


Pasistengė draugė doh.gif

Mes eisim į lauką, Jokūbui reik prausiklio, Maxėj tokio nebėr, lyg Droge buvau užmačiusi.
O paskui į žaidimų aikštelę...
Atsakyti
As cia gal ne i tema bet, ar jus turite savo vaikuciams susitvarkiussios neigaluma? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2012 06 22, 11:51)
va butent - jusu draugei nereikejo viesinti, ir ne tai kad viesinti - bet aiskinti apie ta autizma, pagal savo vaika mirksiukas.gif O jei jus pati butumet perteikus jiems, kad vaikas del autizmo nekalba, gali nesuprasti kai kuriu uzduociu ir pan - tai nebutu sventes sugadine, nes jus apibudintumet butent savo vaika, o ne autizma rolleyes.gif ir paaiskintumet priezasti, kodel jis kazko negali atlikt rolleyes.gif be to ar J tikrai turi ta autizma blush2.gif  Ir gi mes visos zinom, kokie autistukai skirtingi - visu kuo skirtingi, tad visad stengiuos nesakyt, kad ji autiste, o tik kad del autizmo elgiasi taip ar kitaip - visa kita - ji normalus vaikas mirksiukas.gif


aš pasakiau, kad vaikas turi kalbos problemų ir manau, kad to visiškai pakako; koks kieno reikalas dėl kokių priežasčių tos kalbos problemos; aišku, gerai, jei žmonės supranta, kad jos gali būti dėl autizmo, bet juk ne taip greitai tas autizmas suprantams - čia ne poros minučių reikalas g.gif aš pati per 3 metus dar daug ko nesuprantu schmoll.gif
O dėl J...ar jis turi autizmą, ar jis turi jo bruožų, manau, vienas ir tas pats; beje, Kauno raidos centro išraše juk yra lengvo laipsnio autizmas užrašytas. Ir nesvarbu, kad mes Vilniuje nebuvę. Aš juk matau ir kiti mato, kad vaikas autizmo ženklu paženklintas (žinoma, ne išoriškai) ir nieko čia daugiau neprifilosofuosi rolleyes.gif
Papildyta:
QUOTE(deimanttelis @ 2012 06 22, 13:09)
As cia gal ne i tema bet, ar jus turite savo vaikuciams susitvarkiussios neigaluma? blush2.gif


Taip, o kodėl klausi? Aš gaunu stipendiją, nes vis dar graužiu mokslus, ir J gauna "stipendiją", nes ojojoj kiek daug mokytis jam reikia.

Jau savaitę kankinuosi su skausmu po dantų operacijos doh.gif Tai užtat ir skandinuosi supermamoje, nes nieko daugiau negaliu susikaupti veikti doh.gif Šiandien teko net visus darbus atšaukti, kad galėčiau pas chirurgą nuvažiuoti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ice: 22 birželio 2012 - 13:16
QUOTE(deimanttelis @ 2012 06 22, 13:09)
As cia gal ne i tema bet, ar jus turite savo vaikuciams susitvarkiussios neigaluma? blush2.gif


maniškis neturi.
Atsakyti
QUOTE(Ice @ 2012 06 22, 14:13)
aš pasakiau, kad vaikas turi kalbos problemų ir manau, kad to visiškai pakako; koks kieno reikalas dėl kokių priežasčių tos kalbos problemos; aišku, gerai, jei žmonės supranta, kad jos gali būti dėl autizmo, bet juk ne taip greitai tas autizmas suprantams -  čia ne poros minučių reikalas  g.gif aš pati per 3 metus dar daug ko nesuprantu  schmoll.gif
O dėl J...ar jis turi autizmą, ar jis turi jo bruožų, manau, vienas ir tas pats; beje, Kauno raidos centro išraše juk yra lengvo laipsnio autizmas užrašytas. Ir nesvarbu, kad mes Vilniuje nebuvę. Aš juk matau ir kiti mato, kad vaikas autizmo ženklu paženklintas ir nieko čia daugiau neprifilosofuosi  rolleyes.gif



nu kalbos sutrikimas ir autizmas - du skirtingi dalykai mirksiukas.gif , kai vaikas turi kalbos problemu - jo kitos funkcijos ner sutrike, jis nesiskiria nuo bendraamziu, tik kalba skiriasi, o kai yra autistas - issiskira savo socialiniu bendravimu, elgesiu, mastymu - nu ir daug dar kuo - zodziu is salies matos, kad jam kazkas ne taip, ne tik su kalba mirksiukas.gif
as nebandau zmonem aiskint apie autizma - beprasmiska, bet jie mato vaika, mato jo elgesi ir patys pasidaro isvadas, zinodami, kodel ji vienaip ar kitaip elgiasi, kad tai ne is ispindejimo, ar neauklejimo, islepinimo ar dar kokio bieso rolleyes.gif

O del J ir autizmo - ne ta norejau pasakyt mirksiukas.gif Bruozu gali turet ir nebut autistu, jie ir nelabai issiskiria is kitu vaiku - tad aisku ner didelio reikalo ir aiskint kad jis autistas ar ne autistas, o del diagnoziu skyrimo - siais laikas tikrai ju skiria dazniau nei reik, ir daznai, kai nezino, kas is tikro vaikui yra, arba nelabai gilinasi - ipaiso autizma unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2012 06 22, 13:23)
nu kalbos sutrikimas ir autizmas - du skirtingi dalykai mirksiukas.gif , kai vaikas turi kalbos problemu - jo kitos funkcijos ner sutrike, jis nesiskiria nuo bendraamziu, tik kalba skiriasi, o kai yra autistas - issiskira savo socialiniu bendravimu, elgesiu, mastymu - nu ir daug dar kuo - zodziu is salies matos, kad jam kazkas ne taip, ne tik su kalba mirksiukas.gif
as nebandau zmonem aiskint apie autizma - beprasmiska, bet jie mato vaika, mato jo elgesi ir patys pasidaro isvadas, zinodami, kodel ji vienaip ar kitaip elgiasi, kad tai ne is ispindejimo, ar neauklejimo, islepinimo ar dar kokio bieso rolleyes.gif

O del J ir autizmo - ne ta norejau pasakyt mirksiukas.gif Bruozu gali turet ir nebut autistu, jie ir nelabai issiskiria is kitu vaiku - tad aisku ner didelio reikalo ir aiskint kad jis autistas ar ne autistas, o del diagnoziu skyrimo - siais laikas tikrai ju skiria dazniau nei reik, ir daznai, kai nezino, kas is tikro vaikui yra, arba nelabai gilinasi - ipaiso autizma unsure.gif


Kriiste, aš puikiai suprantu, ką norėjai pasakyti. Tik laikausi nuomonės, kad ne visada būtina viską iki smulkmenų kitiems aiškinti mirksiukas.gif
Nors nevisiškai sutikčiau, kad kai sakoma, kad sutrikusi tik kalba, vaikas elegiasi visiškai lygiai taip pat, kaip bendraamžiai. Juk yra skirtingi tie sutrikimo laipsniai. Vienas gal tik "R" raidės neištaria, o kitas, žiūrėk, jau dėl negalėjimo normaliai sakinio suregsti, turi psichologinių problemų. Be to, ar kalba - tai tik darbas liežuviu? Juk ne tik smile.gif
Aš manau, kad autizmo bruožai/autizmas ir kalbos raidos sutrikimas yra labai glaudžiai susiję ir dažnai labai sunku yra "išgryninti". Be to, autizmo bruožų turėjimą vieni specai jau vadina kaip lengvo laipsnio autizmu, o kiti tik bruožais. Man visi šie dalykai apkritai yra labai subjektyvūs. Čia juk ne diabeto ar mažakraujystės diagnozavimas, kai padarai kraujo tyrimus ir aišku. Arba bakst su zondu į dantį - ir matai - dantų kariesas lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ice: 22 birželio 2012 - 13:37
QUOTE(deimanttelis @ 2012 06 22, 14:09)
As cia gal ne i tema bet, ar jus turite savo vaikuciams susitvarkiussios neigaluma? blush2.gif


taip susitvarkeme..

mes pasikvietem Luko pusbroli,jam 8 metai pazaisti,lauke lynoja,maniau bus smagu jam..praejo jau valanda,is pradziu maniskis puole imti visko,kad ima pusbrolis,lyg kartu deliojo kaladeles,paskui ateme ir sudejo ilga eile kubeliu per visa kambari ir visai nebekreipia demesio kad turi zaidimu drauga,zaidzia vienas,eina atsigerti,jokios reakcijos kad yra sveciu doh.gif
sveciui aisku ramu,juk tiek zaislu kitokiu nei namie,o man taip noretusi kad ir maniskis prisijungtu..

as kito klausimo paklaust noreciau,ar visos mamytes cia esate buvusios pas genetikus su vaikuciais?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laguna11: 22 birželio 2012 - 13:38
QUOTE(laguna11 @ 2012 06 22, 13:35)
taip susitvarkeme..

mes pasikvietem Luko pusbroli,jam 8 metai pazaisti,lauke lynoja,maniau bus smagu jam..praejo jau valanda,is pradziu maniskis puole imti visko,kad ima pusbrolis,lyg kartu deliojo kaladeles,paskui ateme ir sudejo ilga eile kubeliu per visa kambari ir visai nebekreipia demesio kad turi zaidimu drauga,zaidzia vienas,eina atsigerti,jokios reakcijos kad yra sveciu doh.gif
sveciui aisku ramu,juk tiek zaislu kitokiu nei namie,o man taip noretusi kad ir maniskis prisijungtu..


Mhm, ir aš dažnai pastebiu, kad maniškis žaidžia lyg ir kartu, lyg ir greta, bet atskirai unsure.gif Nes nėra to imitacinio žaidimo, kad pvz. žaistų kokius "namus", "policiją", "parduotuvę" ir pan. Kartais bando, bet retokai...
Atsakyti
QUOTE(Ice @ 2012 06 22, 14:33)
Nors nevisiškai sutikčiau, kad kai sakoma, kad sutrikusi tik kalba, vaikas elegiasi visiškai lygiai taip pat, kaip bendraamžiai. Juk yra skirtingi tie sutrikimo laipsniai. Vienas gal tik "R" raidės neištaria, o kitas, žiūrėk, jau dėl negalėjimo normaliai sakinio suregsti, turi psichologinių problemų. Be to, ar kalba - tai tik darbas liežuviu? Juk ne tik smile.gif

va cia as nesutinku - jei yra tik kalbos sutrikimas - tai ir yra tik kalbos ar kalbejimo sutrikimas, sveikas, normalaus intelekto vaikas ras buda kaip komunikuot - ar tai gestais, ar kazkuo, kad ir koks sunkus tas sutrikimas butu, jis megdzios kitus vaikus, ju elgsena. Jei jau vaikas savo elgesiu, dar kazkuo issiskiria - jis jau turi kazko daugiau, ar tai butu autizmas, ar daunas, ar protinis atsilikimas, juk ne kalbos sutrikimas itakoja sindroma ar kita sutrikima, o butent sindromas itakoja, kad yra bedu su kalba mirksiukas.gif

QUOTE(laguna11 @ 2012 06 22, 14:35)
as kito klausimo paklaust noreciau,ar visos mamytes cia esate buvusios pas genetikus su vaikuciais?

ne - o ka tai keistu g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ice @ 2012 06 22, 13:13)
aš pasakiau, kad vaikas turi kalbos problemų ir manau, kad to visiškai pakako; koks kieno reikalas dėl kokių priežasčių tos kalbos problemos; aišku, gerai, jei žmonės supranta, kad jos gali būti dėl autizmo, bet juk ne taip greitai tas autizmas suprantams -  čia ne poros minučių reikalas  g.gif aš pati per 3 metus dar daug ko nesuprantu  schmoll.gif
O dėl J...ar jis turi autizmą, ar jis turi jo bruožų, manau, vienas ir tas pats; beje, Kauno raidos centro išraše juk yra lengvo laipsnio autizmas užrašytas. Ir nesvarbu, kad mes Vilniuje nebuvę. Aš juk matau ir kiti mato, kad vaikas autizmo ženklu paženklintas (žinoma, ne išoriškai) ir nieko čia daugiau neprifilosofuosi  rolleyes.gif
Papildyta:
Taip, o kodėl klausi? Aš gaunu stipendiją, nes vis dar graužiu mokslus, ir J gauna "stipendiją", nes ojojoj kiek daug mokytis jam reikia.

Jau savaitę kankinuosi su skausmu po dantų operacijos  doh.gif Tai užtat ir skandinuosi supermamoje, nes nieko daugiau negaliu susikaupti veikti  doh.gif Šiandien teko net visus darbus atšaukti, kad galėčiau pas chirurgą nuvažiuoti.

Tiesiog nezinau, ar mums ji verta tvarkytis g.gif
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti