Įkraunama...
Įkraunama...

Tuoj nebeliks stebuklų?

QUOTE(stouny @ 2012 07 17, 12:24)
http://www.horizonre....php?cat_id=253

Čia oficiali projekto svetainė. O kur buvau skaitęs, kad Sam Parnia optimistiškai nusiteikęs jau žinodamas kaip vyksta tyrimas, nerandu.
Emoto Masaru - kaip būdinga japonui - verslus, ir nori užsidirbti pinigų (pvz. Rusijoje jo užsakymu pagamintas garsus filmas "Vanduo", ir per tą reklamą jis parduoda savo firminį vandenį). Bet tai nieko nepaneigia. Jo tyrimų metodologijai buvo iškelta priekaištų. Bet tuo jo tyrimų rezultatai nebuvo paneigti. Pažįstamas lietuvis fizikas man pasakojo, kad bandė pakartoti tą patį - vandens įkrovimą su tam tikrais žodžiais ir tada užšaldymą, ir jam irgi gavosi tokie patys rezultatai kaip Emotui.
-
Žmonės įvairiai supranta, kas yra siela, atitinkamai įvairiai ir bando nagrinėti.

Pvz. Vakaruose siela dažniau subrantama kaip neapčiuopiama žmogaus dalis, viskas, kas aukščiau fizinio kūno o pvz. Indijos Vedų dvasinių žinių kultūroje - analizė detalesnė, siela - nemateriali grynoji dvasinės sąmonės dalelė,  kuri susisieja su šiuo pasauliu per neapčiuopiamą mentalinį kūną, kuris yra materialus.

Eksperimentas nebūtinai prieštarauja pats sau. Jeigu sielos neįmanoma pasverti, galbūt eksperimentas pasvėrė procesus susijusius su sielos ir mentalinio kūno išėjimu iš fizinio kūno, o ne pačią sielą. Tarkim, sielai pasitraukus iš kūno, įvyksta įvairios fizikinės reakcijos ir išsiskaido dalis fizikinių energijų. Iš to ir gali būti masės netekimas.

***

Pasižiūrėkim antrą pateiktą technologijos.lt straipsnį:

http://www.technolog...s...amp;l=1&p=1

Šiaip tai neblogas straipsniukas, jeigu skaityti jį tam tikru kampu. Viskas taip - žmogus intuityviai suvokia, kad viskas turi turėti priežastį, ir kad galiausiai aktyvios priežastys reiškia kažkokį veikėją - nuo gyvūnų iki žmonių, aukštesnių būtybių, iki Kūrėjo. Ir greičiausiai ta intuicija neklysta. Tik straipsniukas ją bando sumenkinti, kaip galimai klaidingą, ir atseit išsivysčiusią dėl evoliucijos.

Bet evoliucijos teorija tėra gremėzdiška ir netobula teorija. Kaip ir ši teorija apie tai, kad "stebuklų" įžvalga yra evoliucijos rezultatas.
Nu ką galima komentuoti apie teorijas? Teorizuoti, spėlioti galima, tik neaišku ką tai bendro turi su tiesa ar tiesos paieškomis.



Pirma, apie Masaru. Wikipedijoje teigiama, kad "James Randi Educational Foundation įkūrėjas James Randi yra pasiūlęs Emoto milijono dolerių prizą, jei tik jo eksperimentai būtų sėkmingai pakartoti nepriklausomoje laboratorijoje.". Tačiau Masaru nesutiko. Kažin, kodėl g.gif

Evoliucija. Evoliucija vyksta jau dabar - socialiniame lygmenyje. Anądien mano mama supyko, kai pasakiau, jog tikiu, kad mes iš beždžionių. Žmonėms labai sunku įsivaizduoti kaip tai vyksta, nes žmonės gyvena max 120 metų. O per kiek laiko evoliucionavo visa gyvūnija? Milijardais metų... Tai kur gi mums pastebėti tą pokytį... Patikėt iš tie nėra lengva, bet logiška.
Papildyta:
QUOTE(Spalvota diena @ 2012 07 17, 12:42)
dewofsoul, jūsų pasaulėjautoj jau stebuklų nesimato. Viską užsigožėt "pačiupinėjau-pamačiau-išgirdau" funkcija. Jūs jau nebetikit. Nes tikėjimas, pamažėle virsdamas į žinojimą, turtina žmogų akiračio praplėtimu visomis prasmėmis. O žinojimas ateina iš vidinės pajautos, iš vidaus jis veržiasi į išorę. Jūs gi pageidaujate kitaip, bandote žinias sukišti į širdies sferą.
Šiuo metu mokslas vis labiau atliepia tikėjimo tiesas, vis labiau skaičiukais patvirtina tai, kas anksčiau tik abstraktu buvo. Tereikia pasikinisti mokslinėse publikacijose rimtuose moksliniuose leidiniuose. Dirba ištisi institutai, kurie atranda tokius rimtus dalykus, kad net tvirtai netikinčiųjų įsitikinimai griūna ir ateina gilus tikėjimas. Todėl, kad mokslas tai aptiko  biggrin.gif . Kuo toliau, tuo labiau mokslas tampa sąjungininku tikėjimui, nes kitaip ir būti negali  smile.gif

Ir, beje, vedantys pasaulio šiuolaikiniai psichologai, taip pat jau remiasi Dievu, o ne instrukcija, parašyta prieš 30 metų  smile.gif .


Tai aš ir noriu žinoti, o ne tikėti. Nenoriu, kad žinojimas išaugtų iš tikėjimo, kuris yra nepagrįstas. Geriau žinoti...

Tarkime... Kartais labai gražu paklausyti žmonių, kurie regi anapusinį pasaulį, bendrauja su mirusiais, mato auras ir t.t. Tačiau kiek jų daug iš tikro yra šaltakraujai, ryjantys pinigus. Dar dalis - psichiškai nesveikų.

Žmonės, apsivartoję kvaišalais irgi mato akimirksniu prabėgantį gyvenimą, mirusiuosiu, regi haliucinacijas. Tačiau narkotikai paveikia jų protą ne dvasią. Tai arba šaltakraujai, arba psichiškai nesveiki arba narkomanai (nors juos galima priskirti prie pastarųjų...). unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(dewofsoul @ 2012 07 17, 17:05)
Tačiau Masaru nesutiko. Kažin, kodėl  :hm


Gal todėl, kad daugiau uždirba? :) Be to Randis su savo prizais ir tikrinimais - grynas cirkas. Kažkada mačiau filmą apie rusų merginą, ( http://worldmystery....482?id=386&rn=4 ) kuri padėdavo ligoniams sužinoti kokia jų liga ir pan., per savo ekstrasensorinius sugebėjimus, kuri važiavo pas Randi. Nemalonu net žiūrėt buvo į tokį nesusipratimą, kaip tie Randi testai. Tada pakomentavau taip:
QUOTE(stouny)
Taigi, tokios įžvalgos kyla:
* Ekstrasensų galimybės nėra begalinės. Jos yra ribotos, subtilios ir kintančios.
* Testais neturėtų būti ieškoma nekintančios stabilios savybės, kaip tai daroma su grubiais materialiais objektais. Tai klaidingas traktavimas - esą, jeigu ekstrasensas turi kažkokį sugebėjimą (šiuo atveju "rentgeninį matymą"), tai jis turi būti patikrinimas bet kokiu testu, bet kokiom salygom, ir būti visada pasireiškiantis. Iš tikro, priklausomai nuo sugebėjimo stiprumo ir prigimties, paties ekstrasenso būsenos, vienom sąlygom jis pasireikš, kitom nepasireikš, arba iškreiptai pasireikš.
* Testavimo metodika - sukurti kiek stresuojantį ir nepatogų testą yra neadekvati. Ji būtų adekvati tik ieškant nekintamos, "lyg akmenyje iškaltos" savybės, bet jeigu reiškinio prigimtis kintanti ir nestabili, tokio reiškinio taip nepatvirtinsi (lygiai kaip ir nepaneigsi). Vadinasi, a priori prielaida apie tai, koks turi būti reiškinys, yra iš principo klaidinga. Jeigu nieko nežinai apie reiškinį, tik bandai nustatyti jo egzistavimą, negali kelti prielaidų apie jo prigimtį - prigimtį ir turi tirti, kartu su pačiu egzistavimo faktu. Nežinoma tiksliai, kokie veiksniai nulemia reiškinį, tai testo metodika turėtų būti artima tai, kuria įprastai dirba tas ekstrasensas, kad pasireikštų visi galimi veiksniai, turi būti tiriami/stebimi visi veiksniai - ekstrasensas, pacientas, bendra atmosfera. Jeigu išardai reiškinį, tai ko galima laukti? Tarkim, metafora: kas nors nori stebėti gyvūnų elgesį. Bet jeigu išbaidai gyvūnus arba padarai, kad aplinka jiems pakeista, jų elgesys skirsis nuo normalaus, todėl tyrimas bus nesėkmingas - neištirsi normalaus, natūralaus gyvūnų elgesio.
* Nelogiška dirbti tokiu tyrėju, ir nesuprasti ekstrasensorikos teorinių pagrindų, galimybių, problematikos ir atitinkamai nenagrinėti. Tai tiesiog nerimta ir neatsakinga, ne mokslas. Tai angažuotas "razablačit" užsiėmimas ir tiek.
* Galėjo padaryt labai paprastą ir efektyvų testą. Panašiai kaip mergina dirba, tik be tiek interakcijos. T.y. ateina vienas testinis stebimasis, apie kurio medicininę istoriją niekas nieko nežino, ir kuris pats mažai turi reikalų su medikais, jie kažkiek pakalba, bet ji nesako tam stebimajam, kokios problemos, tik sau užsirašo. Taip praeina kokius 20 žmonių. Jos užrašai apie tuos 20 žmonių fiksuojami. Tada vėl niekam ta informacija neatskleidžiama, ir tie 20 žmonių praeina pilną diagnostiką ligoninėje. Tada fiksuojami rezultatai ligoninės tyrimų. Vėl atidedama į šoną. Dar vienas etapas - pagal tai, ką ji užfiksavus, medikai ieško problemų su savo diagnostika. Ir vėl rezultatai fiksuojami. Ir tada jau daryti išvadas. O toks testas, koks ten buvo - tai juokingas, be logikos.
* Čia man vienam taip atrodo, kad problema yra ne ta, kad mokslininkai-testuotojai negatyvūs, bet kad jie iš viso neturi intelekto susivokti, kas ir kaip, ir kaip prasmingai testuoti tokį reiškinį? Tai, ką jie daro, yra akivaizdžiai beprasmiška nuo pradžių. Jeigu kas turėtų tokio galingumo savybę, kokią jie nori/reikalauja nustatyti, pas juos iš viso neitų - kam? Tada asmuo su tokia savybe eitų tiesiog gatvėj kaip Jėzus Kristus, ir diagnozuotų/gydytų žmones, apie kokius dar testus galėtų eiti kalba? Čia reikalas liečia ne tokios galios/išreikštumo ekstrasensorines savybes.


QUOTE(dewofsoul)
Evoliucija. Evoliucija vyksta jau dabar - socialiniame lygmenyje. Anądien mano mama supyko, kai pasakiau, jog tikiu, kad mes iš beždžionių. Žmonėms labai sunku įsivaizduoti kaip tai vyksta, nes žmonės gyvena max 120 metų. O per kiek laiko evoliucionavo visa gyvūnija? Milijardais metų... Tai kur gi mums pastebėti tą pokytį... Patikėt iš tie nėra lengva, bet logiška.


Evoliucija - kitimas - vyksta. Pasaulis dinamiškas. Vyksta sąmonės, sielos evoliucija - sąmonė turi praeiti kokybinio tobulėjimo etapus. Vyksta biopasaulio kitimas. Bet gamtamoksliška bioevoliucijos teorija - grynas gremėzdas, kuriame jau patys gamtamokslininkai negali gerai susigaudyti, nei ką iš jo išpešti. O apie tokios bioevoliucijos teorijos faktinumą šneka net neina, kol kas nėra jokių rimtesnių įrodymų, atitinkančių paties gamtamokslio griežtus kriterijus.
Atsakyti
Indigo vaikai? Proto, smegenų evoliucija.

O siela gali evoliucionuoti? Ji kartais ne amžina ir nekintama?
Atsakyti
kaita yra amzina. cia pastovumas, kurio taip norisi del saugumo.
Atsakyti
http://www.technolog...dine_navigacija

Mokslininkai kol kas palaiko vieni kitus. Ar ne verta susidomėjimo ir tradicijų keitimo tema?





Atsakyti
QUOTE(stouny @ 2012 07 17, 17:02)
Dabar toks klausimas kyla: kaip žinojimas, dalykų pažinimas gali sunaikinti juos kaip stebuklą?



Tai esminis klausimas temos autorei thumbup.gif Pirmiausiai jai reikėtų atsakyti į šį klausimą.
Ir nereikėtų ramstytis nei Wikipedija, nei technologijos.lt kaip rimtais šiuolaikinio mokslo paskutinių pasiekimų šaltiniais. Tam reikėtų pasitelkti bent jau anglų ( jei ne prancūzų ar vokiečių ) kalbos žinias ax.gif .


Papildyta:
QUOTE(dewofsoul @ 2012 07 17, 23:24)
Mokslininkai kol kas palaiko vieni kitus. Ar ne verta susidomėjimo ir tradicijų keitimo tema?

Tradicijos tam ir yra, kad jos nekinta. Bet jos nebūtinai sąlygoja tikėjimą. Šie du faktoriai gali egzistuoti ir atskirai.
Atsakyti
QUOTE(dewofsoul @ 2012 07 17, 20:52)
Indigo vaikai? Proto, smegenų evoliucija.
O siela gali evoliucionuoti? Ji kartais ne amžina ir nekintama?


Nežinau, kaip dėl indigo vaikų, bet apskritai toks vaizdas susidaro, kad žmonės tobulėja. Bet aš turėjau galvoje sąmonės evoliuciją, kai siela, keliaudama (t.y. reinkarnuodamasi) per įvairias gyvybės rūšis, laipsniškai atskleidžia savo potencialą. Siela nekinta, tarkim, jos natūrali dvasinė pilnavertė padėtis sudaro 100 proc., bet įsipainiojusi į materialų pasaulį to savo 100 proc. ji neišreiškia, o buvimas tam tikros rūšies kūne atitinkamai derinasi su tuo mažesniu išraiškos laipsniu. Augalų sąmonė mažiausiai išreikšta, beveik nesanti, gyvūnuose ji mieganti, žmonėse prabundanti, ir dvasiniuose žmonėse - klestinti. Jeigu įdomu, tai viena nuoroda: http://bvml.org/SBRSM/goc.html

http://www.technolog...dine_navigacija
QUOTE
Mūsų visata – tiesiog kitoje visatoje gyvenančio vaiko projektas mokslo mugei?

<...> Tačiau mes nebūtinai turėtume tikėti savo instinktais, nes juos puoselėjome tam, kad galėtume prieš 150 tūkst. metų išgyventi Afrikos savanoje, o ne tam, kad galėtume suprasti, kaip funkcionuoja visata.

<...> Keistame kvantinės mechanikos pasaulyje, apibūdinančiam subatominiu lygiu vykstančius veiksmus, atsitiktiniai svyravimai iš nieko gali sukurti medžiagą ir energiją.

<...> "Taigi gali būti, kad ši visata yra tiesiog kitoje visatoje gyvenančio vaiko projektas mokslo mugei. Nežinau, kaip tai veikia mūsų teologines žinias, tačiau tai dalykas, kurį verta apsvarstyti“, – pridūrė jis.

<...> Teiginys, kad Didysis sprogimas – milžiniškas plėtimasis prieš 13,7 mlrd. metų, kuris kosmosą susprogdino kaip didžiulį balioną – galėjo įvykti be Dievo įsikišimo, labai skiriasi nuo teiginio, kad Dievas neegzistuoja, tvirtino mokslininkas.

<...>„Tuomet kyla klausimas „Kodėl egzistuoja fizikos dėsniai“. O jūs galite atsakyti: „Na, tam reikėjo dieviškojo kūrėjo, kuris sukūrė tuos fizikos dėsnius ir įžiebė kibirkštį, kuri nuo fizikos dėsnių nuvedė prie šios visatos, o galbūt net daugiau nei vienos“, – kalbėjo jis.

Tačiau toks atsakymas viską dar prailgina, nes vis dar reikia paaiškinti, iš kur atsirado dieviškasis kūrėjas. Šis procesas sukuria niekada nesibaigiančią grandinę, o jūs vis tiek liekate be galutinio atsakymo, teigia A. Filippenko.

Fizikos dėsnių kilmė kol kas lieka paslaptimi, kurios galbūt niekada ir nepavyks įminti, pridūrė jis.

„Ši „dieviškoji kibirkštis“ ir buvo tas kažkas, kas sukūrė fizikos dėsnius. O aš nežinau, kas sukūrė tą dieviškąją kibirkštį. Taigi tiesiog apsistokime ties fizikos dėsniais“, – kalbėjo mokslininkas.


Visai įdomus straipsniukas.

Norisi perfrazuoti: "Visata - tai tiesiog savo visatoje gyvenančio dieviškojo berniuko projektas savo malonumui".

Jeigu visata atsiranda tik veikiant fizikos dėsniams, tai ji atsiranda ne iš nieko, bet iš fizikos dėsnių veikimo galios. "Iš nieko" tai čia tik toks įvardijimas netobulais žmogiškais žodžiais, neatspindintis realios situacijos. Materija - fizikinė masė, fizikinė energija, tam procese atsiranda tarsi "iš nieko", bet iš esmės tai reiškia, kad ji atsiranda iš kitokios prigimties veikimo (t.y. energijos) - dėsnių veikimo.

Šiuos dalykus - kaip grubioji energija ir erdvė manifestuojasi iš subtilesnių elementų, tokių kaip protas, detaliai aprašo Vedų raštai. Iš esmės, dėsnių funkcija yra nurodanti į protą, nes dėsniai yra tvarkingi ir suvokiami, "matematiški".

Straipsnio pradžioje vėl apie tai, kad atseit žmogus savo protines galimybes išugdė evoliuciškai. Bet gi mokslininkai nežino, kurios žmogaus savybės yra gyvūniškos, o kurios - aukštesnės prigimties, suteiktos priemonės dvasinei tiesai pažinti. O spėlioti ir teorizuoti bet ką - bet kas gali, jeigu tik turi tokį polinkį.

Tačiau toks atsakymas viską dar prailgina, nes vis dar reikia paaiškinti, iš kur atsirado dieviškasis kūrėjas. Šis procesas sukuria niekada nesibaigiančią grandinę, o jūs vis tiek liekate be galutinio atsakymo, teigia A. Filippenko.

Čia kažkokie riboti apmąstymai. Juk visi sutinka, kad kažkas egzistuoja savaime - materija, arba gamtos dėsniai, arba dar kažkas. Telieka apsispręsti, ar tas savaime egzistuojantis dalykas yra negyvas (kaip pvz. gamtos dėsniai) ar gyvas asmuo (kaip pvz. Dievas, Kūrėjas). Tam savaime egzistuojančiam dalykui, visumai, pirminiam - kūrėjo jau nebereikia.

Ir mokslininkas gale teisingai šneka - jie nesugeba pažinti to, kas už fizikos dėsnių ribų, tokios žinios jiems neprieinamos naudojant savuosius metodus. Todėl, dėl tokio neįgalumo, jiems tenka apsiriboti fizikos sritimi. Jie ten ir nori pasilikti. Bet ar žmogui skirta stagnuoti dėl to, kad pasaulio mokslininkai neįgalūs šia prasme? :)
Papildyta:
QUOTE
o jūs vis tiek liekate be galutinio atsakymo, teigia A. Filippenko.


Ne, tai kaip tik, mokslininkas lieka be galutinio atsakymo, t.y. su atsakymu, kad "viskas kyla iš nieko". Nulinis atsakymas, atsakymas apie nulį :) Ieškai, ieškai, galiausiai randi tamsą ir tuštumą.

Kažkada apie tai suskėliau taip ;) :

QUOTE
Tai taip kai jau apie mokslą tai nesąmonė, bet kai apie dievą tai jo keliai gi nežinomi ir užtenka žinoti?

Matai skirtumas čia toks, kad mokslas spangsta, kad už visų reiškinių stovi niekas (nu, susikūrė visata pati iš nieko dėl gravitacijos, paskui evoliucija savo darbą padarė, dar kažkokie dėsniai yra, bet velniaižin iš kur jie, tai geriau į juos ir dėmesio nekreipti), kitaip sakant, prieinama prie absurdo, o transcendentinės tradicijos atskleidžia kad pradžioje yra ne niekas, o tobula išsami būtybė, apie kurią, ir iš kurios, skirtingai nei iš nieko, galima daug ką sužinoti, ir galiausiai suprasti, kodėl ir kaip viskas egzistuoja. Kitaip sakant, transcendentinis kelias atveria duris tolesniam, praktiniam pilnavertiškam Realybės pažinimui, kuris, kai jį asmeniškai pasieksim, pilnai pamaitins mūsų žingeidumą, ir svarbiau, išpildys mūsų egzistenciją į tobulumą, o mokslas užsidaro išvadose apie nieką, ir tokie jo absurdiški teiginiai apie nieką tik kelia nusistebėjimą apie tai, kaip didelis didelis mokslas niekuo nesiskiria nuo bepročių svaičiojimų.
Atsakyti
„Pamatysiu – patikėsiu“, – tarė žmogus.
„Patikėsi – pamatysi“, – tarė Visata.
4u.gif
P.s. isties, dazniausiai pirmiausia skirta patiketi, o tik paskui isvysti viena, kita ar daug stebuklu.. Zinoma, tam tikrus reiskinius kaip stebuklus priima tik protas, apsiraizge ego siulais, o siaip - Visata beribe,n zmogaus vidinis As taip pat..
Atsakyti
QUOTE(stouny @ 2012 07 18, 12:01)
Ir mokslininkas gale teisingai šneka - jie nesugeba pažinti to, kas už fizikos dėsnių ribų, tokios žinios jiems neprieinamos naudojant savuosius metodus. Todėl, dėl tokio neįgalumo, jiems tenka apsiriboti fizikos sritimi. Jie ten ir nori pasilikti. Bet ar žmogui skirta stagnuoti dėl to, kad pasaulio mokslininkai neįgalūs šia prasme? smile.gif
Papildyta:
Ne, tai kaip tik, mokslininkas lieka be galutinio atsakymo, t.y. su atsakymu, kad "viskas kyla iš nieko". Nulinis atsakymas, atsakymas apie nulį smile.gif Ieškai, ieškai, galiausiai randi tamsą ir tuštumą.



Mokslininkai randa visgi naujų atsakymų, tereikia pasidomėti kvantinės fizikos atradimais, submolekulinės biologijos ar fraktalinės geometrijos naujovėmis, kurios tapo įmanomos tik atsiradus itin galingiems kompiuteriams.
"Gražiausia ir giliausia emocija, kokią tik galime patirti, yra mistikos pojūtis. Tai viso tikrojo mokslo galia."
-Albertas Enšteinas
Atsakyti
QUOTE(stouny @ 2012 07 18, 13:01)
Nežinau, kaip dėl indigo vaikų, bet apskritai toks vaizdas susidaro, kad žmonės tobulėja. Bet aš turėjau galvoje sąmonės evoliuciją, kai siela, keliaudama (t.y. reinkarnuodamasi) per įvairias gyvybės rūšis, laipsniškai atskleidžia savo potencialą. Siela nekinta, tarkim, jos natūrali dvasinė pilnavertė padėtis sudaro 100 proc., bet įsipainiojusi į materialų pasaulį to savo 100 proc. ji neišreiškia, o buvimas tam tikros rūšies kūne atitinkamai derinasi su tuo mažesniu išraiškos laipsniu. Augalų sąmonė mažiausiai išreikšta, beveik nesanti, gyvūnuose ji mieganti, žmonėse prabundanti, ir dvasiniuose žmonėse - klestinti. Jeigu įdomu, tai viena nuoroda: http://bvml.org/SBRSM/goc.html

http://www.technolog...dine_navigacija
Visai įdomus straipsniukas.

Norisi perfrazuoti: "Visata - tai tiesiog savo visatoje gyvenančio dieviškojo berniuko projektas savo malonumui".

Jeigu visata atsiranda tik veikiant fizikos dėsniams, tai ji atsiranda ne iš nieko, bet iš fizikos dėsnių veikimo galios. "Iš nieko" tai čia tik toks įvardijimas netobulais žmogiškais žodžiais, neatspindintis realios situacijos. Materija - fizikinė masė, fizikinė energija, tam procese atsiranda tarsi "iš nieko", bet iš esmės tai reiškia, kad ji atsiranda iš kitokios prigimties veikimo (t.y. energijos) - dėsnių veikimo.

Šiuos dalykus - kaip grubioji energija ir erdvė manifestuojasi iš subtilesnių elementų, tokių kaip protas, detaliai aprašo Vedų raštai. Iš esmės, dėsnių funkcija yra nurodanti į protą, nes dėsniai yra tvarkingi ir suvokiami, "matematiški".

Straipsnio pradžioje vėl apie tai, kad atseit žmogus savo protines galimybes išugdė evoliuciškai. Bet gi mokslininkai nežino, kurios žmogaus savybės yra gyvūniškos, o kurios - aukštesnės prigimties, suteiktos priemonės dvasinei tiesai pažinti. O spėlioti ir teorizuoti bet ką - bet kas gali, jeigu tik turi tokį polinkį.

Tačiau toks atsakymas viską dar prailgina, nes vis dar reikia paaiškinti, iš kur atsirado dieviškasis kūrėjas. Šis procesas sukuria niekada nesibaigiančią grandinę, o jūs vis tiek liekate be galutinio atsakymo, teigia A. Filippenko.

Čia kažkokie riboti apmąstymai. Juk visi sutinka, kad kažkas egzistuoja savaime - materija, arba gamtos dėsniai, arba dar kažkas. Telieka apsispręsti, ar tas savaime egzistuojantis dalykas yra negyvas (kaip pvz. gamtos dėsniai) ar gyvas asmuo (kaip pvz. Dievas, Kūrėjas). Tam savaime egzistuojančiam dalykui, visumai, pirminiam - kūrėjo jau nebereikia.

Ir mokslininkas gale teisingai šneka - jie nesugeba pažinti to, kas už fizikos dėsnių ribų, tokios žinios jiems neprieinamos naudojant savuosius metodus. Todėl, dėl tokio neįgalumo, jiems tenka apsiriboti fizikos sritimi. Jie ten ir nori pasilikti. Bet ar žmogui skirta stagnuoti dėl to, kad pasaulio mokslininkai neįgalūs šia prasme? smile.gif
Papildyta:
Ne, tai kaip tik, mokslininkas lieka be galutinio atsakymo, t.y. su atsakymu, kad "viskas kyla iš nieko". Nulinis atsakymas, atsakymas apie nulį smile.gif Ieškai, ieškai, galiausiai randi tamsą ir tuštumą.

Kažkada apie tai suskėliau taip wink.gif :


Jis/ji nutilo, ar toliau kapojotės? smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Spalvota diena @ 2012 07 18, 21:05)
Mokslininkai randa visgi naujų atsakymų, tereikia pasidomėti kvantinės fizikos atradimais, submolekulinės biologijos ar fraktalinės geometrijos naujovėmis, kurios tapo įmanomos tik atsiradus itin galingiems kompiuteriams.
"Gražiausia ir giliausia emocija, kokią tik galime patirti, yra mistikos pojūtis. Tai viso tikrojo mokslo galia."
                                                -Albertas Enšteinas


Prašau, papasakok ką nors apie tai... smile.gif Arba nuorodų įmesk.
Ei, bet dėl kvantinės fizikos, tai tik jos DĖKA mokslininkai nustatė, jog visata iš nieko.

Beje, šiandien gimė įdomi mintis. Vienu tarpu apėmė kažkoks džiaugsmas dėl tos hipotezės, galvoju, kokia laimė, jog neatrado dar blogiau - kad didysis sprogimas kilo dėl kokių nors cheminių junginių sąveikos. O dabar pasvajoju (bet protas visad išlieka budrus), kad gal Kūrėjas toks galingas, jog fizikai atsimušė "į niekur", o Jis tyliai šypsosi. Duok, Dieve, man ramybės...

Mano bene mistiškiausias patyrimas buvo, kai kai piešiau fraktalus, labai saugiai jaučiausi, draugas su manimi ėmė švelniau, supratingiau elgtis. Bet esmė ne tame. Pagal mano horoskopą, didelį įtaką man daro Jupiteris - proto, intelekto simbolis. Tai pamenu, piešiant fraktalus visad ištraukdavau geltoną spalvą, kurios šiaip jau nemėgstu. Tik kai papasakojau apie fraktalus astrologei, tik tada ji pasakė, ką reiškia geltona spalva, ir kaip ji mane atitinka.
Atsakyti
ieskot atsakymu, todel tuoj imsis rodytis ir kiti "mistiski" zenklai ir sutapimai smile.gif cia pasamones zaidimas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Raudona Saule @ 2012 07 18, 20:05)
ieskot atsakymu, todel tuoj imsis rodytis ir kiti "mistiski" zenklai ir sutapimai smile.gif cia pasamones zaidimas smile.gif

Aha, kažkas pasakė,kažkaip užsiprogramavau ant 11:11. Akurat-vos ne kasdien pažiūriu į val., kai 11-11. Netrukdo, tik šiaip įdomus reiškinys.
Atsakyti