Įkraunama...
Įkraunama...

Ar galima pateisinti paauglio mušimą?

QUOTE(Ilgaplaukė @ 2012 06 08, 15:46)
Is paauglio elgesio.
Smerkiu tokia motina,kuri matyt supranta auklejima(dirzo pagalba),TIK tada,kai jau kazkas atsitinka,o ne karts nuo karto bendraujant,pasikalbant ivairiom temom,ir paaiskina kokios gali buti pasekmes.

paauglių būna visokių,nu užeina kartais žmonėms,kad griūk negyvas,nors atrrodo ir auklėta,ir šnekėta,ir kalbėta ir t.t.,bet aš irgi nepateisinu mušimo...niekada...Ir nors atordo tas aauglys didelis žmogus,nu turi suprast,kad negalima va imt tų pinigų,bet jam ima ir atrodo kitaip,o va tėvams ir reikia šitą išsiaiškinti - kodėl tam vaikui atrodo kitaip.
Atsakyti
QUOTE(Ramunita @ 2012 06 08, 17:42)
paauglių būna visokių,nu užeina kartais žmonėms,kad griūk negyvas,nors atrrodo ir auklėta,ir šnekėta,ir kalbėta ir t.t.,bet aš irgi nepateisinu mušimo...niekada...Ir nors atordo tas aauglys didelis žmogus,nu turi suprast,kad negalima va imt tų pinigų,bet jam ima ir atrodo kitaip,o va tėvams ir reikia šitą išsiaiškinti - kodėl tam vaikui atrodo kitaip.



Matyt ne ta kalba kalbeta,kad paauglys nesuvokia ribos.Bet juk viskas einasi is seimos. Keistas motinos elgesys,kai pralose,tada jau baudzia,o jei jis butu isloses,kas tada,jo nebaustu,ane wacko.gif
Atsakyti
QUOTE(Ilgaplaukė @ 2012 06 08, 21:24)
Matyt ne ta kalba kalbeta,kad paauglys nesuvokia ribos.Bet juk viskas einasi is seimos. Keistas motinos elgesys,kai pralose,tada jau baudzia,o jei jis butu isloses,kas tada,jo nebaustu,ane wacko.gif

tai čia faktas...
na,o apie tą kalbą tai kaip ir sakiau-užeina tiems paaugliams,vieniems negti labai stipriai. Draugės sesuo iš tėvų pasiėmėm 10 000 lt,nu tai...bet jinai tai įvardino,kaip bendrą turtą ir sakėsi nesupranti kodėl jai negalima jų išleist. Ji labai norėjo keliaut,o tėvai remontą daryt. jos manymu jų namai (gyvena kartu) gražūs ir taip smile.gif Dabar ta mergina pti niekaip nesupranta kaip čia taip galėjo padaryt ax.gif nu va,žraėjo laiko ir pati negali paaiškint ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Ilgaplaukė @ 2012 06 08, 15:46)
Is paauglio elgesio.
Smerkiu tokia motina,kuri matyt supranta auklejima(dirzo pagalba),TIK tada,kai jau kazkas atsitinka,o ne karts nuo karto bendraujant,pasikalbant ivairiom temom,ir paaiskina kokios gali buti pasekmes.


ir kokį paauglio elgesį bei mano auklėjimą diržu matote mano poste? doh.gif g.gif Pasmerkt greičiau už kitus yra vienas bjauriausių lietuvio bruožų mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(eling @ 2012 06 10, 16:14)
ir kokį paauglio elgesį bei mano auklėjimą diržu matote mano poste?  doh.gif  g.gif Pasmerkt greičiau už kitus yra vienas bjauriausių lietuvio bruožų  mirksiukas.gif



O kur jus matote,kad as rasiau apie jusu auklejimo metodus g.gif Atsakiau i jusu posta ir tiek.O jus motinos elgesyje matote pavyzdini auklejima,kai prie mazametes musamas paauglys brolis?Ir is vis,kodel reikia vaikus aukleti,kai su jais ar jie,ka nors iskrecia? Nesmerkimas lietuviu bruozas,o kai kas nors atsitinkama,tada bandoma ieskoti priezasciu.O gal vertetu aukleti vaikus ne nuo paauglystes,o zymiai anksciau. Tada nereiks vanoti paaugliams sedyniu.O jus tokioms motinoms aciu pasakytumete,ane blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Ilgaplaukė @ 2012 06 10, 17:55)



Tikriausiai pasimetėte savo replikose... Beje, jūs komentuodama taip pat nepamirškite, kad paauglystėje ypač puikiai ankstesnį tėvų auklėjimą pakoreguoja vaiko socialinė aplinka - draugų ratas ir pan. Taip kad, jei staiga gerasis sūnutis ar dukrytė patampa tikrų tikriausiu tėvų nervus tampančiu monstru, tai dar nereiškia, kad dėl to kaltas tik tėvų auklėjimas, ką jūs ir bandote kiekviename poste įteigti. Ne mažą įtaką tokiems veiksniams turi ir paties vaiko charakterio bruožų bei jo hormoninių audrų sankirta. O aš, komentuodama vienos mamytės postą ne veltui pabrėžiau, kad šiame laikotarpyje labai svarbu tėvų mokėjimas valdyti savo emocijas, neleisti pratrūkti kantrybės taurei. Žinoma, be abejo, tolimesnis tęstinis bendravimas su paaugliu lygiai taip pat svarbu. Tik, va, bėda, dėl gyvenimo tempo ne kiekvienas randame laiko pavartyti didyjį bendravimo su paaugliu psichologijos vadovėlį. Ir intuiciją, padedančią rasti tinkamus auklėjimo sprendimus irgi ne kiekvienas savy randame.
Papildyta:
QUOTE(Ilgaplaukė @ 2012 06 10, 17:55)
. Tada nereiks vanoti paaugliams sedyniu.O jus tokioms motinoms aciu pasakytumete,ane blink.gif


Apie tai aš jau rašiau anksčiau ir daugiau nesikartosiu. Nepykite, nemėgstu tuščiažodžiauti, todėl draugiškai iš šios diskusijos su jumis aš pasitraukiu.
Atsakyti
reikejo eit i punkta atsiimti pinigus nes jis nepilnametis, nepilnameciai negali statyt, dar tas punktas galejo gaut baudos. o kad dave dyrzu labai gerai padare.
Atsakyti
Atsakant i temos klausimą Ar galima pateisinti paauglio mušimą? Negalima.
Kokiais atvejais ir nuo kada mušimas yra pateisinamas- jokiais ir niekada.
QUOTE(Miglutė100 @ 2012 05 03, 12:59)
Tuomet mama visos šeimos akivaizdoje (aš, mano sutuoktinis ir mūsų penkerių metų dukrytė gyvename kartu su mano mama ir broliu) privertė septyniolikmetį paauglį nusimauti kelnes, nuogu užpakaliu pasiguldė ant lovos ir išvanojo su diržu, kad jis vos galėjo paeiti.
Kaip Jūs manote?

Barbariška.
Atsakyti
Nepateisinama bele kokio amziaus zmogui ir nesvarbu uz ka.
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2012 05 05, 10:39)
jei jau suaugusi ir šeimą sukūrusi sesuo mamai ant sprando sėdi užuot kūrusi savo būstą,  irnesakyk.gif

kaip paprasta daryti išvadas,nežinant realios situacijos bigsmile.gif

QUOTE(Giuste @ 2012 05 26, 18:20)
O jei butu isloses, tai dar pagirtas butu bigsmile.gif


aha,man ir įdomu g.gif

na,su mušimu nieko nepasieksi. Patirtas paauglio pažeminimas (ypač,mušant kitų akivaizdoje) turės savo pasekmių. Sunku vertinti nežinant visos situacijos. Kokie santykiai jo su mama,su kitais. Ir apskritai,koks tas jo paaugliškas būdas. O paauglių,kaip žinai šiandie būna ir labai žiaurių...
Atsakyti
manau jog mama irgi surengė savo ruožtu lažybas. Kas bus jei jis praloš tuos pinigus. Iš esmės pamoka yra nebloga- skoliniesi, nori lošti- labai neblogai yra sužinoti kas būna kai prasiloši ir skolų neatiduodi. "Berniukai" iš kurių irgi būtų galėta pasiskolinti neklausinėtų ar jis paauglys, ir kokia jo finansinė situacija. Gali ir pilvu į viršų upe nuplaukti. Gaila, pasekmės- zuikių dainos visa tai. Pasekmės jau čia yra labai aiškios. Jis eina lošti, ir jei laiku ir tinkamai neužkirs kelio mama, tai ir mamai tarbelė ir lazdelė šviečiasi.
Labai patiko vieno italo pasakojimas, kaip jo tėvas, kiek ir mafijozas nuo huliganizmo nupratino. Irgi buvo paauglys, parduotuvėj kažką pavogė. Išpirko. Paskui jį tėvas, moralų neskaitydamas nuvežė į vilą ir užrakino rūsy trims dienoms. Paskui paleido. Paaiškinęs, kad jei jau nusprendė būti vagimi, tai turi žinoti ir koks tų vagių gyvenimas, ir kokia pabaiga. Tai čia lygiai taip pat, jei jau nusprendė būti lošėju, tai reik žinot ir kaip būna kai prasiloši.
Atsakyti
Perskaičius autorės pasisakymą pasikraupinau. Broliui dabar 15 metų, neįsivaizduoju, kaip tokia egzekucija atrodytų. Ir nenoriu įsivaizduoti. Aš, kaip sesuo, niekuomet to neleisčiau. Yra labiau civilizuotų ir tikrai naudingesnių būdų privesti iki problemos reikšmingumo. Pradžiai reikėtų kalbėtis, dėl ko, kaip, ką jis galvojo tuo metu.
Paauglys nėra visiškai suaugęs ir tikrai pilnai negali atsakyti už savo veiksmus, kai kurios jų išvystomos logikos teorijos neatitinka realybės. Mano brolis 'investuoja' į prekių užsakymą per e-bay, radio bangomis valdomų modelių konstravimą ir juos parduoda už didesnę kainą, taip gaudamas pelno, bet pirmi pinigai buvo skirti iš artimųjų kišenės. Kad ir kaip skeptiškai į tai visi žiūrėjo, leido jam kelis kartus nudegti, kol pats pradėjo uždarbiauti ir suprato rizikos dėsnius ir piniginį 'skausmą'.
Interpretacija apie temos autorės brolį:
jaunas ir ambicingas jaunuolis sugalvojo 'verslo planą', kad galėtų padėti šeimai. Artimieji labai skeptiškai į tai pažiūrėjo, gal net neišklausė. Jis labai tikėjo savo idėja ir nusprendė, kad tokia investicija greitai atsipirks ir visi juo didžiuosis. Jam nepavyko. Mama dar ir sugalvojo sutrypti jo pasitikėjimą savimi.
Retorika:
kaip jaučiasi toks paauglys?
Man sukeltų tik neapykantą. Gal ne dabar ji atsiskleis, kai jaunuolis neturi pasirinkimo, bet vėliau - niekas negali žinoti pasekmių.
Beabejo, gali būti ir kitaip, bet autorė nepaminėjo nepateikė jokios 'priešistorės'.
Išvada - trauma paaugliui ir mažam vaikui, kiti egzekucijos dalyviai, panašu, kad yra siauresnio mastymo arba nenori pateikti daugiau detalių.
Atsakyti