Įkraunama...
Įkraunama...

Adaptacija darželyje -

QUOTE(Silvute @ 2006 10 17, 20:55)
O kartais buna, kad trinu, nors ir zinau, kad isbers bet kartu duodu vaistus nuo alergijos arba berimui atsiradus tepu advantan, nes nauda buna didesne nei zala.

Aš taip nedrįsčiau rizikuoti. Bet aišku čia aš taip... kai pati esu apturėjusi kelis alerginius šokus, tai neeksperimentuočiau schmoll.gif Geriau organizmo net nejautrinti alergenais (šiaip galima, bet čia jau specifinė imunoterapija ir atliekama tik griežtai prižiūrint gydytojams..suleidžia/sulašina ar leidžia įkvėpt alergeno ir stebi..nes šoko atveju paprasta antihistaminų tabletė išgerta "profilaktiškai" nepadės schmoll.gif). Advantan išvis hormoninis tepalas, "pakankamai agresyvus" (metilprednizolonas, kuris yra stiprus imunosupresorius (t.y. didelėmis dozėmis "užmuša" bet kokį imunitetą), o ir antihistamininiai vaistai profilaktiškai - ne išeitis.
Skiepai, tai buvo padaryti visi kuriuos reikėjo padaryt pagal skiepų planą + papildomai pirkau ir skiepijau nuo Haemophylus influenza ir vėjaraupių. Nuo meningokokinės neskiepijau, nes žinojau jau senai, kad LT vyrauja susirgimai B tipo meningitu, o skiepai yra nuo kitų tipų (A,C, Y ir W135). Nuo gripo skiepytis tikrai nežadame. Nenorime net užsukti to reikalo, nes kelio atgal nebūtų. Tiesiog pažįstu ir palaikau ryšius su begale medikų ir farmacininkų, tai žinau daugiau nei komercinės reklamos. O va dėl erkinio encefalito, tai nebuvau sumąsčius, pripažįstu blush2.gif

QUOTE
P.S taip, manau kad ketveriu metu vaikas visa laika buves tik namuose ir minimaliai bendraves su vaikais dazniausiai turi silpna imuniteta, nes paprasciausiai jisai neturejo galimybes ji stiprinti ir auginti.

Nepasakyčiau, kad darželyje kontakto daugiau g.gif Darželyje būna tik 3-4 val. O ir anksčiau vaikas nebuvo izoliuotas, mes lankėme "mokyklėlę", eidavome į įvairius vaikų susibūrimus, bendravome su draugų šeimomis. Nors aišku, kai auga namie ir pamatai, kad į svečius nori ateiti vaikas su snargliuku iki žemės, tai pasakai "kitą kartą", o į darželį atvedi, o ten pusė grupės tokių mažylių..visi sako - niekis ir palieka, ir aš taip sakiau, kad niekis, man kitų vaikų slogos nebaisios, bet dabar būsiu bjauresnė. Aišku ligų ir taip bus, neišsaugosi..nepereis tų ligų darželyje, išgrius pirmose klasėse..
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2006 10 17, 20:23)
Advantan išvis hormoninis tepalas, "pakankamai agresyvus"


Taip ir man terapeutė rekomendavo kiek galima labiau vengti tokių tepalų kaip Advantanas -- hormonis vaistas, stiprus ir neprognozuojamas poveikis.

QUOTE(Rasma @ 2006 10 17, 20:23)
Aišku ligų ir taip bus, neišsaugosi..nepereis tų ligų darželyje, išgrius pirmose klasėse..

acha man taip ir buvo -- neėjau į daržą tai labai nedaug sirgau iki mokyklos, o vat pirmoje klasėje tai persirgau viskuo kas tik įmanoma.

Dar dėl imuniteto stiprinimo: mano du vaikai auginami tomis pat sąlygomis, bet sūnus peršalimo ligomis serga labai retai (o yra mažutis, nevalgus), o dukrai užtenka menkiausio kontakto su snargliuotu vaiku kad apsirgtų (nors šiaip ji stipri, gerai valgo, bet nestora, tokia kaip tik smile.gif ) Man atrodo daug ką lemia ir prigimtis: žmonės nevienodai atsparūs visokioms baciloms ir kartais gali grūdint negrūdinęs, o turi žmogus kažkaip ar išsisirgti, ar išaugt tas ligas doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Silvute @ 2006 10 17, 09:59)
netaikau, tai grynai asmeniskai. Kalbu apibendrintai... bet visada yra lengviausia kaltinti kitus. Ar nemanote, kad cia yra ir dali jusu kaltes, kad nesirupinate savo vaiku imunitetu. Net neisivaizduoju, koks turi buti visiskai be imuniteto vaikas, kad taip sirgtu.

Na maniškė tikrai atrodo, kad be imuniteto verysad.gif Bet koks kontaktas su sergančiu, ir ji iškart užsikrečia verysad.gif O mes irgi ją paskiepinę nuo visų kvėpavimo takų ligų. Geriam ribomunilį, su ežiuole preparatus, bet nieks nepadeda verysad.gif Vos tik nueina į darželį, ir tą pačią savaitę parneša ligą verysad.gif
Atsakyti
Pradėjom lankyt nuo rugsėjo vidurio ax.gif Spalio pabaigoj pradėjom kosėti ir sloguoti - sirgom savaitę, guodžio pradžioj vėl pradėjom kosėti - sirgom 9 dienas ir dabar nuo naujųjų metų sergam bronchitu sad.gif Dėl paskutinės ligelės darželio nekaltinu - patys labai daug kur važinėjom ir didelėse žmonių susibūrimo vietose buvom ax.gif Beje, iki lopšelio esam 3 kartus slogavę, sirgę tridiene karštine i bronchitu 4u.gif
Imunitetui stiprinti esam išgėrę porą buteliukų IMUNAL ax.gif Bet nuo gimimo negyvenam sterilioj aplinkoj - keliaujam visur, namai irgi neidealūs ax.gif , maisto irgi ypatingai nerenku - tik tiek, kad visos daržovės, vaisiai ir mėsa yra užaugintos močiutės kaime ax.gif
Atsakyti
QUOTE(asfaltuota @ 2004 07 12, 08:04)
Taigis- per nepilnus du mėnesius vaikščiojimo į lopšelį sergame jau trečią kartą. Iki darželio praktiškai nesam sirgę. Papasakokit kaip jūsų vaikiukam sekėsi prisitaikyti prie bendrų kolektyvo bacilų ir ar dažnai sirgote?  Per kiek vaiko vaikiukai adaptuojasi daržely/lopšely ir liaunasi taip dažnai sirgę.


maniskiui 3 m. jau 3 mėn. einam i darzeli. per ta laika sirgom tik viena karta. visa seima pasigavo virusa, tai visi draugiskai praslogavom, prakosejom, o po 2,5 sav. isleidau vel i 'darba'. jis pas mane turi gan stipru imuniteta. daug ka reiskia ir tai, kad maitinau krutim iki 1,5 m., stengiuos grudinti. namie is vis nesirgo. daznai pastebiu, kad kartais sergantys vaikuciai lanko darzeli, tai silpnesni ir uzsikrecia. mano duktereciai 6 m. lanko darzeli taip: savaite darzelyje, tada menuo namie. tokiu pvz. daug g.gif
Atsakyti
Aš savo dukrytę pratinu jau 2 sav. Nepilnai nes šventės buvo. Noriu paklausti kaip jūs savo vaikus palikdavot? Aš dabar rytais pamaitinu (jai 1,5) ir kai nemato išeinu. Tik šiandien pagalvojau, kad gal blogai elgiuosi, gal kaip tik atsisveikint reikia g.gif Nors aš taip nenoriu tų atsisveikinimo ašarų. Patarkit kaip elgtis tokioj situacijoj.
Atsakyti
QUOTE(jurguliukas @ 2007 01 09, 14:38)
Aš savo dukrytę pratinu jau 2 sav. Nepilnai nes šventės buvo. Noriu paklausti kaip jūs savo vaikus palikdavot? Aš dabar rytais pamaitinu (jai 1,5) ir kai nemato išeinu. Tik šiandien pagalvojau, kad gal blogai elgiuosi, gal kaip tik atsisveikint reikia  g.gif  Nors aš taip nenoriu tų atsisveikinimo ašarų. Patarkit kaip elgtis tokioj situacijoj.


Jokių atsisveikinimų mirksiukas.gif ...... dingimas iš akiračio pats geriausias variantas.... o kai jau pripras, tai jau kitas reikalas ........... tad reikia atsisveikint, pabučiuot, primint , kad myli smile.gif
Atsakyti
Mano kleckas, kai pradėjo lankyti darželį (2 m.), tai lankė maždaug taip- 2 savaites eina, 2 serga, 2 eina ir vėl serga... verysad.gif Peršalimo ligom sirgdavo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo andos: 24 sausio 2007 - 17:00
Sveikos mamos, mano dukrytei 1,6men. ir jau nuo rugsejo uzrasiau i darzeli, bet irgi labai neramu del tu ligu.
Emilija siaip nera is serganciu vaiku, bet idomu, kaip bus pradejus lankyti darzeli...
Mamos, papasakokit, kaip jusu vaikiukams su ligom?
Atsakyti
oi ,net baisu prisimint kaip mums buvo kai pradejom eiti i lopseli verysad.gif
pradejo eiti kai buvo metukai ir astuoni menesiai, geguzes menesi. ir prasidejo savaite einam, dvi sergam...ir t.t.
tai galiausiai birzelio gale atsigulem i ligonine su plauciu uzdegimu !! tai po to pasibaige visi darzeliai..
tai taip ir sedim abudu namuose ligi siol (jau 2.5 metuku)
bet rudeni zadu vel bandyti vesti, jei vel bus tas pats, teks ieskotis auklytes...

Atsakyti
Na nezinia nuo ko tai priklauso - tas sirgimas. Adaptuojantis vaikui darzelyje, nusilpsta jo imunitetas, todel ir kimba menkiausios bacilos, ir suserga maziuliukai verysad.gif
Bet galiu paguost, kad tikrai ne visi taip serga. schmoll.gif
Maniske pradejo lankyt lopseli 1metuku ir 1men, eina iki siol kasdien dabar (2m.5men) isskyrus vasara, nes atostogavom. Ir jokiu persalimo ligu neturejom (tfu tfu tfu)
Linkiu ir kitiems mazuliukams taip laikytis darzeliuose 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
dziugu, kad serga ne visi thumbup.gif
i darzeli vistiek reikes vesti, taciau kuo veliau tuo geriau man atrodo. nes mokykloje is po auklyciu sunku bus adaptuotis....nors metus pries mokykla vistiek vesiu. o siaip as pati dabar su aukle pavargstu (gerai, kad nedaznai reikia)
o tam darzeli tokiu smagiu zaidimu, bendravimas su bendraamziais taigi vienas didelis pliusas butu, jei ne tos velnio ligos.............
g.gif
Atsakyti