Įkraunama...
Įkraunama...

Auklėjimas be bausmių

QUOTE(Agatka @ 2012 09 02, 12:53)
matomai biheivioristas rase...


Pediatras, bet ryškiai prijaučiantis biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Justesea @ 2012 09 02, 00:17)
Ilgaplauke, vis dėlto būtų daug įdomiau diskutuoti, jei jūs vietoj nuolatinės kritikos išsakytumėt savo požiūrį ir nuomonę. Ir taip matysis, su kuo sutinkate, su kuo ne, bet tiesiog būrų daug įdomiau skaityti, nei tiesiog puolimą 4u.gif
Aš manau, kad ribos yra ten, kur vaikas gali pakenkti sau ir kitiems. Čia pirmiausia. O tada ribos turėtų būti ten, kur vaikas gali trukdyti kitiems, bet čia jau reikia su protu jas brėžti. Judraus metinuko pas ligonį ar į kokią kitą, kur būtinai reikia ramybės, paprasčiausiai nesivesčiau, nes tokio amžiaus vaikas tikrai dar adekvačiai nesuvoks, kodėl jis turi sėdėti kaip pabučiuotas. O draudimų vaikui tiesiog būti savimi aš išvis niekaip negaliu suprasti. Aprengia baltai ir neleidžia vaikui su smėliu žaisti. Kažkokie beprotiški sprendimai... Ir visi tie nelipk, nebėk, nugriūsi... O kaip išmoks saugiai bėgti, lipti ir griūti, jei to neleisi? O jei, tarkim, bėga į gatvę, tai mažesnį sulaikai ir tiek, su vyresniu, kai jis jau pajėgus suvokti, kalbiesi. Žodžiu, viskam savas laikas.



Kritika ,tai irgi nuomone. Na jei jums reikia ne tik ikisti i burna,bet dar ir sukramtyti,tai... wink.gif

Manote,apart paaiskinimo,kad vaikas zinotu,kaip reikia elgtis ,atatinkamose istaigose,geriau niekur nesivesti g.gif blink.gif O jus manote,kad net ir metinukai nesugeba protauti??? Na jei nenorima "dirbti" su vaiku,tai pasiaiskinimu visokiu girdejau cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Ilgaplaukė @ 2012 09 02, 12:56)
Kritika ,tai irgi nuomone. Na jei jums reikia ne tik ikisti i burna,bet dar ir sukramtyti,tai... wink.gif

  Manote,apart paaiskinimo,kad vaikas zinotu,kaip reikia elgtis ,atatinkamose istaigose,geriau niekur nesivesti g.gif  blink.gif O jus manote,kad net ir metinukai nesugeba protauti??? Na jei nenorima "dirbti" su vaiku,tai pasiaiskinimu visokiu girdejau cool.gif


Pagarba pašnekovui irgi nepakenktų 4u.gif

Taip, aš manau, kad metinukui fiziškai sunku ilgai nusėdėti vienoje vietoje. Ir dar nemačiau metinuko, kuris mamos paprašytas tą darytų ilgą laiką. Na nebent yra labai mušamas ir labai bijo gauti vėl.
Atsakyti
isisiautejote. sita ribu tema yra aktuali, bet noreta pasakyti kad kartais tevai brezia ribas ten, kur nereikia ir net zalinga. o oponentu puse kritikuoja nes mano, kad pasysakymuose slypi is vis ribu nebrezimas.
man patiko kaip Dreikursas raso, kad nereikia atimti is vaiku drasos. tai sitai labai susije su ribomis taip pat. galima gaminant maista vaikui sayti ne, nelysk, tu trukdai, negalima nes sugadinsi, eik kaladeles delioti, o galima kartu su vaiku gaminti, duoti sauksta pamaisyti kartu tesla. vakar tarkavau bulves, keik daug laimes buvo kai daviau dukrytei bulve ir ji ja tarkavo dviem rankutem, o kai valgem tetis gyre kad abi pagaminom tokius skanius blynus smile.gif yra tevai kurie brezia ribas virtuveje, neleidzia nieo daryti, as pvz nedraudziu, darome viska kartu.
ir vis prisimenu indenus kaip ju vaikai su peiliais moka elgtis, kai manoji paima peili ir atsargiai nesa ji man biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Agatka @ 2012 09 02, 13:06)
isisiautejote. sita ribu tema yra aktuali, bet noreta pasakyti kad kartais tevai brezia ribas ten, kur nereikia ir net zalinga. o oponentu puse kritikuoja nes mano, kad pasysakymuose slypi is vis ribu nebrezimas.

TAip butent, kartais tevai brezia ribas vien del savo valdzios palaikymo ar patogumo, ne del to,kad tai reikalinga vaiko ugdymui. Pvz sedi kavute(ar ka stipriau) gurksnoja plepa drauges, o vaikams sako: nelyskit, bekit zaisti, vaikam ne vieta prie suaugusiu stalo(neesat to girdeje?)
TAip mes irgi su vaikais gaminam , dirbam, viska kartu kiek tik jie pardo noro ir iniciatyvos biggrin.gif Darugai buvo atvaziave kepem kugeli, tai labai nustebo ,kai mano dukryte visad bulves sutarkavo, su masina aisku, sako,kad man taip mano dukros padetu paaugles. Galvoju, jei vaika veji lauk is virtuves,kai jis nori, tai paskui jau tas noras praeina. Jei nekuri artimo rysio kol vaikas mazuliukas, tai paaugusiam jam tos mamos daug maziau reikia, tada jau rupi draugai, ir kuo toliau tuo maziau reikes. Keistai atrodo mamos,kurios visa vaikyste neuzsieme su vaikais, paskui jiems uzaugus dejuoja, kad jie nebeatvaziuoja, kad jiems nereikalinga unsure.gif
Dar jei turesim omeny ,kad ankstyvoje vaikysteje formuojasi vaiko valia, tai nuolat vaika nusodindami, o ta mes labai lengvai galim padaryti,kol jis toks maziukas, sukursim jam problemas ateity, paskui dejuosim , ir kodel tas vaikas toks tnginys ir bevalis, kodel jam niekas neidomu....
Atsakyti
QUOTE(Justesea @ 2012 09 02, 13:03)
Pagarba pašnekovui irgi nepakenktų 4u.gif

Taip, aš manau, kad metinukui fiziškai sunku ilgai nusėdėti vienoje vietoje. Ir dar nemačiau metinuko, kuris mamos paprašytas tą darytų ilgą laiką. Na nebent yra labai mušamas ir labai bijo gauti vėl.



Na jei nuomone neatitinka oponento nuomonei,tai nereiskia,kad tai nepagarba... wink.gif

Issedeti ne tik metinukui ilga laika sunku. rolleyes.gif Maniskis visada buvo zingeidus ir judrus vaikas,tikras "gyvsidabris",bet jei ji sudomindavai,pvz. jam patikdavo baznycioje,ziurineti paveikslus,tai jo demesi,apart lakstymo,nukreipdavau butent i juos.Norint galima surasti budus kaip sudominti ar apriboti vaiko laisve,tam tikru atveju.Na bet kai kurie tevai nesivargina truputi ideti pastangu,kad butu rezultatai. Geriau pradeti deklaruoti apie vaiko asmenybes suvarzyma,o paskui nei jie patys,nei mokytojai nesusitvarko,juk jis priprates gyventi nesuvarzytas,tai apie kokias ribas tada snekama.

Papildyta:
QUOTE(alfija @ 2012 09 02, 11:59)
taip. Ir paskui tos trapios būtybės ateina į mokyklą pilnos ir su bagažu-visų nepatenkintų būtinųjų poreikių. Emociškai nesubrendę, pilni neapykantos, elementaraus nesuvokimo. Pati puikiai žinai kas mokyklose yra. Ir paskui būna renginiai- savaitė be patyčių, ir visokios kitokios, o ministras pasirašo įsaką apie fizinio poveikio bausmių taikymą mokykloje.



Va va...o paskui teveliai laksto pas psichologus ir iesko pagalbos cool.gif
Papildyta:
QUOTE(Agatka @ 2012 09 02, 13:06)
isisiautejote. sita ribu tema yra aktuali, bet noreta pasakyti kad kartais tevai brezia ribas ten, kur nereikia ir net zalinga. o oponentu puse kritikuoja nes mano, kad pasysakymuose slypi is vis ribu nebrezimas.
man patiko kaip  Dreikursas raso, kad nereikia atimti is vaiku drasos. tai sitai labai susije su ribomis taip pat. galima gaminant maista vaikui sayti ne, nelysk, tu trukdai, negalima nes sugadinsi, eik kaladeles delioti, o galima kartu su vaiku gaminti, duoti sauksta pamaisyti kartu tesla. vakar tarkavau bulves, keik daug laimes buvo kai daviau dukrytei bulve ir ji ja tarkavo dviem rankutem, o kai valgem tetis gyre kad abi pagaminom tokius skanius blynus smile.gif yra tevai kurie brezia ribas virtuveje, neleidzia nieo daryti, as pvz nedraudziu, darome viska kartu.
ir vis prisimenu indenus kaip ju vaikai su peiliais moka elgtis, kai manoji paima peili ir atsargiai nesa ji man biggrin.gif


Arba ju visai nebrezia. blink.gif

Nuo pat mazumes ka kazkas darydavo(ar tai maisto gaminimas,ar krano taisymas ar...),visa laiuka budavo i darbus ijungtas vaikas. Siandienai, viska moka:ir skaniai pagaminti,ir sutaisyti,ir...
Ir vel indenai lotuliukas.gif O kitos tautos nesugeba mokinti vaiku???
Atsakyti
QUOTE(Ilgaplaukė @ 2012 09 02, 14:56)
Na jei nuomone neatitinka oponento nuomonei,tai nereiskia,kad tai nepagarba... wink.gif

  Issedeti ne tik metinukui ilga laika sunku. rolleyes.gif Maniskis visada buvo zingeidus ir judrus vaikas,tikras "gyvsidabris",bet jei ji sudomindavai,1pvz. jam patikdavo baznycioje,ziurineti paveikslus,tai jo demesi,apart lakstymo,nukreipdavau butent i juos.Norint galima surasti budus kaip sudominti ar apriboti vaiko laisve,tam tikru atveju.2Na bet kai kurie tevai nesivargina truputi ideti pastangu,kad butu rezultatai. Geriau pradeti deklaruoti apie vaiko asmenybes suvarzyma,o paskui nei jie patys,nei mokytojai nesusitvarko,juk jis priprates gyventi nesuvarzytas,tai apie kokias ribas tada snekama.Papildyta:
  Va va...o paskui teveliai laksto pas psichologus ir iesko pagalbos cool.gif

Vat jei jus dazniau dalintumetes teigiama patirtim butu naudinga.
O sitie visi jusu smerkimai ir teisimai ir aiskinimai kaip visi nieko nemoka, visiskai nenaudingi ir nieko diskusijai nepriduoda apart nesupratimo kaip su jumis didkutuoti. Nres tik kazka paklausiu, o jus jau isivaizduojat,kad as teigiu. As apie vartus ,jus paie batus biggrin.gif
As neinu i baznycia,tai su problemom issedeti ramiai ten, neteko susidurti, galu gale ten reiktu ne issedeti ,o dalyvauti misiose, bet cia jau kita tema.. Bet ten tikrai yra i ka nukreipti demesi. Be to jei susimastysit, pajausit koks skirtumas kai toje pacioje baznycioje yra palanki atmosfera vaikams, kai jie ten pageidaujamai ir kai visi skersai ziuri ko cia tas vaikas garsus leidzia, tada ir mamai sunkiau ir is vis tikriausiai nesinori vel ten gristi. Taip su viom erdvem, netgi atsiardo terminai dabar palankus seimai, palankus vaikui tiek ligonines, tiek restoranai gauna tokius pavadinimus ir ne bereikalo. Butent palnkioj atmosferoj bunant ir vaikas visia kitaip elgiasi, jis turi kur nukreipti savo zingeiduma, nenergija ,tevus pasitinka supratingi darbuotojai. O ne taip kaip poliklinikoj:pasiruoskit vaika, o kai ateina(pvz i dantisto kabineta)turi is kart issizioti ir leisti tvarkyti dantis.
Vat sunkaiusiai kol kas man sekasi islaukti su jais poliklininkoj, kitur kakzokiu problemu nepasitaike. O ten sienos ,kedes, siauras koridorius ir viskas biggrin.gif kazka atsinesi su savim, nu bet ir taip nera vaikams didelio noro ten eiti, o dar jie verciami laukti ir ju kantrybei ir geranoriskumui yra ribos, paprasciausiai tiesiog jauciamas visur neigiamas, atmestinis poziuris i visus paciantus.Ne pas visus aisku gydytojus, pediatre musu labai geras ir malonus zmogus, bet su kai kurias tikrai liudna. GAvau pamoka,kad ten eiti reikia kuo reciau, tik butinu atveju ir kur galima naudotis privaciomis paslaugomis. Taigi gyveni ir mokaisi.
Atsakyti
ilgaplauke,
ada teisi, jusu kritika kvepia nepakantumu ar kaip cia pavadinti... nepulkit del visko i asmeniskumus, ada ir tuo tarpu as esame kalbeje hipotetiskai, arba uzdave ada klausimus, o jus tame randate terpe daryti isvadas asmeniskai apie mus ir kukliai isjuokti krastutiniais pavyzdziais. man atrodo, kad jeigu jums atrodo, kad jus auginote ne taip, kaip mes rasome, tai jus puolate, o jeigu kaza jusu nuomone teisingai, jus iskart rasote, kad ir jus taip darote (darbus namuose pvz). cia rasome ne tam, kad teisti, kas gerai ar blogai augino ar augina, o mokomes.
o del indenu, tai jus kazkaip keistai reaguojate, nesakiau kad kiti nemoka mokinti vaiku, tik kartais gyvenime susidurianti su kazokiom situacijom, kurios ten buvo aprasytos, sypteliu ir tiek smile.gif))) tiesa sakant nesupratau, kaip jus tarp mano eiluciu galejote perskaityti, kad as galvojau, kad kiti nemoka mokinti....
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2012 09 02, 15:15)
Vat jei jus dazniau dalintumetes teigiama patirtim butu naudinga.
O sitie visi jusu smerkimai ir teisimai ir aiskinimai kaip visi nieko nemoka, visiskai nenaudingi ir nieko diskusijai nepriduoda apart nesupratimo kaip su jumis didkutuoti. Nres tik kazka paklausiu, o jus jau isivaizduojat,kad as teigiu. As apie vartus ,jus paie batus  biggrin.gif
As neinu i baznycia,tai su problemom issedeti ramiai ten, neteko susidurti, galu gale ten reiktu ne issedeti ,o dalyvauti misiose, bet cia jau kita tema.. Bet ten tikrai yra i ka nukreipti demesi. Be to jei susimastysit, pajausit koks skirtumas kai toje pacioje baznycioje yra palanki atmosfera vaikams, kai jie ten pageidaujamai ir kai visi skersai ziuri ko cia tas vaikas garsus leidzia, tada ir mamai sunkiau ir is vis tikriausiai nesinori vel ten gristi. Taip su viom erdvem, netgi atsiardo terminai dabar palankus seimai, palankus vaikui tiek ligonines, tiek restoranai gauna tokius pavadinimus ir ne bereikalo. Butent palnkioj atmosferoj bunant ir vaikas visia kitaip elgiasi, jis turi kur nukreipti savo zingeiduma, nenergija ,tevus pasitinka supratingi darbuotojai. O ne taip kaip poliklinikoj:pasiruoskit vaika, o kai ateina(pvz i dantisto kabineta)turi is kart issizioti ir leisti tvarkyti dantis.
Vat sunkaiusiai kol kas man sekasi islaukti su jais poliklininkoj, kitur kakzokiu problemu nepasitaike. O ten sienos ,kedes, siauras koridorius ir viskas  biggrin.gif kazka atsinesi su savim, nu bet ir taip nera vaikams didelio noro ten eiti, o dar jie verciami laukti ir ju kantrybei ir geranoriskumui yra ribos, paprasciausiai tiesiog jauciamas visur neigiamas, atmestinis poziuris i visus paciantus.Ne pas visus aisku gydytojus, pediatre musu labai geras ir malonus zmogus, bet su kai kurias tikrai liudna. GAvau pamoka,kad ten eiti reikia kuo reciau, tik butinu atveju ir kur galima naudotis privaciomis paslaugomis. Taigi gyveni ir mokaisi.



Argi jums buvo adresuoti mano postai g.gif blink.gif

Ka norite matyti,ta ir matote...butent jums ir rasiau,kokia aplinka jus supa,tokios jusu isvados ir pamastymai wink.gif
Nezinau kur jus ten lankotes ir pas kokias stomotologes(ar aplamai poliklinikas),bet jusu patirtis kazkokia keista...visur jums blogai,visur jus matote tik blogi(ir baznycioje jus ir jusu vaikai nelaukiami,poliklinikoje ir t.t.)...tai gal vertetu susimastyti,gal jus kazka darote ne taip,gyvenate ne taip,kad jums uzkliuna viskas,isskyrus save. cool.gif

Papildyta:
QUOTE(Agatka @ 2012 09 02, 16:08)
ada teisi, jusu kritika kvepia nepakantumu ar kaip cia pavadinti... nepulkit del visko i asmeniskumus, ada ir tuo tarpu as esame kalbeje hipotetiskai, arba uzdave ada klausimus, o jus tame randate terpe daryti isvadas asmeniskai apie mus ir kukliai isjuokti krastutiniais pavyzdziais. man atrodo, kad jeigu jums atrodo, kad jus auginote ne taip, kaip mes rasome, tai jus puolate, o jeigu kaza jusu nuomone teisingai, jus iskart rasote, kad ir jus taip darote (darbus namuose pvz). cia rasome ne tam, kad teisti, kas gerai ar blogai augino ar augina, o mokomes.
o del indenu, tai jus kazkaip keistai reaguojate, nesakiau kad kiti nemoka mokinti vaiku, tik kartais gyvenime susidurianti su kazokiom situacijom, kurios ten buvo aprasytos, sypteliu ir tiek smile.gif))) tiesa sakant nesupratau, kaip jus tarp mano eiluciu galejote perskaityti, kad as galvojau, kad kiti nemoka mokinti....



Manote,kad ne savo pavyzdziu reikia aukleti,ugdyti vaikus,o tik perskaicius knygas,forumus g.gif lotuliukas.gif Na dar jums toli iki auginimo vaisiu,bet vien perskaicius jusu postus(ir Ados),tai vaizdelis ne koks... schmoll.gif biggrin.gif Ir jeigu as rasau kaip ir kokiu budu as auklejau savo vaika,jums sukelia alergija,neskaitykite...domekites afrikieciu,indenu ir kt. auklejimo budais,gal tai duos didesnes naudos wink.gif clap.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ilgaplaukė: 02 rugsėjo 2012 - 18:01
QUOTE(Ilgaplaukė @ 2012 09 02, 15:05)
Na jei nuomone neatitinka oponento nuomonei,tai nereiskia,kad tai nepagarba... wink.gif

  Issedeti ne tik metinukui ilga laika sunku. rolleyes.gif Maniskis visada buvo zingeidus ir judrus vaikas,tikras "gyvsidabris",bet jei ji sudomindavai,pvz. jam patikdavo baznycioje,ziurineti paveikslus,tai jo demesi,apart lakstymo,nukreipdavau butent i juos.Norint galima surasti budus kaip sudominti ar apriboti vaiko laisve,tam tikru atveju.Na bet kai kurie tevai nesivargina truputi ideti pastangu,kad butu rezultatai. Geriau pradeti deklaruoti apie vaiko asmenybes suvarzyma,o paskui nei jie patys,nei mokytojai nesusitvarko,juk jis priprates gyventi nesuvarzytas,tai apie kokias ribas tada snekama.


Jūs tą neatitikimą išreiškiate labai kandžiai ir pašaipiai, tai galima padaryti daug mandagiau 4u.gif Tada temą bus daug maloniau skaityti, nes dabar diskusijų dalyviai priversti skaityti beprasmius pasikapojimus, kad galėtų išskaityti tarp jų kažką naudingo.

Žinoma, galima nukreipti dėmesį, apie tai buvo ir šitoj temoj kalbėta. Viskas nuo situacijos priklauso. Kaip ir buvo šitoj temoj viena išvada prieita - nėra viskas vien juoda ir balta.

QUOTE(Ilgaplaukė @ 2012 09 02, 19:00)
Ir jeigu as rasau kaip ir kokiu budu as auklejau savo vaika,jums sukelia alergija,neskaitykite...


Bet kad jus tik ką pagyrė už tai, kad pagaliau pasidalinote savo patirtimi, kuri gali būti naudinga. O kaip jūs sureagavote? smile.gif
Atsakyti
Ada, kas turi, privalo užsiimti tavo vaikais? Kavinėse, restoranuose, kitokiose aplinkose? Kas atsakingas už tai, kad vaikas nežino kaip ten elgtis? Kas tavo vaikus augina ir auklėja? Bažnyčioj ne ta vieta, visur kitur reik išskirtinių sąlygų? Priimk be įsižeidimų. Skamba taip, tarsi tavo vaikai turėtų kokių nors sutrikusio intelekto problemų. 4-6 metai ir niekur jie negali prisitaikyti g.gif . Ilgaplaukė yra visai teisi- reik ieškoti problemų savyje, jei jau taip niekur nesutelpat.
Atsakyti
Man rodos ada ne tiek apie savo vaikus kalbėjo, kiek apskritai apie visuomenės požiūrį į vaikus. Na pripažinkim - Lietuvoje ir, tarkim, kokioje Švedijoje situacija skiriasi kaip diena ir naktis.
Atsakyti