
Tavo baimė yra visai suprantama, nes kraujas iš krūties nėra įprastas reiškinys į kurį galima nekreipti dėmesio.
Kraujas yra mūsų gyvybės syvai, jo turi kiekvienas ir gana daug. Kraujas pasirodo ne taip jau retai kraujuoja dantenos, kraujo pasirodo sunkiau tuštinantis, pagaliau mes moterys tai patiriam per kiekvienas mėnesines. Žodžiu noriu pasakyti, kad kraujas ne visada rodo rimtą traumą.
Naujagimis pradėjęs žysti prisiragauja ne tik krekenų, mamos pieno, bet ir kraujo, pulių, limfos, odos ir pan. Juk pasitaiko, kad žindymo pradžioje skauda spenelius, pasirodo žaizdelių ir pan. Vakarų šalyse žindymo specialistai laiko normaliu reiškiniu jei mamos piene patenka pėdsakai kraujo ar pulių visa tai yra mamos fiziologiniai skysčiai, o kadangi kūdikis yra mamos kūnas ir kraujas, tai ir šie dalykai nėra visiškai svetima medžiaga jam. O tai kad vaikas atpylė tavo pieną su kraujo priemaišomis sveiko vaikelio reakcija į pasikeitusį mamos pieno skonį ir sudėtį. Kitaip gal būtum ir nepastebėjus.
Pasirodęs kraujas tik pasekmė, o priežastis reiktų surasti, ypač jei kraujo vis dar pasirodo ir šiandien. Tavo vaikeliui jau pilni 6 men, ragaujat papildomo maisto ir pienas krutyse ištuštinamas rečiau. Rašai kad skausmą pajutai anksčiau, o taip galėjo nutikti dėl pieno sąstovos. Pabandyk prisiminti, gal pajutus skausmą krūtį masažavai, bandei "išstumti" pieną labai dažnai taip krūtis traumuojama (sutraiškomi pieno latakėliai), tad gali pasirodyti ir kraujo. Mastito atveju taip irgi gali nutikti.
Nieko nerašai apie save. Tai galiu tik tiek pasakyt - jei neturi temperatūros, krūties neskauda, "nedega", tai ko gero buvo laikinas sutrikimas ir dėl to nutraukti žindymo tikrai nereiktų. Krūtis - toks pat mūsų organas kaip ir kitos kūno dalys, kol žindai vaikutį ten vyksta laktacijos procesas (pieno gamyba, kaupimas ir išstūmimas), pieno latakai dirba kaip laikrodukas. Tačiau būna, kad tas tobulas mamos mechanizmas ima ir sutrinka. Tik vaikas gali ištraukti užsistovėjusį pieną, jis geriausias pagalbininkas, tad jokių būdu dabar nenutrauk žindymo.
Viena moteris tavo laiškelį persiuntė žindymo konsultančių Mama-mamai grupei, tad atsakymų ir pagalbos sulauksi daugiau. Parašyk kaip jautiesi šiandien, gali ir į AŽ.
Laikykis
