Įkraunama...
Įkraunama...

6 mėn. kūdikėlio dienos meniu

QUOTE(Milk @ 2015 04 09, 15:54)
Pagal mano žinias, tokio amžiaus kūdikis turėtų gauti vieną maitinimą daržovių košės, o visi kiti maitinimai tik pienukas.
Ar bandėte duoti pienuko prieš košę? Gal tada nepūstų pilvuko?



Na man gydytoja nurode maitinti du kartus, kadangi kieta maista ivedeme menesiu anksciau, tai ir visa kita pasiankstino. Kas liecia mazylio svori po primaitinimo svorio priaugimas kaip mat pagerejo, si menesi 300g priaugo ir dabar sveria 7kg.
Man aktualiausia kaip derinti kieta maista ir MP. Vieni sako kad duoti MP "uzsigerti", bet juk susimaiso viskas ir rugsta pilvuke.. Na bandysiu duoti MP valanda pries kieta maistuka.
Atsakyti
sveikos mamytes,kokias grudines koses duodat mazyliams,ar pacios savo verdat? jei verdat,tai pasidalinkit recepteliais,butu idomu?...mums jau po savaites 6 men,pradejom ragauti potruputi kosytes,darzovienes...nupirkau mamuko ryziu ekologiska,isviriau,paskaninau mp,bet mazylis nepripazino,ziaugciojo,net gaila ziureti,ji tokia rupi,grudeliai,tai pirkau milupo ryziu bio,uzplikiau,kuo puikiausiai,o jei dar paskaninu ar braske,ar bananu,tai tik spek duoti,dar patinka 7 grudu bio milupos...
pas mus dar pagringinis maistas mp,o perpiet duodu 50gr. darzovienes,ir vakare tiek pat grudines,dar pagrauzia barankos dienos eigoje,ir kokio nors vaisio ar uogu is mociutes darzo.... grafiko neturim jokio...
kokio svorio jusu mazyliai? maniskis jau 9kg. sveria.ugis 68 beveik g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo giedrumelis79: 08 liepos 2015 - 16:33
labai daug valgyt duodat visko kaip 6 mėn vaikui g.gif
Atsakyti
As kosytes ivedziau lygiai penkiu menesiu diena. Prdejom nuo bulve+morka su misinuku. Dsbar jau ragave ir kopusto, ir cukinijos, ir moliugo. Per pietus duodu dsrzoviene, o vakare kruopos su uogom. Kruopytes verdu Mamuko+misinukas paskystinimui+trintos darzo uogytes. Valgo labai labai... smile.gif
Atsakyti
Sveikos, mano mažylėm 6,5 mėn. vlagom jau pietums daržoves. Norėčiau įvesti kruopas tik žiūriu vienos duoda ryte kitos vakare. Kaip geriau, net nžn. Ragaujame ir obuoliuko tyrelių tarp maitinimų, ir arbatėlę po daržovių puikiai geria.
Atsakyti
Hmmm, visos dinge 😯... viriau meliona su bananu, padariau tyrele, tai mazes lapnojo, net ausys linko.😊 Dabar valgom kone jau du kartus prr diena kieto maisto ir plius skanaujam kokios mano virtos vaisiu tyreles. Mp per diena gal pora kartu ir nakti po du kartus.

Atsakyti
QUOTE(LeKrista @ 2015 08 27, 13:18)
Sveikos, mano mažylėm 6,5 mėn. vlagom jau pietums daržoves. Norėčiau įvesti kruopas tik žiūriu vienos duoda ryte kitos vakare. Kaip geriau, net nžn. Ragaujame ir obuoliuko tyrelių tarp maitinimų, ir arbatėlę po daržovių puikiai geria.


Vakare geriausiai tinka tas maistas, kuriame yra gausu baltymų. Kol miegame mūsų organizme vyksta atstatomieji procesai, o tam reikalingi baltymai. Todėl, jeigu vakare duosite grūdinę košę, tai rinkitės tą, kurioje gausu baltymų.
O ryte reikia angliavandenių, todėl geriauiai maistas su jais smile.gif

P.s. banano ir meliono nevirkit, jie daug naudingesni kai valgomi termiškai neapdoroti.
Atsakyti
Aciu labai uz atsakymus.😊😊 Gal pasakytumete kokiose kosese yra tu baltymu? Aciu

Atsakyti
QUOTE(LeKrista @ 2015 09 08, 17:34)
Aciu labai uz atsakymus.😊😊 Gal pasakytumete kokiose kosese yra tu baltymu? Aciu


Šiaip daugiausia baltymų yra mėsoje, kai kuriuose pieno produktuose ir ankštiniuose (pvz lešiuose, avinžirniuose labai daug) O iš kruopų tai būtų kviečių gemalai, grikiai, avižos.
Atsakyti
QUOTE(Milk @ 2015 09 08, 17:09)
Šiaip daugiausia baltymų yra mėsoje, kai kuriuose pieno produktuose ir ankštiniuose (pvz lešiuose, avinžirniuose labai daug) O iš kruopų tai būtų kviečių gemalai, grikiai, avižos.

Dekoju😊
Atsakyti
Įdomu paskaityti kaip visos skirtingai maitina savo vaikus. Ir pasidomėjus internete atkreipiau dėmesį, kad informacija skiriasi nuo puslapio iki puslapio. Net skirtingose šalyse rašo skirtingai. Gydytojų rekomendacijos taip pat skiriasi, turiu 2 drauges su mažyliais, joms patarė dėl primaitinimo skirtingai. Man pačiai gydytoja rekomendavo 5 mėn kūdikiui duoti ryžių košelės, pirktinės blink.gif na ką, aklai tikėjau ir daviau, rezultatas - 7 dienas vaikas nekakoja. Tada prasėdėjau ilgai internete, ir surinkus informaciją, ką geriausia duoti pirmą. Tad daviau bananą, o po to avokadą. Taip pat daviau moliūgą, saldžią bulvyte, morkytę. Stengiausi vadovautis ir loginiu mąstymu - aišku vaikui patiks kas saldu, bet jei tik saldžius valgys, tai nepripras prie nesaldžių, tad bandžiau varijuoti. Jokių arbatėlių, bei sultyčių (cukrus!!)! neduodu. Daug kur rašo, kad jeigu vaikas geria pienuką arba mišinį, jokių skysčių nereikia. Kai pradedi primaitinti, tada galima šiek tiek vandenuko. Mano uošvė aiškina, kad reikia varškytės duoti, nes jos laikais duodavo, bet juk tai karvės pienas, visur rašo, kad negalima.... žodžiu niekuom negali pasitikėti, tikėti ir pasikliauti aklai.... Net kiek kartų maitint vaiką, visur rašo - porą šaukštėlių, bet jei maniškė nori daugiau- na duodu, bet po to sąžinė griaužia nes ten ir ten rašo kitaip.. dar skirtingai pateikiamas naujų produktų įvedimas - vienur kas savaitę, kitur kas 4 dienas, o dar kitur rašo, kad galima kad ir tą pačia dieną skirtingus. Jeigu visi tokie ekspertai, kodėl rekomendacijos taip skiriasi?
Atsakyti
Jei vaikas sveikas, nereikia jokių rekomendacijų. Nesu perskaičiusi nė vieno knygos, nei ką, nei kaip, nei kiek, nei ko. Ir sultis gėrė, ir penišką manų košę, ir varškę mano vaikai pusės metų jau gaudavo. Reikia suvokti tą dalyką, kad maistu vaiko nenunuodysi.
Atsakyti