Įkraunama...
Įkraunama...

Darželiai, mokyklos UK

labas,

mano sunus eina i darzely 15 valandu tas nemokamas. truputi apsirgo, galvoju, ar nieko, kad neis dar kokia savaite (sia savaite nejo), gal darziuke to lankomumo nelabai ziuri? kaip kad girdejau mokyklose grieztai buna... pasiskambinau pasakyt kad neateis sia savaite, viskas ok sake. galvoju, ar ir del antros savaites butu viskas ok, jei neitu g.gif noriu, kad iki galo pasveiktu, pasiilsetu. nors visiskai lengva ta pradzia mums buvo, bet matyt vis tiek sioks toks stresas vaikui.

tiesa, gavau is councilo laiska, kad i reception klase pildyt formas online reikia. cia kalbejom anoje temoje, kad atsiuncia laiskus. tai va, reiks supildyt online, tik kaip mokykla pasirinkt...

del kalbos, maniskis visiskai nemoka, na keleta zodeliu, pora sakinuku, kaip how are you, what you doing ir pan. nu bet nieko, kazkaip susikalba sake, drauga susirado, viskas jam ten kol kas labai gerai smile.gif eina 3 dienas po 5 valandas. nors daug is to darzelio lavinimo prasme nesitikiu, bet vis aplinka pakeicia, pabendrauja, kalba pramoks. o ir namie 'lavinima' galim daryt, tai, kas jam idomu ir patinka. ziurejau per kamera internetu (yra tokia galimybe stebet savo vaika darzelyje), tai visai neblogai atrode, zaide su draugu ir tiek. svarbu, kad kol kas be dideliu stresu smile.gif

tiesa, sia savaite nejom, bet pries tai, kiek ateidavau pasiimti, tai lauke budavo, tad visi lauke apsirenge taip pat kaip ir viduje. ar ne per salta galvoju. na viduje dar susyla, paskui duris atidaro ir kas nori lauke buna, kas nori viduj. dar porakart radau vaika be batu lauke. atsiriso jam raisteliai, ta pamete batus sake, pats nemoka uzsirist, aukletojos nepaprase, tai ir nepastebejo nieks.
Atsakyti
QUOTE(jurgita-d @ 2012 09 26, 16:17)
Na jei nemokamai, tai bent jau pas mus nuo triju metuku ir tik 15 val per savaite.Yra privaciu darzeliu,kur galima leisti visai dienai ir gal anksciau nei trys metukai.Bet apie tai nieko negaliu pakomentuoti 4u.gif



QUOTE(premium @ 2012 09 26, 18:43)
Yra darzeliu, kurie priima nuo 6 men kaip raso. O nemokamos 15 val/sav priklauso nuo triju metuku nesvarbu valstybinis ar privatus. Kai kurie darzeliai priima visai dienai (8-18), aisku uz atitinkama mokesti, o kiti priima tik toms nemokamoms valandoms.

Aciu labai uz atsakymus 4u.gif
Mazylei pusantru metuku bus, ruosiames ir mes i UK, jau bilietukus turim...darba turiu jau, tai galvoju kaip va su dukryte bus, berniukai tai i mokykla eis, ten viskas kaip ir aisku...
O su berniukais turbut bedu turesiu del mokslu, LT nenori jie mokytis, tai bijau kad UK bus dar sunkiau...oooj doh.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes 4u.gif pas mane tai tokia situacija susikloste kad net nezianu....
Mano sunelis praeitais metais pradejo lankyti reception is pradziu buvo nedrasusu ejo nenoriai,o paskui po savaiteles tik ir bego i mokykla,atsirado draugai....anglu kalbos nemokejo bet po to po truputi pradejo jau sneketi.....baigesi mokslo metai....ir mes turejome isvykti is to mietelio i Londona,labai nenorejau vaiko kelti i kita mokykla kur jau buvo draugai nuostabus mokytojas bet nebuvo kitos iseities teko....
Dabar jau menuo kaip esame Londone esu uzrasiusi ji cia i mokykla bet niekaip nesulaukiu atsakymo jau ir skambinom ir ejom ka tik nedarem tyla....dabar gavom vakar vel pakartotinai aplication uzpildyti ir ten parasyta application form reception class september 2013.....Ir niekaip nesuprantu ka vaikas praranda metus ir tik nuo kitu metu keliaus i mokykla ir vel i reception class???? doh.gif Ar as cia kazko nesuprantu ar nezinau net.... wacko.gif verysad.gif
Atsakyti
Magonija, pagal metus jau turejo pradeti year 2 siemet, ar ne? g.gif tai jau gaunasi ne 1, o net 2 metus praranda g.gif Ka jis veiks reception su 4 meciais, 5meciais g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo premium: 30 rugsėjo 2012 - 16:31
QUOTE(premium @ 2012 09 30, 17:30)
Magonija, pagal metus jau turejo pradeti year 2 siemet, ar ne? g.gif tai jau gaunasi ne 1, o net 2 metus praranda g.gif Ka jis veiks reception su 4 meciais, 5meciais g.gif


Siaip tai ne, nes kai jis lanke reception class ten buvo jo amziaus vaikai 5-6metu. ten kisa vaikus kurie nemoka anglu kalbos,nes jei jie ziuretu pagal amziu jam butu labai sunku su kalba. Jis pagal metus normaliai aritinka. Tik jam jau siais metais reikia eiti i 1 one ne kitais vel i reception class. Nezinau bandysiu aiskintis kame reples....kazkokia nesamone....
Atsakyti
Tai jau taip, bandyk jam gaut year 1 butinai, kas cia dabar. Bet siaip visur reception privaloma pradeti tais metais, kai vaikui mokslo metu begyje sukanka 5, t.y. 4-5 metu vaikai, 6-mecio niekaip nebuna receptione jau g.gif Year 1 5-6 metu, year 2 6-7 metu. Gal jus kaip tik atvaziavote is LT tuo metu, tai todel ir patekote i reception, nors ir vyresni jau budami? Sekmes tvarkantis situos reikalus 4u.gif
Atsakyti
O sakykit dar mergaites, mano vyresneliui 16 metu, tai jis gali i koledza eit ar tik i mokykla? Kokia tvarka?
Atsakyti
QUOTE(bim-bam @ 2012 09 30, 02:22)
labas,

mano sunus eina i darzely 15 valandu tas nemokamas. truputi apsirgo, galvoju, ar nieko, kad neis dar kokia savaite (sia savaite nejo), gal darziuke to lankomumo nelabai ziuri? kaip kad girdejau mokyklose grieztai buna... pasiskambinau pasakyt kad neateis sia savaite, viskas ok sake. galvoju, ar ir del antros savaites butu viskas ok, jei neitu  g.gif  noriu, kad iki galo pasveiktu, pasiilsetu. nors visiskai lengva ta pradzia mums buvo, bet matyt vis tiek sioks toks stresas vaikui.

tiesa, sia savaite nejom, bet pries tai, kiek ateidavau pasiimti, tai lauke budavo, tad visi lauke apsirenge taip pat kaip ir viduje. ar ne per salta galvoju. na viduje dar susyla, paskui duris atidaro ir kas nori lauke buna, kas nori viduj. dar porakart radau vaika be batu lauke. atsiriso jam raisteliai, ta pamete batus sake, pats nemoka uzsirist, aukletojos nepaprase, tai ir nepastebejo nieks.

Labas, manau viskas priklauso nuo to, į kokį darželį eina. Mano mergaitė kai ėjo į Pre-school, nedidelis atskiras darželis, tada lankomumas nebuvo griežtas, jei susirgdavo, neidavo, o kai pervedžiau į darželį prie mokyklos, kai susirgo ir nevedžiau, gavau laišką, kad lankomumas sumažėjo iki 90 proc., o jie nori 95 proc., ir jiem nesvarbu, ar sirgo, ar ne doh.gif

QUOTE(Magonija @ 2012 09 30, 18:38)
Siaip tai ne, nes kai jis lanke reception class ten buvo jo amziaus vaikai 5-6metu. ten kisa vaikus kurie nemoka anglu kalbos,nes jei jie ziuretu pagal amziu jam butu labai sunku su kalba. Jis pagal metus normaliai aritinka. Tik jam jau siais metais reikia eiti i 1 one ne kitais vel i reception class. Nezinau bandysiu aiskintis kame reples....kazkokia nesamone....

Vaikus į klases skirsto pagal amžių, o ne kalbos mokėjima schmoll.gif Reception klasėj būna vaikučiai, kuriem per tuos mokslo metus sueina 5 m., tai vaikučiai 4-5 m. Tikriausiai kažkoks nesusipratimas, gal vietų year 1 dabar nėra, arba klaida įsivėlė g.gif Tikrai negali būt, kad kitąmet vietoj year 2 reikia į reception, nesvarbu, moka kalbą ar ne schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(reburd @ 2012 10 02, 00:34)
Labas, manau viskas priklauso nuo to, į kokį darželį eina. Mano mergaitė kai ėjo į Pre-school, nedidelis atskiras darželis, tada lankomumas nebuvo griežtas, jei susirgdavo, neidavo, o kai pervedžiau į darželį prie mokyklos, kai susirgo ir nevedžiau, gavau laišką, kad lankomumas sumažėjo iki 90 proc., o jie nori 95 proc., ir jiem nesvarbu, ar sirgo, ar ne  doh.gif
Vaikus į klases skirsto pagal amžių, o ne kalbos mokėjima  schmoll.gif  Reception klasėj būna vaikučiai, kuriem per tuos mokslo metus sueina 5 m., tai vaikučiai 4-5 m. Tikriausiai kažkoks nesusipratimas, gal vietų year 1 dabar nėra, arba klaida įsivėlė  g.gif Tikrai negali būt, kad kitąmet vietoj year 2 reikia į reception, nesvarbu, moka kalbą ar ne  schmoll.gif


Na taip as ta suprantu. Kadangi mes i anglija atvaziavome praeitais metais rugpjuti tai ji ir paeme i reception class is karto. O siais metais toje mokykloje kur jis mokesi ji nerkele i 1 class. Bet mes pasakeme kad isvykstame i londona tai vaikas neejo i mokykla. Atvykome cia i londona uzregistravau ji cia i mokykla uzpildem aplication viska issiuntem atsakymo nera,skambinom sake perskambins. Paskui vel ateina pakartotinai application form for admission to the reception class September 2013 ir kaip tai supratsi mamytes? wacko.gif Ar cia as kazko nesuprantu? verysad.gif
Atsakyti
pasiskambinkit arba tiesiai nueikit, jei yra kur eit. arba geriausia emeile viska isdestykit aiskiai 4u.gif
Atsakyti
Sveikos, gal ka gali pasidalinti patirtim kaip pratinote vaika prie darzelio, nes man jau tai tampa nebesuprantama. Pries 1,5 savaites pradejome lankyti nursery, mums 3,5 m. Kalbeti angliskai nekalba, kelis zodelius supranta, aukletojos sako reikia pratinti po truputi ta ir darome, ateiname kasdien valanadai laiko, bet as arba vyras buname kartu, nes vaikas beabejo nenori likti, o jos sako kol jis pats jusu neisleis reikia pratinti, na as manau kad jis suprato kad mes galime pasilikti ir jam gerai kad vienas ne lieka, as joms bandau isaiskinti kad kol jis mane matys viskas tai ir bus nei jis pasiliks nei ka, o jos na ne reikia pamazu, antra savaite ir jokiu pakyciu as nematau. Taip jis labai noriai eina i darzeli ir zaidzia, bet stebi kad as buciau, be to kai as esu rodo ozius, as kai bunu staff kambary jis nemato beabejo pradeda zvalgytis, bet atrodo viskas normaliai, jei jis labaiu sunerimsta jos pacios parodo kur as ir tada jis pradeda verkti nori buti su manim, nu man tai nesuprantama, nejau visose uk darzeliose taip. Gal kas patars ka daryti tokios situacijoj...
Atsakyti
Bent jau pas mus tikrai ne taip. Pirmas dvi dienas palikau verkianti. O viskas atrode taip - pradedavo verkt tik man pasisukus duru link. Atejo auklyte ir paeme ji ant ranku, aisku verke ir bande istrukt, bet aukletoja uzsiima tik su juo, pazaidzia, pakalbina, itraukia i kitu vaiku zaidima. Trecia diena palikau be problemu.
Ir tai vyksta visada su visais vaikais. Jei atveda verkianti, ar vaikas verkia mamai iseinant, ji kazkas paima. Gal ziaurokai atrodo is salies, bet man tai patiko, Aisku skaudejo sirdi paliekant verkianti vaika, bet raminau save, jei jo nenuramins ilgai - paskambins. 4u.gif
Atsakyti