Įkraunama...
Įkraunama...

Visi į gamtą: Kepsniai, šašlykai, marinatai -2

Šašlyko receptas pagal „953“

Ko gero nėra nei vieno tokio patiekalo, kuris turėtų tiek daug gamybos receptų variacijų. Noriu pasidalinti dar vienu iš jų. Sakė, kad receptas kilęs iš Udmurtijos. Patį receptą padiktavo mano kolega su šaukiniu „953“. Tai taip ir pavadinsim – Šašlyko receptas pagal „953“. Paragauti jo teko kolektyvinėje išvykoje. Skonis buvo tikrai nuostabus. Pagal nupasakotą receptą, pabandžiau pagaminti ir aš. Gavosi. Lapnojo visi, net ausys linko. Gaunasi minkšti ir sultingi mėsos gabaliukai. „Kaip basas angelas“ į vidų suėjo biggrin.gif biggrin.gif thumbup.gif . Šio recepto trūkumas (o gal ir ne...) – reikia marinuoti mažiausiai parą, o geriau net ir dvi. Mano iki tol daromi šašlykų receptai marinuojasi taip.... valandas dvi. Bet apie juos kitame recepte....

Taigi siūlau pabandyti. Pasiruošia viskas taip per minučių 15. Manau neapsigausit....
Ingredientai:
- 2-3 kg mėsos. Sakė, kad tinka tik sprandinė. Manyčiau, kad galima ir su kitokia. Reiks kada pabandyti. Tiesa, mėsą pjaustom didokais gabaliukais. Na, taip 3x3x4cm. Galima ir didesniais....
- 0,5 kg pomidorų padažo. Tai ko gero vienas iš pagrindinių skonį įtakojančių sudedamųjų. Jei naudosite aštrų padažą – šašlykai gausis aštresni, jei su kokiais pikantiškais priedais, tai garantuotai, tų priedų prieskonį jausite ir šašlykuose. Svarbiausia – naudoti kuo tirštesnį padažą. Ką naudojau aš – matosi nuotraukoje. Gavosi labai jau švelnaus skonio.
- 3-4 kiaušiniai. Na, šia viskas aišku.
- 5-6 svogūnai. Aš pjausčiau kubeliais. Manau, kad galima ir per burokinę tarką. Efektas tas pats, o gaunasi greičiau.
- 1 citrina
- Druska, pipirai

Ką aš naudojau, matosi foto:
user posted image


Gamybos procese:
user posted image

Jau viskas puode....
user posted image


... ir ant žarijų:
user posted image



Beliko padėkoti „953“ (Tomui) už nuostabų receptą ir visiems palinkėti „SKANAUS“
JAUGARO (LY5RJ)
Rolandas

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irmulia: 12 rugpjūčio 2013 - 08:49
QUOTE(jrolis @ 2013 05 27, 15:31)
Šašlyko receptas pagal „953“

Ko gero nėra nei vieno tokio patiekalo, kuris turėtų tiek daug gamybos receptų variacijų. Noriu pasidalinti dar vienu iš jų. Sakė, kad receptas kilęs iš Udmurtijos. Patį receptą padiktavo mano kolega su šaukiniu „953“. Tai taip ir pavadinsim – Šašlyko receptas pagal „953“. Paragauti jo teko kolektyvinėje išvykoje. Skonis buvo tikrai nuostabus. Pagal nupasakotą receptą, pabandžiau pagaminti ir aš. Gavosi. Lapnojo visi, net ausys linko. Gaunasi minkšti ir sultingi mėsos gabaliukai. „Kaip basas angelas“ į vidų suėjo  biggrin.gif  biggrin.gif  thumbup.gif .  Šio recepto trūkumas (o gal ir ne...) – reikia marinuoti mažiausiai parą, o geriau net ir dvi. Mano iki tol daromi šašlykų receptai marinuojasi taip.... valandas dvi. Bet apie juos kitame recepte....

Taigi siūlau pabandyti. Pasiruošia viskas taip per minučių 15. Manau neapsigausit....
Ingredientai:
- 2-3 kg mėsos. Sakė, kad tinka tik sprandinė. Manyčiau, kad galima ir su kitokia. Reiks kada pabandyti. Tiesa, mėsą pjaustom didokais gabaliukais. Na, taip 3x3x4cm. Galima ir didesniais....
- 0,5 kg pomidorų padažo. Tai ko gero vienas iš pagrindinių skonį įtakojančių sudedamųjų. Jei naudosite aštrų padažą – šašlykai gausis aštresni, jei su kokiais pikantiškais priedais, tai garantuotai, tų priedų prieskonį jausite ir šašlykuose. Svarbiausia – naudoti kuo tirštesnį padažą. Ką naudojau aš – matosi nuotraukoje. Gavosi labai jau švelnaus skonio.
- 3-4 kiaušiniai. Na, šia viskas aišku.
- 5-6 svogūnai. Aš pjausčiau kubeliais. Manau, kad galima ir per burokinę tarką. Efektas tas pats, o gaunasi greičiau.
- 1 citrina
- Druska, pipirai


o tą parą laiko palikti marinuotis šaldytuve?
Atsakyti
Gal tinka ir šaldytuve, bet aš laikiau tiesiog vėsesnėje patalpoje. Jei tiksliau, tai rūsyje (mat namas privatus, tai rūsyje buvo pats tas ) rolleyes.gif

Rolandas
Atsakyti
...visokių receptų žinau, bet su kiaušiniais...čia man buvo didelė naujiena bigsmile.gif Reiks kada ryžtis ir pabandyt thumbup.gif

Nuo savęs noriu patarti, kad pasidaviau dabar vyraujančiai nuomonei, kad šašlykų sūdyti negalima marinuojant. Pabandžiau- fantastika , minkštesni akivaizdžiai, primygtinai siųlau visiem pabandyt. Sūdyti galima kepant jau, pilnai to užtenka.
Atsakyti
QUOTE(brashke77 @ 2013 05 28, 09:29)
...visokių receptų žinau, bet su kiaušiniais...čia man buvo didelė naujiena  bigsmile.gif  Reiks kada ryžtis ir pabandyt  thumbup.gif

Nuo savęs noriu patarti, kad pasidaviau dabar vyraujančiai nuomonei, kad šašlykų sūdyti negalima marinuojant. Pabandžiau- fantastika , minkštesni akivaizdžiai, primygtinai siųlau visiem pabandyt. Sūdyti galima kepant jau, pilnai to užtenka.


100 % pritariu,kad daug skaniau kai druskos pamali kepimo pabaiga. thumbup.gif
P.S. su kiausiniais bandziau marinuoti,bet ju poveikio mesai taip ir nesupratau. blush2.gif
Atsakyti
Vistienos sparneliai,skanus ir karsti ir salti.Nukerpu mazaja sparnelio dali ir nusausinu.Sparnelius apiberiu kapotu cesnaku,dziovintu ciobreliu,kmynais ,druska,truputi cukraus,citrinu sulciu,tabasko padazo ir viska gerai "ismasazuoju".Po "masazo" uzpilu pirmo salto spaudimo alyvuogiu aliejau,dar "pamasazuoju"viska dedu i maiseli ir keliomms valandoms palieku pasimarinuoti.Pries kepant nukrapstau cesnakus,kad nesviltu. ax.gif

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
Atsakyti
As taip pat kepu sparnelius ant lauzo zidinyje lauke, tik dar ipilu truputi balzamiko acto, bei sojos padazo;
kiausiniai su saslyku man jau seniai misle, as jau gurmans kazkada klausiau apie tai smile.gif
Atsakyti
pasakiski receptai 4u.gif
net mesytes issiemiau, galvoju, kad marinuosiu pomidoru pastoje (tokia skystesne, is Vynotekos...) su prieskoniais ir svogunais. Bus proga nauja lauko zidini isbandyt cool.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(georgiana @ 2013 05 28, 11:30)
As taip pat kepu sparnelius ant lauzo zidinyje lauke, tik dar ipilu truputi balzamiko acto, bei sojos padazo;
kiausiniai su saslyku man jau seniai misle, as jau gurmans kazkada klausiau apie tai smile.gif


Balzamiko acto turiu,mums jis labai liuks salotoms .Kartais sparnelius aptepu i kepimo pabaiga su balzamiko ir cukraus padaziuku,tai labai skaniai saldziarugsciai apskrunda.
Reikes savaitgali isbandyti,Jusu receptuka.Jei dedate sojos padaziuko,tai speju kad sparneliu nebesudote?
Atsakyti
labai reikia atsargiai su soja ir balzamiko actu nes praeita karta kai kepiau padauginau tokie sausoki gavosi, o drsukos dedu ir palaizau vos vos dedu ir cukraus nes as tokia megeja druskyte....naudot blush2.gif blush2.gif
beje nezinau kaip kitiems saslyku megejams ir gurmanams, man paskutiniu metu svogunai tokiepakeitemaistine verte, is ju galvu niekaip sultys neissipaudzia verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo georgiana: 28 gegužės 2013 - 12:15
QUOTE(brashke77 @ 2013 05 28, 11:34)
pasakiski receptai  4u.gif
net mesytes issiemiau, galvoju, kad marinuosiu pomidoru pastoje (tokia skystesne, is Vynotekos...) su prieskoniais ir svogunais. Bus proga nauja lauko zidini isbandyt  cool.gif  thumbup.gif


Tik nepamirskite ir mums receptuko su nuotraukytemis ikelti. 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(georgiana @ 2013 05 28, 12:13)
labai reikia atsargiai su soja ir balzamiko actu nes praeita karta kai kepiau padauginau tokie sausoki gavosi, o drsukos dedu ir palaizau vos vos dedu ir cukraus nes as tokia megeja druskyte....naudot blush2.gif  blush2.gif
beje nezinau kaip kitiems saslyku megejams ir gurmanams, man paskutiniu metu svogunai tokiepakeitemaistine verte, is ju galvu niekaip sultys neissipaudzia verysad.gif


Supratau,tuomet gal as druskos nedesiu,nes mes labai minimaliai jos naudojam.Balzamiko speju,tik simboliskai palasinti,o dar kokiu nors zoleliu dedate ar,tik soja balzamikas ir cukrus?Ir kiek laiko marinuojate?Penktadieniui uzsisakiau sparneliu,tai galvoju kada marinuoti pagal Jusu receptuka,kad sestadieni pietums issikepti?
Mes cia tokiam vietines reiksmes saslyku cempionate dalyvaujam blush2.gif ,tai vienas ir vyriskiu isdave paslapti:jis svogunu niekada nepjausto.Tiesiog nuluptus deda i sulciaspaude,o sultis uzpila ant saslyku.
P.S.tik niekam neisduokit sitos paslapties. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(gurmans @ 2013 05 28, 13:28)
Tik nepamirskite ir mums receptuko su nuotraukytemis ikelti. 4u.gif
Papildyta:
Supratau,tuomet gal as druskos nedesiu,nes mes labai minimaliai jos naudojam.Balzamiko speju,tik simboliskai palasinti,o dar kokiu nors zoleliu dedate ar,tik soja balzamikas ir cukrus?Ir kiek laiko marinuojate?Penktadieniui uzsisakiau sparneliu,tai galvoju kada marinuoti pagal Jusu receptuka,kad sestadieni pietums issikepti?
Mes cia tokiam vietines reiksmes saslyku cempionate dalyvaujam  blush2.gif ,tai vienas ir vyriskiu isdave paslapti:jis svogunu niekada nepjausto.Tiesiog nuluptus deda i sulciaspaude,o sultis uzpila ant saslyku.
P.S.tik niekam neisduokit sitos paslapties. biggrin.gif

del zoliu dedu is akies, kas darze auga siek tiek krapu, svogunu laisku, raudoneliu, balzamiko ciut, ciut, sojos ciut ciut, vietoj cukraus galima decio pakeisti, poporciju neprasysiu nes manau pati zinosit kiek deti, dedu is akies, jei ko truksta dadedu, cesnako laiskai auga ir tu dedu, o pries kepant kaip ir Jus nuvalau zoles ir kt. didelius prieus, kad neprisviltu ai dar sparniukus subadau su dantu krapstuku, kazkaip koks kraujukas likes isteka ir manau gal prieskoniai lengviau prikimba i vidu; ir as noriu i saslu cempionata
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo georgiana: 28 gegužės 2013 - 12:34