Įkraunama...
Įkraunama...

Ekologiškos buities priemonės VIII tema

QUOTE(Vėja_vakarė @ 2014 11 06, 15:02)
Pasidalinkite patirtimi ar lietuviški Balance skalbikliai išplauna aliejaus dėmes.  4u.gif


dėmė dėmei nelygu, buvo - iššskalbė, buvo - kad ir ne, bet šiaip aliejaus dėmių ir neekologiškas skalbiklis gali nepaimt g.gif sunku jums vienareikšmiškai atsakyti.
Atsakyti
Aš riebalines dėmes prieš plaudama indų plovikliu suvilgau, tada visuomet išplauna visi skalbikliai.
Atsakyti
Ačiū už atsakymą 4u.gif Iš lietuviškų turbūt tik Balance yra ekologiški, o kiti nors ir rašo, kad pagaminti iš natūralių, ekologiškų medžiagų, bet sertifikatų lyg tai neturi g.gif Visą buitinę chemiją keičiu į ekologišką ir noriu pradėt nuo lietuviškų 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vėja_vakarė @ 2014 11 06, 16:44)
Ačiū už atsakymą  4u.gif Iš lietuviškų turbūt tik Balance yra ekologiški, o kiti nors ir rašo, kad pagaminti iš natūralių, ekologiškų medžiagų, bet sertifikatų lyg tai neturi  g.gif Visą buitinę chemiją keičiu į ekologišką ir noriu pradėt nuo lietuviškų  4u.gif


labai teisingas požiūris 4u.gif

aš tai riebalų dėmes bandau šaltame vandenyje (jokiu būdu ne šiltame) su dėmių valikliu pratrint arba bent ūkišku muilu..
Atsakyti
Aš bandau "susidraugauti" su Sonet skalbimo milteliais. Netyčia tarp tamsesnių rūbų pakliuvo šviesių ir ką jūs manote - nudažė visus verysad.gif dar skalbdama patalynę kažkoks vienas užvalkaliukas nudažė visas paklodes nors paprastai skalbiant su įprastais cheminiais tokių dalykų nepasitaikydavo. Negi čia dėl to, kad šie skalbimo milteliai ( Sonnet ) be jokių chemijų, enzimų ir panašių dalykų, kurie paprastai apsaugo nuo spalvų susimaišymo ? Dabar baisu kiekvieną kartą kai dedu skalbti ar nudažys ar ne doh.gif gal kažką ne taiip darau, galk dar ko nors reikia pilti?

Šiuo metu naudoju Sonnet indų ploviklį mažą talpą pabandymui tai labai patiko, taupiai naudojasi, pirksiu didesnį thumbup.gif Ir pamažu atsisakau visos chemijos, pirksiu ekologišką, tik šios temos dėka atsivėrė akys thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Ducky @ 2014 11 10, 09:47)
Aš bandau "susidraugauti" su Sonet skalbimo milteliais. Netyčia tarp tamsesnių rūbų pakliuvo šviesių ir ką jūs manote - nudažė visus  verysad.gif  dar skalbdama patalynę kažkoks vienas užvalkaliukas nudažė visas paklodes nors paprastai skalbiant su įprastais cheminiais tokių dalykų nepasitaikydavo. Negi čia dėl to, kad šie skalbimo milteliai ( Sonnet ) be jokių chemijų, enzimų ir panašių dalykų, kurie paprastai apsaugo nuo spalvų susimaišymo ? Dabar baisu kiekvieną kartą kai dedu skalbti ar nudažys ar ne  doh.gif gal kažką  ne taiip darau, galk dar ko nors reikia pilti?

Šiuo metu naudoju Sonnet indų ploviklį mažą talpą pabandymui tai labai patiko, taupiai naudojasi, pirksiu didesnį  thumbup.gif Ir pamažu atsisakau visos chemijos, pirksiu ekologišką, tik šios temos dėka atsivėrė akys  thumbup.gif


na, kad skalbinius nudažė, tai čia skalbiklio ekologiškumas tikrai niekuo dėtas. Jūs paprastame drungname vandenyje užmerkite rožinį ir baltą - didžiulė tikimybė, baltas nusidažys. Tokia yra chemija ir fizika, žodžiu, tokie yra gamtos dėsniai smile.gif
Vienintelis būdas nesudažyti skalbinių - tai skirstyti skalbinius. O nelaimių, kad įsimaišo koks rūbelis - nieks nuo to neapsaugotas console.gif juk mes tik žmonės,ne robotai..

Sonett daug kartų esu naudojusi, jis tikrai kažkaip ypatingai neskatina dažymosi. O ir tos tipo spalvą sugeriančios servetėlės - blefas, nu kaip jos iš viso vandens tą spavą surinks g.gif bandžiau, galiu patvirtinti - blefas. Dažo audinius vis tiek. Virtuvinio rankšluosčio gaila - eksperimente nukentėjo biggrin.gif tiesiog jei rūbelis naujas ar mažai skalbtas, yra visad tikimybė, kad dažys - juk paviršinio aktyvumo medžiagos vis tiek naudojamos.

jei jums tinka ir patinka Sonett - naudokit į sveikatą sau ir gamtai 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Ką daro ekologiški skalbikliai, tai, kad baltas audinys praranda baltumą, jis pilkėja smile.gif bet Jūsų teisė rinktis: ar akinamas spindesys, ar jokios chemijos ant Jūsų kūno smile.gif
Jeigu jau labai reikia, nuvežu mamai, kad išskalbtų su savo cheminiais milteliais, kad taptų labiau panašu į baltą lotuliukas.gif
Dar yra ekologiškų baliklių, skalbiant baltus įberiu, dėmes įtrinu tulžies muilu ar tuo pačiu balikliu, tik reikia laiku išskalauti, nes paskui liks balti taškeliai, kaip liko vienuose sūnaus marškinėliuose 4u.gif
Galit pabandyti bene pigiausią variantą: pati pigiausia druska ir soda. Trečdalį sodos pakelio ir panašiai druskos, tik šiek tiek mažiau. Dar sodą galima maišyti su įprastais milteliais - minkština vandenį.
Sonnet indų ploviklis vienas iš geresnių, skalsiai naudojasi, gerai plauna.
Atsakyti
AŠ kas kartą skalbdama baltus skalbinius į būgną pilu samtelį Sodasan baliklio. Jei reikia pabalinti - dedu du samtelius ir karštesnę temperatūrą. Gal su kokiu cheminiu balikliu ir labiau akintų tas baltumas, bet rūbai pilnai išsiskalbia ir nėra pageltę smile.gif Jeigu netenktinų priemonės kokybė, tikrai keisčiau į kažką kitą, tačiau Sodasan baliklis mane pilnai tenkina.
Papildyta:
QUOTE(Vėja_vakarė @ 2014 11 06, 16:44)
Ačiū už atsakymą  4u.gif Iš lietuviškų turbūt tik Balance yra ekologiški, o kiti nors ir rašo, kad pagaminti iš natūralių, ekologiškų medžiagų, bet sertifikatų lyg tai neturi  g.gif Visą buitinę chemiją keičiu į ekologišką ir noriu pradėt nuo lietuviškų  4u.gif

Gal klystu, bet lyg ir kai kurie produktai turi Ecolabel ax.gif tikiuosi, kad nemaišau su kitais produktais biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Petitgrain: 21 lapkričio 2014 - 12:38
Man balti skalbiniai nepilkėja nuo elokoginio skalbiklio labiau, negu nuo cheminio. Balti skalbiniai, norim mes to ar nenorim, laikui bėgant vis tiek gelsta. Esu radusi vienintelį būdą baltiems skalbiniams išlikti baltiems - skalbti baltus skalbinius atskirai.
Optinių baliklių praktiškai nenaudojų, bet baltiems skalbiniams turiu atskirą skalbiklį - esu turėjusi ir kitų, bet būtent baltiems audiniams.

Ai, svarbu rezultatas, o firma nesvarbu - kiekvienai savo. Pvz., mūsų vanduo minkštas, tai man lengva kalbėt smile.gif
Atsakyti
QUOTE(RitaRazi @ 2014 11 21, 15:50)

Ai, svarbu rezultatas, o firma nesvarbu - kiekvienai savo. Pvz., mūsų vanduo minkštas, tai man lengva kalbėt smile.gif

thumbup.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
Įsigijau Balance skalbiklį spalvotiems audiniams, visų dėmių idealiai neišplauna, reikia papildomai panaudoti dėmių valiklį su tulžim, bet esu patenkinta, išdžiūvę rūbai neturi jokio kvapo, netgi jaučiamas toks švaros jausmas, ko man trūko skalbiant paprastais skalbimo milteliais.
Taip pat turiu Balance ekologišką indų ploviklį irgi esu juo patenkinta, neturiu jam jokių priekaištų.
Skalbikliui duočiau 9 balus, indų plovikliui 10 balų. Juos keisčiau nebent į pigesnius, o dėl kokybės esu patenkinta.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vėja_vakarė: 09 gruodžio 2014 - 21:42
Sveikos 4u.gif

sakykit, o ka naudojat indaplovem? smile.gif kazkur kazkada skaiciau, kad lyg acta su soda ax.gif
Atsakyti