Įkraunama...
Įkraunama...

2012 metų dvynukų namukai

Vaidulia, su geru TA 4u.gif
Bei daug daug balionų vyresnėliui 4u.gif 4u.gif 4u.gif

Išstudijavau, kad tavo grafikas beveik kaip maniškis. Šiuo momentu dėl ankstyvo rytinio kėlimosi per daug neburnoju, nes gaunasi, kad kartais dvyniai, kartais aš, nubunda anksčiau, bet keliam 6.30 visus vaikus, ir dičkį 7 vyras išveda į darželį. Turiu pastebėti, kad jei pažadintas dičkis mato atropojančius mažius -prasideda sveikinimo procesas, šnekinimas ir "akių trynimas" bei nenoras keltis, ženkliai sumažėja. Dar vienas pagalbininkas -TV, PC (pas mus kol kas viskas viename), kurį būtinai reik jam įjungti, nesvarbu žiūrės ar ne. Esu labai patenkinta, kad du savo vyrus išlydim į "darbelius" ryte su gera nuotaika (žinoma rengiantis, sėdant ant puodo šauksmų būna, bet kol kas be šauksmų mums neišeina apsieit...).
Vaidulia, keitei darželį į privatų, ar pasikeitė vaiko elgesys, ar bent kiek jauti skirtumą? Jei taip, tai kokį ?
Papildyta:
Mums TA paskirtas metukų proga, tad keliausim po mėnesio. Nesvėriau saviškių jau ilgą laiką, bet rodos kad svoris laikosi panašus tik galūnės tįsta. Mergina, kaip visad ženkliai smulkesnė, bet ūgiu mažai kuo nusileidžia broliui.

Visai apleidau ėjimo į lauką reikalus doh.gif Visi sirgo, nebuvo kaip, o šią sav. taip dar ir neprisiruošiau vežimėlio iš rūsio išsikrapšyt, į mašinos bagažinę persikelt. Vis save pateisinu, kad pilna skalbimų ir kitų veiklų namuos, bet nei namų normaliai sutvarkau, nei kur išeinu doh.gif Čia kaip visad, sunkiausia pradėt judėti lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gvaizdė: 14 lapkričio 2012 - 10:14
QUOTE(Gvaizdė @ 2012 11 14, 11:01)
Vaidulia, su geru TA  4u.gif
Bei daug daug balionų vyresnėliui  4u.gif  4u.gif  4u.gif

Išstudijavau, kad tavo grafikas beveik kaip maniškis. Šiuo momentu dėl ankstyvo rytinio kėlimosi per daug neburnoju, nes gaunasi, kad kartais dvyniai, kartais aš, nubunda anksčiau, bet keliam 6.30 visus vaikus, ir dičkį  7 vyras išveda į darželį. Turiu pastebėti, kad jei pažadintas dičkis mato atropojančius mažius -prasideda sveikinimo procesas, šnekinimas ir "akių trynimas" bei nenoras keltis, ženkliai sumažėja. Dar vienas pagalbininkas -TV, PC (pas mus kol kas viskas viename), kurį būtinai reik jam įjungti, nesvarbu žiūrės ar ne. Esu labai patenkinta, kad du savo vyrus išlydim į "darbelius" ryte su gera nuotaika (žinoma rengiantis, sėdant ant puodo šauksmų būna, bet kol kas be šauksmų mums neišeina apsieit...).
Vaidulia, keitei darželį į privatų, ar pasikeitė vaiko elgesys, ar bent kiek jauti skirtumą? Jei taip, tai kokį ?

ačiū už baliončikus smile.gif
Pas mus ryte žadintuvu "dirba" pagrandukiausias - Karolis smile.gif O va dičkį tai turiu kelti, keliu jį 7.30 ir keliasi žiaaaaauriai sunkiai. Nors - šįryt kėliau su gimtadieninėm žvakutėm ir dovanom, tai nebuvo taip sunku mirksiukas.gif Gal dažniau reiktų? O Tv ir PC ryte - šiukštu, na, nebent atsiranda laisvos 10min, tai leidžiu pažiūrėt, bet tik tada, jei jau pavalgęs ir susiruošęs. Pas mus rytinės nuotaikos būna visokio, bet iš esmės viskas priklauso nuo mamos - jei sugebu neniurnėti dėl to, kad zyzia dičkis, tai išlaikom pozityvą, o jei tik atsidaraua ir aš pazyst, tai išeina burbėdami blush2.gif
Darželį keičiau iš vieno privataus į kitą smile.gif Tiesiog į dabartinį visuomet norėjau leisti, bet vis atrodė, kad per brangu, bet paskui, kai išėjo labai mylima auklėtojo iš senojo, nusprendžiau, kad laikas. Ten jam labai gerai. Elgesys jo buvo geras ir pirmajam darže, čia daugiau dėl ugdymo programos ir siūlomų galimybių keičiau daržą. O šiaip tai mano vaiko elgesiui didžiausią įtaką turi mama bigsmile.gif Jei tik pradedam pyktis ar atsiranda kokių įtampų, tai jis pradeda elgtis netinkamai, o jei tik sugebu išsukti per pajuokavimus, per pamylavimus vietoj pabarimo, tuomet elgesys gerėja. Vienareikšmiškai - jam labai reikia nedalomo mamos dėmesio, o jei dar abu tėvai tik su juo išeina, tai visiška šventė 4u.gif Tai vat ir stengiuos ištaikyt tų tik mūsų dviejų momentų kuo dažniau.
Gvaizde, o auklėtojos nieko nedaro, kai jūsų berniukas eina žaist atskirai? Vis tik turėtų kaip tai kviesti , sudominti, na, nebent jis būtų labai jau introvertas... Bet tą kartą, kai jį mačiau, jis man toks nepasirodė schmoll.gif Tau neramu dėl jo elgesio? Ar dėl darželio?
Atsakyti
QUOTE(Gvaizdė @ 2012 11 14, 11:13)
Visai apleidau ėjimo į lauką reikalus  doh.gif  Visi sirgo, nebuvo kaip, o šią sav. taip dar ir neprisiruošiau vežimėlio iš rūsio išsikrapšyt, į mašinos bagažinę persikelt. Vis save pateisinu, kad pilna skalbimų ir kitų veiklų namuos, bet nei namų normaliai sutvarkau,  nei kur išeinu  doh.gif Čia kaip visad, sunkiausia pradėt judėti  lotuliukas.gif

As savim stebiuosi, bet jau pora menesiu kiekviena diena i lauka varom. Nesvarbu ar lietus, ar sloga, ar skalbiniu kruva namie ax.gif Man paciai prasiblaskymas. Geriau jau namai suversti bus, bet as ir mazyles busim prasivedinusios galva biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Vaidulia77 @ 2012 11 13, 23:16)
Mes šiandien po TA (

Su puikia TA 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Vaidulia77 @ 2012 11 13, 23:16)
Tei va, orytoj mano dičkiui jau visi 5! Jėzusmarija, kaip tas laikas bėga...

Sveikinimai diziajam Broliui 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Gvaizdė @ 2012 11 14, 11:13)
keliam 6.30 visus vaikus, ir dičkį  7 vyras išveda į darželį. T

As tarp jusu pati didziausia tingine turbut busiu blush2.gif Vyresnlele darzeliui ruosia vyras, i darzeli eina ji su kitais vaikais vedama vieno is kitu vaiku tevu (turim sudaryta vedimo grafika). O as keliuosi 08:30 ax.gif. Paskui, kai merginos pirmo pokaituko numiega, tai as nuo 11:00 iki 12:00 dar posma numiegu ax.gif kol dukra is darzelio grizta, o tada jau pietus. Bet jau atsigaunu, ir vyras sako, kad atrodau sviezia ir pailsejus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Gvaizdė @ 2012 11 12, 16:25)
Vyras sako, kad ne kartą atėjus į darželį jis mato vaizdelį - visi vaikai krūvoj klauso auklėtojos, o mūsiškis nulindęs stumdo mašinytes. Žinau, kad vėl bus kaip su tuo vaikščiojimu, atėjo laikas -ir pradėjo. Bet kartais taip norisi, kad kartu su visais, o ne paskutinis iš grupės  g.gif

O sakyciau, jei matai, kad vaikas neisgyvena, jam viskas gerai, noriai eina i darzeli, tai nepergyvenk. Buna skirtingi vaiku tipai: jautrus, aktyvus, reaktyvus ir imlus (cia as pagal mano megiama auklejimo knyga Vaikai kile is dangaus). Jei vaikas jautrus, jam nepatinka lyderiauti, jis pasauli pazista stebedamas ir jam taip yra gerai. Jam negerai, jei ji vercia ka nors daryti, ko jis nenori, gal net nedrista. Jam geriau duoti laiko, kad jis pats isidrasintu ir pats noretu dalyvauti su kitais. Aciu Dievui, kad dabar ir Lietuvoje nebeturi buti darzelyje visi vienodi, kad nera verciami visi daryti ta pati. As pati pamenu, kai dar buvau darzelinuke, darzelyje buvo daroma visu vaiku foto sesija. Kiekvienas fotografuojamas vaikas turejo sestis ant prie lango paguldytu dvieju pagalviu. O as taip nenorejau sestis, bet mane verte, tol, kol as apsiverkiau ir mane verkiancia ir bekukciojancia, visa raudona, nufotografavo. Ot tai tau sovietiniu laiku pedagogika biggrin.gif
Atsakyti
Vaidulia, su gerais TA 4u.gif Saunuoliai tavo dvyniai thumbup.gif Vyresneliui sveikinimai 4u.gif


Gvaizde, mes irgi jau nebe taip daznai iseinam i lauka blush2.gif Na buvo orai visai nepalankus, tai per ta laika uzsisedejau ir dabar atrodo labai sunku issikrapstyti, o dar tas vaiku rengimas doh.gif Kipras visa laika klykia, kai ji rengiu, jau taip nemegsta, kad siaubas, reikia apsisarvuot kantrybe, jei jau issiruosiau iseit i lauka biggrin.gif

Hytka, vaje, kokios jus miegales biggrin.gif Siaip ne taip ir as savo bernus pripratinau eiti miegoti ne 20val, bet 21:30 ar veliau, tai dabar vienas ismiega iki 8-9val, na o as keliuosi su ankstyvesniu apie 7-7:30, bet tai jau irgi neblogai. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(ice|tea @ 2012 11 14, 18:40)
Kipras visa laika klykia, kai ji rengiu, jau taip nemegsta, kad siaubas, reikia apsisarvuot kantrybe, jei jau issiruosiau iseit i lauka  biggrin.gif

Maniskes megsta i lauka. Kai tik susirenku drabuzius, tai abi griebia kepures ir dedas ant galvos biggrin.gif Jau zino visa rengimo rituala: kai ikisu i rankove pirma ranka, tai Sophie greit sukas i kita puse iesko kitos rankoves, paskui greitai atsilosia, kad uztraukciau uztrauktuka biggrin.gif As rengiu jas pasisodinus ant keliu ir kad uztraukti uztrauktuka atlosiu savo nugara, kad jos butu beveik gulsciom...
Lauke dar kol kas ramiai, sedi arba guli, kol pasivaiksciojimo gale beveik visad uzmiega. Tada as grizus namo palieku jas miegoti lauke ir tada turiu laiko sau thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(ice|tea @ 2012 11 14, 18:40)
Siaip ne taip ir as savo bernus pripratinau eiti miegoti ne 20val, bet 21:30 ar veliau, tai  dabar vienas ismiega iki 8-9val, na o as keliuosi su ankstyvesniu apie 7-7:30, bet tai jau irgi neblogai.  ax.gif

Labai gerai pas jus, retai taip tebuna mirksiukas.gif Turbut tai, kad nakti gali ramiai ismiegoti, duoda daugiau energijos dienai.

Prie manes vel siandien buvo priejus viena moteriske, sako: o kokie maziukai, turbut labai sunku. Sakau: ne. O ji taip nustebus, net arciau prie manes priejo ir sako: o tu pagalbos turi. Sakau ne, bet dar viena dukra turiu. Ji: ir viska darai viena. Sakau: taip. Tai nieko moteriske daugiau nebesake ir nuejo biggrin.gif
Atsakyti
lb diena - puikiai auga mazyliai,tiek visi jau moka 4u.gif

musu pasiekimai:

liutauras: sodinant riecias kaip velniukstis,kai nori sedi(ne pats,tik prilaikomas),atsibosta viskas per 2sek,ima visus daiktu si rankas paskui zinoma ant zemes,tiesia rankytes i viska kas juda ir ne,nesivarto,tingi,bet kai guli ant nugaris kelia dubcia i virsu,kojas 90 laipsniu stato,ant pilvo buna noriai,siekia zaisliuku,o kai numauni pampi tai pirmas darbas patampyt uz peliuko lotuliukas.gif ar jusiskiai taip dar?na ir daug kalba biggrin.gif
salomeja: nesedim,tik prilaikomos,nesivartom,bet stovi beveik jau ,,lb gerai stovi jinai,vos prilaikoma,kojos tiesiai taisyklingai iremtos 4u.gif lb daug burbuliuoja,atrodo net nori kazka pasakyt,kiezuvi varto visaip,na stai tokie musu ale nepasiekimai biggrin.gif

i lauka stengiames eiti dbr po ligu kasdien,arba as 2kart einu(po viena vaika,rezimas skiriasi ju),arba kuri nors mama isveda,taip ir dalinames rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Hytka @ 2012 11 14, 19:03)
Tai nieko moteriske daugiau nebesake ir nuejo  biggrin.gif

Chi chi biggrin.gif Aš irgi išdidžiai pareiškiu, kas pas mane dar vienas mažius yr.

Vaidulia, Hytka neramu man todėl, kad esu tikra, kad ne viską padarau jog iššauklėčiau šį vaiką, kad ir jam, ir mums būtų gera kartu. Jis toks kietakaktis doh.gif Aktyvus, visur jam bėgt, lėkt ir kitus pagal savo dūdelę šokdint. Nemoka palaukt, nenori derintis prie kitų, kiekvieną protestą išreiškia riksmu, griuvimu, galvos daužymu į grindis ar sienas, daiktų baladojimu, durų trankymu, dvynių stumdymu. Radęs sau patinkančią veiklą (pvz. kaip darželyje mašinytės), nenori pereiti prie kitos. Kiek supratau iš vyro, grįžus iš po ligų, auklėtojos vengdamos jo "isterijų" nesodina su visais kartu ant puodo, bei migdo neperrenkdamos viršutinės pižamos dalies. Tos jo isterijos -parodamoji programa. Pikčiausia, kad jis tada visai nesiklauso, nors tu bandai aiškinti, ką ir kodėl darai. Bandžiau ir švelniai, ir žaidimo forma ir griežtai su juo tartis. Ir kažkokio sprendimo, rakto taip ir neturiu. Kad jis gerai jaustųsi reikia daug fizinės veiklos, laisvės ir nuolatinio judėjimo, naujų erdvių. Patikėkit, šaltų nervų vakare ne visada užtenka. Kažkoks kosmosas doh.gif
Papildyta:
QUOTE(joliukas27 @ 2012 11 14, 20:47)
as 2kart einu(po viena vaika,rezimas skiriasi ju),arba kuri nors mama isveda,taip ir dalinames rolleyes.gif

Joliukas, o tu ir vienvietį vežimuką turi ar dvigubą su "nepilna komplektacija" stumdai? smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gvaizdė: 15 lapkričio 2012 - 11:29
QUOTE(Gvaizdė @ 2012 11 15, 12:32)

Vaidulia, Hytka neramu man todėl, kad esu tikra, kad ne viską padarau jog iššauklėčiau šį vaiką, kad ir jam, ir mums būtų gera kartu. Jis toks kietakaktis  doh.gif  Aktyvus, visur jam bėgt, lėkt ir kitus pagal savo dūdelę šokdint. Nemoka palaukt, nenori derintis prie kitų, kiekvieną protestą išreiškia riksmu, griuvimu, galvos daužymu  į grindis ar sienas, daiktų baladojimu, durų trankymu, dvynių stumdymu. Radęs sau patinkančią veiklą (pvz. kaip darželyje mašinytės), nenori pereiti prie kitos. Kiek supratau iš vyro, grįžus iš po ligų, auklėtojos vengdamos jo "isterijų" nesodina su visais kartu ant puodo, bei migdo neperrenkdamos viršutinės pižamos dalies. Tos jo isterijos -parodamoji programa. Pikčiausia, kad jis tada visai nesiklauso, nors tu bandai aiškinti, ką ir kodėl darai. Bandžiau ir švelniai, ir žaidimo forma ir griežtai su juo tartis. Ir kažkokio sprendimo, rakto taip ir neturiu. Kad jis gerai jaustųsi reikia daug fizinės veiklos, laisvės ir nuolatinio judėjimo, naujų erdvių. Patikėkit, šaltų nervų vakare ne visada užtenka. Kažkoks kosmosas  doh.gif


Manau, kad suprantu tave. Maniškis irgi ne iš tų lengvųjų, nors... kritimų ant žemės ir galvos daužymų esame išvengę. Šiaip jis puikiai atitinka visus jo amžiui (jam apie 2,5m.?) būdingus bruožus, tik panašu, kad gana ryškiai viskas pasireiškia. Turiu aš tokią knygą (Raising your spirited child - tokia) , ji apie tokius ypatingus ir nelengvus vaikus, ne viską perskaičiau, bet labai daug gerų patarimų. Jei skaitai angliškai, galiu paskolinti, gal padės atrasti tinkamą priėjimą.
Atsakyti
QUOTE(Vaidulia77 @ 2012 11 15, 15:51)
...gal padės atrasti tinkamą priėjimą.

Pritariu Vaiduliai77, kad reikia rasti priejima prie vaiko. Kas tinka vienam vaikui, nebutinai tinka kitam... Is tavo aprasymo apie vyresneli, Gvaizde, dabar priskirciau tavo vaika lyderio tipui mirksiukas.gif , ne jautruolio ax.gif
O jis pries dvyniu gimima irgi panasiai elgesi, ar labiau dabar? Gali buti, kad cia toks jo protestas i naujus seimos narius, pavydas. Maniske didesne, bet jai irgi galvyte susikus buvo, net iki dabar su jos neklausimu kariaujam. O su tais kritimais ant zemes, buvo ir pas ja, bande pora kartu viesoje vietoje, kai buvo kokiu 3-4 m. Nekreipem demesio, nuejom, tai greit atsistojo, atbego ir daugiau nebebande biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Hytka: 15 lapkričio 2012 - 17:44
QUOTE(Gvaizdė @ 2012 11 15, 12:32)

Joliukas, o tu ir vienvietį vežimuką turi ar dvigubą su "nepilna komplektacija"  stumdai?  smile.gif


turiu ir vienguba ax.gif biggrin.gif
Atsakyti
Hytka, patys didziausi sveikinimai jusu fainuolem mergytem happybday.gif
Atsakyti