Mūsų Krukui jau trys metai. Kai jį parsivežėme į namus, kitą dieną išskubėjom pirkti narvo. Buvau internete prisiskaičiusi ir prisižiūrėjusi visokių šposų. Iš pat pradžių išeidami jį visada palikdavom narve (2-3 valandoms, ne ilgiau). Tačiau kaskart būdavo labai gaila jį ten uždaryti, nes jis cypdavo, kaukdavo, bandydavo iš narvo išsprūsti. Kartą grįžus radau sulankstytus apatinius virbus ir kruvinas pėdutes. Vargšiukas, matyt labai jau norėjo ištrūkt. Tuomet pasisodinau savo 4 mėnesių "bamblį" ir juokais pasakiau: gerai, daugiau tavęs nebeuždarinėsim, bet tik iki pirmų nuostolių. Ir ką gi.... Iki šiol narvas tarnauja tik kaip daiktų sandėlis, į kurį Krukas bėga slėptis (kai vaikai žaidžia su juo gaudynių) arba nešasi graužti skanėstus. Per tuos tris metus jis nėra sugraužęs nė vieno vertingo daikto (neskaitant ne vietoje besimėčiusių pieštukų ir flomasterių). Kai kur nors išeinam, šuo iškart užšoka ant palangės ir išlydi. Kai grįžtame, ant tos pačios palangės mus ir pasitinka. Ir tikrai, nėra nė karto nieko pridirbęs (tik kartą nuo mano darbo numetė šokolado dėžutę ir pabandė keletą šokoladukų paragauti, bet matyt pats suprato, kad jie šunims netinka). Namuose nieko nebeslepiam, nes mums išvykus, panašu, kad šuo miega arba žiūri pro langą.
Taigi, ne visi bigliai yra niokotojai.

Mes savo šuniui leidžiam gerai fiziškai išsikrauti. Kiekvieną rytą jis apie valandą bėgioja be pavadėlio miške. Kartu nueinam kokius 4-5 kilometrus. Jei pabėga paskui stirną ar zuikį (o taip būna vis rečiau ir rečiau), dar pasilaksto papildomą valandą

Kol būdavo mažesnis, beveik kiekvieną vakarą susitikdavom pasibėgioti su kitais bigliais. Dabar esam šiek tiek aptingę, bet niekada nepraleidžiam progos laisvai pasilakstyti gamtoje.
Žodžiu, mano atveju patarimas būtų banalus ir šimtą kartų girdėtas - kuo daugiau bigliui suteiksite laisvės ir fizinio krūvio lauke, tuo ramesnis jis bus namuose.